Aktualności baner
Menu strony Menu działu

2011

W dziale media linki do nowych wersji do odcinków 66-72 serii R.

W dziale media linki do nowych wersji do odcinków 61-65 serii R. Od dzisiaj zmienia się również godzina emisji Sailor Moon na TV4, została przesunięta na 17.40.

W dziale media linki do nowych wersji do odcinków 55-60 serii R.

W dziale media linki do nowych wersji do odcinków 48-54 serii R.

W dziale media linki do wersji do reszty brakujących dodatków do live action, a także pierwszy odcinek serii R.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków live action 37-49, a także do dodatków o Tuxedo i Hinie. W dziale fanwork nowe doujinshi Królowa Kapp.

Na początek aktualizacja, w dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków live action 29-36.

A teraz kolejne informacje dotyczące powrotu Sailor Moon na antenie TV 4. Na stronie:
http://media2.pl/media/85967-Sailor-Moon-w-telewizyjnej-Czworce.html
można przeczytać, że Sailor Moon powróci na tym kanale od 1 grudnia. Będzie to nowa wersja, od nowa przetłumaczona, ma być nowy lektor. W grudniu i styczniu ma być wyemitowana pierwsza seria, która zawiera 46 odcinków, a to oznacza, że chyba będą wszystkie odcinki, a nie ja do tej pory było, czyli bez dwóch finałowych odcinków. Dodatkowo zmianie ma ulec również tytuł na "Sailor Moon - Czarodziejka z Księżyca".

Na pewno wszystkich ucieszy informacja, że Sailor Moon prawdopodobnie wraca na ekrany naszych telewizorów. Na niemieckim blogu tutaj: http://sailormoongerman.blogspot.com/.
Piszą, że emisja ma nastąpić już niedługo lub od 1 grudnia na kanale TV4 o godzinie 17.30. Czekam z niecierpliwością.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 16-28 live action.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 42-46 anime. Pierwsza seria jest dostępna w całości w poprawionej wersji.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 37-41 anime. W dziale Fanwork kolejny rozdział doujinshi Czterech jeźdźców apokalipsy. W dziale anime opisy odcinków 36-40.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinka 36 anime i odcinków 9-14 live action.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 31-35 anime. W dziale Anime dodane opisy odcinków 31-35.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 25-30 anime. W dziale Fanwork dodany kolejny rozdział doujinshi Czterech jeźdźców apokalipsy.

W dziale media dodane linki do nowych wersji odcinków 22-24 anime.

W dziale media dodane linki do nowych wersji do Kirari Super Live, Special Act i Act Zero.

W dziale media tłumaczenie części 5 live action. Wszystkie dodatki do DVD zostały już przetłumaczone.

W dziale media dodany link do nowej wersji dodatkowych rozmów części 3, a także tłumaczenie części 4 live action.

W dziale Anime dodane opisy do odcinków 27-30.

W dziale fanwork dodany kolejny rozdział doujinshi Czterech jeźdźców apokalipsy. W dziale manga tłumaczenie aktu 17. W dziale media linki do nowych wersji rozmów dodatkowych 1 i 2 live action.

W dziale media dodane linki do nowych wersji dodatków live action 2-8.

W dziale media dodany link do nowej wersji dodatku "DVD 1 special - gość pierwszy: Hama Chisaki" live action, dodatkowo wstawione są też linki na rapidshare do nowych wersji odcinków anime i live action + Dreaming Moon + Pożegnanie ekipy.

W dziale Fanwork wstawiony 2 rozdział doujinshi Czterech jeźdźców apokalipsy i w dziale media premiera kolejnego tłumaczenia, tym razem seramyu Sailor Stars Koushiki Guide Video.

W dziale media nowe wersje do odcinków 19-21 anime, 8 odcinka live action i musicali, Eien Densetsu Kaiteiban i Kaiteiban Senshuuraku oraz Stars Kaiteiban i Usagi Ai no Senshi e no Michi.

W dziale media nowe wersje do odcinków 16-18 anime.

W dziale media nowe wersje do odcinków 14-15 anime i 7 live action.

Wstawione pożegnanie ekipy, wczoraj o tym zapomniałam, dodany link do nowej wersji odcinka 6 live action, a także kilka nowych fanartów w dziale Fanwork->Fanarty użytkowników strony.

W galerii wstawione nowe okładki do memorial song i music boxu. W dziale media dodane linki do nowych wersji do odcinków 11-13 anime i musicalu Eien Densetsu, a także nowe tłumaczenie: Pożegnanie ekipy z live action.

W dziale media przeorganizowane ataki na podobnej zasadzie jak przedwczorajsze openingi. Teraz można wszystko pobrać oddzielnie bezpośrednio ze strony (przed wczorajsze openingi i dzisiejsze ataki). Dodane wersje w lepszej jakości do Moon Tiara Action (pierwsza seria) i Stardust, Shabon Spray. Dodane także linki do poprawionych wersji odcinków 9-10 anime.

W dziale media mała zmiana w openingach itp., głównie przeorganizowanie wizualne, mam nadzieję, że teraz wszystko będzie bardziej przejrzyste, a także poprawione wersje do: pierwszego openingu z napisami japońskimi, drugiego openingu bez napisów i z japońskimi napisami, pierwszy ending z napisami, drugi ending z napisami japońskimi i bez, eyecatch (w tym dodana jeszcze jedna wersja). W dziale fanwork kolejny rozdział doujinshi Czterech jeźdźców apokalipsy.
A także kolejna premiera w dziale media, czyli Dreaming Moon i linki do nowych wersji odcinków 3-5 live action.

Dodane linki do nowej wersji do musicalu Sailor Stars.

Dodane linki do nowych wersji do odcinków 6-8 anime.

Dodane linki do nowych wersji do musicalu Yume Senshi Ai Eien ni... i odcinków 4-5 anime.

Dodane linki do nowych wersji w lepszej jakości, opracowanych przez Misię88. Linki do nowych wersji dodane do musicalu Yume Senshi Ai Eien ni Saturn Fukkatsu Hen, odcinków 1-2 live action, odcinków 1-3 anime. W anime są również drobne poprawki w tłumaczeniach.

W dziale media nowe tłumaczenie, tym razem z seramyu, czyli dodatek specjalny Ongaku Shuu. Dodane także nowe linki do ponownie przekodowanych mediów, które opracowuje dla mnie Misia88, żeby wyglądały lepiej, niż poprzednie wersje. Linki do nowych wersji dodane do musicalu Gaiden i do jego Omake.

W dziale fanwork poprawka. Prolog, który dodałam do Sagi kuli czasu jest tak naprawdę prologiem do nowego doujinshi Czterech Jeźdźców Apokalipsy.

Dodany ostatni rozdział i prolog doujinshi Saga kuli czasu.

Dodany 16 akt mangi.

Dodany kolejny rozdział doujinshi Saga kuli czasu.

Wstawiony 15 akt mangi, jest to już nowe tłumaczenie, a nie poprawka starego.

Wstawiony 14 akt mangi.

Wstawiony 13 akt mangi.

Wstawiony 12 akt mangi.

Wstawiony 11 akt mangi.

Wstawiony 10 akt mangi.

W dziale fanwork dodany kolejny rozdział doujinshi Saga Kuli Czasu.

W dziale manga wstawiony akt 9 i w dziale fanwork wstawione nowe doujinshi Saga Kuli Czasu.

W dziale manga wstawiony akt 8.

W dziale linki wstawiony nowy link z wymiany.

Wstawiony 7 akt mangi, który jest jednocześnie pierwszym aktem drugiego tomu.

Wstawiony 6 akt mangi i cały tom 1 pierwsza do pobrania.

Wstawiony 5 akt mangi.

Wstawiony 4 akt mangi.

Wstawiony akt 3 mangi. Dodatkowo można też pobrać poszczególne akty w postaci pliku pdf, który mam nadzieję, będzie wygodniejszy do czytania.

Wstawiony 2 akt mangi.

W dziale manga wstawiłam tłumaczenie pierwszego rozdziału pierwszego tomu w nowej postaci z wymazanym oryginalnym tekstem i wstawionym polskim. Szczegóły są opisane na stronie głównej w dziale manga i na stronie z tłumaczeniem. Na razie poprawię resztę rozdziałów, ale dla osób, które chcą tłumaczenie nowych rozdziałów, też coś się znajdzie, bo aktualnie pracuję nad kolejnym rozdziałem.

Ponadto w dziale z linkami nowy link z wymiany do strony Princess Usagi.

W dziale muzyka dostępny do pobrania box Aitai Megumi Ogaty (seiyuu Haruki w anime), dostępne również większość tekstów piosenek.

W dziale muzyka dostępna do pobrania płyta Tajuujinkaku multipheno Megumi Ogaty (seiyuu Haruki w anime), do płyty dostępne również teksty piosenek.

Dodane kolejne opisy musicali do Mugen Gakuen Kaiteiban.

Forum na stronie nadal będzie działać, ale ja już nie będę się nim zajmować. Forum będzie się opiekować Ginsei i do niej proszę kierować wszelkie pytania dotyczące forum. W sprawie strony i treści na niej zawartych proszę się kontaktować ze mną przez maila lub formularz, które są dostępne w dziale forum, przez forum mogę nie odpowiedzieć lub na odpowiedź będziecie czekać znacznie dłużej.
                   
Co do nowych aktualizacji na stronie to być może w kwietniu jeszcze nie pojawi się nic nowego. Praktycznie przez cały marzec miałam problemy z komputerem i dyskiem zewnętrznym, na którym miałam zawartość strony. Komputer już chodzi, dysk niestety musiałam sformatować, a teraz muszę na niego przegrać wszystko z płyt DVD, a potem zacznę realizować to co miałam zaplanowane.                    
06.03.11 - Chciałam poinformować o tym, że forum na stronie będzie czynne tylko do końca marca, a po tym czasie zostanie zamknięte. Moja decyzja w tej sprawie jest ostateczna i nieodwołalna. Daję wam czas do końca miesiąca, żebyście mogli ewentualnie zapisać sobie różne rzeczy, jeśli macie taką potrzebę. To, co się zadziało w poniedziałek, tak naprawdę nie było przyczyną mojej decyzji, chociaż ostatecznie przyczyniło się do jej podjęcia. Od dawna już się zamierzałam z tą decyzją, szczególnie intensywnie w przeciągu ostatniego pół roku. Powód jest bardzo prosty (a może i skomplikowany, zależy, jak się na to patrzy). Shining Moon, kiedy powstawało, miało być dla mnie czymś miłym i przyjemnym, czymś, dzięki czemu mogłam się oderwać od problemów dnia codziennego. Sailor Moon jest od dawna moją pasją, a strona i jej rozwijanie stało się dla mnie czymś, co sprawiało, że codziennie miałam coś przyjemnego do zrobienia i dzięki czemu mogłam się skutecznie odstresować. Jednak w ostatnim czasie to się zmieniło, w sporej właśnie części przez forum. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo lubię osoby odwiedzające forum i nie mam nic przeciwko komukolwiek. Wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę, że są jeszcze osoby, które zaglądają na stronę, przynajmniej od czasu do czasu. Po prostu ostatnio mam już i tak dostatecznie dużo stresów w życiu osobistym, przez które czasami nie mogę spać po nocach, a na dodatek luty był pod tym względem wyjątkowo pechowy. Dlatego ostatnią rzeczą, jakiej bym chciała to to, żebym miała jeszcze dodatkowe stresy z powodu strony. A niestety w ostatnim czasie zdarzało mi się to dosyć często przy okazji różnych zmian (nowego forum, zmiany koloru itp.). Kolejnym powodem, dzięki któremu zastanawiałam się już wcześniej nad zlikwidowaniem forum, jest brak czasu. Jak już pisałam kiedyś wcześniej, parę lat temu wolnego czasu miałam znacznie więcej, niż teraz. Dlatego w obecnej sytuacji każdą wolną chwilę wolę poświęcić na zrobienie czegoś nowego na stronę. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tym, co wyżej napisałam. Dziękuję wszystkim osobom, które odwiedzały forum regularnie i pozdrawiam was serdecznie. Mam nadzieję, że nie odstraszy was to od zaglądania stronę przynajmniej co jakiś czas. A jeśli są takie osoby, które się o to obrażą (a podejrzewam, że takie będą) to trudno. Ja podjęłam decyzję, która jak uważam, będzie dla mnie najlepsza i wy też macie do tego prawo. Poza tym w funkcjonowaniu strony nic innego się nie zmieni. Pozostała zawartość będzie dalej rozwijana, będę również dodawać nowe tłumaczenia zarówno filmów, jak i mangi. Jak zawsze postaram się też dzielić innymi rzeczami jak grafika i muzyka, a także postaram się dodawać nowe informacje do działów opisowych. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zawsze możecie do mnie napisać, dane kontaktowe są w dziale pomoc. To na tyle. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich (ewentualnie żegnam tych, którzy postanowią więcej tu nie zajrzeć).

W dziale galeria nowy program book z seramyu: Sailor Moon Musical 10th Anniversary, a także 6 anime book'ów.

W dziale gry dwie gry na platformę Arcade, krótkie opisy i możliwość pobrania.

W dziale anime opis postaci Sailor Moon i w galerii kalendarz na luty. Przy okazji opisy uaktualnione animacje w dziale media.

W dziale fanwork dodałam trochę fanartów, na razie głównie Usagi i Ami.

W dziale live action dodałam opisy postaci: wojowniczki + Tuxedo + koty. Uaktualniłam też przy okazji ataki i przemiany w dziale media, a także dodałam jeszcze jedną kategorię w tym dziale: inne animacje. W innych animacjach są przemowy, przemiany przedmiotów itp. Później umieszczę też w tym dziale dodatkowe animacje z anime jak teleportacje itp. Animacje z live action są teraz dostępne do pobrania z dysku, umieściłam je w innym katalogu, więc mam nadzieję, że ich nie usuną. Zmieniłam też niektóre animacje na wersje z DVD.

Kalendarz na styczeń 2011.