Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Trzecie wydanie mangi w Polsce!
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-01-09, 13:26   

Czego oczekują fani ? W Polsce nowego tłumaczenia, na to wszyscy liczą. Nowa okładka, kolory, czy format to tak jak piszemy dodatki do świetnej całości. Gdyby rodzime wydanie spełniało te oczekiwania wymieniane przez Paliodor, na pewno było by rozchwytywane, nawet po wysokiej cenie.

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-03-21, 19:10   

Są jakieś wieści o tym trzecim wydaniu w Polsce? Bo był szum i ucichło, zupełnie jak anime na 20. rocznicę ;)

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2014-03-22, 14:08   

JPF w tej sprawie milczy ze względów finansowych... Dodatkowo Kolporter wycofał się z propagowania M&A w Polsce więc pozostaje Empik i sieciowe księgarnie gdzie dostępność jest taka sobie

Nietety JPF obecnie inwestuje w tylko to co się zwróci... Po boomie na premierę nowego SM (na które czekamy)i jednak dziwnych ruchach ze strony TOEI. JPF postanowiło się wstrzymać.
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-03-23, 07:42   

Sytuacja z SM pewnie się wyklaruje jak JPF zacznie w końcu wydawać "Attack on Titan".
Z tego co Endriu na forum JPF wspominał to Kodansha była bardziej na obecną chwilę zainteresowana zakończeniem wszystkich spraw z AoT niż możliwym wydaniem SM u nas w kraju. Mówione też było, że tytuł Takeuchi nadal jest na celowniku JPF tylko na obecną chwilę nie ma zbytnio co się napalać na wydanie mangi w najbliższym czasie. Może pod koniec tego albo w przyszłym roku coś się ruszy.

hanka_chibiusa 
Czarownica

Wysłany: 2014-03-23, 08:44   

Jak na moje oko czekają (również), jak przyjmie się nowe anime.

Paliodor 

Wysłany: 2014-03-23, 09:08   

hanka_chibiusa napisał/a:
Jak na moje oko czekają (również), jak przyjmie się nowe anime.

Może po części masz rację ale myślę, że największy wpływ na to ma sama Kodansha. A z tego co czytałem na forum JPF to czasem ciężko się z nimi dogadać.
No i pozostaje jeszcze kwestia tych całych "proofów"
Wrzucę odpowiedź z tamtego forum:
Cytat:
Co do czarodziejek, to wciąż czekamy na próbki od Kodanshy.
Jednak już teraz muszę powiedzieć, że może być ciężko z wydaniem ze względu na jedną wielką (i kosztowną!) niedogodność. Otóż Kodansha wymaga w tym przypadku robienie fizycznego proofa wszystkich kolorowych stron (w 5 kolorach).
Otóż okazało się, że taka technologia nie istnieje w europie (jeśli chodzi o proofa w 5 kolorach), więc będziemy jeszcze to negocjować. Ogólnie zrobienie 5 takich proofów w 4 kolorach + wysyłka do Japonii, to koszt całego nakładu zwykłego komiksu. Przeliczcie to sobie przez ilość kolorowych stron w 1 tomie

Cytat:
I co to właściwie jest ten proof, że tyle kosztuje?

Jest to próbny wydruk jednego arkusza w celu sprawdzenia jak wychodzą kolory w druku. Technologia jest po prostu droga.

Czyli może być z tym różnie. Choć z drugiej strony, już parę mang mam od JPF, które miały wiele kolorowych stron (choćby Ghost in the Shell) więc myślę, że może i tym razem uda im sie to jakoś rozwiązać.

hanka_chibiusa 
Czarownica

Wysłany: 2014-03-23, 09:18   

Czyli droga przez mękę.

Cali wydawcy. Z jednej strony chcą napychać sobie kieszenie i tępią piractwo (w końcu korporacje są od zarabiania ;) ), ale jak przychodzi co do czego, to same utrudnienia.

Dla nie nawet 50 PLN za tomik jest do przełknięcia, o ile tłumaczenie i wydanie będzie w końcu dobre, czyli bez rozwalających się tomików, pustych stron, etc :)

Paliodor 

Wysłany: 2014-03-23, 09:37   

50zł za wydanie Perfect Edition byłoby bardzo dobrą cena, tym bardziej biorąc pod uwagę to jak się ono prezentuje. Japońska edycja mniej więcej tyle wychodzi, no ale nie ma co porównywać rynku tamtego i jaka ilość sztuk tam zejdzie do naszego.
W wielu przypadkach wydawcy rezygnują z pewnych rzeczy jak kolorowe strony bądź zwiększają cenę ponieważ potencjalna sprzedaż na danym rynku może być zbyt mała jak na to co dana edycja prezentuje i potem trzeba kombinować.
A że w przypadku SM PE raczej na zmiany w sferze jakości nie ma mowy bo to wtedy nie mogłoby się nazywać i być wydane jako Perfect Edition to pewnie cenowo może być ciut drożej względem japońskiej edycji. Choć to tylko moje gdybanie i w ostateczności, może się okazać, że JPF nas miło zaskoczy także pod względem cenowym.

Ja postanowiłem, że kupię sobie ang wydanie Sailor V, a z SM się póki co wstrzymam i zobaczę jak to się wszystko rozwinie.

hanka_chibiusa 
Czarownica

Wysłany: 2014-03-23, 10:13   

Ja ostatnio też miałam pewne przemyślenia, a dokładnie wczoraj przed zaśnięciem ;)

Kupię chyba to nieszczęsne (obecne) polskie wydanie, a potem SE po angielsku, no i w końcu PE po japońsku. Chyba, że JPF ogłosi nowe wydanie, to wtedy po japońsku kupie pierwsze wydanie (nie powinno być drogie), a po polsku kupie trzecie.

I oczywiście czekam na artbooki. Rozważam zakup w Empiku, sprowadzaną niemiecką wersję.

Paliodor 

Wysłany: 2014-03-23, 13:07   

Widzę, że plany masz dość konkretne. Ja też tak zastanawiałem się przez krótki okres nad wydaniem JP ale po namyśle, doszedłem do wniosku, że oprócz walorów artystycznych wiele bym z niego nie miał bo japońskiego nie znam, a żadnej wersji mangowej SM dotychczas nie czytałem.
Na artbook też czekam ale od czasów wzmianki o nim w zeszłym roku to Kodanasha po dzisiaj nic nowego nie podała.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-10-16, 20:49   

Mała aktualizacja w sprawie ponownego wydania (z forum Waneko), wypowiedź Endriu:
Cytat:
Czarodziejki
Także ten temat poruszaliśmy podczas rozmów (chociaż sailorki to plan na przyszłość) i wiemy, że wiele krajów zaznaczyło, że proofy w 5ciu kolorach to spory problem, ale na razie autorka jest nieugięta (podejrzewamy, że za jakiś czas zmięknie).

Cytat:
będziemy o nie (czarodziejki) pytać dokładnie za rok na targach, więc raczej 2016 (ewentualne wydanie).

Eh ta Naoko, myślałam, że to Kodansha robi problemy z proofami. No, ale jeszcze nic straconego, oby wkońcu poszła po rozum do głowy (Naoko).

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-10-16, 22:41   

Czyli w sumie nie ma co robić sobie nadziei, że w przyszłym roku, nawet pod koniec, będzie polskie wydanie :-/ Szkoda. Co to właściwie są te "proofy"???

Usako 
potwór ciasteczkowy

Ulubione postaci z SM: Usagi
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-10-19, 10:07   

sądzę, że pozostaje liczyć na ebay i zamówienia w innym języku. Setsuna-san, o ile mnie pamięć nie myli chodzi o specjalny sprzęt do drukowania, bardzo nowoczesny i mało kto go ma, bo jest pieruńsko drogi, i w tym sprzęcie pewnie jakieś bomba super coś, co lepiej drukuje barwy? dobrze rozumiem? prostujcie informatycy-graficy:)

Loża Ciemnych Czarownic z mocą Srebrnego Kryształu ^_^

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-10-19, 19:53   

Proof to wzorzec kolorów, służy do ustawienia maszyn, żeby było wiadomo, jakie kolory chce się osiągnąć. Wydaje mi się, że bardziej chodzi o kolory tuszu i przenikanie barw, widocznie proofy dostarczone jako wzorce są trudne do uzyskania na sprzęcie posiadanym przez drukarnie.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-10-20, 16:15   

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienia :3 Rozumiem zatem, że cokolwiek to jest - trudno JPF sprostać wymaganiom i na pewno szybko polskiego wydania nie będzie :-/ Jeżeli w ogóle będzie, bo może się okazać w przyszłym roku, że rezygnują z planów wydawniczych :roll:

Odpowiedz do tematu