Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon JPF - Warto?
Autor Wiadomość
kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-09-21, 18:02   Sailor Moon JPF - Warto?

Czy warto kupić wydanie JPF Sailor Moon? Czy raczej angielska wersja na Miss Dream jest dużo lepsza? Bo planowałem kupno nowego wydania Kodanshy, ale czytałem, ze tam też tłumaczenie jest nie najlepsze, i wycięto dodatki. Słyszałem, że od któregoś tomu, jakość tłumaczenia znacznie się poprawia.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-09-21, 19:45   

Ja uważam, że warto kupić wydanie z JPF-u. Ostatecznie to jedyne jakie w Polsce wydano, a wątpię czy zdecydują się na nową wersję ;-) Jakość tłumaczenia faktycznie poprawia się, chyba od 8 tomu (ale pewna nie jestem), bo na początku mangę na polski tłumaczył Japończyk, a potem wkroczył z tłumaczeniami Polak, który rzecz jasna, zna się dużo lepiej na polskiej gramatyce :->

miszael 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Seiya czy Mamoru?: Minako
Ulubiony utwór z Anime: Suki to Itte
Wysłany: 2015-11-16, 18:37   

Ja postanowiłem przeczytać w końcu mangę po tym, jak obejrzałem pierwszy odcinek Crystala i już na pierwszy rzut oka zauważyłem, że nowe anime jest o wiele bliższe mangi pod względem rysowniczym niż starsze serie. Zastanawia mnie, czy fabułą też (nie mówcie mi). Wcześniej próbowałem coś tam czytać, ale nie jestem jakimś wielkim fanem komiksów i po kilkunastu stronach odłożyłem. Prawdę powiedziawszy wolę tradycyjną prozę. No ale zaciekawiło mnie, co w tej mandze dokładnie się dzieje. W przeglądarce źle mi się czyta, więc zamówiłem sobie wszystkie tomy z JPFu. Czekam aż dotrą.

Mój plan jest taki: najpierw przeczytam mangę, a potem obejrzę SM Crystal. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Manga to jednak pierwowzór, więc grzechem byłoby nie chcieć jej poznać.

wiszella 
Makenai!

Ulubione postaci z SM: Minako, Starsy, Haruka i Michiru
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu Omoi
Wysłany: 2015-11-16, 19:16   

Moim zdaniem jak najbardziej warto przeczytać mangę z JPF! Jak napisała już Setsuna-San jest to na razie jedyne (obstawiam, że nic nowego się nie pojawi) wydanie mangi w Polsce. Dla każdego szanującego się fana wg mnie jest to pozycja obowiązkowa :) A jeśli chodzi o jakość tłumaczenia,, to i tak nie jest źle. Teraz gdy sięgam po mangę, z rozbawieniem i wielkim sentymentem patrzę na te błędy :D

Ja Ci nie wystarczę? Nie jestem zbyt dobry?

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2016-12-04, 13:37   

To jak na razie niepotwierdzone plotki ale być może JPF na grudzień 2017 wyda nowe wydanie Sailor Moon :mrgreen: Jak dla mnie to super wiadomość :mrgreen:

wiszella 
Makenai!

Ulubione postaci z SM: Minako, Starsy, Haruka i Michiru
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu Omoi
Wysłany: 2016-12-04, 18:38   

kero, to wspaniała wiadomość! Byłoby wspaniale, gdyby info się potwierdziło :) Ja kupię na pewno :)

Ja Ci nie wystarczę? Nie jestem zbyt dobry?

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2016-12-04, 19:08   

Sama chętnie bym kupiła nowe wydanie :mrgreen:

[ Dodano: 2018-06-02, 18:32 ]
Tak ma wyglądać wersja amerykańska:
https://www.rightstufanime.com/Sailor-M ... a-Volume-1
jednak nawet amerykanie nie potrafią spełnić warunków jakich wymaga Kodansha i ciągle przesuwana jest data wydania 1 tomu. Więc pewnie i u nas szybko się nie pojawi nowe wydanie ale z przecieków jakie były manga ma być przetłumaczona na nowo :mrgreen:

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2018-06-02, 20:31   

kero napisał/a:
jednak nawet amerykanie nie potrafią spełnić warunków jakich wymaga Kodansha

Tu nie chodzi o warunki druku tylko o wersję dwujęzyczną wydaną w zeszłym roku w JP.
Na amazonie japońskim zanim jeszcze podali oficjalne zapowiedzi wisiało ze 2-3 miesiące wcześniej wyraźnie napisane w opisie "bilingual" - to było jakieś pół roku przez oficjalnymi zapowiedziami dla Amerykanów, że będą wydawać perfecta.
Ponieważ bilingual wyszedł w JP chyba w październiku czy listopadzie, a pierwsze zapowiedzi amerykańskie były na styczeń tego roku to albo się mogło udać albo nie. I się nie udało - amerykański oddział Kodansha tymczasowo wstrzymał premierę swojej edycji przesuwając ją na kwiecień a potem na koniec tego roku. Na grupie sailorkowej jeden z adminów zamówił 3 pierwsze tomy amerykańskiej wersji, ale coraz więcej jest pytań niż odpowiedzi w tej sprawie. Cieszył się że będzie miał prezent okołogwiazdkowy dla siebie ale nie sądził że przyjdzie mu czekać niemal na niego półtora roku, choć pierwotnie miało to być kilka miesięcy od preorderu.
Cały problem rozbija się o tłumaczenie mangi - perfect amerykańskie miało dostać nowe tłumaczenie, a wyszło zdaje się na to, że to samo tłumaczenie już jest w bilingual (japońsko-angielskim) bo tłumaczem jest ta sama osoba.
Generalnie kiepsko to widzę...

Odpowiedz do tematu