Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie wydarzenia z anime przenieślibyście do mangi?
Autor Wiadomość
Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 22:22   

10 - demona zabija Mars. 45 - demony są zabijane przez poszczególne czarodziejki. 48 dwie czarodziejki uśmiercają kardiana. 49 Kardiana zabija Jowisz. 50 znowu połączony atak dwóch czarodziejek. 90. Uran i Neptun zabijają daimona. To wszystkie przykłady, które teraz sobie przypominam.

felisa 

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,H&M i Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2014-07-24, 22:38   

Cytat:
Prosiłbym o namiary na to jeśli jest to gdzieś zeskanowane ^^ . Widziałem te "komiksy" (nawet nie miałem wtedy pojęcia że manga istniała) raz u przyjaciółki, gdy była mania na Sailor Moon w Polsce, miała tego nawet dużo, niestety nigdy nie miałem okazji tego przeczytać. Jak widać słusznie podejrzewałem że to tylko sceny z anime z podoklejanymi kwestiami.

Dobrze myślisz ,ale wyglądało to całkiem dobrze i nieźle się czytało...A kwestie typowo komiksowe wiec dymki i dialogi.Z tego co wiem seria Clasic liczyła ze 30 numerów(brakuje mi 3 zeszytów) nie wiem ile liczyła R bo jak już pisałam Ali i An nie interesowali mnie zbytnio i nie kupowałam zeszytów z ich przygodami a potem zniknęło mi to z oczu.Wydawany był też magazyn Sailor Monn w którym wydawano w tej samej formie film Sailor Moon R niestety ostatni numer był z lipca 1999 r a komiks zakończył się na stronie 83...Obstawiam że wydawnictwa upadły bo..zabrakło fanów chętnych do kupowania...
Aha właśnie w tych zeszytach pojawia ją się odcinki 45 i 46 w formie skrótu czyli to czego obejrzeć się w polskiej wersji nie dało.
Ostatnio zmieniony przez felisa 2014-07-24, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-24, 22:43   

Ok, zwracam honor Sailorkom :) Mimo wszystko jednak nie są to bardzo częste przypadki, w mandze Sailorki zabijają ważniejsze czarne charaktery: w 3 akcie Mars zabija Jadeite, w akcjie 6 Jupiter zabija Nephrite, jak wspomniałam sama królowa Beryl zostaje zabita przez Venus legendarnym mieczem. W dalszych częściach jest podobnie. Po prostu wydaje mi się, że w mandze ataki Sailorek są mocniejsze. Może jest to po prostu spowodowane konstrukcją serialu anime, wrogowie mają sprawiać wrażenie niepokonanych, dla wzbudzenia poczucia niepewności u widza?

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2014-07-24, 23:04   

Były jeszcze ślicznie wydane Fan Booki każdy poświęcony jednej Sailorce aż szkoda że w Polsce wyszło tylko 5 bo na Zachodzie wydano ich więcej.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-25, 09:36   

Ale wcale nie zwracaj honoru Sailorkom. Sześć odcinków z przypadkami, kiedy demon ginie z ręki Czarodziejki innej, niż Czarodziejka z Księżyca to dalej śmiesznie mało. Ja tylko chciałem popisać się pamięcią, i wszystkie wymienić. Mi się wydaje, że w anime ataki czarodziejek nie mają mocy zniszczyć demona, mają tylko moc osłabienia go. To jeszcze nie jest tak widoczne w części pierwszej, kiedy Czarodziejka z Księżyca dysponuje jedynie diademem, ale z czasem pojawiają się pałeczki, berła i różdżki, które są jakby stworzone do odczarowywania potworów. Moim zdaniem to taki słabszy punkt anime.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-25, 15:58   

A wracając do facetów dla pozostałych dziewczyn - podobno ta ilustracja, na której Czterej Generałowie obejmują Sailorki nie ma związku z fabułą i powstała jako taka luźna inspiracja listami od fanów.
Nie zmienia to faktu, że przydałby się jakiś mężczyzna od czasu do czasu i to wyjątkowo nie zakochany na zabój w Usagi. Akurat tego nie ma ani w mandze ani w anime. Nie wiem dlaczego zrobiono z wojowniczek takie bractwo czystości :D

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-25, 16:40   

Cytat:
Akurat tego nie ma ani w mandze ani w anime.

No jak nie?

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-25, 17:17   

Mało mi! :D

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-07-25, 19:41   

kero napisał/a:
Były jeszcze ślicznie wydane Fan Booki każdy poświęcony jednej Sailorce aż szkoda że w Polsce wyszło tylko 5 bo na Zachodzie wydano ich więcej.

Bo oryginalnie było ich tylko 5, tzn. w Japonii wydano ich tylko tyle ;-) Niemcy (bo to u nich pojawiło się ponad 20 fanbooków) po prostu na fali popularności wydawali kolejne fanbooki, mieli też zatrzęsienie komiksów, książeczek i innych gadżetów.

A wracając do tematu to chciałabym zobaczyć jak w mandze wyglądaliby Ail i Ann. Wiem, że to były bardziej zapychacze niż odcinki posuwające akcję do przodu, ale były naprawdę fajne :mrgreen2: W mandze chętnie też zobaczyłabym Yuuichiro, nawet mimo tego, że Rei tak nie lubiła facetów, a także Ryo Urawę, który doskonale pasował do Ami. Motyw Tęczowych Kryształów był nieco naciągany, ale w sumie fajny i też jestem ciekawa jakby to wyglądało w mandze :mrgreen:

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-25, 21:00   

Tęczowe kryształy może nie pasowałyby tak do mangi, ale w anime odgrywają jednak dużą rolę. To dzięki zetknięciu z pomarańczowym kryształem Mamoru zaczyna świadomie zmieniać się w Tuxedo(w mandze zmieniał się świadomie od początku), to przez kryształy stosunek między Tuxedo, a czarodziejkami zmienia się w niepewny(w mandze od początku ten stosunek był niepewny, w anime z początku nic nie wskazywało na to, że będą kiedykolwiek ze sobą rywalizować), no i gdyby nie kryształy, nie byłoby Ryo, ani Reiki, ani Yumeni Yumeno, dziewczyny, której epizod stanowił niezwykle romantyczną zapowiedź tego, o czym mieliśmy się wkrótce dowiedzieć, o srebrnym królestwie.

Monivrian
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 18:49   

Odnoszę wrażenie, że w starym anime zrobili z Usagi straszną Mary Sue. Zawsze najlepsza, a bez niej inne Sailorki nie dają sobie rady. Poza tym uważam, że w starym anime inne Sailorki skrzywdzono, bo nie mają tych mundurków Enternal Sailor Senshi. I w ogóle wolę jednak mangę od starego anime, bo ono jest bezsensownie rozwleczone, bez sensu i składu. monotonne to to.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 19:00   

To nie ten temat. Tutaj piszemy o tym co z anime przenieślibyśmy do mangi, a nie czego byśmy nie przenosili.

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2017-05-08, 12:48   

Lagertha napisał/a:
Neptun też uśmierciła demona w odcinku specjalnym. No, ale w mandze Venus zabiła mieczem królową Beryl.
Ja pamiętam że Jowisz zabiła jednego demona.

Odpowiedz do tematu