Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: GinSei
2011-12-01, 09:59
Niekryty Krytyk i wpływ jego filmiku na opinie o SM
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2011-08-30, 13:44   

Annorelka napisał/a:
Pojawia się wiele pytań... Dlaczego filmik jednego człowieka spowodował tyle nienawiści? Dlaczego tylko w Polsce młode pokolenie w tak dużej ilości nie lubi Sailorek? Dlaczego amerykański "Nostalgia Critic" jest oglądany przez osoby, które pamiętają te stare produkcje z telewizji, dlaczego komentowane przez niego filmy nie stają się pośmiewiskiem? Czy taka jest nasza mentalność?

tak przyglądam się Waszej rozmowie i ... wydaje mi się że w całym temacie ... nie chodzi o pinie samego Krytyka. Według mnie sam filmik, jest dziełem czysto satyrycznym, które chcąc nie chcąc wydaje się śmieszne. Sam ten Fakt jednak sam w sobie nie spowodował tak negatywnego wręcz szyderczego tonu w śród młodzieży. Wydaje mi się że sam zamysł Krytyka nie odnosił się do tego kierunku. W związku z czym nie ma co, odnosić się co do samego dzieła krytyka, raczej wypadało by skupić się na pytaniach które postawiła Annorelka poniżej zwartego w jej tekście wprowadzenia do tematu.

Sporo nad tym myślałem, jednak nie mam gotowej odpowiedzi, Wydaje się Annorelka że trafiłaś ... chyba o to tu chodzi o mentalność, popartą czasami w jakich przyszło nam żyć ... dziś większość z nas uczestniczy w wyścigu szczurów do większych pieniędzy lepszej pracy, większego sukcesu.. a to zaczyna się już od przedszkola... tak to jest ....
młode osoby mają dziś silniejszą postawę roszczeniową, są zafascynowani siłą, akcją, przemocą nie tylko fizyczną ale i tą werbalną, bo ona daje mnóstwo korzyści ... tu u teraz. To co przejawia jakieś wyższe wartości nie jest warte uwagi, jest inne od przyjętego wzorca społecznego, i porostu marginalizują to co nie pasuje. A co ludzie robią jak czegoś nie znają, boją się, wyśmiewają i szydzą ...bo to ich w jakiś sposób podbudowuje, dzięki czemu sądzą że są lepsi od innych, nie są słabi .... czasy się zmieniły i podejście do wielu rzeczy stąd ta agresja może wynikać ...

miszael 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Seiya czy Mamoru?: Minako
Ulubiony utwór z Anime: Suki to Itte
Wysłany: 2011-09-23, 21:16   

Ja podobnie jak Yuuichiro odebrałem filmik Niekrytego Krytyka jako pewna satyra. Trzeba traktować to, co on mówi z mocnym przymrużeniem oka. Annorelka, a oglądałaś inne filmiki Niekrytego? Obejrzyj parę, a zobaczysz, że idąc tą drogą, którą on obrał, można wykpić wszystko. To właśnie jest satyra. Ona polega na przejaskrawieniu czegoś dla uzyskania efektów, jakie widzimy. Ja też się śmiałem, jak to oglądałem. Dla mnie sposób, w jaki on wypowiada te swoje wywody już od razu sugeruje, że mamy doczynienia z czymś specyficznym, niekoniecznie na serio. To, co przedstawia, to po prostu Sailor Moon w krzywym zwierciadle. I tak to traktuj, to nie będzie Cię raziło.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2011-09-24, 08:01   

Mnie nie razi sam filmik tylko reakcje ludzi. ;)

Źródło: http://vk.com/club39637650

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2011-09-24, 10:48   

o rany a ciebie miszael, szmat czasu na forum nie było

miszael 

Wysłany: 2011-09-24, 13:31   

effa25 napisał/a:
o rany a ciebie miszael, szmat czasu na forum nie było

Miałem przeprowadzkę, potem remont mieszkania i przez kilka miesięcy siedziałem na walizkach. Nie miałem głowy do wielu spraw. Ale teraz wracam do normalności. :)

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2011-09-24, 13:40   

to się cieszę bo brakowało ciebie tutaj

miszael 

Wysłany: 2011-09-24, 16:25   

Nie ukrywam, że miło, że o mnie przez ten czas nie zapomnieliście i moja czasowa nieobecność została zauważona. Kiedyś dostałem maila od Mayissy z zaproszeniem do powrotu, którego jak z treści się domyśliłem pisała nie tylko do mnie, ale do wszystkich osób, które od dłuższego czasu nie pokazywały się na forum.

To jest właśnie to, co jest charakterystyczne dla małych forów i co mnie tutaj z powrotem sprowadziło. Tutaj praktycznie wszyscy ludzie w jakiejś mierze się znają. Na innych wielkich forach, gdzie jest kilka tysięcy osób, poza tymi najbardziej aktywnymi reszta pozostaje praktycznie anonimowa. Tu człowieka nie było prawie pół roku i od razu jest odzew. Dzięki wam za ten klimat.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-09-24, 16:28   

Heh, ja też wolę małe fora. :)
Choć dzięki temu, że jestem aktywna na jednym dużym, przykładowo, spopularyzowałam co nieco Sailorki.

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-08, 15:36   

Chodzi oto tak ? http://www.youtube.com/watch?v=Kaj8FW5ALwk

Uważam że nie ma się czym przejmować, jeśli próbować wyśmiać czy zjechać Sailor Moon to nie do końca mu się udało. Żarty wymuszone, nie zawsze śmieszne a wszystko to oparte na kilku pierwszych odcinkach serii Classic. Facet wrócił do przeszłości, próbuje z nią zerwać i być zabawny ale tematyki nie zna (bądź też niepamiętna). Internet jest takim medium, że jest niekontrolowane a przez co jest wolne. Patrząc na oglądane przeze mnie Family Guy, to nawet jego materiał mnie nie razi. Modne stało stało się wyśmiewanie wszystkiego i wszystkich. Trzeba jednak to umieć robić.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-09, 10:40   

Cytat:
Modne stało stało się wyśmiewanie wszystkiego i wszystkich.

Mam ochotę się popłakać. :( Dlaczego to jest modne i ludzie mówią o tym tak spokojnie?

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 10:42   

Obejrzyj przytoczony przeze mnie Family Guy a zrozumiesz ;)

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-09, 10:45   

Nie wiem, raczej mnie zniechęciłeś do obejrzenia - zbyt przewrażliwiona jestem, by wyśmiewanie czegokolwiek mnie bawiło - raczej smuci. ;) I szkoda, ze muszę dorastać, gdy taka postawa jest modna.

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 10:55   

Nie każe ci zaakceptować tego stanu rzeczy, a go po prostu poznać. Czasy gdy wszystko było nietykalne czy święte, po prostu minęły bezpowrotnie. Dziś wszyscy i wszystko (w szczególności to co kultowe) jest poddawane czy też wystawione na taką humorystyczną krytykę, począwszy od właśnie Sailor Moon na Jezusie kończąc. Takie czasy.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-09, 11:02   

Cytat:
Czasy gdy wszystko było nietykalne czy święte, po prostu minęły bezpowrotnie.

I to jest okropne... po co tyle czepiania? Tyle krytyki? Po co wyrażać swoje negatywne zdanie za wszelką cenę i powoływać się na wolność słowa?

Blueberry 

Ulubione postaci z SM: ----
Seiya czy Mamoru?: ----
Ulubiony utwór z Anime: ----
Wysłany: 2011-12-09, 11:42   

Annorelka, po to właśnie, by móc wyrazić własne zdanie.
Nie każdy ma takie samo zdanie na ten sam temat, a konformizm nie jest jedyny i słuszny. Jesteśmy ludźmi i się różnimy także w poglądach, więc czemu czepiasz się czepiania? ;) Twoje słowa są dokładnie tym samym, co owego jegomościa, tylko dotyczą innego tematu i są wyrażone w inny sposób. ^^
Poza tym masz własny rozum, więc skoro lubisz SM, to taka krytyka tak naprawdę powinna cię śmieszyć niż oburzać. W ten sam sposób można krytykować wiele innych serii, choćby np. Code Geass którego ja nie trawię, a inni kochają.
Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości i iść dalej a nie robić jakąś mini doramę bo ktoś odważył się wypowiedzieć kilkanaście antysłów na dany temat.

Odpowiedz do tematu