Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Maj 2013

Cosmic Group sprowadza S.H. Figuarts Sailor Moon do Włoch

Jak podaje Sailor Moon World firma Cosmic Group, która zajmuje się importowaniem komiksów i figurek do Włoch ogłosiła, że figurka Sailor Moon będzie sprzedawana również we Włoszech i Francji.

Tajemniczy tweet Fumio Osano

Osabu poinformował na swoim Tweeterze, że w niedzielę poda jakąś nową informację, ale zaznaczył, że nie będzie ona dotyczyć nowego anime. Pozostaje czekać do niedzieli.

Dzisiaj w sumie niewiele, garść nowych informacji i kilka sprostowań, no i może jakaś nowa grafika:

1. Dodatkowe grafiki z figurką Mercury.
2. Plotka o dacie nadawania odcinków nowego anime.
3. Ranking przedsprzedaży figurki Sailor Moon.

Dodatkowe grafiki z figurką Mercury.

Na Sailor Moon World znalazłam jeszcze jeden skan z czasopisma. Jest ze znakiem tej strony, nie natrafiłam na inną wersję.

skan czasopisma z prototypem figurki Sailor Mercury

Pojawiły się też zdjęcia z figurek Moon i Mercury z wystawy w Osace. Mercury w sumie słabo na nich widać ze względu na to, że jest niepomalowana.

zdjęcie z figurek Moon i Mercury z wystawy w Osace zdjęcie z figurek Moon i Mercury z wystawy w Osace

Plotka o dacie nadawania odcinków nowego anime.

W sieci pojawił się ostatnio taki obrazek:

zestawienie grafiki Sailor Moon z zespołami

według którego nowe anime miałoby być nadawane od października 3013 roku co sobotę o 18:00 w telewizji Asahi, opening w postaci znanego nam już Moonlight Densetsu miałyby śpiewać Momoiro Clover Z, a ending zespół Itsue (nie ma podanego tytułu piosenki). Niestety Osabu zdementował tę plotkę na swoim Tweeterze pisząc, że to nie prawda i nadal nie znamy daty premiery. Z tego całego zestawienia prawdą jest jedynie to, że Momoiro Clover Z będą śpiewać opening do nowego anime, ale nie wiadomo jeszcze, jaka to będzie piosenka.

Ranking przedsprzedaży figurki Sailor Moon.

Po raz kolejny zaglądając na Tweetera Fumio Osano można tam znaleźć informację o tym, że figurka Sailor Moon zajęła 5 miejsce w rankingu przedsprzedaży. W sumie trudno mi ocenić czy to dobre miejsce, ale Osano pisze, że to wszystko dzięki naszej miłości do Sailor Moon, więc myślę, że to bardzo dobry wynik i należy się z niego cieszyć. Wcześniej ta wypowiedź została błędnie przetłumaczona jako potwierdzenie wydania 5 figurek.

Dzisiaj w aktualnościach:

1. Kolejne zdjęcia S.H. Figuarts Sailor Mercury i trochę więcej informacji o niej.
2. Opóźnienia w dziale media z aktualizacjami animacji.

Kolejne zdjęcia S.H. Figuarts Sailor Mercury i trochę więcej informacji o niej.

Pojawiły się kolejne zdjęcia prototypu figurki Sailor Mercury. Nadal jest to prototyp i figurka nie jest pomalowana, ale można ją już zobaczyć dokładnie z przodu i z tyłu. Pokazane są również 3 różne wymienne twarze, a także mini komputer i okulary, które są z nim połączone. Ciekawe czy figurka będzie mieć jeszcze jakieś dodatkowe gadżety?

prototyp figurki Sailor Mercury skan z gazety z prototypem figurki Sailor Mercury i figurką Sailor Moon


Dodatkowo na stronie S.H. Figuarts poświęconej figurkom z Sailor Moon można przeczytać, że zapadła decyzja o wydaniu Sailor Mercury (o ile dobrze zrozumiałam i nic nie przekręciłam). Figurka od 23 maja wystawiana w Osace, na razie w postaci niepokolorowanej. Ponadto będzie można ją zobaczyć w tym miesiącu w następujących czasopismach: Figure Oh, Hobby Japan, Dengeki Hobby i Hyper Hobby.

Opóźnienia w dziale media z aktualizacjami animacji.

Dalsze aktualizacje animacji w dziale Media na razie trochę się opóźnią z przyczyn niezależnych ode mnie. Ta część działu jest na razie w trakcie ciągłych przeróbek, więc nie wszystkie linki mogą działać.

W aktualnościach dzisiaj:

1. Oficjalne kalendarze na 2014 rok.
2. Skany Dengeki Hobby.
3. Inne informacje odnośnie figurek.

Oficjalne kalendarze na 2014 rok.

Po figurce pojawiły się kolejne kolekcjonerskie gadżety, tym razem w postaci terminarzy. Terminarze są na 2014 rok i mają 4 różne okładki do wyboru. Dwie wersje są tańsze i dwie droższe.

okładki kalendarzy okładka kalendarza wewnętrzne strony kalendarza grafiki z kalendarza
Skany Dengeki Hobby.

W galerii umieściłam skany z magazynu Dengeki Hobby, w którym była pokazana figurka S.H. Figuarts Sailor Moon. Skany znalazłam na stronie:
Moon Chase

Inne informacje odnośnie figurek.

Na tej samej stronie trafiłam na rozmowę z przedstawicielem firmy Bluefin Tamashii Nations. Zostały mu zadane pytania odnośnie figurek. Z jego odpowiedzi wynika, że prototyp figurki Sailor Mercury to na razie tylko prototyp i nie oznacza on, że figurka zostanie wydana. Wszystko zależy od wyników sprzedaży figurki Sailor Moon (osobiście uważam, że to nie będzie większy problem, biorąc pod uwagę, jak szybko figurka się wyprzedała w sklepach internetowych).
Na zapytanie dotyczące zaangażowania Naoko w projektowanie figurki, odpowiedział, że owszem Naoko uczestniczyła w projekcie, ale dowiadujemy się też, że to ona hamowała wydanie figurki i gdyby nie jej prośby figurka ukazałaby się już kilka lat temu (!). Sama zauważyłam, że to już nie pierwszy raz kiedy Naoko coś blokuje i prawdopodobnie mogłoby się ukazać wiele nowych rzeczy, gdyby nie ona. Z tego co pamiętam, podobne problemy robiła przy wydaniach nowego wydania mangi poza granicami Japonii i przy wydaniach artbooków. Nie wykluczone, że opóźnienia związane z nowym anime również mogą wynikać z jej zastrzeżeń. Nie jest to żadna oficjalna informacja, a tylko i wyłącznie moje przypuszczenia.
Przedstawiciel firmy został również zapytany o figurkę w postaci super deformed, która została przedstawiona wcześniej razem z obecnie już wydaną S.H. Figuarts:

figurka SD Sailor Moon z Luną

i wyraził nadzieję, że być może również zostanie niedługo wydana.

Na stronie Sailor Moon Collectibles trafiłam też na zdjęcie ulotki figurki Sailor Moon. Można ją zdobyć odwiedzając stoisko wystawowe.

ulotka figurki S.H. Figuarts Sailor Moon

W dzisiejszych aktualnościach:

1. Uaktualnione ataki Sailor Moon w dziale media.
2. Opis figurki Sailor Moon w dziale Gadżety.
3. W dziale Live Action zmiany w wyglądzie.

Uaktualnione ataki Sailor Moon w dziale media.

W dziale media uaktualnione również ataki Sailor Moon z live action.

Opis figurki Sailor Moon w dziale Gadżety.

W dziale Gadżety została stworzona strona z opisem figurki. Zawiera podstawowe znane do tej pory informacje i zdjęcia. Jak tylko figurka zostanie wydana, uzupełnię opis o dodatkowe informacje i zdjęcia.

W dziale Live Action zmiany w wyglądzie.

Przerobiłam trochę pod względem wizualnym opisy postaci, które dostępne były już wcześniej, tak aby były dostosowane do obecnego layoutu.

W dzisiejszych aktualnościach:

1. Uaktualnione ataki Sailor Moon w dziale media.
2. Pierwsze zdjęcia prototypu figurki Sailor Mercury.

Uaktualnione ataki Sailor Moon w dziale media.

W dziale media uaktualnione ataki z anime Sailor Moon, nad resztą na razie pracuję. Dodane też dwa nowe.

Pierwsze zdjęcia prototypu figurki Sailor Mercury.

Figurkomanii ciąg dalszy. Mamy już pierwsze zdjęcia prototypu figurki S.H. Figuarts Sailor Mercury. Na razie to tylko prototyp, więc nie jest nawet pomalowany, ale wiemy już przynajmniej, jak będzie wyglądać. Na razie nie ma żadnych dodatkowych informacji odnośnie daty wydania. Ciekawe, jakie będzie miała dodatkowe akcesoria?

figurka S.H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury prototyp figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury prototyp figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury prototyp podstawka figurka S.H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Moon

A dzisiaj:

1. Adresy sklepów, w których można kupić figurkę.
2. Kolejna porcja zdjęć figurki.

Adresy sklepów, w których można kupić figurkę.

Hobby Link Japan: http://www.hlj.com/product/BAN964490/Fig
CD Japan: http://www.cdjapan.co.jp/
Hobby Search: http://www.1999.co.jp/eng/10227334
http://fantasticplastictoys.com/
www.manofactionfigures.com
www.toytards.com
www.justactionfigures.com
www.anime-island.com
www.gginfinite.com
www.urban-collector.com
www.image-anime.com
www.poweranime.com
www.robot4less.com
www.gundamplanet.com
www.tfaw.com
www.toywiz.com
www.amazon.com
www.toyslogic.com
www.tsinc99.com

Kolejna porcja zdjęć figurki.

Z nowości można obejrzeć kolekcję wymiennych dłoni, dwie pałeczki, jedna z kryształem i jedna bez oraz diadem.

figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach elementy wymienne do figurki S. H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts trzymana przez hostessę figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach

Dzisiejsze tematy:

1. Przedsprzedaż figurki Sailor Moon
2. Wiadomości o kolejnych figurkach

Przedsprzedaż figurki Sailor Moon

Dzisiaj gorączka figurkowa, czyli przedsprzedaż figurki Sailor Moon. Sama dzisiaj zamawiałam swój egzemplarz i muszę przyznać, że pozytywnie mnie zaskoczyło to, że w wielu sklepach internetowych figurki są już wyprzedane (miałam tylko nadzieję, że uda mi się dostać moją), co oznacza, że Sailor Moon nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem fanów. To pokazuje, że decyzja o powstaniu nowego anime była bardzo dobrą decyzją.

Ja swój egzemplarz zamówiłam na CD Japan:
http://www.cdjapan.co.jp/
Zamawiałam już z tego sklepu kilka rzeczy i jak do pory (odpukać) nie miałam z nim problemów, dochodziły nawet najtańsze nierejestrowane przesyłki, więc jakby ktoś się zastanawiał, to ze swojej strony mogę polecić ten sklep. Do tego cena za figurkę obniżona o 30%, więc w sumie za figurkę zapłaciłam razem z wysyłką mniej więcej tyle, ile była cena za samą figurkę podawana wcześniej. Zamówienia w przedsprzedaży można składać jeszcze do 16 maja (lub pewnie do wyczerpania zapasów). Na samą figurkę trzeba będzie poczekać trochę dłużej, bo aż do 31 sierpnia. Już nie mogę się doczekać.

Znalazłam też kilka kolejnych zdjęć podczas podróży po sklepach internetowych:

figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach Luna z zestawu figurki S. H. Figuarts Sailor Moon wymienne twarze do figurki S.H. Figuarts figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach

Galeria znaleziona tutaj:
http://www.tomopop.com/

Na zdjęciach można zobaczyć figurkę również z tyłu, a także dokładniej przyjrzeć się Lunie. Widać, że kotka ma również ruchome elementy, czyli głowę i ogon. Pokazane są również poszczególne wymienne twarze.

Wiadomości o kolejnych figurkach

Na Tweeterze Fumio Osano pojawiła się też wzmianka o innych figurkach. Napisał, że czeka aż do pokazania się Saturna, ale następna w kolejności ma być Mercury. Już kilka miesięcy temu pojawiła się informacja o figurce Sailor Moon, pokazanej na ACG Comic Expo w Chinach. Wtedy można też było przypuszczać, że pojawią się kolejne figurki, ale na Expo pokazane zostały tylko poszczególne wojowniczki wycięte z kartonu.

Od tamtej pory to jest pierwsze potwierdzenie, że jednak figurki kolejnych wojowniczek również będą dostępne w sprzedaży.

Dzisiaj w aktualizacjach:

1. Kolejne potwierdzenie opóźnienia się nowego anime.
2. Kilka kolejnych zdjęć nowej figurki.

Kolejne potwierdzenie opóźnienia się nowego anime.

Kazuko Tadano, która była projektantką postaci do pierwszych dwóch serii anime, wypowiedziała się we włoskim wywiadzie odnośnie opóźnienia. Potwierdziła, że coś takiego ma miejsce i że nowe anime prawdopodobnie zobaczymy dopiero w grudniu. (Mam tylko nadzieję, że nie 2014 roku). Kazuko Tadano nie pracuje nad nową serią, więc dokładnych informacji nie możemy się spodziewać. Tak czy inaczej, trzeba czekać na kolejne informacje, mając nadzieję, że one cokolwiek wyjaśnią.

Kilka kolejnych zdjęć nowej figurki.
figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach Luna z zestawu z figurką S.H. Figuarts Sailor Moon figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Moon w różnych pozach

W dziale media uaktualnione animacje z przemianami.

W dziale media dodane lepsze wersje openingów, endingów i eyecatchów, dodane też parę nowych.

Dzisiaj na tapecie:

1. Reklama nowej figurki.
2. Nowe informacje odnośnie reedycji artbooków.
3. Nowe materiały w dziale media.

Reklama nowej figurki.

Dzisiaj znowu o nowej figurce. Tym razem pokazała się reklama, w której możemy zobaczyć figurkę w akcji, no i oczywiście głosu Sailor Moon użycza Kotono Mitsuishi.A na dokładkę zdjęcie z reklamą figurki na billboardzie:

billboard z figurką S.H. Figuarts Sailor Moon

Figurki będzie można zamawiać w przedsprzedaży już 8 maja.

Reklama nowej figurki.
Nowe informacje odnośnie reedycji artbooków.

Informacja o ponownym wydaniu artbooków pojawiła się już jakiś czas temu, czyli w październiku zeszłego roku na konwencie Comic Con w Nowym Jorku. Jednak wtedy nie podano zbyt wiele informacji. Wiadomo było tylko tyle, że artbooki się pojawią, i że będą wydawanie w kilku krajach. W każdym z tych krajów artbooki miały mieć różne dodatki, inne dla każdego kraju. Obecnie wiadomo już, że artbooki będą drukowane w Japonii i rozprowadzone do innych krajów. W sumie ma to być 7 krajów, 2 z nich to Japonia i Stany Zjednoczone, nadal nie wiadomo, jakie kraje będą w pozostałej piątce.

Nowe materiały w dziale media.

W dziel media W podkategorii Anime -> Inne dodałam dwa nowe filmy do pobrania. Pierwszy to fragment programu"Ronbuchuto no Geinojin Hit Song de Bakusho Show Battle!", w którym Momoiro Clover Z odgrywają opening do serii S. Druga to reklama wyżej już wspomnianej figurki.