Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Adahu
2014-09-13, 15:12
Księżniczka Mononoke
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2012-08-28, 11:43   Księżniczka Mononoke

Księżniczka Mononoke (czy też Mononoke-hime lub Princess Mononoke) to pełnometrażowy film anime w reżyserii Hayao Miyazakiego. Akcja filmu rozgrywa się w Japonii w epoce Muromachi (przypada ona na lata 1336-1537). Film opowiada o konflikcie między strażnikami lasu (wszelkiego rodzaju duchy, bóstwa i zwierzęta) a ludźmi niszczącymi przyrodę ze względu na cele ekonomiczne. Poznajemy Ashitake i San stojących po dwóch stronach barykady...

Trailer PL
http://www.youtube.com/watch?v=b3--zc9sRgU
Trailer off the DVD
http://www.youtube.com/watch?v=pkWWWKKA8jY

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2012-08-28, 13:31   

Nie umniejszając nic Mononoke, temat tego anime jak i pozostałych cudów ze studia Ghibli został już poruszony w dziale: Anime :arrow: Ghibli studio, i tam chyba należałoby zamieścić posta powyżej ;-)

Ale jak tam sobie uważasz :roll:
Ostatnio zmieniony przez boom boom ba 2012-08-28, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-03-06, 17:30   

Nie sądzę, Ghibli Studio to temat ogólny a moim zamiarem założenia tego tematu nie była ogólna dyskusja na temat produkcji tego studia lecz skupienie się konkretnie na Mononoke-hime. Dlatego też zostaje to tu gdzie własnie jest :!:

Zdecydowanie bardzo krwawe i ciężkie w odbiorze anime, zwłaszcza dla młodego widza. Na naszych oczach rozgrywa się starcie dwóch sił, natury uosabianej przez bóstwa oraz duchy i cywilizacji reprezentowanej przez ludzi. Doprowadza to oczywiście do niesłychanie złych skutków, odwołując się tym samym do naszego życia codziennego w którym czasami koniecznością jest szukanie kompromisu i pogodzenia własnego interesu z cudzym. Mamy też nieodzowny element walki dobra ze złem, choć akurat tutaj nie można mówić że mamy absolutne dobre i złe postacie. Księżniczka Monokoke to też jedno bardziej poruszających anime jakie widziałem, wspaniała muzyka, fabuła, animacja czy wreszcie symbolika i filozofia... z tego zapamiętam tą produkcje. Niesie też ona jeszcze jedno przesłanie, że ludzie i natura mogą współistnieć, ale każda ze stron musi dawać coś od siebie by istniała harmonia w świecie. Mi osobiście spodobała się postać dziewczyny o imieniu San, która została wychowana przez wilki (nawiązanie do księgi dżungli ?). Jej twarz umazana we krwi zapada w pamięci...

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-13, 23:41   

A obejrzałem to sobie dzisiaj rano, a co.

Po Wind Rises spodziewałem się dłużyzn i nudy, a tu się okazuje, że w nowszej produkcji Miyazaki po prostu wyszedł z wprawy i tyle. Mononoke natomiast jest wykonana tak jak należy, nie ma ani jednej zbędnej sceny.

Generalnie Jadeite bardzo dobrze podsumował tę produkcję i przy tym może zostańmy, bo po kiego grzyba miałbym swoimi słowami wyrażać generalnie to samo. Krótko: Nie żałuję czasu poświęconego na M. 8/10.

wiszella 
Makenai!

Ulubione postaci z SM: Minako, Starsy, Haruka i Michiru
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu Omoi
Wysłany: 2015-05-14, 14:57   

"Księżniczka Mononoke" należy do moich faworytów. Obejrzałam ją pierwszy raz, gdy miałam około 12 lat. Moja ocena - 8/10.
Zapraszam tutaj: http://shiningmoon.com.pl...opic.php?t=1698

Ja Ci nie wystarczę? Nie jestem zbyt dobry?

Odpowiedz do tematu