Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hasło brzmi: Sailor V - Pytanie
Autor Wiadomość
kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-02-12, 21:09   Hasło brzmi: Sailor V - Pytanie

Witam
Planuje zakup tej mangi z JPF, powiedzcie proszę, jaka jest jakość tłumaczenia? Bo wiem że Sailor Moon niestety miało nieco słabą jakość.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2014-02-12, 21:41   

Ja nie mam porównania nie widziałem japońskiego wydania, ani nie znam japońskiego. Opinia według fanów jest taka, że jest ono słabe. Hukari na pewno odpisze Ci bardziej merytorycznie. Możesz doo niej napisać na adres shining_moon@wp.pl.

Ja posiadam całą serię z JPF i jestem zadowolony, choć jak mówię nie mam porównania z wydaniem oryginalnym.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-02-12, 22:02   

Aż wyciągnęłam swoje tomiki. Uważam, że tłumaczenie w Sailor V jest na wyższym poziomie jak w Sailor Moon, ale to wciąż nie to, czego bym oczekiwała. Dialogi są uproszczone (porównuję ze skanlacjami z MissDream), często przewijają się jakieś dziwne archaizmy jak np. czaderski, ale ma to swój urok. Ogólnie to czyta się szybko i bez większych zastanowień typu: "ale o co właściwie chodzi w tym zdaniu?" nieskładny szyk zdań występuje dosyć sporadycznie. Jeżeli chodzi o jakość wydania, to moje tomiki dobrze się trzymają (nie ma to jak obwoluty), nic się nie poluźniło, moje zastrzeżenia to głównie fakt, że czasem trzeba naprawdę mocno rozciągnąć tom żeby doczytać tekst, który jest milimetr od sklejenia, a takie akcje mogą spowodować rozlecenie się tomiku na pół.

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2014-02-12, 22:14   

Chou napisał/a:
Jeżeli chodzi o jakość wydania, to moje tomiki dobrze się trzymają (nie ma to jak obwoluty), nic się nie poluźniło, moje zastrzeżenia to głównie fakt, że czasem trzeba naprawdę mocno rozciągnąć tom żeby doczytać tekst, który jest milimetr od sklejenia, a takie akcje mogą spowodować rozlecenie się tomiku na pół.

Dokładnie tak, mam takie same doświadczenia ze swoimi tomikami ;-) Czyta się je bardzo miło, przyjemnie, szybko a co najważniejsze wesoło ;-) Bardzo proste zabawne, gagi sytuacyjne dodają dużo uroku temu wydaniu ;-) Bardzo lubię tą serię ;-)

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-02-13, 20:49   

Ja też lubię Sailor V, tym bardziej, że nie jest to oderwana seria, a wprost nawiązuje do późniejszej SM - pojawia się przecież Usagi, Naru, Mako... Poza tym jest lżejsza i dużo śmieszniejsza od głównej mangi :mrgreen:

A co do wydania to myślę, że jest lepsza tekstowo od SM przede wszystkim dlatego, że jest wydana po zakończeniu "Sailor Moon" - trzeba pamiętać, że chyba gdzieś w połowie SM zmienił się tłumacz i cała manga miała lepszy tekst, więc Sailor V automatycznie od razu była dość dobrze przetłumaczona i nie miała takich wpadek jak "Sailor Moon" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Ire 2014-03-09, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu