Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BlazBlue: Alter Memory [2013]
Autor Wiadomość
Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 12:38   BlazBlue: Alter Memory [2013]

Ha, jeden z lepszych seriali, jakie oglądałem ostatnio. Adaptacja dwóch pierwszych gier z serii BlazBlue, a więc Calamity Trigger i Continuum Shift. Gry te są bijatykami dwuwymiarowymi połączonymi z visual novels, a więc są to produkcje nie-do-końca-liniowe i bardzo bogate fabularnie.

Niestety, nie miałem przyjemności się z nimi zaznajomić, ponieważ na PC dostępna jest tylko pierwsza część serii, toteż oglądałem anime nie mając styczności z pierwowzorem, w porównaniu z którym PODOBNO wypada dość blado.

A mi się podobało. Naprawdę mi się podobało.

Cała intryga jest utrzymana w klimacie post-apokaliptycznego fantasy zhybrydyzowanego z science fiction. Przez świat przetoczyły się wielkie wojny magiczne i obecnie ludzie mają nadzieję, że nowy, kruchy porządek rzeczy jednak okaże się trwały.

Niestety, może się okazać, że będzie inaczej. Nowy rząd, Novus Orbis Librarium, ściga wojownika imieniem Ragna, nazywanego Bloodedge, albo Żniwiarzem, posiadacza Grimuaru Azure. Z pozoru wszystko wydaje się jasne: Grimuar jest przedmiotem o dość mrocznej naturze, a funkcjonariusze NOL mają fajne mundury i są ogólnie honorowi, uśmiechnięci i przyjaźni... ale jak się okazuje, pełno tu fałszu, kłamstw, intryg itp itd. Kto jest dobry? Kto jest zły? Jak się okazuje, to NOL są często gęsto faktycznym źródłem problemów, a zwłaszcza kapitan wywiadu, Hazama, a nawet sam Imperator. Fabuła jest troszkę chaotyczna, ale w końcu nie sposób uwzględnić mnogości wątków DWÓCH VISUAL NOVELS na przestrzeni dwunastu 24-minutowych odcinków... ale animacja, muzyka, świetne sceny walki, jak również emocjonalna głębia bohaterów wg. mnie wynagradzają wszystko. Jak się ma dość czasu, można to obejrzeć w jeden-dwa wieczory, czas zleci piorunem, bo IMO zabawa jest przednia. Polecam.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-02-13, 23:19   

Obejrzałam w jeden wieczór (oraz część nocy...) i podobało mi się :-D Wprawdzie początek był nieco drętwy i gubiłam się w fabule, ale w miarę wciągania się w anime większość wątków stawała się w miarę jasna. Postaci były wyraziste i miały charakter, więc można było je polubić lub nie. Dużo było scen walki, ale robiły one dobre wrażenie i dużo było także scen zabawnych, przy których można było się nieźle pośmiać (Tao Kaka i reszta klanu Kaka xD ).

Z żeńskich postaci to najbardziej spodobały mi się Rachel Alucard i Lambda, a z męskich (oczywiście) Ragna :3

Acha... nie lubię Hazamy xD Strasznie wredny typ xD

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-13, 23:41   

Setsuna-san napisał/a:
Z żeńskich postaci to najbardziej spodobały mi się Rachel Alucard i Lambda, a z męskich (oczywiście) Ragna :3

Tssaaaaa.... Oczywiście, że tak.

Setsuna-san napisał/a:
Acha... nie lubię Hazamy xD Strasznie wredny typ xD

Co Ty nie powiesz? Chyba sobie jaja robisz. :-P

No to teraz faza 2, trzeba Cię z grą zapoznać. :-D

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-02-17, 23:12   

Delacroix napisał/a:
Setsuna-san napisał/a:
Z żeńskich postaci to najbardziej spodobały mi się Rachel Alucard i Lambda, a z męskich (oczywiście) Ragna

Tssaaaaa.... Oczywiście, że tak.

Temat dotyczy anime mój drogi Delacroixie, a skoro Ragna jest tam mężczyzną, to będę go podziwiać jako mężczyznę ^^

Ale nie powiem - Hazama jako panienka wygląda dużo sympatyczniej niż jej męski odpowiednik xD xD xD

Delacroix napisał/a:
Setsuna-san napisał/a:
Acha... nie lubię Hazamy Strasznie wredny typ

Co Ty nie powiesz? Chyba sobie jaja robisz.

Hazamy i tak nie polubię, nic tego nie zmieni :-P

Ciekawa jestem jak Ty chcesz mnie z grą zapoznać??? :mrgreen2:

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-17, 23:29   

Setsuna-san napisał/a:
Temat dotyczy anime mój drogi Delacroixie, a skoro Ragna jest tam mężczyzną, to będę go podziwiać jako mężczyznę ^^

Podziwiaj, póki możesz... xD

Setsuna-san napisał/a:
Ale nie powiem - Hazama jako panienka wygląda dużo sympatyczniej niż jej męski odpowiednik xD xD xD

Nie sądzę, aby ten komentarz mu się spodobał, ale ja tam się zgadzam xD

Setsuna-san napisał/a:
Hazamy i tak nie polubię, nic tego nie zmieni :-P

Może oprócz jego technik kontroli umysłu, ale o tym ciii... xD

Setsuna-san napisał/a:
Ciekawa jestem jak Ty chcesz mnie z grą zapoznać??? :mrgreen2:

Biorąc pod uwagę, jaką nieśmiertelnie mocarną masz kartę graficzną (za którą firma Intel do dziś zaiwania na galerze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), to ja sądzę, że gameplaye z Youtube będą musiały wystarczyć. :-/

[ Dodano: 2015-03-24, 22:38 ]

Taki fajny fanart :-P

Odpowiedz do tematu