Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wasze nadzieje i oczekiwania przed nową odsłoną anime
Autor Wiadomość
AtoMan 

Ulubione postaci z SM: lol
Seiya czy Mamoru?: Chuck Testa
Ulubiony utwór z Anime: jak Ragyo w Kill la Kill idzie po niemiecku
Wysłany: 2014-05-30, 18:37   

Oczekiwania na pewno są duże. Mangi nie znam, ale nie chcę znowu przez kilkanaście odcinków widzieć, jak Usagi ryczy, Tuxedo rzuca kwiatkiem, Usagi korzysta z zamieszania i rozwala stwora jednym i tym samym atakiem.

boom boom ba napisał/a:
Nie chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć do niej sentyment i do tego tłumaczeniaXD

Bo nie chodzi o żaden sentyment - wersja z :olej: to dymiąca kupa, podobnie jak wersja z :danuta: , a jedyna przewaga to jakość obrazu i dźwięku. Z tym, że w czasach :danuta: mieliśmy kilka kanałów na krzyż i brak alternatywy w postaci napisów (czy w ogóle czegokolwiek).

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-05-30, 19:36   

Jeśli Usagi mi płakać całkowicie przestanie, nie oglądam!
Jeśli Tux chociaż raz na 3 epy nie rzuci swoją różą oraz nie wygłosi jakiejś nudnej, patetycznej aż do śmiechu mowy, będę zawiedziona.
Przecież i jedno i drugie, było zarazem śmieszne, głupie i urocze. Gdyby nie te składowe, SM nie byłaby SM. Niech chociaż trochę klimatu ulubionego starocia pozostawią w Crystalu, czy jak mu tam.

A jeśli chodzi o samą walkę też bym chciała, żeby nie była tak schematyczna jak w pierwotnym anime, ale producenci musieliby mieć ogromne nakłady finansowe na mega epickie bitwy. Nawet gdyby mieli te pieniądze i tak pewnie woleliby je wydać na melanże.
Zresztą pożyjemy, zobaczymy.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-05-30, 20:12   

Ja, głupia, coraz bardziej chciałam i oczekiwałam, ze mango-Crystal jednak nie dojdzie do skutku, a zamieszanie ucichnie, bo nie lubię zamieszania, ale strasznie mi z tego powodu głupio i przykro.

Teraz mam nadzieję głownie na to, że cała premiera nie wywoła za dużo szumu, a oryginał nie będzie zapomniany i krytykowany.

I wiem, że to wszystko głupie i może nawet obraźliwe dla innych, nie chcę tak myśleć, żle mi z tym, czuję się jak nietolerancyjna jędza.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-05-31, 01:42   

Annorelka napisał/a:
a oryginał nie będzie zapomniany i krytykowany.

Coś takiego na pewno nie nastąpi.

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-06-02, 12:54   

Annorelka napisał/a:
Z tego co zauważyłam prawie wszyscy zagraniczni miłośnicy Sailorek są na tą ekranizację bardzo pozytywnie nastawieni.

Nie ma się co dziwić, w końcu tyle lat przerwy sprawiło że zainteresowanie jest spore a i pozytywnych oczekiwań nie brakuje. Moje z kolei są pesymistyczne, bo podchodzę do tego z dużym dystansem. Jak bowiem padło wcześniej w tym temacie, nowe anime będzie na miarę naszych możliwości czy może też raczej czasów. Technika czy raczej też animacja posunęła się do przodu, co jest pozytywne bo świadczy o rozwoju ale anime ogólnie rozumiane wydaje mi się teraz bardziej sztuczne niż kiedyś. Nie czytałem mangi, więc z jednej strony zobaczę coś nowego ale z drugiej może mi się to kompletnie nie spodobać z racji różnić. Połowicznie zgadzam się z Annorelką, to znaczy oryginał na pewno nie będzie zapomniany ale krytyka w związku z premierą nowej produkcji może się wobec niego nasilić. Zacznie się to wielkie perdolamento która to produkcja lepsza, nowa czy stara. Masa porównań które będą moim zdaniem nie potrzebne, gdyż obie produkcje dzieli raz że kilkanaście lat a dwa nie mamy do czynienia z rimejkiem tylko inną wersją na podstawie mangi. Wracając jeszcze do moich obaw, to są jeszcze dwie kwestie. Mianowicie muzyka oraz seiyuu. W przypadku muzyki ciężko oczekiwać mi że twórcy zrobią coś kapitalnego tak jak w oryginale, w przypadku głosu postaci trudno oczekiwać że usłyszymy te same głosy. To wszystko również będzie miało podejrzewam przełożenie na nie tylko mój odbiór. Oczywiście nie ma co oceniać książki po okładce, choć tu trudno mówić nawet o okładce zważywszy na znikomą ilość konkretnych informacji o nowej produkcji

boom boom ba napisał/a:
Sentymentu do pani Stachury nie mam. Ostatnio puściłam swojej ciotecznej siostrzenicy jeden odcinek na yt, właśnie z tą panią jako lektorem. TragiedijaXD Nie chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć do niej sentyment i do tego tłumaczeniaXD Jednak co napisy to napisy! A fanowskie napisy są najlepsiejsze na świecie (i to tyczy się wszelakich seriali animowanych czy aktorskich).

A jednak ja wciąż ten sentyment do tej wersji mam ;-) Choć oczywiście jestem również zwolennikiem napisów a nawet wersji czystych bez napisów. A wszystko dla seiyuu i muzyki. Zdaje sobie tu sprawę że nowa produkcja anime pobudza wyobraźnie czy też wzbudza oczekiwania sekty dubbingowej, która to uważa dubbing za jedyne słuszne dobro ale mam nadzieje że również i w tym wypadku nie doczekamy się w Polsce (jeśli do emisji w ogóle kiedyś dojdzie) takiej wersji. Reasumując niech to będzie Danuta Stachyra, Stanisław Olejniczak lub ktokolwiek inny z wpadkami w tłumaczeniu lektor. Chodzi o emisje!

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-06-02, 13:44   

Chciałam zwrócić tylko uwagę, że ten zacytowany post pisałam prawie przed rokiem, podobnie boom, i wtedy nie było jeszcze znane sporo informacji, które mamy teraz o Crystal. W moim przypadku to niewiele zmieniło w opinii, ale osoby, które się tu wypowiadały kilka miesięcy temu mogą mieć inną opinię teraz i nie wiem czy jest sens odpowiadać na takie posty, tylko kłótnie się zaczną czy coś. :(
Cytat:

Zacznie się to wielkie perdolamento która to produkcja lepsza, nowa czy stara. Masa porównań które będą moim zdaniem nie potrzebne, gdyż obie produkcje dzieli raz że kilkanaście lat a dwa nie mamy do czynienia z rimejkiem tylko inną wersją na podstawie mangi.

Popieram.

Jadeite 

Wysłany: 2014-06-02, 15:39   

Annorelko zawsze może aktualizować swoją wypowiedz lub dać nową, nic nie stoi na przeszkodzie ;-) A sens odpowiadania na posty (nawet te stare) jest zawsze, po to jest forum dyskusyjne a co do kłótni to osobiście nie wiem jak miała ona zostać wywołana. Ja tylko wyrażam swoją opinie, trzymając się ram czy też konwencji tematu. Jeśli ktoś poczuł się urażony, bo jest przewrażliwiony i nie zachowuje pewnego dystansu to cóż... jego brożka. Ja mam prawo do wyrażania opinii w zgodzę z regulaminem.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-06-02, 20:41   

Przepraszam, ostatnio bez sensu piszę.

Jadeite 

Wysłany: 2014-06-03, 13:11   

Spoko, ja się nie gniewam. Każdemu się może zdarzyć ;-)

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-06-28, 07:53   

Że takie opinie nie będą przeważać:
http://josie900.deviantar...rison-463906036

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-06-28, 16:02   

W tym artykule cos strasznie koles jakis krytykuje stare anime. moze dlatego ze ogladal je jako amerykansko cholernie ucieta wersje gorsza niz w polsacie ale dobra:P

Jesli chodzi o Usagi w starym anime, to moze ma racje troche ze byla ona zupelnie niedojrzala i ze od czasu do czasu zalozyla kiecke biala to nie znaczy ze nagle dostala cholernej dojrzalosci, w sumie jak na to patrzec tylko stawala sie dojrzala i odpowiedzialana jak wlasnie ubierala ta kiecke w sumie a tak to byla zwyczajnym 5 letnim dzieciakiem, nieradzacym sobie samemu tylko z kazdej byle [cenzura] musial ja Taxido ratowac ale w sumie jak dla mnie to akurat bylo slodkie ;]

Jesli chodzi o Rei w starym anime to faktycznie to troche bylo dziwne ze randkowala z Mamoru za plecami Usagi i ona w sumie nic z tym nie zrobila tylko dlalej sie przyjazniliy jak gdyby nigdy nic, pod czas gdy Rei w mandze miala awersje do facetow gdyz ojciec ja zostawil w swiatyni i wogole przejawiala zero zainteresowania facetami a tu zrobili z niej podrywaczke i to jeszcze odbijajaca Mamoru ;] To troche nie bylo taktowne :P

Jesli chodzi o Taxido to tez mnie to denerowalo ze praktycznie duzej roli nie odgrywal w anime pokazywal sie na 2 min i rzucal jakas rozyczka, jesli chodzi o to i te faktycznie jego patetycznie nudne gadki ale jak sie bylo dzieckiem to jednak mialo ten swoj klimat teraz sie jakos mysli inaczej :D Naj bardziej mnie wkurza ta lipa walka Usagi z Mamorkiem jak jest pod wplywem Metali to byla totalna porazka jak dla mnie chyba w wersji do lat 9, w mandze jak to przeczytalam to mi galy z orbit powychodzily to to byla walka, mam nadzieje ze to samo zrobia w tym nowym anime SM Crystal :P

Jedynie co fajne wlasnie byly to Makoto i Minako :D Chociaz jako lider Minako jakos powinna byc bardziej powazniejsza, wiecej wiedziec jakos bardziej doswiadczona i przede wszystkim miec ten miecz ktorym miala chronic Serenity. a nie uganiac sie ciagle za jakimis facetami przez cale anime ale w sumie to tez mialo swoj klimat smiesznie bylo przynajmniej. Chcocia w kwesti Sailor Senshi to one mialy tez partnerow juz w Ksiezycowym Krolestwie co oczywiscie bylo w mandze ale nie bylo w anime, co mnie strasznie zdenerowalo ze nie wspomnieli ani przez moment o tym ze Serenity byla w zwiazku z Ksieciem Ziemi Mamorkiem ale pozostale wojowniczki byly w zwiazkach z pozostalymi generalami z Ziemi :-| Jak mozna to pominac :evil: W seri SM SuperS chociaz byla mowa ze sie spotkaja ponownie z Amazonkami bo w mandze byla mowa ze one stana sie sie wojowniczkami i beda bronic w przyszlosci Ksiezycowego Krolestwa wraz z nastepczynia Serenity, Chibiusa , taki fajny watek ominac :evil:

Zgadzam sie wlasnie bo orginalna Naoko Takeuchi nie zgadzala sie do konca z wypuszczonym anime, starym anime postacie jej sie nie dokonca podobaly czytalam wywiady z nia to szczegolnie ja to denerowalo ze zrobili z Trzech Gwiazd facetow w anime o.0 A teraz wszystko jest zgodne z manga i tak jest naprawde nareszcie jak ona tego chciala i mi sie wydaje ze teraz bedzie z tego bardziej dumna a seria bedzie bardziej ciekawsza przez swoja dojrzalosc :P

Popieram fajne bylo stare anime i wogole ale minelo juz 2o lat i czas obejrzec cos nowego, i bardziej dojrzalego i bardziej zgodne z koncepcja samej autorki :)

Jadeite 

Wysłany: 2014-07-01, 11:49   

aktan8 napisał/a:
Jesli chodzi o Usagi w starym anime, to moze ma racje troche ze byla ona zupelnie niedojrzala i ze od czasu do czasu zalozyla kiecke biala to nie znaczy ze nagle dostala cholernej dojrzalosci, w sumie jak na to patrzec tylko stawala sie dojrzala i odpowiedzialana jak wlasnie ubierala ta kiecke w sumie a tak to byla zwyczajnym 5 letnim dzieciakiem, nieradzacym sobie samemu tylko z kazdej byle [cenzura] musial ja Taxido ratowac ale w sumie jak dla mnie to akurat bylo slodkie ;]

Moim zdaniem niedojrzałość postaci Usagi miała swój urok, zresztą jak porównamy ją z Classica i że Stars to widać że stała się nieco bardziej dojrzalsza. Zwłaszcza była taka w trudnych dla siebie i dla Mamoru momentach całej serii a jeżeli już było inaczej to miała wsparcie czy też oparcie w koleżankach. Zwłaszcza w Rei która w dość mocny ale i dosadny oraz skuteczny sposób potrafiła ją wstrząsnąć na tyle że Usagi potrafiła się pozbierać w sobie. A przed wszystkim przestać się mazgaić...

Cytat:
Jesli chodzi o Rei w starym anime to faktycznie to troche bylo dziwne ze randkowala z Mamoru za plecami Usagi i ona w sumie nic z tym nie zrobila tylko dlalej sie przyjazniliy jak gdyby nigdy nic, pod czas gdy Rei w mandze miala awersje do facetow gdyz ojciec ja zostawil w swiatyni i wogole przejawiala zero zainteresowania facetami a tu zrobili z niej podrywaczke i to jeszcze odbijajaca Mamoru ;] To troche nie bylo taktowne :P

Ja nie widzę w tym nic dziwnego, właściwie anime Sailor Moon miało to do siebie że choć niosło za sobą pozytywne treści i cechy. To było skonstruowane dosyć prosto. Zauważmy też że radkowianie Rei z Mamoru było tylko w początkowej fazie anime, później kiedy to okazało się że Usagi i Mamoru są sobie przeznaczeni ten flirt się skończył. Jasne że mogło czy też powinno to wyglądać tak jak tutaj o tym piszesz, ale to nie była aż tak wysoce dojrzała produkcja by się na tym skupiać

Cytat:
Jesli chodzi o Taxido to tez mnie to denerowalo ze praktycznie duzej roli nie odgrywal w anime pokazywal sie na 2 min i rzucal jakas rozyczka, jesli chodzi o to i te faktycznie jego patetycznie nudne gadki ale jak sie bylo dzieckiem to jednak mialo ten swoj klimat teraz sie jakos mysli inaczej :D Naj bardziej mnie wkurza ta lipa walka Usagi z Mamorkiem jak jest pod wplywem Metali to byla totalna porazka jak dla mnie chyba w wersji do lat 9, w mandze jak to przeczytalam to mi galy z orbit powychodzily to to byla walka, mam nadzieje ze to samo zrobia w tym nowym anime SM Crystal :P

Nie zgodzę się że nie odgrywał. W serii Classic próbuje przywrócić sobie pamięć zbierając tęczowe kryształy. W serii R zrywa z Usagii przez trapiącego koszmary, by ponownie z nią być nie tylko ze względu na samą ich ważnę role w przyszłości ale na Chibiuse. W SuperS zostaje porwany przez Nehelenie, generalnie wielkiej tu roli jako tako nie odgrywa ale przecież to wokół niego toczy się oś fabuły. W serii S po prostu jest, w serii Stars występ epizodyczny ale jak wstrząsające było to że Galaxia odebrała mu gwiezdne ziarno a następnie dzieli się tą wiedzą z Sailor Moon. Co do walki to była piękna, może nie specjalnie porywająca ale piękna. Możliwość obejrzenia jej po raz pierwszy w Polsce dzięki TV4 o bodajże 3 w nocy też miało ten swój niepowtarzalny urok który na pewno nie zapomnę...

Cytat:
Jedynie co fajne wlasnie byly to Makoto i Minako :D Chociaz jako lider Minako jakos powinna byc bardziej powazniejsza, wiecej wiedziec jakos bardziej doswiadczona i przede wszystkim miec ten miecz ktorym miala chronic Serenity. a nie uganiac sie ciagle za jakimis facetami przez cale anime ale w sumie to tez mialo swoj klimat smiesznie bylo przynajmniej. Chcocia w kwesti Sailor Senshi to one mialy tez partnerow juz w Ksiezycowym Krolestwie co oczywiscie bylo w mandze ale nie bylo w anime, co mnie strasznie zdenerowalo ze nie wspomnieli ani przez moment o tym ze Serenity byla w zwiazku z Ksieciem Ziemi Mamorkiem ale pozostale wojowniczki byly w zwiazkach z pozostalymi generalami z Ziemi :-|

Mi się zwariowana, kochliwa i próbująca zrobić karierę Minako podobała. Nieszczęśliwa miłość sprawiła że wolała pozostać w cieniu u boku Artrmisa, który ją zawsze wspierał. Jeśli chodzi o związek Generałów i pozostałych Wojowniczek. Gdyby był to nadał by pewnie temu anime większy aspekt dramatyczny i psychologiczny. Jednak nie ma go i nie ubolewam jakoś nad tym

Cytat:
Zgadzam sie wlasnie bo orginalna Naoko Takeuchi nie zgadzala sie do konca z wypuszczonym anime

Ale uważam że to bardzo dobrze że się nie zgadzała z anime, że poprzednia wersja nie była tylko wierną kopią mangi. Może w tym właśnie tkwi siła i sukces międzynarodowy tej właśnie produkcji ;-) Może właśnie za tą ją pokochaliśmy. Ja uważam że Crystal przez swoją inność i wierność mandze nie osiągnie takiego statusu jak Classic, R, S, SuperS i Stars oraz kinówki. To będzie taka odmiana, powiew świeżości ale nic ponad to. Ludzie wciąż byli, są i na pewno będą przywiązani do starszej wersji. Pokochali ją, wzbudza ona u nich sentyment i przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Nowe nie ma już tej mocy...

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2018-02-09, 17:24   

A co myślicie o takim paringu http://nyanyan.it//obrazek.php?314453

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2018-02-18, 11:11   

No cóż wygląda ciekawie :mrgreen:

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako, Mako
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2018-02-18, 17:55   

Ciekawie...ale nie wiem czy nie lepiej by wyglądała z Charlesem z X-Menów ;-)

* "Wiedźma" - zastrzeżona

Odpowiedz do tematu