Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie wydarzenia z anime przenieślibyście do mangi?
Autor Wiadomość
Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-07-24, 16:32   Jakie wydarzenia z anime przenieślibyście do mangi?

Przyznaję się - uwielbiam mangę Sailor Moon. O ile nie jestem zaczytaną fanką mangi w ogóle, o tyle Sailorki są u mnie na tapecie cały czas. Kocham mangę, jest taka tajemnicza, zwiewna, delikatna :) Podobnie jak inne mangi Naoko :) I jestem zatrwożona, że tak mało tu na forum mangowych tematów!
A co do tematu - ja przeniosłabym do mangi więcej scen z życia prywatnego dziewczyn oraz Trzy Gwiazdy w formie z anime.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 16:40   

Motyw 7-u tęczowych kryształów! I Aila z Anną.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-24, 16:47   

Dużo temtów przeniesiono do nieaktualnych, niestety. :(

Trudno mi stwierdzić, bo osobiście nie umiem patrzeć na mangę i anime jako tę samą historię, połączyć postaci w "jedno", choć wyglądają i nazywają się tak samo. Bardzo dużo osób sobie "miksuje" to wszystko w głowie, ale ja... no po prostu nie mogę, dla mnie wszystko jest zbyt różne.

Bym chętnie zobaczyła oryginalne anime w formie mangi (ale nie jako screeny z odcinka z podpisami, jak to było w zwyczaju). Jak z mangi robią Crystal to w odwrotnym kierunku też by mogło coś takiego powstać, z charakterem postaci z anime, z wydarzeniami stamtąd, może jakimiś dodatkowymi, małymi scenkami...

Źródło: http://vk.com/club39637650

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 17:02   

Honda napisał/a:
Motyw 7-u tęczowych kryształów! I Aila z Anną.

Za nic nie chciałabym zaś tego oglądać znów 8-) te zapychacze wymyślone nie wiem przez kogo miały tylko Jeden cel wydłużyć anime o kilkanaście odcinków(serie clasic i r) kompletnie zbędne dla fabuły i akcji w anime. :-|
Osobiście wielkiego sensu z tymi tęczowymi kryształami nie widzę bo jeżeli 7 z nich tworzy srebrny kryształ i demony w nich uwięzione zostały zostały zapieczętowane, to czego użyła królowa Selenity walcząca z Metalią w srebrnym milenium?ponoć zapieczętowała Metalię i Beryl a wiec całe królestwo ciemności (którego istnienie to część Metali)po co wiec jakieś dodatkowe super demony :?: Do tego nie mogła użyć pełnej mocy srebrnego kryształu w całości bo to było śmiertelne .Cały ten wątek(tęczowe kryształy i zapieczętowane w nich demony) jest tylko i wyłącznie zapychaczem..w sumie najnudniejszy etap serii clasic celowo spowalniający akcję i wydłużąjący ją..
Wątek Ali i Any kompletnie nudny i w sumie zbędny, dało się bez zgrzytów obejrzeć ze 3-5 odcinków reszta to tylko Nudny schemat. :roll:

[ Dodano: 2014-07-24, 17:04 ]
Annorelka napisał/a:

Trudno mi stwierdzić, bo osobiście nie umiem patrzeć na mangę i anime jako tę samą historię, połączyć postaci w "jedno", choć wyglądają i nazywają się tak samo. Bardzo dużo osób sobie "miksuje" to wszystko w głowie, ale ja... no po prostu nie mogę, dla mnie wszystko jest zbyt różne.

Bym chętnie zobaczyła oryginalne anime w formie mangi (ale nie jako screeny z odcinka z podpisami, jak to było w zwyczaju). Jak z mangi robią Crystal to w odwrotnym kierunku też by mogło coś takiego powstać, z charakterem postaci z anime, z wydarzeniami stamtąd, może jakimiś dodatkowymi, małymi scenkami...

Powstało coś takiego wydano serie clasic i początek r wydawnictwo już nieistniejące t-semic.Jeśli się nie mylę u Niemców wyszlo więcej niż to co u nas no ale w Polsce komiksy i mangi to wąski element fanów wiec i sprzedaż wydawnicza bardzo niska..

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-07-24, 17:12   

felisa napisał/a:
[ Dodano: 2014-07-24, 17:04 ]
Annorelka napisał/a:

Powstało coś takiego wydano serie clasic i początek r wydawnictwo już nieistniejące t-semic.Jeśli się nie mylę u Niemców wyszlo więcej niż to co u nas no ale w Polsce komiksy i mangi to wąski element fanów wiec i sprzedaż wydawnicza bardzo niska..

Właśnie chodziło mi o to, żeby to nie były po prostu screeny z doklejonymi dymkami. ^^ A tak było w tych wydaniach.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 17:16   

Cytat:
te zapychacze wymyślone nie wiem przez kogo miały tylko Jeden cel wydłużyć anime o kilkanaście odcinków(serie clasic i r) kompletnie zbędne dla fabuły i akcji w anime.

Kompletnie zbędne? Gdybyśmy mieli usuwac każdy wątek, który tylko by się dało, zarówno z anime, jak i z mangi, z całej mangi zostałoby połowa, a z anime jedna czwarta tego co było.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-24, 17:22   

Ja bym jeszcze dała reszcie Sailorek jakichś facetów, bo momentami aż żal patrzeć ;D Tylko Usagi niczym Mary Sue ma adoratorów na pęczki.

Minky 

Ulubione postaci z SM: Minako, Queen Serenity
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Kaze mo, sora mo, kitto
Wysłany: 2014-07-24, 17:27   

A ja bardzo zapychacz z Alim i Anną lubiłam i lubię w dalszym ciągu. Ostatni odcinek mogłabym oglądać na okrągło - scena, w której Mamoru osłania Sailor Moon jest dla mnie jedną z najładniej zanimowanych czy przedstawionych w całym anime.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 17:29   

W tamtym zapychaczu z Ailem i z Anną każdy odcinek był boski. Legartho masz na myśli np. Yuuichiro i Reo?

Nephrite
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 17:36   

Annorelka napisał/a:

Czy po części nie mieliśmy tego w grze Another Story? Z jednej strony mamy setting kompletnie z anime, z drugiej wpleciono wątki z Shittenou i Senshi niczym z mangi, nawet wspomniano romans Venus i Kunzite oraz ich przeszłość.

felisa napisał/a:

Annorelka napisał/a:
Właśnie chodziło mi o to, żeby to nie były po prostu screeny z doklejonymi dymkami. ^^ A tak było w tych wydaniach.

Prosiłbym o namiary na to jeśli jest to gdzieś zeskanowane ^^ . Widziałem te "komiksy" (nawet nie miałem wtedy pojęcia że manga istniała) raz u przyjaciółki, gdy była mania na Sailor Moon w Polsce, miała tego nawet dużo, niestety nigdy nie miałem okazji tego przeczytać. Jak widać słusznie podejrzewałem że to tylko sceny z anime z podoklejanymi kwestiami.

Lagertha napisał/a:
Ja bym jeszcze dała reszcie Sailorek jakichś facetów, bo momentami aż żal patrzeć ;D Tylko Usagi niczym Mary Sue ma adoratorów na pęczki.

Czy mógłbym coś zasugerować :mrgreen: ?

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2014-07-24, 17:46   

Nephrite napisał/a:
Annorelka napisał/a:

Czy po części nie mieliśmy tego w grze Another Story? Z jednej strony mamy setting kompletnie z anime, z drugiej wpleciono wątki z Shittenou i Senshi niczym z mangi, nawet wspomniano romans Venus i Kunzite oraz ich przeszłość.

Niestety nie grałam w Another Story, więc nie mogę powiedzieć, ale według tego co piszesz - tak, o takie coś mi chodzi... Mnie to osobiście niezbyt odpowiada, bo dla mnie wszystko jest zbyt różne, bym była w stanie połączyć. ^^

Nephrite
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 17:55   

Annorelka napisał/a:
Niestety nie grałam w Another Story, więc nie mogę powiedzieć, ale według tego co piszesz - tak, o takie coś mi chodzi... Mnie to osobiście niezbyt odpowiada, bo dla mnie wszystko jest zbyt różne, bym była w stanie połączyć. ^^

Serdecznie polecam, świetne RPG, dostępne nawet po polsku, choć bez zapisów gry Sailor Nabu może być nie do pokonania :evil: , zastanawiam się jak posiadacze gry na SNES (którego w Polsce raczej nie było?) przeszli ten etap.

Z settingu czysto anime mogę wspomnieć o kompletnie bezużytecznej Sailor Chibi Moon (ma tylko Pink Sugar Heart Attack, który nie robi dosłownie nic i zawsze pudłuje), a Tuxedo Mask rzuca różami jak w anime, w mandze o ile się nie mylę miał róże i bomby, albo tylko bomby.
Słyszałem, że Sailor Chibi Moon miała znacznie więcej ataków i była bardziej użyteczna w mandze, choć nie jestem pewien jak jest z nią w grze - Doszedłem tylko do momentu wskrzeszenia Królowej Beryl (która została także wskrzeszona w grze Sailor Moon na PC-Engine... :roll: ), czytałem że zależnie od której drużyny skończy się grę - Sailor Moon czy Sailor Chibi Moon ending jest zupełnie inny, więc może staje się później potężniejsza.

Według mnie jest to najlepsze połączenie mangi i anime jakie widziałem.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-24, 20:00   

Chibi Moon ma skuteczniejsze ataki w mandze, podobnie jak reszta wojowniczek. W anime ataki Sailorek są bardzo słabe - poza oczywiście Sailor Moon, która jako jedyna jest w stanie unieszkodliwić wroga. Nie wiem w jaki sposób sailorki z anime miałyby chronić swoją księżniczkę, skoro nie są w stanie wykończyć zwykłego demona ;D

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 21:55   

Honda napisał/a:
Cytat:
te zapychacze wymyślone nie wiem przez kogo miały tylko Jeden cel wydłużyć anime o kilkanaście odcinków(serie clasic i r) kompletnie zbędne dla fabuły i akcji w anime.

Kompletnie zbędne? Gdybyśmy mieli usuwac każdy wątek, który tylko by się dało, zarówno z anime, jak i z mangi, z całej mangi zostałoby połowa, a z anime jedna czwarta tego co było.

Dla mnie osobiście Tak :-> ,jedna z rzeczy co podoba mi się w mandze że tych zapychaczy jest nieporównywalnie mniej i akcja toczy się nieporównywalnie szybciej.Co do proporcji zapychaczy manga ma jakieś 30% ,a anime zgadzam się tak z 75% to zapychacze.Cały wątek Alia i An jeżeli już to spokojnie zamknąłby się w maks 5 odcinkach reszta to Zapychacze i w sumie dość nudne zapychacze... :roll: ale oczywiście zgadzać sieze mną nie musisz..

[ Dodano: 2014-07-24, 21:57 ]
Lagertha napisał/a:
Chibi Moon ma skuteczniejsze ataki w mandze, podobnie jak reszta wojowniczek. W anime ataki Sailorek są bardzo słabe - poza oczywiście Sailor Moon, która jako jedyna jest w stanie unieszkodliwić wroga. Nie wiem w jaki sposób sailorki z anime miałyby chronić swoją księżniczkę, skoro nie są w stanie wykończyć zwykłego demona ;D

Śmiem się z tym nie zgodzić ,Sailor Jowisz potrafiła pokonać samodzielnie przynajmniej jednego demona..

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2014-07-24, 22:19   

Neptun też uśmierciła demona w odcinku specjalnym. No, ale w mandze Venus zabiła mieczem królową Beryl.

Odpowiedz do tematu