Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Claymore [2007]
Autor Wiadomość
Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 10:56   Claymore [2007]

Zachęcony rekomendacją jednej z forumowiczek (RACJONAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Dzięki! <3 ) porwałem się niedawno na obejrzenie tego czegoś...
...i się nie zawiodłem! Sieczka dark fantasy w najlepszym wydaniu, coś a'la średniowiecznego Devil May Cry, na podstawie (podobno) jeszcze lepszej mangi... Kreska świetna, muzyka świetna, wszystko top notch...

... i Ophelia <3

Więc tak, mamy sobie jakąś tam średniowieczną wysepkę, na której żyją sobie ludki. Tacy standardowi ludzie, jakich pełno wszędzie... tyle, że w życiu mają naprawdę przekichane. Nigdy bowiem nie mogą być do końca pewni, czy ich sąsiad, małżonek, brat, albo spowiednik nie jest przypadkiem "yomą", demonicznym zmiennokształtnym, którego życiowym celem jest zjadanie na surowo flaczków z ludzi... dosłownie. Najlepiej w sposób możliwie najbardziej brutalny z możliwych. Krew, bebechy, cierpienie, te sprawy.

Ale jest jeszcze tajemnicza Organizacja, która za "drobną" opłatą wyśle do uciemiężonej osady/miasta wojowniczkę lub wojowniczki noszące pełną zbroję i ciężkie miecze claymore. Te kobiety, hybrydy yom i ludzi, zwane są właśnie "claymore" ze względu na uzbrojenie, lub też "srebrnookimi wiedźmami" z uwagi na kolor oczu. Ich zadaniem jest pozbawić yomy życia, a potem przyłazi człowiek w czerni i pobiera opłatę. Jeżeli osada/miasto opłaty nie uiści, przy następnym ataku yom wszelkie prośby o pomoc zostaną przez Organizację zignorowane. Auć.

Oczywiście, wyjątkiem jest tu Ophelia, która polowaniem na zwykłe yomy rączek sobie brudzić nie będzie! <3

Claymore mają taki fajny patent, że mogą korzystać z energii yoki, częściowo przeobrażając się w yomy... ale jeżeli przegną pałę i transformacja zajdzie za daleko, następuje ich "przebudzenie" i wtedy przeobrażają się w prawdziwe potwory, przy których yomy to mały pikuś. Aby skasować taką "przebudzoną", potrzeba minimum trzech Claymore, a i czasami taki oddział to za mało.

...chociaż w sumie, wystarczy wysłać Ophelię! <3 Ona Przebudzonych wyjątkowo nie lubi. Taka mała obsesja spowodowana tragedią rodzinną. No cóż. Pheli to Pheli <3

Tak czy inaczej, epków jest 26. Pierwsze 24 to w miarę wierna adaptacja 11 pierwszych "woluminów" mangi, czy jakoś tak. A więc prawie połowy materiału źródłowego. Potem mamy dwuodcinkowe zakończenie alternatywne. Jedni uważają je za pomyłkę, inni nie narzekają. Z tego, co się dowiadywałem, jest na co narzekać, bo w późniejszych częściach mangi wyskakują naprawdę niezłe kwiatki, ale najwyraźniej nie było opcji na drugi sezon, więc chyba to i lepiej, że nie ma kompletnego cliffhangera.

A Ophelia ma śliiiczny uśmiech <3 ... Żeby tylko nie była taką psycholką, ale to chyba nawet jest sedno jej uroku...

Dla fanów Sailorek jest kilka smaczków. Po pierwsze, Claymore zarówno generacji Teresy i Clare, to same kobiety i spuszczają łomot wyjątkowo paskudnym demonom :P Oprócz tego, seiyuu z SM Classic podkładają głosy kilku postaciom: Jean - Kotono Mitsuishi, Priscilli - Aya Hisakawa i Ophelii - Emi Shinohara. Wszyscy obecni powinni kojarzyć raczej te nazwiska...

Chyba zakochałem się w następnej psychopatce... Opheliaaaa... :oops:

racjona 
jestem, bo jestem

Ulubione postaci z SM: Ami, Haruka
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Makenai!
Wysłany: 2014-10-12, 12:48   

Hehe fajnie, że wciągnęło do świata Claymore 8-) (nie będę jedyna).
Swego czasu tą słodką sadystkę miałam w avatarze na forum

Claymore było w ogóle pierwszym moim anime na jakie się natknęłam po SM. Pewnie dlatego mam do niego taki sentyment. Gdy już w "starczym" wieku obejrzałam ponownie całe 200 odcinków SM, zachciało mi się czegoś współczesnego. I pierwszym anime, którego opis mnie zaintrygował, było właśnie Claymore. W 2007 oglądałam jak wychodziły odcinki na bieżąco i mniej więcej w okolicach 18 odcinka skusiłam się jednak na czytanie mangi. I wyszły na wierzch spore różnice.
Dla mnie zakończenie anime jest mega koszmarne - manga to inna bajka. Właśnie teraz manga dobiegła swego końca - 155. rozdział się pojawił i nawet nie muszę wspominać, że koniec jest kompletnie różny od anime. Z resztą, w mandze świat się zdecydowanie poszerzył.
Ale spoilerów tu nie będę rzucać ;-)
Zachęcam do czytania mangi, wszystko jest po polsku, nooo ostatni rozdział się produkuje (w tygodniu mam nadzieję już skończyć).

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 12:53   

Ophelia w japońskim mundurku szkolnym?! Pheliiiiiiiiiiiiiiiii <3

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-10-12, 12:53   

Ja też tak z miesiąc temu zabrałam się za oglądanie Claymore. Idzie mi to bardzo powoli...W tej chwili jestem przy 20 odcinku bodajże. Aczkolwiek dotarłam już do momentu, w którym pojawiają się biszoneni, więc teraz powinno mi pójść szybciej.

Takie jakby skrzyżowanie Wiedźmina z Madoką Magiką.

Całkiem milusie i ma taką naprawdę ładną kreskę.

Cro, z twoim podejściem do kobiet będziesz miał szczęście, jeśli jakimś cudem nie dokonasz żywota jako zombie-niewolnik.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 12:56   

SockPuppet napisał/a:
Cro, z twoim podejściem do kobiet będziesz miał szczęście, jeśli jakimś cudem nie dokonasz żywota jako zombie-niewolnik.

No, czego Ty chcesz! Ja lubię, jak babka ma charakter!

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-10-12, 13:00   

To niczego nie zmienia.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 13:01   

Ja Ciebie jednak nie rozumiem! :oops:

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2014-10-12, 20:57   

Ja bardziej wolę mangę :mrgreen: i bardzo żałuję że kończy się już przygoda ze światem Claymore :cry: Chyba że Delacroix stworzy nam dalszy ciąg :mrgreen: tak jak do Sailorek ^^

racjona 
jestem, bo jestem

Wysłany: 2014-11-26, 22:17   

eeeeeem ten tego noooo
Nie wiem czy to można brać na poważnie, ale ... pojawiło się takie cuś http://thecartdriver.com/...Anime-Chart.jpg

Czyżby się szykował ... Claymore Crystal 2015? :mrgreen2:

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-27, 06:13   

Nie bierzemy odpowiedzialności za przypadki wzięcia tej fałszywej rozpiski na poważnie. - prawy dolny róg. xD

racjona 
jestem, bo jestem

Wysłany: 2014-11-27, 15:51   

Delacroix napisał/a:
Nie bierzemy odpowiedzialności za przypadki wzięcia tej fałszywej rozpiski na poważnie. - prawy dolny róg. xD

Ehs ... ^^;

Odpowiedz do tematu