Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ire
2014-09-04, 22:02
Captain Tsubasa
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2012-08-21, 14:54   Captain Tsubasa

Historia rozpoczyna się, w momencie gdy Tsubasa Ozora przeprowadza się wraz z matką do Nankatsu. Młody chłopak jest zafascynowany piłką nożna, zresztą sama piłka w dzieciństwie uratowała mu kiedyś życie. Gdy pojawia się w Nankatsu pierwszą poznaną przez niego osobą jest Ryo Ishizaki, zawodnik słabej drużyny Nankatsu. Wkrótce poznaje również Anego (Sanae Nakazawa), która jest kibicem piłki nożnej i dopinguje Nankatsu. To dzięki nim dowiaduje się o konflikcie drużyn / szkół Nankatsu i Shutetsu, w którym chodzi o lokalne boisko zajęte przez Shutetsu. Tu poznaje Genzo Wakabayashiego kapitana i zarazem znakomitego bramkarza Shutetsu, który ani myśli oddać boiska. Wkrótce główny bohater postanawia rzucić mu wyzwanie i tym samym zostaje zawodnikiem zespołu Nankatsu...

Opening pierwszego sezonu
http://www.youtube.com/watch?v=CImqTuRjWm4

Opening drugiego sezonu
http://www.youtube.com/watch?v=3a0OLiH3KIY

Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-09-10, 22:18, w całości zmieniany 2 razy  

magusia 
Wiedźma M*

Ulubione postaci z SM: Usagi, Minako, Mako
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: Princess Melodies
Wysłany: 2012-08-21, 15:46   

<lol> To od tego anime wzięła się moja fascynacja sportem - grami zespołowymi ( chodź ja sama poszłam w siatkę).
Zawsze zastanawiałam się jak to było możliwe, że Tsuba potrafił z jednego końca boiska wykopać piłkę na drugi koniec...cóż...Widocznie się nie znam :*

* "Wiedźma" - zastrzeżona

GinSei

Wysłany: 2012-08-21, 15:52   

Wiesz Magusia, to te... nogi ;-)

Ja to anime kojarzę tak, że jak dziewczęta przekrzykiwały się na temat SM, to chłopcy... przekrzykiwali się na temat tego anime :-) Albo Tsubasę na boisku udawali :roll: Ja osobiście zetknęłam się z paroma odcinkami o głównie co pamiętam, to te maratońskie biegi na drugą stronę boiska, oraz rozmazana piłka, która potrafiła wykrzesać ogień z rękawic bramkarskich :-D
Chyba to nie daje chłopcom spać. Wseiseoninja

Adahu 

Ulubione postaci z SM: Rei, Minako
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier, Moon Revenge
Wysłany: 2012-08-21, 16:07   

Tak, ja kojarzę to anime jak leciało na Polonii 1 (Na P1 to było tłumaczone jako Kapitan Hawk :arrow: uprzedzam - boska jakość VHS :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=4rNqKfwtulI ). To było jedne z pierwszych anime jakie wgl zobaczyłem (potem był Yattaman i Sailorki). Teraz niedawno z polskimi napisami emitował AXN Sci-Fi... Świetne anime i wspominam je jako jedno z lepszych. ;-)

Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i regulaminem bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem,
gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi ostrzeżeniem i/lub długotrwałym banem.

Problemy techniczne lub pokrewne? Zapraszam do forumowego 'helpdesku' :-)
=>KLIK<=

1116220

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-21, 16:26   

magusia napisał/a:
Zawsze zastanawiałam się jak to było możliwe, że Tsuba potrafił z jednego końca boiska wykopać piłkę na drugi koniec...cóż...Widocznie się nie znam :*

To się nazywa talent ;-)

Adahu-san napisał/a:
Na P1 to było tłumaczone jako Kapitan Hawk

Tytuł tego anime jest tak dziwacznie tłumaczony w niektórych krajach że szkoda gadać :-P

GinSei napisał/a:
Ja osobiście zetknęłam się z paroma odcinkami o głównie co pamiętam, to te maratońskie biegi na drugą stronę boiska, oraz rozmazana piłka, która potrafiła wykrzesać ogień z rękawic bramkarskich :-D

Albo jedna akcja trwająca dwa odcinki, no cóż to był właśnie urok tego anime

SockPuppet 
Święta Paladynka

Ulubione postaci z SM: Diamant, Umino
Seiya czy Mamoru?: Diamant
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2012-08-21, 17:45   

Ja się nie będę wypowiadać, napiszę tylko, że dziwnym trafem nigdy nie trafiłam w telewizji nawet na jeden odcinek Tsubasy. Może to dlatego nigdy nie cierpiałam piłki nożnej...Ale jakiś czas temu znalazłam openingi z serii na YT i bardzo mi się podobały. Natomiast grafika, a przynajmniej to co widziałam (głównie kreska), mi się nie podoba w ogóle. Strasznie nie lubię twarzy głównego bohatera.

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-21, 18:51   

Współczuje potrójnie jeśli nie trafiłaś na chociażby jeden odcinek, ja jakiś czas temu zaopatrzyłem się we wszystkie w oryginale po japońsku. Bez lektora, bez hardsubów (wbudowanych napisów) sobie oglądam... bo lubię posłuchać seiyu oraz znakomitą muzykę w tym anime (soundtrack też mam). A co do kreski, ja tam do niej specjalnie nic nie mam.

Takich kilka moich ulubionych scen

Odcinek 1
http://youtu.be/VdDbSlPI-ho od 19:15
Odcinek 12
http://youtu.be/xd6Hq18TaOk od 02:00
Odcinek 55
http://youtu.be/sK1g1WPRDoM od 01:20
Odcinek 124
http://youtu.be/3AUMxVbic2M od początku.... wsłuchajcie się w muzykę
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2012-08-21, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2012-08-21, 19:03   

Jadeite napisał/a:
Współczuje potrójnie jeśli nie trafiłaś na chociażby jeden odcinek

Podejrzewam, że mogłam stracić coś wartościowego i, prawdę mówiąc, nie wiem, jak to się stało, że o istnieniu Tsubasy dowiedziałam się dopiero wiele lat później z internetu...Może to anime nie było moim przeznaczeniem.
Ja w ogóle nie lubię serii sportowych. Uważam, że jeśli anime opowiada o rywalizacji, to powinna to być prawdziwa walka na śmierć i życie (no i może to dziecinne, ale nie lubię anime bez wątków fantastycznych)...Ale do Tsubasy nic nie mam.

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-21, 19:09   

SockPuppet napisał/a:
Ja w ogóle nie lubię serii sportowych. Uważam, że jeśli anime opowiada o rywalizacji, to powinna to być prawdziwa walka na śmierć i życie (no i może to dziecinne, ale nie lubię anime bez wątków fantastycznych)...Ale do Tsubasy nic nie mam.

Poza tym konketnym ja również ;-) Co do walki na śmierć i życie, myślę że tak jak mi Kojiro Hyuga by ci się jako postać spodobał. Z początku grający brutalnie zawodnik, o talencie i możliwościach zbliżonych do Tsubasy w drugiej serii dojrzewa oraz zaczyna nawet grać finezyjnie. Zresztą ten fragment odcinka 124 powinien ci się spodobać, to zresztą ostatni oddany strzał w tym anime. Co więcej kończący rywalizacje a nawet walkę na linii Tsubasa - Kojiro...

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2012-08-21, 19:25   

Umm...Ale ja po prostu nie lubię sportowej stylistyki. Scenerii boiska, piłkarskich strojów. Szczerze mówiąc, najbardziej lubię fantasy albo anime rozgrywające się w scenerii historycznej.

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2012-08-21, 20:13   

Jak widać kwestia gustu. Ale anime fajne...takie dziecięce na początku potem bardziej poważne. Jak byłam dzieckiem chciałam sprawdzić czy też tak bym dała radę przebiegnąć takie prawdziwe duże boisko do piłki nożnej w dwie strony i padłam na koniec xP

Wracając do Tsubasy to nawet dziewczyna do Niego wzdychała...ach Ci piłkarze :*

SockPuppet 
Święta Paladynka

Wysłany: 2012-08-21, 20:15   

Mnie tam piłkarze się nie podobają. Mają brzydkie ubranka. A Tsubasa jest moim zdaniem brzydki. Nie odbierajcie tego jako krytykę dla krytyki...Po prostu takie jest moje zdanie.

magusia 
Wiedźma M*

Wysłany: 2012-08-21, 20:25   

Czy ja wiem...jest chyba w porządku...ale zdecydowanie za niski był, przynajmniej na początku ale zakładając, ze zaczynał jako mały uczniak a kończył jako licealista jak dobrze pamiętam to i chyba nawet dodali mu trochę wzrostu...Ale i tam w anime dla mnie rządzi Mamor ( fizycznie) więc i Tsubasa się do Niego nie umywa :*

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2012-08-21, 20:32   

pamiętam jak zapartym tchem czekało się na kolejny celny strzał do bramki.

Jadeite 

Wysłany: 2012-08-21, 20:52   

magusia napisał/a:
Wracając do Tsubasy to nawet dziewczyna do Niego wzdychała...ach Ci piłkarze :*

Nie wzdychaj tylko bo ducha wyzioniesz mi tu w temacie :lol:

Odpowiedz do tematu