Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Inteligentny jak Ami
Autor Wiadomość
Kocham 

Ulubione postaci z SM: Usagi Tsukino
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-05-05, 00:17   Inteligentny jak Ami

Czy kiedykolwiek brałeś udział w konkursach, olimpiadach z różnych przedmiotów? Z jakiego przedmiotu byłeś najlepszy?

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Wysłany: 2015-05-05, 00:23   

Brałem udział w matematycznej, nie byłem nawet ostatni. W konkursie historycznym mi nie poszło najlepiej.

Natomiast w muzyczno literackich (pisanie tekstów wierszy, piosenek) jako mały chłopiec zawsze byłem doceniany. Nie chwaląc się :-P

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2015-05-05, 00:48   

Ja brałem w historycznych i biologicznych z biologicznymi mi nie poszło ale w historycznych zdobyłem kilka książek.

Kami 
Star Yell

Ulubione postaci z SM: Stalights, Rei, Hotaru i Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Starlights
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu omoi
Wysłany: 2015-05-05, 10:56   

Wzięłam raz, jedyny udział w olimpiadzie z ... Religii i to była rzeź.

Obecnie nie jestem zbyt religijna, ale pewnie dziwić może czemu akurat religia. A no temu, że chciałam udowodnić, że religia w szkołach lub etyka (która z tą prawdziwą niewiele ma wspólnego) są naprawdę na miernym poziomie. Ok nie był to i nadal nie jest to obowiązkowy przedmiot w szkole, ale w sumie na cholerę mi wiedzieć ile Noe miał synów, skoro ja potem nie umiałam prostej ewangelii na olimpiadzie zinterpretować.

----

Niestety orłem nigdy z niczego nie byłam ... nie wdałam się w ojca, który jest genialnym fizykiem. Wszelkie przedmioty ścisłe ... no może z wyjątkiem biologii szły mi wyjątkowo kiepsko i to nie była kwestia mojego lenistwa lub braku zaangażowania. Nauczyciele naprawdę byli do ... no wiadomo do czego.

Jako jedyna w klasie zdawałam maturę z języka rosyjskiego ( tiaaa po 2 latach nauki) ... pewnie angielski zdałabym lepiej, ale mój nauczyciel (notabene znajomy mojego ojca) z racji mojego nazwiska cholernie uprzykrzał mi życie.

Szkoła była dla mnie koszmarem.
---

Dopiero na studiach poczułam, że jestem w czymś dobra i czytanie książek okazało się zdolnością, a nie przekleństwem. Wygrałam parę akademickich konkursów literackich, opublikowali mi zbiorczo tomik wierszy.

Kocham 

Ulubione postaci z SM: Usagi Tsukino
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2015-05-05, 11:28   

Pierwszą Książka, jaką dostałem, była to książka historyczna. Z tego powodu że bardzo mnie wciągnęła, w klasie byłem jednym z najlepszych w Historii, brałem udział w wielu Olimpiadach\Konkursach Historycznych. Drugi przedmiotem w którym byłem dobry była Religia, ona od zawsze odgrywała dużą role w moim życiu.

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-05-05, 12:25   

Kami napisał/a:
opublikowali mi zbiorczo tomik wierszy.

Ja też mam dwa zbiorcze tomiki :-P jeśli będziesz ciekawa możemy się powymieniać :-P

Kami 
Star Yell

Wysłany: 2015-05-05, 13:17   

Tylko mój to jest jako wydanie uczelniane ... musiałabym tego swoją drogą poszukać.

Tak to jest jak większą część pokoju zajmuje biblioteczka (jeju, a ja chce nadal kolejną półkę na książki) XDD

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2015-05-05, 14:34   

Ja brała udział w konkursach plastycznych, wokalnych, oratorskich, ochrony środowiska i religijnych, ale plastyczne i muzyczne to mój prym. Byłam też w kółku teatralnym i śpiewałam z scholi .. miałam zespół rockowy... ech, jak się było młodą , to się działo... idę zamieszać zupę w garze...

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-05-05, 16:41   

Ja kiedyś brałam udział w konkursach matematycznych i w olimpiadzie chemicznej, ale okazało się, że zawsze jakiegoś punktu mi zabrakło do dalszego etapu. Nie zraziłam się jednak i sympatia do tych dziedzin pozostała do dziś ;-)

Kami 
Star Yell

Wysłany: 2015-05-05, 18:16   

Ciekawa jestem czy Kangury Matematyczne nadal istnieją.

wiszella 
Makenai!

Ulubione postaci z SM: Minako, Starsy, Haruka i Michiru
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu Omoi
Wysłany: 2015-05-05, 18:51   

Ja brałam udział w kilku konkursach :) były to tylko i wyłącznie konkursy humanistyczne (gramatyka, recytatorskie, teatralne). Kilka nagród i wyróżnień dostałam. :) Nigdy nie brałam natomiast udziału w olimpiadach/konkursach z przedmiotów ścisłych, bo w tych dziedzinach jestem kompletnym tępakiem :) Z ledwością na świadectwach miałam trójki z tych przedmiotów.
Kami, dla mnie też szkoła była koszmarem, mam bardzo mało miłych wspomnień z nią związanych. Za każde skarby świata nie chciałabym wrócić do tych czasów. Odetchnęłam z ulgą, kiedy skończyłam liceum.

Ja Ci nie wystarczę? Nie jestem zbyt dobry?

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Wysłany: 2015-05-06, 12:26   

Nigdy nie miałam zdolności do przedmiotów ścisłych. Lubiłam chemie i biologię, ale nie na tyle, żeby jakoś się wyróżniać wynikami w tych dziedzinach.
Byłam zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i z matury z języka polskiego, za udział w olimpiadach, brałam też udział w konkursach plastycznych no i w zawodach sportowych, ale to się chyba nie liczy :mrgreen:
Nie nazwałabym się inteligentną jak Ami, bo z matematyką miałam zawsze olbrzymie problemy, ale nie dlatego, że się nie starałam - chodziłam na kółka wyrównawcze przez całą edukację szkolną, z liceum włącznie. Niestety, bez większych efektów ;-) Na mizerną trójkę musiałam pracować 10 razy dłużej niż inni pracowali na piątki. No niestety, smutna prawda o mnie :mrgreen:

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-05-06, 12:57   

w sumie mam ponadprzeciętny iloraz 128, od 130 jest osoba z inteligencją wybitna względnie genialna. Dla porównania w teście weslera przeciętna (norma) dla przeciętnej młodej osoby to 100. Ale za geniusza nigdy się nie uważałem i nie uważam. Rodzajów inteligencji jest 8 o ile dobrze pamiętam, więc nie można ograniczać inteligencji do dziedziny nauk ścisłych.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Wysłany: 2015-05-06, 13:05   

Dlatego tutaj rozpatrujemy konkretny rodzaj inteligencji - "jak u Ami", która była genialna chyba we wszystkim ;-)

Yuuichiro 

Wysłany: 2015-05-06, 13:11   

Czyli nie konkretny, a kilka ;-) Poza tym inteligencja społeczna u Ami hmmm była nawet można zaryzykować stwierdzenie niska ;-)

Odpowiedz do tematu