Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cross Ange [2014-2015]
Autor Wiadomość
Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 15:39   

SockPuppet napisał/a:
No tak. Przedostatni odcinek obejrzany. Tym razem żadnych zaskakujących niespodzianek ani plottwistów. Czekam na wielki finał. Mam nadzieję, że będzie równie zakręcony, jak cała seria. Zastanawiam się tylko, czy jeszcze w ogóle wyjaśnią tę dziwną wizję, która się pokazała przy pierwszym spotkaniu Ange i Salamandine...

Nie wyjaśnią, bo twórcy już ją wyjaśnili. To były ich spotkania z równoległych rzeczywistości (w tym z innego anime zrobionego przez to studio, nie pomnę już, którego). Na necie idzie to znaleźć.

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2015-03-22, 15:50   

Aha. Takie buty.

AtoMan 

Ulubione postaci z SM: lol
Seiya czy Mamoru?: Chuck Testa
Ulubiony utwór z Anime: jak Ragyo w Kill la Kill idzie po niemiecku
Wysłany: 2015-03-22, 20:59   

A można szerzej? Przebijam się przez dyskusje i nikt nie ma pojęcia o co chodzi.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 21:27   

OK, więc wizja pokazywała ich żywoty z równoległych / alternatywnych rzeczywistości, w tym jako członkiń dwóch frakcji z anime Gundam Seed bodajże. Zresztą, odniesień do Gundam Seed i ogólnie Gundamów jest na kopy, walające się w tle wyposażenie, nazwa hotelu w jednym odcinku (dwoje bohaterów mało nie zacznie tam figlować, gdy SMOKi przerwą im w ostatnieh chwili) - to jest szczególnie zabawne, bo hotel nazwany jest po człowieku, który "niemożliwe czyni możliwym" - LOL!

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2015-03-22, 21:35   

Autonawiązań u Revo i tak to nie przebije.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-03-22, 22:48   

Teraz ja się krótko wypowiem :mrgreen:

Anime oglądałam w trzech rzutach - jakiś tydzień czy dwa temu pierwszych 7 odcinków i od wczoraj pozostałe. Anime bardzo mi się spodobało, jest dynamiczne, ma sporo ciekawych wątków i strasznie żałuję, że za tydzień jest emisja ostatniego odcinka. Cały tydzień oczekiwania na wielki finał :-/ Ech...

Główne postacie są doskonale zrobione - dziewczyny są zdecydowane, silne, mają charakter, ale jednocześnie, pomimo całej swojej hardości silnie odczuwają odrzucenie przez społeczeństwo, które uważa je za pozbawione uczuć potwory, a które tak samo jak oni czują potrzebę miłości, przyjaźni, nieraz gubią się w tym kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Ange zachowuje się nieraz jak dzikuska, jest gwałtowna i agresywna, ale nie można się temu dziwić po tym co przeszła - gdy okazało się, że jest Normą w jednej chwili straciła wszystko i trafiła do piekła, nie była już hołubioną i ochranianą księżniczką, za to musiała zacząć walczyć o przetrwanie. Dopiero później dostosowała się do panujących reguł i znalazła przyjaciółki, a nawet ukochanego.

Postacie męskie także są niczego sobie - nawet podoba mi się myk (a przynajmniej ja to tak odczułam), że na początku wydaje się, że głównym wrogiem jest braciszek Ange, a później okazuje się kto tak naprawdę pociąga za sznurki ;-) Embryo, pomimo pozornie niewinnego wyglądu jest wspaniałym, imponującym czarnym charakterem, który potrafi manipulować, hipnotyzować i naprawdę mocno zdenerwować widza xD Nie mogę się doczekać aż dziewczyny (no i Tusk) skopią mu jego wredny, do gruntu zły tyłeczek i mocno dadzą popalić :mrgreen: Właśnie - Tusk... w tej swojej niezdarności i nieporadności w relacjach damsko-męskich jest uroczy. Taki rycerz na białym koniu, który zawsze przybędzie na ratunek swej wybrance, a nawet odda za nią życie. Sceny z tą dwójką zawsze są albo romantyczne albo potrafią rozbawić do łez, ale nigdy nie są nudne ;-)

Fanservice... no cóż... może trudno w to uwierzyć, ale tak bardzo mi nie przeszkadzał, ostatecznie to przecież cały czas jest anime ;-) Zresztą strategiczne miejsca zawsze są przez coś zasłonięte, nawet jeżeli są to tylko promienie słoneczne xD

Muzyka - wspaniała, cudowna, śliczna itp. Z openingów bardziej podoba mi się ten pierwszy, drugi jest mdły i mało dynamiczny. Nie wiem dlaczego, ale nie pasują mi śpiewający bohaterowie w tym anime - konkretnie chodzi mi o piosenki, które uwalniają ukryte możliwości Para-maili (czy jak to się pisze). Walka trwa w najlepsze, wióry lecą, giną ludzie, a tu nagle stop! Ange zaczyna śpiewać, wszystkim jest miło, pierścień reaguje, Villkiss wkracza na nieznany poziom i wysyła nieznane, śmiercionośne promienie, to samo w przypadku Salamandite i jej maszyny, to samo w przypadku Embryo... O co chodzi?? Piosenka ostatnim kluczem?? Litości... Co z tego, że piosenki śliczne, a bohaterzy mają głosy jak słowiki jak trwa walka?? I mają walczyć, a nie podnosić morale i ulepszać własne maszyny? Wiem - czepiam się, ale jakoś nie pasuje mi to. Koniec, kropka.

To chyba wszystko. Pozostaje czekać do ostatniego odcinka :-D Och, dlaczego?? Dlaczego dopiero będzie za tydzień???

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 23:03   

Setsuna-san napisał/a:
Piosenka ostatnim kluczem?? Litości...

Wymysł Embryo. Kolejna rzecz, którą ten pan potrafi zirytować widza.

Setsuna-san napisał/a:
Salamandite

Zupełnie jak Ange. Ręce opadają. :mrgreen:

Skoro już nie możesz napisać poprawnie imienia Salamandinay, to chociaż nazywaj ją Salako w takim razie. :mrgreen2:

Setsuna-san napisał/a:
Fanservice... no cóż... może trudno w to uwierzyć, ale tak bardzo mi nie przeszkadzał (...) Zresztą strategiczne miejsca zawsze są przez coś zasłonięte, nawet jeżeli są to tylko promienie słoneczne

<chrupie popcorn i patrzy na fajerwerki w wykonaniu Sock>

Setsuna-san napisał/a:
Teraz ja się krótko wypowiem :mrgreen:

...krótko? W którym miejscu? Recenzja świetna, przypomina długością moje... I jest równie obszerna. ;-)

Setsuna-san napisał/a:
To chyba wszystko. Pozostaje czekać do ostatniego odcinka :-D Och, dlaczego?? Dlaczego dopiero będzie za tydzień???

Bo to ostatnia, desperacka próba Embryo, żeby wyprowadzić nas z równowagi do tego stopnia, żeby oczekiwanie nas dosłownie zabiło i nie musiał mieć z nami do czynienia. :-P

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2015-03-22, 23:07   

Nie będzie żadnych fajerwerków. Niedoczekanie twoje. Daj popcorn.

Mnie się tam podoba pomysł z piosenką jako kluczem do pełnej mocy mechów. Pasuje do tego anime. Akurat to się sukinkotowi udało.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Wysłany: 2015-03-22, 23:15   

Delacroix napisał/a:
Setsuna-san napisał/a:
Salamandite

Zupełnie jak Ange. Ręce opadają.

Skoro już nie możesz napisać poprawnie imienia Salamandinay, to chociaż nazywaj ją Salako w takim razie.

No to niech będzie Salako ^^ Krótsze i łatwiejsze do napisania xD

Delacroix napisał/a:
Setsuna-san napisał/a:
Teraz ja się krótko wypowiem

...krótko? W którym miejscu? Recenzja świetna, przypomina długością moje... I jest równie obszerna.

Jak zaczynałam ją pisać miało być krótko, a że wyszło jak zwykle... xD Naprawdę nie masz się o co czepiać ;-)

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 23:19   

<częstuje popcornem Sock>

A Ciebie, Setsunko, się czepiam, bo tak Cię polubiłem, że chcę się permanentnie uczepić. ;-)

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Wysłany: 2015-03-22, 23:48   

Delacroix napisał/a:
A Ciebie, Setsunko, się czepiam, bo tak Cię polubiłem, że chcę się permanentnie uczepić.

Oki, nie mam nic przeciwko ;-)

SockPuppet napisał/a:
Mnie się tam podoba pomysł z piosenką jako kluczem do pełnej mocy mechów. Pasuje do tego anime. Akurat to się sukinkotowi udało.

Mi to właśnie nie bardzo podeszło, ale trzeba przyznać, że to bardzo nietypowy/niespotykany pomysł na to aby piosenka uwalniała pełną moc. To dlatego tylko Ange mogła tą pełną moc wydobyć, Salia nie potrafiła tak dobrze pilotować tego super mecha, ale dlaczego to akurat piosenka, którą nauczyła ją matka??

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 23:51   

Nie tylko to. Kluczem jest też KRÓLEWSKI PIERŚCIEŃ - dlatego Alektra również potrafiła pilotować Ragna-maila sprawnie. Najwyraźniej w pewnych sytuacjach - i wygląda na to, że tylko do obsługi Ragna-maili - pierścień daje Normom ograniczone możliwości korzystania ze Światła Many.

A piosenka to - włącznie z tekstem - wymysł Embryo. Najwyraźniej przekazał ją członkom rodzin królewskich, aby Normy z królewskich rodów, dysponując pierścieniami i pieśnią, mogły pilotować Ragna-maile.

Weź też pod uwagę, że Rycerze Diamentowej Róży również mają takie pierścienie - mimo, że nie znają pieśni i nie mogą w ten sposób korzystać z tych wielkich dział, mogą sprawnie sterować Ragna-mailami w postaciach bojowych.

[ Dodano: 2015-03-25, 11:14 ]
. . .

No więc drugi soundtrack właśnie wyszedł. No i jest niemal kompletny - na nieszczęście zabrakło Pieśni Światła w wykonaniu Embryo, a szkoda, bo głos facet ma. Ale są najlepsze tematy bitewne, z toną chórków, więc mam cały czas banana na japie :-D

[ Dodano: 2015-03-29, 12:29 ]
. . .

I po finale. Muszę przyznać, że satysfakcja na widok gruntownego uziemienia Embryo u mnie wystąpiła. Ale o wiele bardziej podobał mi się na powrót zjednoczony oddział dziewczyn. Tak, nawet Salia znalazła dla siebie miejsce. Fantastyczny motyw ze zmianą barw Ragna-maili w odpowiedzi na osobowość pilotów. Można spokojnie stwierdzić, że bardziej, niż sama Ange, na Embryo zemściły się jego własne wynalazki. Gdy już myślał, że miał mechy pod kontrolą, nagle stracił wszystko. Piękna scena.

Podobało mi się też cameo Sylvii. Dziewczyna naprawdę się ogarnęła.

Świetny, podnoszący na duchu, pozytywny finał całej serii.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Wysłany: 2015-03-29, 14:25   

Obejrzałam :mrgreen: Finał bardzo mi się spodobał - dziewczyny się pogodziły i połączyły siły, Ragna-maile przestały słuchać twórcy, a zaczęły właścicielek, Embryo skończył jak należy, a na Ziemi zapanował spokój ^^

I tylko trochę smutno, że to już koniec całej historii... ;-)

Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-04-08, 16:42   

Ja też obejrzałam, z opóźnieniem, bo z opóźnieniem <tutaj posyłam milion morderczych spojrzeń w stronę Delacroix za spoilery :P > ale jednak.

Anime mi się spodobało, jest to pewnie kwestia kilku czynników, które opisuję poniżej. Zapewne będzie trochę przydługie, jak ktoś nie ma cierpliwości, niech przeczyta ostatni akapit lub dwa ;-)

Pierwszy to oczywiście sama fabuła i to, w jaki sposób została poprowadzona. Anime jest bardzo dynamiczne, co jest ogromnym plusem. Akcja toczy się szybko, co sprawia, że ciężko się przy nim nudzić. Znajdziemy bardzo dużo postaci, z których każda ma własną historię, co wymusza niejako tempo na tej 25-cio odcinkowej serii.

Druga rzecz nierozerwalnie związana z fabułą to oczywiście zwroty akcji. Oczywiście, dla każdego zwrotu akcji 3x tak niezależnie czy to film, serial, książka czy anime. W Cross Ange występują niemal na każdym kroku, co sprawia, co burzy każdy schemat, jakim widz zdążył wyjaśnić sobie, co się tak naprawdę dzieje. Dzięki temu może on z każdym odcinkiem szukać nowych zależności i próbować ułożyć od nowa puzzle, które serwują nam autorzy. Przynajmniej ja próbowała i sprawiało mi to ogromną radość.

Trzeci bardzo mocny filar to oczywiście bohaterowie. Każdy inny, pełen sprzeczności, a przez to bardzo ludzcy. Wybuchowe temperamenty i wady większości Norm również nadaje tempa akcji. Jeśli chodzi o tytułową Ange jako główną bohaterkę, to oceniam b. dobrze. Widzimy niemal każdą jej twarz - zarówno bogatą, rozpieszczoną księżniczkę, bezwzględną furiatkę, ale i uzdolnioną wojowniczkę i przywódcę, za którym każdy bez wahania pójdzie w ogień. Jeśli chodzi o postaci męskie, rzeczywiście mamy ich jak na lekarstwo. Już widząc pierwsze sceny z każdym z nich, możemy z łatwością odgadnąć, jaka będzie ich rola. Pierwszy ze ‘’złych” okazuje się rozkapryszonym, zupełnie nieszkodliwym dzieciakiem, w porównaniu z Embryo, który jest bardzo wiarygodną postacią. Na usta/ palce cisną się same negatywne określenia, co uważam za wyznacznik świetnie stworzonego antagonisty. Jeśli chodzi o Tuska, to ciężko mi było uwierzyć, w jego umiejętności walki i zwinność, przez pokazanie go jako nieśmiałego chłopaka, który co rusz dostaje z liścia. Chyba jedyna ciepła i w 100% pozytywna postać, która też potrafi doskonale zaskoczyć, dlatego nie do końca się zgodzę, że jest mdły. Uff, trochę już się uzbierało, gratuluję wytrwałym, że dotarli aż tutaj, teraz już będzie z górki.

Nie sposób też pominąć animacji i muzyki, zacznę od tej drugiej. Muzyka jest świetna i adekwatna do tego, co się dzieje na ekranie. Jeśli chodzi o opening/ ending, to zdecydowanie najprzyjemniejszy dla mojego ucha był drugi ending i króciutki motyw w czasie planszy w środku odcinka. Animacja też trzyma poziom, chociaż im dalej w las tym więcej derpów, ale zdarzają się one głównie, gdy główne postaci tworzą tło i widzimy je z oddalenia. Ogólnie kreska jest ładna i przyjemna dla oka, ciekawie dobrane kolory.

Na koniec ten nieszczęsny fan serwis… Jest go zdecydowanie zbyt dużo, trochę mnie to raziło, bo wydaje mi się, że niektóre sceny mogłyby się spokojnie bez niego obyć. Na szczęście, nie jest to szczyt wulgarności, więc w miarę, jak widz wciągnie się w fabułę, nie zwraca się na to aż tak uwagi. Choć może ciężko w to uwierzyć, po obejrzeniu pierwszego odcinka serii.

Suma sumarum, dziękuję Delacroix, że mi poleciłeś ;-) Kreska, muzyka, ciekawi bohaterowie i dynamiczna, zaskakująca fabuła składają się na świetny tytuł, którym jest Cross Ange.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-04-08, 20:50   

A to może i ja bym się skusiła... Mimo tych wszystkich paskudnych spilerów :-P

Odpowiedz do tematu