Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wasze nadzieje i oczekiwania przed nową odsłoną anime
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2013-10-13, 00:04   Wasze nadzieje i oczekiwania przed nową odsłoną anime

boom boom ba napisał/a:
Strach się bać normalnie tej nowej seriiXD

Boom i tak wiadomym jest, że Nas rozczaruje, przy stale wydłużającym się czasie premiery, nasze oczekiwania wciąż rosną i rosną. Bo skoro robią coś przez tak długi okres czasu to musi być idealne. Aż do tego stopnia, że nasze oczekiwania, w żaden sposób nie będą miały potwierdzenia w rzeczywistości. To raz, a dwa większość fanów jest wychowana na pierwszej ekranizacji, ma z nią bardzo silną korelacje emocjonalną, co powoduje, że niezależnie jak dobra będzie nowa wersja starej do starej nie ma szans nawiązać. A co dopiero ją przebić. Przykład był wymowny, zremasterowana wersja z nowym lektorem została zmieszana z błotem z uwagi na fakt przywiązania do głosu Pani Stachyry, która wbrew pozorom nie wczuwała się mniej, ani bardziej niż Pan Olejniczak. Chodzi o pewien schemat, regułę przywiązania odbiorcy do pewnej treści w określonej formie, to znaczy kulistości "Mydła Powidła" czy "Buuny" i tu moje pytanie... Jakie Waszym zdaniem będzie nowe Anime ? Zgadzacie się ze mną, że nie ma szans nawiązać do poprzedniczki ? I, że jak to polacy będziemy szukać wad zamiast zalet ?

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2013-10-13, 08:54   

Z tego co zauważyłam prawie wszyscy zagraniczni miłośnicy Sailorek są na tą ekranizację bardzo pozytywnie nastawieni. Reagują dokładnie odwrotnie niż zwykle ludzie w takich sytuacjach - krytykują oryginał, nazywają go "obrazą dla mangi", najgorszą wersją Sailorek itp.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2013-10-13, 11:04   

Jeśli będziemy się samonakręcać, nastawiać negatywnie, to nie ma innej możliwości - będziemy niezadowoleni. Nowe anime będzie inne - nie zakładam, że będzie przez to gorsze. Zmieniły się czasy, style animacji, podejście do fabuły - i czasem te nowe remake'i są uważane za lepsze od oryginału (vide Hiatus x Hiatus... w sensie, ten, no, Hunter x Hunter albo FMA i FMA:B).
Oczywiście to, o czym pisał Yui jest w pewnym sensie prawdziwe i nie zamierzam tego podważać. Ale - wersji TV 4 nie odrzuciłam przez sentyment do p. Stachyry, a przez słabe przygotowanie. Po prostu uważam, że można było tego lektora zrobić lepiej. Teoretycznie my, jako starsi, wychowani na starym anime (bo manga przyszła do nas trochę później i nie każdy wiedział co to jest i z czym to się je - sama pamiętam, że kupowałam komiksy z TM-Semic, a mangę uważałam za jakąś nieciekawą, niekolorową wersję o dziwnej kresce. Ach, młodość ;]), przez sentyment nie przyjmujemy do siebie tego, że coś nowego może być dobre. A może. Ann z kolei się nakręca negatywnie ze względu na fakt, że anime ma być zbliżone do mangowej wersji, za którą nie przepada. Można i tak.

Nie wiem czy pamiętacie, ale PGSM też miało być bardziej zbliżone do mangi. A było? Powiedzmy, tak sobie - to była ta sama licentia poetica, co w starym anime. Jednak patrząc na aktualny trend nowych adaptacji - tutaj może się to udać.

Ja ze swojej strony jestem ciekawa, w którą stronę pójdą z designem postaci - bo na razie niczego nie można powiedzieć. Dwa - to kwestia seiyuu. Pożyjemy, zobaczymy.
Czego oczekuję - daję im w sumie wolną rękę, choć mam nadzieję, że jeśli wymienili obsadę głosową, to wrzucą jakieś "smaczki" dla fanów starych wersji. Jeśli Kotono nie będzie już Usagi, naprawdę ucieszyłabym się, gdyby można było ją usłyszeć jako Ikuko albo Queen Serenity (choć mąż mówi, że byłaby z niej super Galaxia :D ). Pożyjemy, zobaczymy. Na razie nie widzę sensu się nakręcać. :)

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2013-10-13, 11:36   

Ja mam nadzieję, ze animacja będzie chociaż trochę nawiązywać do lat 90. Te nowe anime są zbyt pastelowe i okrągłe.

Liczę na zmiany w fabule, bo oglądanie dokładnie przerysowanej mangi nie ma sensu. W PGSM podobało mi się jak zaczęli i jak potem wytworzyli zupełnie nowe wątki. To było (i jest) fajne :)

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2013-10-13, 11:38   

Myślę, że nie nastawiam się negatywnie... Mam nadzieję na wersję niekoniecznie wierną mandze i wzrasta ona gdy widzę gadżety ozdobione głównie grafikami z anime, figurki na tej wersji bazowane itp.
Zamierzam obejrzeć kilka pierwszych odcinków i jeśli okażą się takie same jak w mandze to po prostu dalej nie będę oglądać, ale nie zamierzam obrażać tej wersji i fajnie, że innym podpasuje. Wiele osób bardzo takie coś chciało. :-D Jak ja to lubię pisać - to, ze nie przepadam za mangą dobrze o niej świadczy, bo mam spaczony gust. ;D
To nie jest tak, że zakładam od razu, że mi się nie spodoba bez oglądania. Bo skoro nowy serial może być wierną ekranizacją mangi, to go "oglądałam" - czytając mangę. Znam tę fabułę i wiem jakie mam do niej odczucia.
Żeby nie było -uważam mangowe SM za świetną historię, tylko... no nie dla mnie, nie w moim stylu.. Tak jak niektórzy nie lubią np. jakiegoś gatunku literackiego "bo nie".
Cytat:
Nie wiem czy pamiętacie, ale PGSM też miało być bardziej zbliżone do mangi.

Sama się na ten argument często powoływałam w rozmowach. ;D

Co mnie drażni (albo raczej smuci) to to, że za granicą demonizują oryginalny serial.

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2013-10-13, 14:33   

ale elaboraty :)
chcecie poznać moje zdanie?
Póki animiec nie wyjdzie - mam w d*** jakie ono będzie. Serio.
Nie zaprzątam sobie głowy takimi rzeczami, bo bym zwariowała :P
Jakie będzie takie będzie, i czy będziemy psioczyć czy się zachwycać, to nie zmieni faktu, że i tak na razie czekamy XD

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2013-10-13, 14:38   

Zgodze się z Blue - nie ma się co nakręcać... Cierpliwość popłaca... ;-)

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2013-10-13, 15:22   

No może faktycznie się za bardzo rozpisałam, ale - hej! o to właśnie mi chodziło. :)

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2013-10-13, 18:03   

Annorelka napisał/a:
Co mnie drażni (albo raczej smuci) to to, że za granicą demonizują oryginalny serial.

Zgadzam się Ann dla mnie, pierwowzór zawsze będzie przedstawiał coś wyjątkowego i nie rozumiem czemu jest ono krytykowane ? Ann wyjaśnisz ? Chodzi o "kultowe" wpadki w tłumaczeniu, czy o coś innego ? Pierwowzór dla mnie ma to coś, to znaczy taką otoczkę emocjonalną względem fabuły. Nie potrafię tego lepiej opisać , odcinki 43, 44 zapierają wdech :mrgreen: Ale jak widać wszystko można krytykować i mamy do tego prawo.

Blueberry napisał/a:

Każdy ma swoje zdanie :mrgreen: chodzi o to że możecie w tym temacie napisać, czy nowe anime będzie Waszym zdaniem gorsze, czy leprze od pierwowzoru. Możecie też puścić wodzę wyobrażni i napisać czego oczekujecie po nowym. Cenna jest każda wypowiedź ;-)

Minky napisał/a:
No może faktycznie się za bardzo rozpisałam, ale - hej! o to właśnie mi chodziło. :)

Liczyłem na takie wypowiedzi, ciekawe, obszerne gdzie moglibyśmy wymienić się swoimi wizjami nowej ekranizacji ;-) nie szkodzi, że się rozpisałaś :mrgreen:

Czego Ja oczekuje, przede wszystkim tego samego klimatu - osobowości bohaterek (Rei ma być złośliwa i zadziorna uparta, i doroślejsza od reszty i koniec :mrgreen: ). Po drugie humor, fajnie by było się pośmiać. Fabuła jaka będzie to, nie będzie źle (chyba). Mangę czytałem jest o wiele głębsza jeśli chodzi o emocjonalne przeżycia bohaterów, dzięki czemu jest bardziej poważna. Mnie to odpowiada, ale na pewno nie każdemu. Zatem liczę na zaskoczenie fabułą ;-)

Podzielcie się z innymi własnym zdaniem, dyskusja zawsze prowadzi do czegoś dobrego :-P

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2013-10-13, 18:34   

Jeżeli o mnie chodzi to u mnie oczekiwanie sprowadza się na razie do tego aby w ogóle ta nowa wersja się pojawiła, bo jak na razie to potrafią tylko przesuwać datę premiery.

A co do samego "nowego" anime to mam nadzieję, że jednak nie będzie aż tak bardzo oparte na mandze, bo przede wszystkim będzie krótkie! Nie zrozumcie mnie źle - lubię mangę, jest ciekawa i taka inna niż anime, fajnie się ją czyta, ale akcja dzieje się stanowczo za szybko. Jeżeli takie samo miałoby być anime to ani byśmy się oglądnęli, a już by się skończyło... :lol:
Dla mnie urok anime polega także na tym, że jest długie. Wiem - 200 odcinków, to nie jest aż tak dużo biorąc pod uwagę jak długo potrafią kręcić seriale, ale to też jest ważne. W mandze mamy same poważne odcinki, nie ma takiego przy którym można by się tylko pośmiać(no chyba, że weźmiemy pod uwagę "Wojnę na egzaminy", ale to nawet trudno wpleść jako tako w akcję samej mangi), a w anime jest pełno takich zapychaczy. W anime dziewczyny mają okazję się dotrzeć, pokłócić, pogodzić i lepiej poznać.

Mam też taką cichą nadzieję, że klimat będzie podobny i będą takie nic nie znaczące szczególiki jak salon gier i dyskietka :mrgreen: No dobra... płyta jeszcze ujdzie, ale bar z karaoke już nie :lol:

hanka_chibiusa 
Czarownica

Wysłany: 2013-10-13, 20:14   

Będzie Dance Dance Revolution ;)

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2013-10-13, 22:12   Re: Wasze nadzieje i oczekiwania przed nową odsłoną anime

Yuuichiro napisał/a:
Boom i tak wiadomym jest, że Nas rozczaruje, przy stale wydłużającym się czasie premiery, nasze oczekiwania wciąż rosną i rosną. Bo skoro robią coś przez tak długi okres czasu to musi być idealne.

Oczekiwania rosną? A w życiu! W moim przypadku malejąXD Skoro nadal nic nie wiadomo, nie ma nawet żadnych próbnych łobrazków/ screenów czy jak to tam zwał, to nie spodziewam się po nowej serii wiele, więc się nie zawiodę. Wątpię, czy w ogóle wyrobią się do tego stycznia, ale mniejsza z tym. Pomimo, iż wątpię i nie mam wymagań, to żywię jednak nadzieję, że zostawią dobry humor i klimat dawnego SM, a wtedy to już w ogóle narzekać nie będę.

Sentymentu do pani Stachury nie mam. Ostatnio puściłam swojej ciotecznej siostrzenicy jeden odcinek na yt, właśnie z tą panią jako lektorem. TragiedijaXD Nie chce mi się wierzyć, że ktoś może mieć do niej sentyment i do tego tłumaczeniaXD
Jednak co napisy to napisy! A fanowskie napisy są najlepsiejsze na świecie (i to tyczy się wszelakich seriali animowanych czy aktorskich).

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2013-10-13, 22:31   

Cytat:
Jakie będzie takie będzie, i czy będziemy psioczyć czy się zachwycać, to nie zmieni faktu, że i tak na razie czekamy XD
A ja wbrew wszelkiej logice, racjonalności i naciskowi naszej małej społeczności wciąż będę wszystko brać na emocjonalnie i być irytująca BO TAK! :P Wolno mi! :mrgreen:

Cytat:
Zgadzam się Ann dla mnie, pierwowzór zawsze będzie przedstawiał coś wyjątkowego i nie rozumiem czemu jest ono krytykowane ? Ann wyjaśnisz ? Chodzi o "kultowe" wpadki w tłumaczeniu, czy o coś innego ?

A żebym ja wiedziała o co chodzi... na pewno nie tłumaczenie - bo to nasze, polskie, a takie opinie się pojawiają u fanów Sailorek z róznych państw.
Po prostu od ogłoszenia prac nad nowym serialem jest jakiś trend krytykowania oryginalnego, robienia wobec niego listy zażaleń.
Wcześniej też nie każdy lubił anime i ma do tego prawo, ale taki znaczny napływ anty-fanów mnie zaskoczył i zasmucił. :(

hanka_chibiusa 
Czarownica

Wysłany: 2013-10-14, 07:40   

Parafrazując znany film - nowe anime, to będzie anime na miarę naszych możliwości. :)

Będzie trzymać obecne trendy i trochę się tego obawiam. Patrząc jednak na gadżety (wiele skierowanych do starszej publiki), miejmy nadzieję, że i anime dla trochę starszych, a nie dla małych dziewczynek.

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-05-30, 13:34   

Blueberry napisał/a:

Myślę tak samo. Niema co przejmować się na zapas.

Tutaj jest ciekawa wizja jak mogło by wyglądać anime w nowej wersji.
http://www.youtube.com/watch?v=4ASzoI68XCE

Odpowiedz do tematu