Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Yuuichiro
2014-03-18, 14:13
TV vs internet a popularność anime
Autor Wiadomość
Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-03-14, 01:02   

Jadeite napisał/a:
Anime w Polsce to nadal kontrowersyjne chińskie bajki, które dla wielu nie przekazują żadnej wartościowej treści. Poza tym Polska stała się krajem ortodoksyjnym na ich punkcie

Z czego wycięgasz ten wniosek ?

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-03-14, 01:09   

Z życia, z obserwacji i ze słuchania takich ludzi jak Jan Dworak który jakiś czas przed startem TVP ABC w TVP info podobnie uargumentował właśnie brak anime na tym kanale. A który przypomnę tylko od 2010 jest członkiem oraz przewodniczącym KRRiT. Skoro tacy ludzie mają wpływ na media, to jak w tym kraju może nadejść dobry czas dla anime ? Otóż nie może, a to że Ennio przewiduje że za w ciągu najbliższych 5 lat rozpocznie się emisja która wyemituje SM z dubbingiem to ok. Niech to nawet będzie emisja w języku plemienia Indian Nawaho, co z tego skoro to nie będzie na ogólnodostępnym kanale ? :-P

Reasumując przez takich ludzi i takie działania popularność każdego anime będzie w tym kraju mała albo żadna. Jedyne co nam pozostaje to mieć anime w naszych sercach i umysłach, na wszelkich nośnikach danych. Wówczas wtedy i tylko wtedy popularność oryginalnego anime będzie nie tylko nie zagrożona, ale również nie zmaleje. Dla wielu ludzi takich jak np. ja pamiętających emisję na Polsacie i Polsacie 2 to Salior Moon nigdy wręcz nie zostanie zapomniane i na pewno nie zmieni tego nowa produkcja.

Ennio

Wysłany: 2014-03-14, 09:59   

Przy czym zastanów się czy naprawdę żeby coś odniosło sukces musi być emitowane na ogólnodostępnym kanale? Nie musi.
I już niejednokrotnie to udowodniono - chociażby przykład klubu WinX, który sprzedawał się "świetnie" mimo emisji na niszowym ówcześnie ZigZapie.
A o "Doraemonie" słyszałeś? Disney wyłożył kasę na promocję tego anime, nawet sponsorowało seriale w paśmie popołudniowo-wieczornym na Polsacie i TVP2 ;)

Jadeite 

Wysłany: 2014-03-14, 12:36   

Ennio napisał/a:
Przy czym zastanów się czy naprawdę żeby coś odniosło sukces musi być emitowane na ogólnodostępnym kanale? Nie musi.

Nie musi bo jak powiedziałem wcześniej internet wypiera TV ;-)

Cytat:
A o "Doraemonie" słyszałeś?

Nie mój klimat.

Annorelka napisał/a:
Chodzi mi głównie o to, ze coraz więcej takich opinii i obrazków, niestety.

Nie odczułem i nie zaobserwowałem tego, wydaje mi się Annorelko że trochę za bardzo przeżywasz cały ten temat i za mocno sugerujesz się zagranicznymi przemyśleniami jakiś osób. Proponuje skupić się teraz już na własnym podwórku ;-)

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2014-03-14, 19:26   

Internet wypiera TV tylko wtedy gdy gusta odbiorców się nie zgadzają.... To nie są lata 90 gdzie oglądało się co popadnie

Dzisiaj odchodzi się od nadawania "kloców" i dlatego nikt choćby w snach nie wróci do Dragon Ball pomimo że było więcej petycji, próśb i zapytań. Masa Fillerów które widzowie nie raz umyślnie omijają.

Jadeite to czy dane anime jest interesujące czy jest gniotem to sprawa czysto subiektywna. To widzowie wybierają dzisiaj co chcą oglądać a w dobie internetu VOD i DLNA oraz Smart TV jest to tak proste że nie muszą oglądać Satelity czy DVB-T . Twoje osądy i krytykowanie jest czysto subiektywne.

Ja jako fan F1 również mógłbym się oburzać czego w Polsacie nie ma już transmisji F1 ale będę się inaczej organizował i zwyczajnie znajdę alternatywę ...

Ale moja opinia jest czysto subiektywna więc nie toczę piany, Nie wyrywam włosów z głowy. Bo to nie ma większego sensu.
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

Jadeite 

Wysłany: 2014-03-14, 19:56   

Gregor napisał/a:
Internet wypiera TV tylko wtedy gdy gusta odbiorców się nie zgadzają....

Otóż właśnie nie. Ludzie zaczynają bardziej ufać informacjom z sieci niż telewizji. Internet bez wątpienia wygrywa też dzięki swojej szybkości i możliwości weryfikowania tego jakie informacje mają do nas docierać. Poza tym jest on wykorzystywany do korzystania z radia i telewizji. Więc po co sama TV ? Coraz więcej osób w tym kraju mówi że nie ogląda TV lub nie posiada telewizora.

Gregor napisał/a:
Dzisiaj odchodzi się od nadawania "kloców"

Tu nie chodzi oto czy anime liczy 40 czy 200 odcinków. Ale o podejście do kwestii anime w kraju o czym pisałem wcześniej.

Gregor napisał/a:
Jadeite to czy dane anime jest interesujące czy jest gniotem to sprawa czysto subiektywna.

Nie musisz mi tego tłumaczyć, to jest dla mnie oczywista oczywistość.

AtoMan napisał/a:
ale nadal jest to o wiele bardziej strawne niż to, co zaserwowała nam TV4.

Jak to ładnie ujął nam tutaj wcześniej Gregory, twoje osądy są czysto subiektywne ;-)

AtoMan napisał/a:
I to, że garstka fanów to przyjęła, bo "lepsze to niż nic" nie ma nic do rzeczy, bo to nie dla nich była emisja, nie ma też ich na tyle dużo, by uzasadniać ekonomicznie dalszą emisję. Takie towarzystwo wzajemnej adoracji bez realnego spojrzenia na sytuację.

Sorry, ale będziemy się spierać która grupa jest garstką a która marginalną mniejszością ? Sprawa jest tutaj oczywista.

Gregor 
Wiedźmin S*

Wysłany: 2014-03-14, 20:15   

Jadeite Odchodzisz od Tematu... Ludzie poprzez Smart TV również mogą korzystać z sieci internet tak samo jak na Laptopie a w przypadku LG nawet na oglądanie nielegalnych Streamów i Streamów internetowych agencji prasowych czy materiałów filmowych tych agencji. Telewizory z Windows RT czy Androidem to teraźniejszość. A możliwość ustandardaryzowania RSS pozwala wyszukiwać informacje które INTERESUJĄ użytkownika. Reszta informacji może mu latać koło nosa

To w kwestii Kontentu którego temat podjąłeś.

Jeśli chcesz wdawać się w dyskusję a nawet podejmować polemikę uprzednio przygotuj się do niej bo odbijasz piłeczkę na oślep

Czy p. Solorz czy Walter i ich dyrektorzy programowi są zainteresowani by zainwestować w dubbing i przez ok rok miejsce w ramówce zajmowało anime którego grupa odbiorców jest wąska.

Telewizja jest po to aby zarabiać a nie uszczęśliwiać czy zabawiać Jadeite.

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation

Jadeite 

Wysłany: 2014-03-14, 20:28   

Przypomnę tylko że w Polsce telewizję hybrydową oferuje bodaj tylko kilkoro nadawców. Oczywiście ja tutaj nie twierdzę że gwałtowanie zrezygnowano oglądania telewizji. Po prostu zamiast telewizora coraz częściej używa się o tego celu internetu, ze względu na możliwość oglądania tego co się chce i kiedy się chce - brak ograniczeń wynikających z telewizyjnej ramówki. A co do Smart TV dam tez taki przykład z USA, gdzie telewizory kojarzyły się do tej pory z prostymi urządzeniami które można obsłużyć kilkoma przyciskami. Tam ludzie nie do końca w pełni potrafią go wykorzystywać, a wydają się bardziej rozwinięci.

Nie muszę się przygotowywać, do czegoś do czego jestem przygotowany jak widać ;-)

Gregor napisał/a:
Telewizja jest po to aby zarabiać a nie uszczęśliwiać czy zabawiać Jadeite.

Nie tylko żeby zarabiać, ale żeby też edukować i wychowywać. Jest coś takiego jak misyjność, tylko że niestety w tym kraju np. TVP inaczej tą misyjność rozumie. Ktoś mógł upatrywać szansy w kanałach tematycznych, ich powstanie jest zdaniem moim strzałem w dziesiątkę. Ale próżno oczekiwać kanału tematycznego o anime, który spopularyzuje czy też tu zwiększy popularność ogólnie anime (czy to będzie SM czy coś innego). Bo w tym kraju anime jest niedoceniane. Jest tu traktowane marginalnie, wręcz powiedziałbym patologicznie. I tylko od nas samych zależy jaka będzie jego popularność. Ale o tym też pisałem na poprzedniej stronie, więc kieruje właśnie tam i oczywiście zachęcam do przeczytania tej wyczerpującej lektury ;-)

Ennio

Wysłany: 2014-03-14, 23:28   

Jadeite napisał/a:
Ale próżno oczekiwać kanału tematycznego o anime, który spopularyzuje czy też tu zwiększy popularność ogólnie anime (czy to będzie SM czy coś innego). Bo w tym kraju anime jest niedoceniane. Jest tu traktowane marginalnie, wręcz powiedziałbym patologicznie. I tylko od nas samych zależy jaka będzie jego popularność. Ale o tym też pisałem na poprzedniej stronie, więc kieruje właśnie tam i oczywiście zachęcam do przeczytania tej wyczerpującej lektury

Kanału tematycznego o anime nie będzie bo jest to niemożliwe - przynajmniej nie na polskiej koncesji, która wymaga 33% programów wytworzonych w języku polskim i 51% audycji "europejskich". Nie wiem czy to drugie nie funkcjonuje też przypadkiem w innych krajach UE.
Ponadto jest coś takiego jak polityka stacji. Bo żeby coś wyemitować trzeba chcieć to wyemitować, wiedzieć skąd to brać i w ogóle wpaść na taki pomysł.
To, że kiedyś anime było emitowane w polskiej telewizji (na kanałach ogólnopolskich) wynika z prostego faktu: nie było stacji tematycznych bądź ich ilość była nikła. Stacje ogólnopolskie przygotowywały własny repertuar, same robiły zakupy u zagranicznych dystrybutorów/producentów. A teraz jest w Polsce np. takie ELC, które sprzedaje licencje na Flintstonów czy Scooby Doo.
Takie serie nie dość, że są popularne to już mają gotowe polskie opracowanie. I kasa leci. W latach 90 trzeba było się popisać kreatywnością.

Jadeite 

Wysłany: 2014-03-16, 13:52   

Co by w takim razie nie powiedzieć o naszych emisjach, my byliśmy w korzystniejszej sytuacji i nasze emisje były lepsze.

AtoMan 

Ulubione postaci z SM: lol
Seiya czy Mamoru?: Chuck Testa
Ulubiony utwór z Anime: jak Ragyo w Kill la Kill idzie po niemiecku
Wysłany: 2014-03-16, 20:57   

Paliodor napisał/a:
Ale ja się chciałbym skupić na jednym. A mianowicie, na czym się te masy wychowały. Na totalnie skiepszczonej i mocno zmienionej wersji i to właśnie wobec niej ludzie tam mają zapewne największy sentyment ale też i wiele narzekań na anime SM ogólnie.

Nope. To tak nie działa.

Ludzie są świadomi wad, ale i tak mają do tej wersji sentyment, a do samej serii to już w ogóle. Mimo, że na początku oglądalność też nie porywała. A jednak był boom. A nawet narzekania to szum medialny na temat, a ten zawsze promuje tytuł.

A u nas? Nie ma niczego. NICZEGO! Serial wraca do TV, jest klapa - i wszyscy udają, że nie wiedzą dlaczego...

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-03-16, 21:17   

Cytat:
A u nas? Nie ma niczego. NICZEGO! Serial wraca do TV, jest klapa - i wszyscy udają, że nie wiedzą dlaczego...

Ale mnie to wcale nie dziwi, od czasów upadku Anime-Gate rynek anime w PL nie istnieje. Tymczasem to właśnie AG miało szanse choć troszkę rozkręcić temat anime w naszym kraju, co może przełożyłoby się na jakieś emisje w TV.
A w sumie już wtedy nawet w TV zbytnio nie było nic puszczane nie licząc jakichś śmiesznych Pokemonów.
Zostały tylko mangi i pewnie już tak pozostanie.

SM może i by miało ponownie szanse na zaistnienie, gdyby puszczane było w jakiejś bardziej sensownej ogólnodostępnej stacji jak Polsat/TVN,a nie na tej śmiesznej TV4, która robi za śmietnisko starych programów po Polsacie.

Chou 

Ulubione postaci z SM: Michiru, Hotaru
Ulubiony utwór z Anime: ...
Wysłany: 2014-03-16, 21:25   

Coraz mniej osób ogląda TV, wszystko dostać można tu i teraz w internecie więc po co czekać na emisję o konkretnej godzinie kiedy można obejrzeć w dowolnej formie (z napisami czy z lektorem) na komputerze, zwłaszcza to dotyczy młodych osób, które jakby nie było są targetem dla emisji anime. Wg mojej opinii to jest główny powód klęski Sailor Moon na TV4, która zresztą jak pisze Paliodor uznaniem się nie cieszy.
Jak dla mnie nowe anime może tylko pogłębić sentymentalne uczucia do oryginalnego anime, nie wiem co tu jest do roztrząsania, ile ludzi tyle opinii i gustów i tego nie zmienimy.

Jadeite 

Wysłany: 2014-03-16, 22:50   

Czuje że wasze posty zostaną przeniesione :mrgreen:

Paliodor napisał/a:
Cytat:
Przypominam, że to nie temat o emisjach ;-)

Ja bym się kłócił i uważam, że różne emisje miały i mają wpływ na odbiór samego anime i jego popularność.

Sensownie napisane i zgadzam się. Wytłumacz jednak to osobą z administracji które zdecydowały się wydzielić kilka wcześniejszych postów z tego tematu i na ich podstawie założyły inny a będziesz (przynajmniej dla mnie) wielki ;-)

Paliodor napisał/a:
Oczywiście lektor edycji z TV4 ssie i wolę lektorkę z Polsatu..

Generalnie też bym wybrał wersję Polsatowską, jednak skoro była inna to chyba sam rozumiesz... lepszy rydz niż nic.

Paliodor napisał/a:
TV4, która robi za śmietnisko starych programów po Polsacie.

Wiesz ogólnie to chyba w takim sensie ta stacja powstawała ;-)

Gregor 
Wiedźmin S*

Wysłany: 2014-03-17, 20:31   

Jadeite Jeśli pisanie że za pomocą HBBTV można oglądać Czarodziejkę to nie dziw się że takie "herezje" poleciały tam gdzie powinny więc słuszność wydzielania postów zostaw moderującym określone działy. I polecam ponownie odczytać regulamin i zakończyć OT odnośnie wydzielania.

Polskie Media które są właścicielem TV4 i TV6 należą do Cyfrowego Polsatu od ponad 2 lat

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation

Odpowiedz do tematu