Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wersja z lektorem i napisami
Autor Wiadomość
Ennio

Wysłany: 2015-01-09, 19:29   

Zmiana nazwy nie ma racze nic do rzeczy... poza tym, chyba im się nazwy nie udało zmienić. Ponoć sytuacja wewnątrz wygląda źle ;)
Jest polski trailer nowych odcinków
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=0uNhdI1p7gQ
... :-?

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2015-01-09, 21:28   

Ennio, nie pleć :P w ogóle wypluj te słowa, no już.
Nazwa nie jest taka znów ważna w porównaniu z tym, że robią coś dla zwykłego człowieka i coś co lubią. No i przede wszystkim na tyle dobrze, że ludziom się podoba :)
A tak w ogóle, to czy gdyby sytuacja była zła, to wyszedłby ten trailer?
W każdym razie mam nadzieję, że arc 2 będzie...

Ennio

Wysłany: 2015-01-09, 21:31   

Blueberry napisał/a:
A tak w ogóle, to czy gdyby sytuacja była zła, to wyszedłby ten trailer?

Ale, o ile dobrze widzę, to za ten trailer nie odpowiada Hoshi Akari, a Internetowa Grupa Opracowań Filmów. Czy to nie dziwne?

Blueberry 

Wysłany: 2015-01-09, 23:00   

niekoniecznie dziwne.
HA zapowiadało zmianę nazwy na "fandub" od dnia 3 stycznia. Tymczasem tegoż dnia powstała strona FB IGOF. Domena fandub.pl prowadzi gdzie? Do strony HA ale bez maskowania domeny docelowej.
Pytanie tylko dlaczego.
Moja pseudoteoria jest taka:
Być może były jakieś wątpliwości co do samej nazwy FANDUB (może dlatego, że jednak jest kilka grup dubbingujących), albo jakieś inne problemy - fakt faktem, że domena została zarejestrowana w listopadzie zeszłego roku na 3 kolejne lata (a właściwie na 2,5 roku - dziwna praktyka, zazwyczaj to są pełne lata) przez osobę prywatną.
Być może fandub.pl jako domena będzie istnieć ale kierować póki co do HA, póxniej natomiast może wygasnąć domena HA i wystarczy podpiąć do domeny serwer na którym będzie już IGOF.
Fakt to trochę zamieszania robi, natomiast za bardzo nie dziwi bowiem czasem może się coś w trakcie zmienic a domena dawno zaklepana i niewiele już z tym zrobisz :P

Póki sami nie wyjaśnią co własciwie zaszlo to i tak pozostaje się domyślać.
w każdym razie na stronie IGOF widnieje zdjęcie w tle świadczące o tym, że maja zamiar robić fandub od 15 odcinka czyli 2 arc :P

Ennio

Wysłany: 2015-01-09, 23:07   

Może tak... a może jednak nie. Spójrz tutaj: https://www.facebook.com/...tal_comments=23

BTW. a dlaczego akurat 15 odcinek? Jak to wyglądało w mandze? Fakt, w 13 odcinku nie doszło jeszcze do ostatecznej bitwy, ale czy 14 nie powinna być początkiem arc 2?

Blueberry 

Wysłany: 2015-01-09, 23:58   

cóż... jak wyżej pisałam, to tylko pseudoteoria.
Osobiście nie wiedziałam, że jest druga grupa robiąca fandub SMC, zwłaszcza, że Henryk Andrzej Niepomirski-Korwin który w zapowiedzi podkłada głos to chyba sam (proszę o sprostowanie w razie co) Anonimous z HA - takie mam wrażenie, bo głos podobny i dałabym sobie (chyba?) uciąć rękę (albo cos z moim słuchem nie tak?).
Zresztą, czytając wypowiedzi pod zalinkowanym przez Ciebie wpisem mam wrażenie, że niektórzy chyba zbyt są pewni siebie. Nie wiem kim jest admin strony IGOF, ale przemawia przez niego pycha.
Jakby robienie fandubu na szybkość było celem samym w sobie i co Diana słusznie zauważyła - ludzie fandubujący mają swoje życie prywatne i to oznacza, że dla niech to życie jest ważniejsze, co z kolei oznacza, że fandub jest dla nich frajdą, a nie przymusem.
To, że cos się pojawi szybciej, nie oznacza, że będzie dobre. Ba, życie pokazuje, że jak się czlowiek spieszy to zazwyczaj z miernym skutkiem albo z żadnym.
I żeby było jasne - owszem na FB HA padają pytania "kiedy", natomiast jestem pełna zrozumienia, że ktos może zachorować i to nawet na dłużej - bo wiecie, zdrowie jest bardzo ważne - jak nie wyleczy się do końca infekcji, to potem mogą być przykre i długotrwałe konsekwencje (choćby po głupiej grypie - jak się nie wyleży i wyleczy do samego końca, to potem choroba może ciągnąc cały zespół pogrypowy przez wiele lat, albo co gorsza, uszkodzić serce).
I tego sobie admin strony IGOF nie zdaje sprawy.
Takie mam wrażenie, że jakby zapomniał o prostej rzeczy, że choroby i wypadki chodzą po ludziach, a życie prywatne może nagle zamienić się w 4 ściany i brak znajomych.
Także ten... mnie nie wadzi, że HA wydaje odcinki jak wydaje i chciałabym by wydawali dalej.
Tylko pytanie, co tam się dzieje, bo jeśli grupa się podzieliła to ciężko będzie....

Ennio

Wysłany: 2015-02-18, 18:45   

Nadszedł czas na aktualizację - linki do wszystkich odcinków zrobionych do tej pory przez HA znajdują się w pierwszym poście.
Przy okazji najnowszym przez nich wypuszczony jest:
Odcinek 10
Pobierz na mega.co.nz
Obejrz na anyfiles.pl
A na głównej ShM już 14 odcinków z napisami: http://shiningmoon.com.pl...oonCrystal.html

Odpowiedz do tematu