Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czarodziejki współczesnymi ikonami piękna i kobiecości ?
Autor Wiadomość
Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2016-02-25, 15:36   Czarodziejki współczesnymi ikonami piękna i kobiecości ?

Postacie czarodziejek ikonami współczesnej, kobiecości, piękna i makijażu ? Taką tezę rozważają w Chelsea członkowie grupy Coś Cafe. A przemawiają za tym:

- królewskie fryzury

- zgrabne nogi

- zjawiskowe rzęsy

- piękna skóra

O tym możemy przeczytać w czasopiśmie Vogue. Czy żeńska część formowaczek, podziela opinie że transformacje to makijaż doskonały ?

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2016-02-25, 16:48   

Nie wiem, ja nie lubię makijażu. Barwy wojenne są dla facetów. Ewentualnie podoba mi się makijaż "na porcelanową laleczkę", ale nie potrafię takiego zrobić.

Yuuichiro 

Wysłany: 2016-02-25, 17:00   

Chciała byś zostać Geishą ?

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2016-02-25, 17:27   

Nigdy w życiu!

Mówiłam o tych Japonkach na youtubie, które robią sobie taki mejkup, że wyglądają jak laleczki z epoki wiktoriańskiej. Chciałabym być taką laleczką.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2016-02-25, 22:07   

Widziałam ten artykuł z miesiąc temu, mignął mi gdzieś, czy teraz jakoś został rozwinięty, że zakładasz temat? :)

Szczerze mówiąc, z tego co widziałam w tym artykule i widuję w internecie... nie chcę zabrzmieć cynicznie, bardzo nie chciałabym być taką osobą... Taka jest moja opinia:
1. O Sailorkach ostatnio jest dość głośno (ale na całe szczęście to trochę przycicha), ze względu na Crystala, gadżety i trafienie z tym w okres, w którym ludzie zazwyczaj przeżywają nostalgię. Przy czym ma to wszystko miejsce w USA. W innych krajach wszystko przechodzi spokojniej, na całe szczęście. Więc autor artykułu w Vougue po prostu podchwycił temat.
2. W USA Sailorki zostały przez niektóre osoby uznane za ikonę "feminizmu" i wyzwolenia", niektóre kobiety, które dorastały wychowane (między innymi) na Sailor Moon, mówią, że to ich inspiracja do działania itd. Choć nie to było zamierzeniem twórców, nie jest przesłaniem serii, a wynika z interpretacji ludzi.
3. Wymienione wyżej tematy też są obecnie bardzo na topie. Do tego stopnia, że nie natrafiam na praktycznie żadne wypowiedzi czy artykuły dotyczące dziewczyńskich, kobiecych i miłych rzeczy, które zawsze lubiłam, bez filozofowania na temat tzw. "female empowerment". Ta fraza pojawia się tak często, że to zaczyna być śmieszne. Każda linia lalek, serial dla dziewcząt itd jest reklamowany tym hasłem lub pod jego względem analizowany. Dodatkowo często to się wiąże z agresywnym zachowaniem i retoryką, ale już za bardzo zaczynam zbaczać z tematu.
4. Może tutaj też Vouge chciał się podczepić pod popularny trend, który jest przez ileś tam osób kojarzony z Sailorkami.

Im więcej siedzę w anglojęzycznym internecie, tym bardziej dostrzegam różnice kulturowe między nami i USA i jaki to dziwny kraj... Czasem aż chciałoby się unikać rzeczy po angielsku, ale niestety, informacje na niektóre tematy mnie interesujące są dostępne jedynie w tym języku.
Wiem, ze znów trochę zbaczam z tematu, ale jako osoba, która stara się śledzić na bieżąco fanarty do Sailorek (zaczęło się od tematu z artami an forum :D ), z różnych krajów, widzę, że np. na pixiv czy rosyjskich stronach czy włoskich i hiszpańskich są one... normalne? Po prostu ładne, odwzorowujące charakter postaci w miarę możliwości. Fanarty autorów z USA często przedstawiają Sailorki jako krwawe wojowniczki, punkowy (NIGDY nie zaakceptuję punkowej Usagi) i dodają podpisy typu "FIGHT LIKE A GURL" czy "girls will save the day" czy "beat patriarchy".
U nas w Europie (zachodniej czy Rosji czy Bułgarii), Ameryce Łacińskiej czy prawdopodobnie też Azji (w tym samej ojczyźnie historii-Japonii) Sailor Moon traktuje się po prostu jako fajną historię kierowaną do dziewcząt (ale też ze sporą ilością męskich zwolenników ^^ ), z miłymi postaciami, walką dobra i zła i dramatyczniejszymi momentami na których się wzruszasz. Jak Ania z Zielonego Wzgórza, filmy Disneya skupiające się na kobiecych bohaterkach, Jeżycjada czy Kochane Kłopoty.
W USA z jakiegoś powodu poszli w tym dziwnym, agresywnym kierunku... Może dlatego, że w Europie i innych miejscach globu anime (w tym te przeznaczone dla dziewcząt) były emitowane na przemian z zachodnimi kreskówkami od wielu lat wcześniej?

Źródło: http://vk.com/club39637650

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2016-02-26, 10:59   

Nie lubię tego całego "Girl power". Kobieta powinna być krucha i delikatna, fizycznie i psychicznie niezdolna do jakichkolwiek aktów przemocy, mężczyzna powinien ją ratować. Sailorki takie nigdy nie były. Same się ratowały i jeszcze Mamora. Ale to jeszcze nie usprawiedliwia tych dziwnych fanartów.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2016-02-26, 12:49   

A to kobiecość ogranicza się tylko do wyglądu? Pierwsze słyszę.
Poza tym, to ta kawiarnia nazywa się Hanamizuki, a to znaczy dereń, czyli taka roślinka ;-) No i brakuje linka do artykułu:
http://www.vogue.com/1339...r-makeup-style/
Ja osobiście uważam ten artykuł za berzwartościowy.

Yuuichiro 

Wysłany: 2016-02-26, 14:23   

Annorelko Temat założyłem, bo na artykuł napotkałem pierwszy raz i wydał mi się na tyle ciekawy, że chciałem poznać Wasze zdanie o tym co jest ujęte w tym artkule. Czy jest bezwartościowy - To zależy, każda z Was Pań chciała by wyglądać lub mieć taką osobowość jak one ( takie zalety, bo raczej wady nie). Nawet część męskiej widowni zachwyca się dziewczynami. Bo w zasadzie każdy z nas Potrzebuje jakiegoś ideału w życiu, po to by do niego dążyć. To jest ważne w kontekście doskonalenia się i samorozwoju. Nikt z Nas nie powinien stać w miejscu ani zaniżać osobistych ocen, a taki wzór to doskonała motywacja do działania ;-)

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2016-02-26, 18:21   

Nie wiem, jak dla was, ale dla mnie, przy całym szacunku sailorki nigdy nie były wzorem do naśladowania. Moim wzorem do naśladowania jest Elizabeth z Marchen.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2016-02-27, 14:26   

Sock, nie zgodzę się, w Sailorkach każdy ratował każdego i jak ktoś by się uparł mógłby z tego powodu o każdym z bohaterów powiedzieć, że jest "bezużyteczny bez innych". No i Sailorki nigdy nie były mocno brutalne, a ostatecznie zawsze zło pokonywała moc światła, a nie przemoc.

Artykuł jest dziwny, najbardziej mnie rozbroiło stwierdzenie, że Sailorki zainspirowały kreację jakiejś tam modelki, a ja myślę, że "podobieństwa" są doszukane na siłę i przypadkowe. :P Ta tiara w ogóle nie przypomina Sailorkowych. A różowe/pastelowe/szare włosy to jakiś większy trend w modzie.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2016-03-03, 14:15   

SockPuppet napisał/a:
Nigdy w życiu!

Czemu ?

SockPuppet 
Święta Paladynka