Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Crystal Sezon 4
Autor Wiadomość
bosti20 

Ulubione postaci z SM: Haruka
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2017-07-01, 09:33   Crystal Sezon 4

Wczoraj ogłoszono kontynuacje Crystal. Dream arc bedzie sfilmowany w formie 2 filmów. Co o tym sądzicie?

February 

Ulubione postaci z SM: Usagi
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La luna splende
Wysłany: 2017-07-02, 20:42   

Mam mieszane uczucia. Jeżeli dostaniemy pełną ekranizację mangi bez wyrzucania scen, w lepszej jakości i będziemy mogli się w miarę szybko cieszyć oglądaniem to nie będzie źle. Podobno nie pierwszy raz stosują tego typu zabiegi i taka kinówka jest później cięta i wydawana w częściach w tv.
Mam nadzieję, ze odstaniemy normalny opening, nowe pełne transformacje i dobrze przedstawioną historię bez zbędnych zmian. Aaaa i przede wszystkim oby jedna cześć trwała przynajmniej 90 min. Dream Arc nie jest długi i wydaje mi się, że po tym Starsy czekał by identyczny los. Pytanie ile będziemy musieli czekać na te filmy, bo minął rok od zakończenia 3 sezonu a my dostaliśmy dopiero informację o filmie... Szczere to rok temu miałem nadzieję, że o tej porze to będę oczekiwał na ostatni sezon...

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2017-07-03, 22:48   

Dream ma 11 rozdziałów, spokojnie powinno wystarczyć na dwa 1.5 godzinne filmy :) Serie z Madoka i Nanoha ponownie wydano jako filmy, i moim zdaniem były one bardzo dobre :)

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako, Mako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2017-07-22, 12:04   

Poczekajmy, zobaczymy :)
Ktoś zna datę premiery ?

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2017-07-22, 14:17   

Niestety nie ma jeszcze potwierdzonej oficjalnej daty.
Niemniej jakiś czas temu w tym roku znajomy z grupy FB rozmawiał z Yasuharu Takanashi (co obiło się szerokim echem w fandomie).
Powstało małe zamieszanie, natomiast wszystko opisane jest tu: http://www.sailormoonforu...hp?f=46&t=29677

PS. wiem że to nieregulaminowe, ale przecież nie będę na chama kopiować wszystkiego, gomene więc ;_;

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2017-07-22, 21:35   

Ludzie mówią, że gdyby zlepić ze sobą 12/13 odcinków, z wyciętymi scenami transformacji i czołówką/endingiem to wyjdzie około 20 minut na odcinek i to się "perfekcyjnie" zmieści w dwóch filmach.

Tylko oba filmy musiałby trwać 2 godziny. A filmy pełnometrażowe ze starszego anime trwają nieco ponad godzinę z napisami. Więc albo to będą dwugodzinne filmy, albo będą cięcia. :P

Źródło: http://vk.com/club39637650

Blueberry 

Wysłany: 2017-07-23, 02:34   

Właściwie to Dream Arc ma 11 rozdziałów (akt 39-49) podobnie zresztą jak Stars.
Co daje nam w przybliżeniu 220 minut filmu podzielonego na dwie części po ok 110 minut coby się zgadzało z tendencją ostatnich lat - wszelkie filmy anime pełnometrażowe oscylują w granicach 90-120 minut, wystarczy tylko wejść na anidb i zwyczajnie poszukać.
Choćby takie filmy jak:
Eiga Crayon Shin-chan Shuurai! Uchuujin Shiriri - https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=12478
Mary to Majo no Hana - https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=12649
Gekijouban Soushuuhen Overlord - https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=12439

Ten ostatni składa się z 2 filmów i co ciekawe wg serwisu sumaryczna długość filmów to 3h 50m
Można? Można.

Owszem jest też sporo filmów (czy raczej może bardziej OAV) do około godziny niemniej to są pojedyncze historie a nie skomponowany film z wielu rozdziałów mangi.

Czy będą cięcia? Tego nie wiem, ale jeśli w mandze jakieś fillery nic nie znaczące dla fabuły się znalazły to zapewne mogą zostać pominięte. Co nie znaczy że tak będzie.
Osobiście jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie, bo zrobienie filmu to nie to samo co zrobienie serialu, tutaj nie powinno być mowy o różnicach w rysunku (a to był częsty zarzut jeśli chodzi o krytykę Crystala - zmieniali się rysownicy - zmieniał styl i wygląd postaci), powinien więc on być w miarę stały.
Jestem więc dobrej myśli, choć pierwszy raz jak usłyszałam o kinówkach zamiast serialu to miałam W.T.F. na twarzy :P

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2017-07-25, 15:40   

W takim razie przepraszam za nieporozumienie, nawet nie pomyślałam by zobaczyć ile trwają obecnie filmy anime, żadnego prócz Sailorkowych nie widziałam i założyłam, ze jak nie jest to produkcja Ghibli, a taka od serii TV to automatycznie trwa 60 minut.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Blueberry 

Wysłany: 2017-07-27, 03:12   

Annorelka, czemu przepraszasz? Naprawdę nie masz za co :)
Zapytałaś to odpisałam, tym samym poszerzyłaś swoją wiedzę (zresztą tak samo jak i ja, czasem jestem zbyt nadgorliwa sprawdzając informacje :P )
Forum jest od tego by się pytać i dowiadywać, nikt tu nie jest alfą i omegą przecież :)

Odpowiedz do tematu