Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Trzecie wydanie mangi w Polsce!
Autor Wiadomość
Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2013-10-14, 23:20   

Blueberry jak napisał Endriu część wymogów MUSZĄ spełnić, są to zapewne laminowane okładki, szyte grzbiety, format i kolorowe strony. Jeśli chodzi o papier, to wątpię by był taki jak w japońskim wydaniu (które zresztą jeszcze nie wyszło) o intensywności druku już nie mówiąc. Mam nadzieję, że jeśli dojdzie do wydania to nie użyją jakiejś dziwnej czcionki (jak w Klanie Poe). Jak pisze Endriu na forum Waneko, planują wydać 10 tomów głównej historii, poza tym są 2 tomy z krótkimi historyjkami i Sailor V, kto wie jak dobrze pójdzie sprzedaż to może wydadzą też historyjki i Sailor V. Chyba się trochę rozpędziłam...

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2013-10-15, 01:55   

Chou, to, to sama wiem, bo śledzę te wiadomości na bieżąco bezpośrednio lub pośrednio od źródeł japońskich i amerykańskich.
Chodzi mi bardziej o to, czy jakość wydania mimo wymogów nie będzie odbiegać od wydania japońskiego. To takie niuanse, ale dokładna i wierna kopia wydania japońskiego bardzo by cieszyła moje oko :) I bardzo mi odpowiada wersja zszywana - klejone mnie odrzucają bo szybko sie okazuje jakiej jakości klej był użyty. Mając porównanie obecnych książek klejonych i takich sprzed 1890 roku mam wrażenie, że kiedyś było to wszystko dokładniej i delikatniej oprawiane... jest więc szansa, że manga tak szybko się nie rozleci :)
A jak mi użyją dziwnej czcionki albo co gorsza comic sans to chyba osobiście się do nich przejadę i wszystkich ukatrupię ;P

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2013-10-15, 12:04   

Ja mam nadzieję na artbooki. :)

Źródło: http://vk.com/club39637650

Rift 

Ulubione postaci z SM: Mako
Seiya czy Mamoru?: Mako
Ulubiony utwór z Anime: Mako
Wysłany: 2013-10-15, 15:22   

Nie ma szans, nikt w Polsce nie wydaje artbooków. Nie opłaca się po prostu.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2013-10-15, 16:33   

wszystko zależy do prostej reguły popytu - podaży. w końcu kasa musi się zgadzać :mrgreen:

Blueberry 

Wysłany: 2013-10-15, 16:40   

też bym chciała, ale jak Rift napisał - u nas się nie opłaca. Pierwszy i jedyny artbook wydany przez JPF był klapą... kiedyś wspomnieli, że nie zamierzają się już w to pchać.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2013-10-15, 20:41   

Nie wiedziałam o tym. :(

Mangi bym nie kupiła, ale booka - bardzo chętnie!

Źródło: http://vk.com/club39637650

Rift 

Ulubione postaci z SM: Mako
Seiya czy Mamoru?: Mako
Ulubiony utwór z Anime: Mako
Wysłany: 2013-10-15, 21:00   

Po prostu nie ma sensu, bo ludzie wolą kupować wydania oryginalne artbooków - cena zwykle podobna, a czasami mniejsza od krajowej (bo kosztów licencji w niej nie ma), a jakość wydania często lepsza.

Blueberry 

Wysłany: 2014-01-08, 18:04   

Krzych Ayanami tak się wypowiedział o 3 generacji:
K L I K

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-01-08, 19:11   

Czyli jednym słowem rozczarowanie. Niewarte tych kwot jest nawet Japońskie wydanie, wychodzi na to, że nowe wydanie ogranicza się do :

- Kilku kolorowych stron

- Nowej okładki

- Zmiany formatu

Pytanie czy za takie nowości warto przepłacać ? Kiedy za mniej dostajemy taki sam produkt, tylko inaczej opakowany. Bo Jednak najważniejsza w Mandze jest treść i fabuła, pozostałe aspekty to miłe, acz nie niezbędne dodatki. Których jak na wydanie specjalne 'Kolekcjonerskie' jest tyle co kot napłakał. Czy to się opłaca ?

Blueberry 

Wysłany: 2014-01-08, 20:05   

Yuuichiro, to czy się opłaca czy nie to zależy od człowieka, który ew. to chciałby kupić.
Fakt, jedyna zmiana to nowa okładka i kilka kolorowych stron oraz format, ale cena mangi wcale nie jest aż tak drastyczna, 1500 JPY to teraz poniżej 15$ i choć na ebay lub niektórych sklepach cena sięga 25-50$ za tomik to standardowo w Japonii ceny są normalne (cdjapan tak ma) i bez przeszkód da się zamówić z wysyłką na SAL (które nota bene jest do 2kg, więc warto poczekać i kupić tomiki po 4-6 szt w paczuszce).
Pamiętam, że gdy zapowiadano wydanie PE, to nieoficjalnie mówiło się o kolorowej całej mandze - może dlatego mamy wrażenie, że to "perfect" wcale nie jest takie jak oczekiwaliśmy - zwyczajnie nasze oczekiwania były większe niż możliwości wydawcy. Stąd może być zawód większy niż komuś się wydaje.

Yuuichiro 

Wysłany: 2014-01-08, 21:30   

Blueberry, W swoim poście miałem na myśli ewentualne polskie wdanie, w sugerowanej cenie 36 zł za tom. Przy zaledwie trzech zmianach, rozbieżność cenny do otrzymanego produktu jest, czy byłaby dość znaczna. Mając na uwadze, że niewiele gorsze wydanie można kupić za 10 zł za tom :-|

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-01-09, 10:33   

Ja już swoje napisałem na forum JPF i tylko przekleję jego treść :
Cytat:
Jeśli o mnie chodzi to ja zawsze wychodzę z założenia, że w pierwszej kolejności liczy się jakość "dania głównego", a dodatki to tylko cóż miły gratis, który miło widzieć ale u mnie to nigdy nie decyduje o jakimś zakupie.

W przypadku SM nie mam żadnego wydania ale z faktu, że od końca listopada oglądam po raz pierwszy od prawie 17lat (jak ten czas leci...) wszystkie serie to naszło mnie jakoś na kupno mangi. Polskie wydanie nie wchodzi w rachubę ze względu na dziwactwa w tłumaczeniu. Na celownik wpadło te nowe wydanie Kodanshy USA ale tu właśnie pojawia się PE, które jak dla mnie jest tym na co z miłą chęcią przeznaczyłbym nawet te 50zł (za takiego Gundam The Origin daję +/- 80zł i nie narzekam...) wiedząc, że tak jak piszesz od strony technicznej dostaje najlepsze wydanie jakie jest na obecną chwilę dostępne.A to jest chyba najważniejsze bo treść przecież jest niezmienna.
Jestem estetą i lubię porządne/solidne rzeczy (same okładki PE wołają jakość i klasa,tym bardziej na tle naszego) i dlatego też będą trzymał kciuki za wydanie tego PE w Polsce by mieć satysfakcję, że mam "the best of the best" jeśli chodzi o SM. No bo jednak szanse na to, że Kodansha USA wyda to u siebie w najbliższym czasie są chyba wątpliwe.

Tak na koniec jeszcze to imo nie ma co porównywać wydania naszego do tego PE bo z tego co widziałem w recenzjach w sieci to jest to całkowicie inny poziom od strony jakości. Treść jest niezmieniona to fakt ale za to forma w jakiej jest podana już tak.W tym wypadku Perfect Edition oznacza imo jakość papieru i druku/rozmiar/cyfrowo odnowiony materiał/ kolorowe strony,które pierwszy raz są dodane od czasów ich pierwotnego pojawienia się w w wersji z magazynu/nowa grafika na okładce i sam design i jakość okładki.

Gdyby człowiek znał japoński to problemu by nie było bo przecież jest choćby CD Japan, gdzie za tomik zapłaci się 14$ co jest imo śmieszną ceną jak za takie wydanie.
Wiadomo,w serwisach typu Ebay czy też innych sklepach zachodnich, które sprzedają sprowadzane mangi itd z Japonii ceny są nieraz kosmiczne ale zakupy poprzez AmiAmi/Cd Japan itd są banalnie proste, a ceny normalne to wiadomo, że lepiej kupić w kraju wydania niż przepłacać gdzie indziej. Tak jest zawsze z tym.

Jeszcze tylko o tym wydaniu ze wszystkimi kolorowymi stronami to imo były to pewnie tylko mokre marzenia największych fanboy'ów, które przerodziły się w jakieś plotki bo jednak koszty takie wydania byłyby zapewne ogromne. +/- 290str i do tego full color? To imo byłoby bardzo ryzykowne zagranie ze strony wydawcy, o cenie takiego tomiku nie wspominając już.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-01-09, 11:55   

W mojej opinii w Polsce fani czekają przedewszystkim na dobre tłumaczenie i dobrej jakości druk, a tego nie uświadczysz w starym wydaniu Czarodziejki, a większy format, kolorowe strony i nowe okładki to jedynie miłe dodatki, które na mają aż takiego znaczenia jak dobre tłumaczenie. Tak się zastanawiam czego niektórzy oczekują od mangi? Odnoszę się głównie do wypowiedzi Krzycha Ayanami z mangaforum. Ja wciąż trzymam kciuki, ale już moje nadzieje maleją. Japończycy jak zwykle mają swoje wymysły.

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-01-09, 12:01   

Ja tam do Krzycha nic nie mam choć oczywiście też się zastanawiam co by można było chcieć więcej od tego PE. Przecież nie zrobią combo artbook+masa notatek od autorki+manga w jednym. A pewnie to by dopiero niektórych w pełni zadowoliło.
Dobre tłumaczenie to już połowa sukcesu,reszta to właśnie solidne wydanie. Obu rzeczy u nas nie ma wiec człowiek robi sobie nadzieje tym PE, które łączy obie te cechy.

Czasem sentyment+wygórowane oczekiwania zrodzone z lat kupowania różnych wydań innych mang potrafią negatywnie namieszać i zrodzić dziwne oczekiwania wobec niektórych rzeczy. A przecież nigdy nie będzie tak, że każdy tytuł będzie tak samo wydany pod względem jakości. Zawsze będą te "najlepsze" edycje się różnic między sobą i nic na to się nie poradzi.
Ostatnio zmieniony przez Ire 2014-03-09, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu