Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kreskówki z dzieciństwa
Autor Wiadomość
Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2018-07-24, 15:25   Kreskówki z dzieciństwa

Jakie lubiliście oglądać kreskówki poza Sailor Moon ?

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2018-07-24, 19:20   

Ja chyba tylko japońskie więc do tematu nie pasuje. A czekaj jest jedna, ma tytuł Księżniczka Szecherezada. Bardzo fajne, trochę trippy.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2018-07-24, 20:56   

W moim przypadku takie jakie leciały "wtedy" ;) Czyli Smerfy, Scooby-Doo, Gumisie, kreskówki Disney'a, Reksio, Pszczółka Maja... ogólnie jakie leciały w "Wieczorynce", "Dobranocce" itp. Za czasów mojego dzieciństwa nie było CN i innych dziecięcych kanałów, a satelitę mało kto miał :/

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2018-07-25, 12:43   

Lubiłam kanał "Fantastic", na którym leciały fazowe kreskówki i programy z Nickelodeona. Niestety, nadawał tylko 2 lata. Było w nim coś schizowego. Wszystkie programy miały w sobie coś niepokojącego, nawet te takie krótkie przerywniki, które leciały pomiędzy. Dodatkowo nie było tam reklam, co jeszcze bardziej izolowało Fantastica od reszty świata. Wieczorem na Fantasticu puszczali taką przeciętną kreskówkę o magiku-superbohaterze i Oggy'ego i karaluchy. Oggy to prawdziwy hit. Trochę jak Tom i Jerry na bardzo mocnych dragach. Zarówno grafika, jak i fabuła, ale przede wszystkim klimat były cudownie zryte. Ludzie od Oggy'ego zaangażowani byli też w Nowe przygody Lucky Luke'a, które leciały na Fox Kidsie (później Jetix), które też były przeurocze. Oglądasz kreskówkę dla dzieci, a tu nagle wyskakuje Lenin. Albo Helena Blawatska. Wracając do Oggy'ego, był tam odcinek inspirowany prozą Kafki.

Jedyną rzeczą, dla której skłonna byłam poświęcić się i oglądać ją w wersji z rosyjskim dubbingiem nałożonym na angielski dubbing, jest cudeńko pod tytułem Księżniczka Szeherezada, emitowane zresztą dawno temu w polskiej telewizji. Moja ulubiona nie-japońska kreskówka – która urzekła mnie od pierwszego wejrzenia (miałam wtedy może 6 lat). Technicznie dość siermiężna – taki Disney dla biednych – ale ogólnie jest naprawdę cudowna. Trochę adaptacja baśni 1001 nocy, trochę nie wiadomo co, prawdopodobnie powstawała na dragach. Nie jest jakaś szczególnie zryta, ale jednak trochę psychodeliczna, zwłaszcza jak na zachodnią animację. Dobrym przykładem jest scena wewnątrz arbuza:

https://www.youtube.com/watch?v=KQy5fJMhiUY

Całość ma mniej-więcej podobny klimat. Należy żałować, że twórcy nie mieli większego budżetu na animację i muzykę.

Powinnam też wspomnieć o Porwaniu Baltazara Gąbki. To byłaby być może moja ulubiona polska kreskówka, gdyby nie to, że została dramatycznie ocenzurowana przez komunistów. Książka ma potężny antytotalitarny przekaz, żeby wyciąć kontrowersyjne fragmenty przy adaptowaniu książki na kreskówkę wykastrowano fabułę ze wszystkiego, co najlepsze. Don Pedro był moją pierwszą miłością, ale tylko w książce. Chyba pierwszy fikcyjny zwyrol, w którym się zakochałam XD Od tego czasu gustuję w fikcyjnych zwyrolach z anomaliami anatomicznymi.

Odpowiedz do tematu