Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Różne style animacji na przestrzeni serii
Autor Wiadomość
kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2019-10-02, 20:46   

Świetny temat :mrgreen: Jak ja uwielbiałam te świetlne efekty, których inne seriale animowane nie miały :mrgreen: Niby taki drobiazg ale różnica była duża :>

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2019-10-02, 21:12   

owszem, inne też miały takie efekty, ale w latach 90'. A w polskiej TV były głównie te z lat 60/70', sailorka była jednym z niewielu ówcześnie świeżych animców w Polsce. I jedynym serialem magical girls we współczesnym rozumieniu, taki np. Zorro (1990 bodajże) po prostu nie potrzebował takich błysków, więc ich tam nie było. A starsze serie, takie jak Sally Czarodziejka czy Czarodziejskie Zwierciadełko, to koniec lat 60' i wtedy faktycznie takich efektów jeszcze nie było.

Natomiast była jedna scena w nowej (wtedy, w 90') Sally Czarodziejce, którą zapamiętałam bardzo dobrze właśnie przez efekty świetlne. W jednym odcinku łza Sally zamienia się w taki magiczny kryształ i on tak pięknie błyszczał...

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2019-10-04, 10:45   

Pisząc inne seriale miałam na myśli te amerykańskie, a japońskie to i owszem i te starsze i nowsze mają to piękne światło ^^

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2019-10-07, 19:32   

Dla mnie te nowe (właściwie od 2000 roku mniej więcej) animce już takich ładnych sparkli nie mają. I animacja też mi bardziej odpowiada w starszych seriach. Technika poszła do przodu i łatwiej zrobić dobrą (płynną) technicznie animację czegokolwiek, ale przez to cały urok animowanej sceny potrafi się zgubić w wygibasach i dynamicznej pracy "kamery"; dla mnie umiejętnie maskowany brak płynności w starszych seriach wygląda dużo fajniej, a nowoczesna animacja jest często bez wyrazu. Na przykład ta scena z tegorocznych precurów:

kontra scena z openingu Wojowniczek z krainy marzeń:

Odpowiedz do tematu