Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: GinSei
2011-12-01, 09:59
Niekryty Krytyk i wpływ jego filmiku na opinie o SM
Autor Wiadomość
Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2011-12-09, 12:37   

Cytat:
Jesteśmy ludźmi i się różnimy także w poglądach, więc czemu czepiasz się czepiania? ;) Twoje słowa są dokładnie tym samym, co owego jegomościa, tylko dotyczą innego tematu i są wyrażone w inny sposób. ^^

Bo jestem hipokrytką. :) Nie rozumiem idei czepiania się wszystkiego i wyrażania swojego zdania, którym można urazić innych, za wszelką cenę, szczególnie w internecie dyskusje są bardzo ostre i bolesne. Dlaczego wylewa się wiadro pomyj na coś czego się nie lubi i używa tylu negatywnych stwierdzeń? Po co? Czemu nie można się podtrzymać i wypowiedzieć się delikatnie? :( Rozumiem, gdy ktoś chce za coś pochwalić i wyrazić swoje zdanie w ten sposób - tym nie sprawia nikomu przykrości, a może nawet radość, gdy się okaże, że druga osoba też coś lubi, ale z negatywnymi opiniami trzeba się moim zdaniem czasami powstrzymywać, a nie pokazywać wszystkim naokoło jak się czegoś nie znosi i mieć głęboko gdzieś, ze się kogoś urazi, bo to przecież "jego wina, ze nie umie przyjmować krytyki". :( Dlaczego teraz jest moda na wyśmiewanie i nielubienie, a osoby, które to boli są uważane za gorsze?

Nie mówię oczywiście o wszystkich ludziach, tylko jakiejś tam części. :) Rozumiem, gdy się krytykuje czyjeś złe postępowanie, morderstwo czy polityka-dyktatora. Ale po co tyle nienawiści w stosunku do filmów, książek, czy czyichś małych zachowań daną osobę irytujących?

EDIT:
Cytat:
Dziś wszyscy i wszystko (w szczególności to co kultowe) jest poddawane czy też wystawione na taką humorystyczną krytykę, począwszy od właśnie Sailor Moon na Jezusie kończąc. Takie czasy.

Wiem, że się powtarzam, ale dla mnie to strasznie smutne i nie do zniesienia. Jak możesz tak spokojnie o tym pisać? Nie rozumiem po co obdzierać kultowe rzeczy z ich otoczki... To jest takie... nie wiem jak to ująć... (przepraszam, jeśli bym kogoś uraziła)... pozerstwo? I zabieranie ludziom czegoś? Deptanie tego, co sobie na miano kultowego zasłużyło i szukanie na siłę argumentów, ze jednak nie? To jest strasznie smutne. :(

Źródło: http://vk.com/club39637650

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 12:51   

Blueberry napisał/a:
Poza tym masz własny rozum, więc skoro lubisz SM, to taka krytyka tak naprawdę powinna cię śmieszyć niż oburzać.

Otóż to!

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-09, 12:52   

Najwyżej wychodzi na to, że nie mam... Po prostu sprawia mi wielką przykrość, ze w internecie tak wiele rzeczy i tak ostro się krytykuje.

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 12:55   

Całkowicie rozumiem twój emocjonalny stosunek do tematu, ale musisz się nauczyć olewki bo tak się przejmując tym i cierpiąc sama sobie wyrządzasz krzywdę. Poza tym pamiętaj jak w ten piosence Don't Worry Be Happy, to podstawa ;)

momster 
evil nice

Ulubione postaci z SM: Haruka Tenoh
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2011-12-21, 14:28   

Ciekawy temat. Szczerze mówiąc, nawet nie wpadłabym na pomysł, żeby obrażać się na Krytyka za poniżenie SM, a już tym bardziej, żeby czytać komentarze pod filmikiem i się nimi przejmować :) Obejrzałam ten odcinek na luzie i nie wzięłam do siebie tych kilku słów krytyki, chociaż myślę, że mogłabym się z większością zgodzić. Trzeba jednak pamiętać, że gość nie pojechał po całości, wziął pod uwagę tylko pierwsze odcinki więc OCB? Zgadzam się z jedną z poprzedniczek, żarty trochę wymuszone ;) Annorelko, jak sama wspomniałaś, jesteś "młodą" fanką SM, więc niech nie dziwi Cię rekacja "staroci", którzy z takimi problemami zmagali się już dużo wcześniej :) Baaa... na własnej skórze przeżyłam chyba wszystkie odsłony sailorkowej krytyki czyli wyśmiewanie ukochanego anime przez rówieśników, dożywotni zakaz rodziców na oglądanie SM i inne tego typu rewelacje. Chyba już po prostu przywykliśmy ;) Najważniejsze jest to, co Ty nosisz w sercu...

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-21, 18:37   

Cytat:
dożywotni zakaz rodziców na oglądanie SM i inne tego typu rewelacje

Moja mama lubi Sailorki... Serio.

momster 
evil nice

Ulubione postaci z SM: Haruka Tenoh
Wysłany: 2011-12-23, 09:51   

Annorelka napisał/a:

Moja mama lubi Sailorki... Serio.

Hehe, to chyba już nie te czasy, że rodzice zabraniają SM w dobie bijatycznyo-brutalnych bajek ;) Swego czasu SM była tematem tabu w moim domu, a teraz moja mama sądzi, że miało to na pewno większą wartość, niż to co pokazują teraz. Rodzic stoi przed poważnym bajkowym wyborem, sama mam dziecko, więc nie dziwi mnie zachowanie dorosłych, wykupujących pakiety programów bez przemocy. W latach '90 nie było takich możliwości, więc podczas niechcianej animacji, rodzic wyłączał telewizor. Ja osobiście nie zabraniam młodemu oglądać Spidermana, czy innych tego typu. Mój sprzeciw wyzwoli w nim jeszcze większą chęć przełamania zakazu, więc mogę tylko osiągnąć efekt odwrotny do oczekiwanego. Dzieci teraz mają wszystko na wyciągnięcie ręki, więc i tak za jakiś czas odkryłby zakazany owoc ;)

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2011-12-24, 10:47   

Szczerze mówiąc ja lubię i stare i nowe kreskówki.

tysia92 

Ulubione postaci z SM: ChibiChibi
Wysłany: 2012-04-13, 06:52   

O matko dziewczyno. Wątpię, czy ktoś bierze Krytyka na poważnie, przestań się stresować. Mnie on śmieszy, bo pokazuje mi coś ze strony od której na to nie patrzyłam. Odmóżdża mnie, ale po całym dniu/ tygodniu lataniny, ganianiny, stresu te 10 minut głupot nie jest chyba przestępstwem. Traktuj to pobłażliwie raczej, bo on nie chce nikogo urazić, przynajmniej mnie jako miłośniczkę SM nie uraził. Więcej dystansu do świata i samego siebie, inaczej zjedzą Cię nerwy, a to nie warte. Buntujesz się na wszystko, ale uwierz mi, że jak zaczniesz zarabiać sama na siebie to ten bunt Ci przejdzie. Ja wiem, że to brutalne;p ale są pracodawcy, którzy wyzywają od takich, czy siakich, sponiewierają, a jak się będziesz buntować to jest 20 innych chętnych na Twoje miejsce. Takie czasy.
Z jednej strony rozumiem Twoje stanowisko, a z drugiej czuję się zażenowana Twoim fanatyzmem.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2012-04-13, 07:39   

Cytat:
Z jednej strony rozumiem Twoje stanowisko, a z drugiej czuję się zażenowana Twoim fanatyzmem.

Chciałabym zaznaczyć, że nie mam tu na myśli tylko epizodu o Sailorkach ale też np. o Inspektorze Gadżecie. Nie chodzi mi o same filmiki Niekrytego tylko to co powodują - jeśli on coś skrytykował (albo po prostu zażartował) część osób w moim wieku myśli, że wszystko czego dotknął musi być słabe. Jest mi smutno, że to dotyka rzeczy, które lubię ja bądź moi rodzice.

Poza tym odkopałas stary temat. :P

I dlaczego wszyscy są wobec mnie tacy brutalnie szczerzy ostatnio? Czuję się momentami jakby była na mnie jakaś nagonka. :P
Już na jednym forum tak było... Najpierw ludzie nic do mnie nie mieli, a później, choć nic się w moich wypowiedziach nie zmieniło bardzo się mnie czepiano... Cóż, najwyrażniej zasługuję, mniejsza z tym! ;D

Ale w sumie może rzeczywiście jestem fanatyczką...

tysia92 

Wysłany: 2012-04-14, 07:48   

Kto ma swój rozum, to słowa krytyka nie wywrą na niego wrażenia, a na masówce zawsze.

edit: mogło być źle zrozumiane. Mówię w sensie, nie wywrą wrażenia- nie zaczną go naśladować, nie będą się przejmować jego zdaniem i uważać je za święte, bo mają swoje własne.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2012-04-17, 12:56   

Wiesz, ja jestem fanatyczką wszystkiego, bo nie przyjmuję żadnej krytyki. Jeśli po tym się ocenia fanatyzm. :P

Nie, choć Niekryty czasem mnie denerwuje nie ścięłabym mu głowy, nie mogłabym. :P

OdangoAtama
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-19, 19:50   

Annorelka, nie przejmuj się tym, że Niekryty "zjechał" Sailor Moon, bo on po prostu już tak ma :-P ja też lubię SM, a nie brałam sobie zbytnio tego do serca, oglądałam to z przymrużeniem oka, tak samo jak Niekryty komentował, i powiem Ci nawet, że szczerze śmiałam się z dużej części jego komentarzy (ta scenka z Umino i "Dziecko, czemu ty masz takie dziwne oczy?", "Jakie dziwne, normalne mamo" wymiata :-D albo "Jestem wojownikiem w stroju kosmonauty, nazywają mnie Spiderman", "Jestem wojownikiem w majtach Borata, nazywają mnie Batman", "Jestem wojownikiem z dżemem we włosach, nazywają mnie Superman. Ukarzę cię w imieniu... producentów dżemu" :lol: )

tysia92 

Wysłany: 2012-04-20, 16:32   

A mnie tam śmieszą, mam tak samo jak OdangoAtama, można się pośmiać, ale nie traktować tego śmiertelnie poważnie...

Hunter562
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-14, 18:15   

Tak na odtrutkę po "niepokrytym".
Niestety nie ma recenzji Sailor Moon, tylko Naruto i Death Note.

Uwaga! Spoilery!
Death Note
Naruto

Odpowiedz do tematu