Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Czerwiec 2013

Aktualizacja Sailor Moon Channel

Dzisiaj po raz kolejny nastąpiła aktualizacja Sailor Moon Channel i po raz kolejny jest to związane z akcesoriami telefonicznymi. Tym razem w sprzedaży pojawiły się etui na smartfony. Mamy spory wybór, bo aż 6 różnych modeli, a na każdy z tych modeli możemy sobie wybrać aż spomiędzy 9 różnych wzorów. Etui dostępne są na następujące telefony: iPhone5, iPhone4/4S, Xperia A, Xperia Z, GALAXY S4, GALAXY SIII / IIIα.

etui na iPhony 4 i 4s z inner senshi etui na iPhony 4 i 4s z inner senshi etui na iPhony 4 i 4s z Sailor Moon etui na iPhony 4 i 4s z Księżniczką Serenity etui na iPhony 4 i 4s z inner senshi etui na iPhony 4 i 4s z inner senshi etui na iPhony 4 i 4s z magicznymi przedmiotami etui na iPhony 4 i 4s z inner senshi etui na iPhony 4 i 4s z Luną i Artemisem etui na iPhony 4 i 4s z Luną i Artemisem
etui na iPhony 5 z inner senshi etui na iPhony 5 z inner senshi etui na iPhony 5 z Sailor Moon etui na iPhony 5 z księżniczką Serenity etui na iPhony 5 z inner senshi etui na iPhony 5 z inner senshi etui na iPhony 5 z magicznymi przedmiotami etui na iPhony 5 z inner senshi etui na iPhony 5 z Luną i Artemisem etui na iPhony 5 z Luną i Artemisem
etui na Samsung Galaxy III i IIIα z inner senshi etui na Samsung Galaxy III i IIIα z inner senshi etui na Samsung Galaxy III i IIIα z Sailor Moon etui na Samsung Galaxy III i IIIα z Księżniczką Serenity etui na Samsung Galaxy III i IIIα z inner senshi etui na Samsung Galaxy III i IIIα z inner senshi etui na Samsung Galaxy III i IIIα z magicznymi przedmiotami etui na Samsung Galaxy III i IIIα z inner senshi etui na Samsung Galaxy III i IIIα z Luną i Artemisem etui na Samsung Galaxy III i IIIα z Luną i Artemisem
etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z inner senshi etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z inner senshi etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z Sailor Moon etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z Księżniczką Serenity etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z inner senshi etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z inner senshi etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z magicznymi przedmiotami etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z inner senshi etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z Luną i Artemisem etui na iPhony Samsung Galaxy 4 z Luną i Artemisem
etui na Sony Xperia Z SO-02E z inner senshi etui na Sony Xperia Z SO-02E z inner senshi etui na Sony Xperia Z SO-02E z Sailor Moon etui na Sony Xperia Z SO-02E z Księżniczką Serenity etui na Sony Xperia Z SO-02E z inner senshi etui na Sony Xperia Z SO-02E z inner senshi etui na Sony Xperia Z SO-02E z magicznymi przedmiotami etui na Sony Xperia Z SO-02E z inner senshi etui na Sony Xperia Z SO-02E z Luną i Artemisem
etui na Sony Xperia A SO-04E z inner senshi etui na Sony Xperia A SO-04E z inner senshi etui na Sony Xperia A SO-04E z Sailor Moon etui na Sony Xperia A SO-04E z Księżniczką Serenity etui na Sony Xperia A SO-04E z inner senshi etui na Sony Xperia A SO-04E z inner senshi etui na Sony Xperia A SO-04E z magicznymi przedmiotami etui na Sony Xperia A SO-04E z inner senshi etui na Sony Xperia A SO-04E z Luną i Artemisem etui na Sony Xperia A SO-04E z Luną i Artemisem

Etui z Luną i Artemisem ma półprzezroczyste tło i dlatego może inaczej wyglądać na jasnym i ciemnym telefonie. Rysunki zostały zrobione w amerykańskim komiksowym stylu, a rysunek z Księżniczką Serenity został narysowany przez Naoko.
Sprzedaż po raz kolejny tylko przez Premium Bandai, a przynajmniej na razie nie pokazały się nigdzie indziej. Cena pojedynczego etui to 2100 jenów, czyli ok. 70 zł. Jak ktoś będzie chciał zebrać, to się trochę wykosztuje.

Kolejne aktualności na Sailor Moon Channel mają się pojawić również 1 i 3 lipca.

Źródła: Sailor Moon Channel, Premium Bandai, Twitter
Kolejne animacje w dziale media

W dziale media wstawione zostały kolejne animacje, tym razem są to przemowy.

Aktualizacja Sailor Moon Channel

Dzisiaj Sailor Moon Channel został zaktualizowany. Nowy post dotyczy akcesoriów do telefonów, o których sprzedaży pisałam już wcześniej. Akcesoria są pokazane w użyciu:

naklejki na ramkę telefonu zdobne naklejki metaliczne na telefon

Właśnie teraz z nowych tweetów Osabu dowiadujemy się, że strona Tamashii Nations została uaktualniona o nowe zdjęcia figurki Sailor Mercury:

figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury w różnych pozach figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury w różnych pozach

Na zdjęciach możemy zobaczyć Ami w pozach z ataku Shabon Spray, a także w wersji z goglami i mini komputerem. Możemy też zauważyć różne wersje twarzy i dłoni. Opis podaje również, że druga wersja mini komputera będzie w formie zamkniętej (przypuszczałam, że tak może być). Dodatkowo podana została data rozpoczęcia rezerwacji tej figurki i jest to pierwszy lipca, chociaż jak już wcześniej podawałam można ją zamawiać już teraz na JList.

Kilka dni temu pojawiło się również zdjęcie pudełka figurki Sailor Moon.

figurka S.H. Figuarts Sailor Moon

Parę chwil temu trafiłam też na ten film z targów zabawek, na którym pokazana jest cała wystawa z figurkami i obie figurki z bliska.

W dziale Strona pojawił się nowy link z wymiany do strony:

baner strony Serenitatis

Źródła: Tamashii Nations, Twitter, Sailor Moon Obssesion Blog
Ataki w dziale Media

Uzupełnione animacje z atakami. Ataki są razem z działaniem na wroga, postanowiłam nie rozmieniać się na drobne i zrezygnowałam z animacji z samymi atakami.

W dziale Muzyka kolejne 2 płyty

Dodane zaktualizowane informacje o kolejnych dwóch płytach, tym razem CD musicalowe: singiel La Soldier i soundtrack do pierwszego musicalu.

Przemiany w dziale Media

W dziale media uzupełniona strona z przemianami, wstawione nowe linki do pobierania i, jak poprzednio przy openingach, dodanych kilka nowych pozycji.

Przedsprzedaż gadżetów

Jeśli chodzi o figurki to Sailor Moon można ponownie zamawiać na CD Japan, a Sailor Mercury można już zamawiać na JList.

http://www.cdjapan.co.jp/ - Sailor Moon
http://www.jlist.com/product/PRE2483 - Sailor Mercury

Zamawianie pudru i lakierów do paznokci zostanie zmodyfikowane, ale jeśli ktoś chce kupić którykolwiek z tych artykułów, będzie miał jeszcze okazję. Zamówienia będą przyjmowane prawdopodobnie nawet przez miesiąc, tak żeby mógł się zaopatrzyć każdy, kto będzie potrzebował. Puder można ponownie zamawiać od 17 czerwca, a lakiery od 19 czerwca od godziny 10:00 czasu japońskiego. Najpierw zostaną zebrane zamówienia, a potem będą wysyłać e-maile z potwierdzeniem. Można zamówić maksymalnie 2 przedmioty na osobę.

http://p-bandai.jp/creerbeaute/item-1000082320/ - puder
http://p-bandai.jp/creerbeaute/item-1000082321/ - lakiery do paznokci

Na razie nie wiadomo czy będzie można dostać te artykuły w innych sklepach. Jeśli ktoś jednak chce skorzystać ze strony Premium Bandai może skorzystać z firmy-pośrednika, która kupi dla nas dany przedmiot w Japonii i wyśle nam go Polski. Takie rozwiązanie jednak zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci dodatkowej wysyłki i oczywiście prowizją za wykonanie usługi dla takiej firmy. Oto przykładowe firmy, które się tym zajmują:
From Japan
Shopping Mall Japan
Japponica Market
Tenso
sama z powyższych nie korzystałam, więc nie mogę się wypowiedzieć na ich temat.

Zasypują nas ostatnio dużą ilością nowych gadżetów i dzisiaj również jest coś nowego. Na początek coś z obrazkami, czyli

mini ręczniczek z mikrofibry i plakat
mini ręcznik z inner senshi mini ręcznik z inner senshi plakat z inner senshi plakat z inner senshi

Ręczniczek ma wymiary 20 x 20 cm i będzie kosztował 600 jenów, czyli ok. 20 zł. Plakat ma wymiary 51,5 x 72,8 cm (B2) i będzie kosztował 3150 jenów, czyli ok. 110 zł. Oba produkty mają się pojawić w lipcu i na razie przedsprzedaż jest tylko poprzez Premium Bandai, czyli tę samą stronę, która sprzedaje puder i lakiery. Kupować można już w tej chwili, bo rezerwacje rozpoczęły 14 czerwca o godzinie 12:00 czasu japońskiego. Tutaj są linki do poszczególnych artykułów:
http://p-bandai.jp/fashion-net/item-1000082222/ - ręczniczek
http://p-bandai.jp/fashion-net/item-1000082221/ - plakat

W następnej kolejności mamy coś błyszczącego, czyli

pierścionki z motywem broszki Crisis Moon Compact
złoty i srebrny pierścionek z broszką Crisis Moon Compact złoty pierścionek z broszką Crisis Moon Compact złoty pierścionek z broszką Crisis Moon Compact srebrny pierścionek z broszką Crisis Moon Compact srebrny pierścionek z broszką Crisis Moon Compact pierścionek z broszką Crisis Moon Compact na palcu modelki pierścionek z broszką Crisis Moon Compact na palcu modelki

Nie są to zabawkowe pierścionki dla dzieci, jakby się mogło wydawać, ale biżuteria dla dorosłych. Są dwie wersje pierścionka, jedna jest ze srebra próby 925, a druga jest dodatkowo pokryta 18-karatowym złotem. Oba mają w środku kryształek Swarovskiego wielkości 5 mm. Cena jednego pierścionka to 15750 jenów, czyli ok. 540 zł. Do kupienia również na Premium Bandai, data rozpoczęcia jak przypadku ręcznika i plakatu. Do wyboru rozmiary 7-13.
http://p-bandai.jp/fashion-net/item-1000082265/ - pierścionki

No i na koniec oficjalna informacja na Sailor Moon Channel o

pokolorowanej S.H. Figuarts Sailor Mercury na targach zabawek.
figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury

Nie ma tutaj podanych żadnych nowych informacji. Powtórzona została data wydania i przypomnienie, na którym stoisku i w jakich godzinach można obejrzeć figurkę na targach zabawek.

Dzisiejsze nowości to:

1. Pierwsze zdjęcia kolorowej S.H. Figuarts Sailor Mercury.
2. Uzupełniona strona z openingami i endingami.
3. Przemyślenia odnośnie przedsprzedaży kosmetyków.

 • Pierwsze zdjęcia kolorowej S.H. Figuarts Sailor Mercury.
 • Pojawiły się pierwsze zdjęcia z targów zabawek z pokolorowaną figurką Sailor Mercury (źródło).

  figurka S.H. Figuarts Sailor Mercury figurki S.H. Figuarts Sailor Moon i Mercury figurki S.H. Figuarts Sailor Moon i Mercury opis figurki S.H. Figuarts Sailor Mercury po japońsku

  Figurka ma zostać wydana w październiku, ale nie wiadomo jeszcze nic o przedsprzedaży. Z tabliczki z opisem można się dowiedzieć tego, co już wcześniej było podane przy okazji opisów niepomalowanej figurki w gazetach. Ma kosztować 4410 jenów, czyli tyle samo, co Sailor Moon. Wzrost również ten sam. W skład zestawu mają wchodzić figurka, 3 wymienne twarze, 5 lewych dłoni, 4 prawe dłonie, gogle i 2 wersje mini komputera.

 • Uzupełniona strona z openingami i endingami.
 • Wstawione linki do tychże animacji, a także dodane kilka nowych pozycji. Jednocześnie informuję, że wstawione teraz wersje będą już ostatecznymi i nie zamierzam już w tej kwestii poprawiać, a na pewno nie w najbliższym czasie. Podobnie będzie z pozostałymi animacjami, wyłączając oczywiście animacje z nowego anime, kiedy się w końcu pojawi.

 • Przemyślenia odnośnie przedsprzedaży kosmetyków.
 • Wczoraj miałam trochę więcej wolnego czasu, żeby się wczytać w tweety Osabu. Okazało się, że przy poprzedniej przedsprzedaży kosmetyków mieli problemy ze stroną z powodu zbyt dużego ruchu. Właśnie dlatego zorganizowali drugą przedsprzedaż i mieli być przygotowani na większy ruch, ale okazało się, że było podobnie, jak za pierwszym razem (może dlatego, że tym razem sprzedawali dwa produkty). Mam tylko nadzieję, że zorganizują to wszystko jeszcze raz w jakiś sensowniejszy sposób, bo zainteresowanie przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Sama chciałabym mieć okazję zdobyć puder, co do którego jak do tej pory nie miałam szczęścia.

  Kolejna przedsprzedaż została zakończona sukcesem, po raz kolejny wszystko zostało wyprzedane. Niestety ani puder, ani lakiery do paznokci nie pojawiły się w innych sklepach internetowych poza Japońskim Premium Bandai. Przynajmniej ja nie znalazłam nigdzie indziej. Za to dzisiaj na CD Japan pojawiły się nowe akcesoria z okazji 20. rocznicy, tym razem do telefonu komórkowego. Do wyboru są 3 różne naklejki, folia na ekran smartfona i naklejka na obudowę iPhona 5. Wszystko taniutkie jak w barszcz w porównaniu do dotychczasowych akcesoriów.

  naklejka na ramkę telefonu naklejka ochronna na szybę telefonu metaliczna naklejka ozdobna na telefon metaliczna naklejka ozdobna na telefon metaliczna naklejka ozdobna na telefon

  http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=NEOGDS-89615
  http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=NEOGDS-89616
  http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=NEOGDS-89617
  http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=NEOGDS-89618
  http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=NEOGDS-89619

  Dzisiaj w aktualnościach:

  1. Kolejne kosmetyki z serii Miracle Romance
  2. Dodatkowe informacje o sprzedaży biletów na musical

 • Kolejne kosmetyki z serii Miracle Romance
 • Dzisiaj miała się pojawić kolejna aktualizacja oficjalnej strony, Sailor Moon Channel, no i się pojawiła. Informuje nas ona, że jutro w sprzedaży pojawią się kolejne kosmetyki, tym razem są to lakiery do paznokci w buteleczkach przypominających pałeczki do przemiany z serii R.

  zestaw lakierów do paznokci w pięciu kolorach inner senshi zestaw lakierów do paznokci w pięciu kolorach inner senshi zestaw lakierów do paznokci w pięciu kolorach inner senshi zestaw lakierów do paznokci w pięciu kolorach inner senshi zestaw lakierów do paznokci w pięciu kolorach inner senshi

  W zestawie jest 5 lakierów i są zapakowane w pudełko z okienkiem. Są w kolorach: różowym, niebieskim, czerwonym, zielonym i żółtym i odpowiadają kolorom poszczególnych wojowniczek. Różowy, niebieski i zielony są perłowe. Każda buteleczka zawiera 3,5 ml lakieru (strasznie mało, dużo paznokci się tym nie pomaluje, można by nawet stwierdzić, że to próbka i to bardzo mała, a nie cały lakier), co potwierdza rozmiar buteleczek podany na stronie: 33 x 55 x 21 mm. Całe opakowanie ma rozmiar 240 x 97 x 30 mm. Cena to 5250 jenów, czyli około 170 zł. Jak dla mnie kosmicznie wysoka w porównaniu z tym co dostajemy w zestawie.
  Lakiery można zamawiać na stronie Premium Bandai, jeśli jest się oczywiście mieszkańcem Japonii:

  http://p-bandai.jp/item/item-1000082166/

  Zamówienia w przedsprzedaży zaczynają się jutro o 10:00 czasu japońskiego, podobnie jak drugi rzut pudru Miracle Romance. Ilość kupowanych przedmiotów jest ograniczona do dwóch na osobę (nie rozumiem, dlaczego nie mogą sprzedawać większych ilości, tak żeby każdy mógł kupić tyle, ile chce). Myślę, że lakiery będą dostępne również w CD Japan, JList i Big in Japan, gdyż tam również był sprzedawany puder. Na razie to tylko moje przypuszczenia, czy się potwierdzą dowiemy się pewnie jutro.

 • Dodatkowe informacje o sprzedaży biletów na musical
 • Bilety na musical można również zamawiać na stronach nico video i animelo mix:

  http://info.nicovideo.jp/nicomu/sailormoon/
  http://pc.animelo.jp/

  Jakby ktoś chciał, to na Nico Video zarejestrować się można nawet po angielsku, ale potem należy wykupić konto premium za 525 jenów, więc nie wiem, jak dalej przebiega kupowanie biletów. Można je zamawiać do 15 czerwca.

  W dziale muzyka wstawione poprawione opisy płyt: Sailor Moon R Music Collection i Mirai e Mukatte. Oczywiście tak jak poprzednie również są do pobrania w wersji flac.

  Pojawiły się kolejne informacje odnośnie nowej broszki. Cieszy się gigantycznym zainteresowaniem i podobno wyprzedała się w ciągu 12 godzin. W związku z tym pojawił się kolejny termin przedsprzedaży i puder będzie można zamawiać po raz kolejny 12 czerwca o godzinie 10:00 czasu japońskiego.

  W pierwszej przedsprzedaży broszkę można było kupić również w CD Japan:
  http://www.cdjapan.co.jp/
  niestety, kiedy ja dostałam od nich mailing broszka była już wyprzedana mimo, że cena była wyższa od tej, za którą sprzedaje ją Bandai Premium:
  http://p-bandai.jp/creerbeaute/item-1000082240/

  Przedsprzedaż oferowała również strona Big in Japan:
  http://www.biginjap.com/other/7558-sailor-moon-r-miracle-romance-shining-moon-powder.html
  ale tutaj niestety też już została wyprzedana.

  1. Aktualizacja w dziale muzyka.
  2. Nowa broszka w postaci pudru.

 • Aktualizacja w dziale muzyka.
 • W dziale muzyka wstawiłam kolejne dwie płyty z listy pełnej listy według daty wydania w wersji poprawionej.

 • Nowa broszka w postaci pudru.
 • Dzisiaj Osano po raz kolejny przekazał nam wspaniałą wiadomość. Możemy podziwiać broszkę do przemiany z serii R (Crystal Star) w postaci pudru. Nie jest to zabawka dla dzieci, ale prawdziwy kosmetyk dla dorosłych. Jeśli zainteresowanie będzie duże, pojawią się kolejne kosmetyki z tej serii (czyli w sumie jak w przypadku innych rzeczy). Puder został nazwany Miracle Romance Shining Powder, a jej twórcą jest Creer Beaute, która jest częścią Bandai.
  Puder będzie kosztować 3980 jenów, czyli około 130 zł. Osoby mieszkające w Japonii mogą już zamawiać broszkę w przedsprzedaży na stronie Premium Bandai. W normalnej sprzedaży ma się pojawić dopiero w październiku.

  puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star puder w kształcie broszki Crystal Star

  Jak widać broszka jest bardzo ładnie wykonana i bardzo dokładnie odwzorowana, w środku znajduje się lusterko. Wymiary broszki to: 4 x 7 cm.

  Garść kolejnych informacji:

  1. S.H. Figuarts Sailor Mercury.
  2. Dalsze informacje odnośnie musicalu.

 • S.H. Figuarts Sailor Mercury.
 • Jak podaje Sailor Moon Channel, figurka Sailor Mercury ma zostać pokazana targach zabawek w Tokio ( Tokyo Omocha Show 2013). Figurka ma być pokazana razem z Sailor Moon i z tego co zrozumiałam ma być już pokolorowana. Figurki mają być wystawiane 15 czerwca w godzinach od 9:00 do 17:00 i 16 czerwca w godzinach od 9:00 do 16:00. Miejsce wystawienia to 2 hala Tokyo Big Sight West, stoisko Bandai 1F.

 • Dalsze informacje odnośnie musicalu.
 • Na Sailor Moon Channel, czyli na oficjalnej stronie Sailor Moon, również zostały wstawione informacje odnośnie nowego musicalu. Nie ma tam nic nowego, zostały powielone informacje, które znaliśmy już wcześniej. Za to na anime news network znalazłam informację, że musical ma opowiadać o walce z Królestwem Ciemności. Nie jest podane skąd taka informacja, więc równie dobrze może być ona nieprawdziwa, zwłaszcza że nigdzie indziej na nią nie trafiłam. Dodatkowo Dwango i Nelke Planning będą współproducentami musicalu.
  Jeśli chodzi o sprzedaż biletów, to okazało się, że tak naprawdę magazyn Nakayoshi nie jest do tego potrzebny, gdyż podobno ta sama informacja jest podana na stronie internetowej. Należy się zarejestrować na stronie internetowej magazynu, gdzie każdy otrzyma swój unikalny numer. Z tym numerem należy pójść do jednego ze sklepów 7-Eleven (sklep sieciowy) i pokazując go obsłudze, należy uiścić opłatę za bilet. Przedsprzedaż ma się odbywać do 8 czerwca.

  okładka magazynu Nakayoshi zdjęcie z wnętrza magazynu Nakayoshi z informacjami o musicalu La Reconquista

  Jak podawałam dwa dni temu, dzisiaj Fumio Osano miał podać nam jakieś nowe wiadomości, ale nie związane z nowym anime. Informacja rzeczywiście nie dotyczy anime, ale jest równie ekscytująca, bo zapowiada nowy musical. Nie spodziewałam się aż tak ciekawej wiadomości, ale bardzo lubię musicale i jestem podekscytowana tą wiadomością. No ale przejdźmy do rzeczy, możemy już zobaczyć plakat:

  ulotka musicalowa

  W sumie to z niego można się dowiedzieć najwięcej. Tytuł jest podany jako "Musical Pretty Guardian Sailor Moon". Żółte postacie wojowniczek to rysunek z okładki 4 tomu mangi ze starego wydania. Dowiadujemy się, że spektakle będą wystawiane od 13 do 23 września 2013 roku w tokijskim teatrze AiiA. Obsada przedstawia się następująco:

  Sailor Moon - 大久保聡美 / Ookubo Satomi
  Sailor Mercury - 松浦雅 / Matsura Miyabi
  Sailor Mars - 七木奏音 / Nanaki Kanon
  Sailor Jupiter - 高橋ユウ / Takahashi Yu
  Sailor Venus - 坂田しおり / Sakata Shiori
  Tuxedo Kamen - 大和 悠河 / Yamato Yuga

  Trafiłam na takie, zrobione prawdopodobnie przez fanów, zestawienie ze zdjęciami aktorek:

  zestawienie zdjęć aktorek grających w musicalu

  I, tak, dobrze widzicie Mamoru będzie grać kobieta. To pierwszy taki przypadek w seramyu, zobaczymy, jak sobie poradzi w tej roli. Co do wrogów i innych postaci nie mamy żadnych informacji. Nie wiemy też, jaka będzie tematyka musicalu.
  Reżyserem będzie Hiramitsu Takuya, który pracował już wcześniej przy seramyu, a kompozytorem Toshihiko Sahashi.
  Bilety będą kosztować 6800 jenów, czyli około 230 zł. W sprzedaży będą dostępne dopiero w lipcu, ale już jutro będzie można robić rezerwacje poprzez magazyn Nakayoshi. W jaki sposób będzie przebiegać rezerwacja, dowiemy się dopiero jutro, kiedy ukaże się magazyn. Daty i godziny przedstawień przedstawiają się następująco:

  13 września godz. 19:00
  14 września godz. 13:00 i 17:00
  15 września godz. 13:00 i 17:00
  16 września godz. 13:00 i 17:00
  17 września - przerwa
  18 września godz. 19:00
  19 września godz. 19:00
  20 września godz. 19:00
  21 września godz. 13:00 i 17:00
  22 września godz. 13:00 i 17:00
  23 września godz. 13:00 i 17:00

  W sumie ma być 16 spektakli. Ponadto z tweetów Osabu możemy się dowiedzieć, że Naoko bierze udział w całym przedsięwzięciu. Mam też nadzieję, że wydadzą DVD ze spektaklem, większość poprzednich myu zostało wydanych, więc mam nadzieję, że tutaj nie sprawią nam przykrej niespodzianki, zwłaszcza że nie każdy może pojechać do Japonii, żeby wybrać się na przedstawienie osobiście.
  Na razie nie wiadomo też czy to będzie jedyny spektakl, czy planowane są kolejne, ale myślę, że będzie to zależeć od popularności. Jeśli widownia będzie pękać w szwach, to myślę, że będą rozważać kolejne odsłony myu.

  1. Małe przemeblowanie w dziale z muzyką.
  2. Wiadomości dotyczące ponownego wydania artbooków.

 • Małe przemeblowanie w dziale z muzyką.
 • No dobra przemeblowanie to może za dużo powiedziane. Rozpoczęłam poprawianie zawartości w tym dziale. Wstawione są od nowa pierwsze 4 płyty z pełnej listy według daty wydania. Opisy zostały uzupełnione o nowe rzeczy, nazwy płyt i piosenek zostały wzbogacone o oryginalny zapis japoński i tłumaczenia na język polski. Dodatkowo oprócz plików ogg są również dostępne piosenki w formacie flac (bezstratna kompresja).

 • Wiadomości dotyczące ponownego wydania artbooków.
 • Jak donosi anime news network na konwencie Anime Boston 2013 w USA wspomniano o nowym wydaniu artbooków. Możemy się ich spodziewać jeszcze w tym roku, ale dopiero w grudniu. Artbooki będą drukowane w Japonii, aby zachować jakość, a dopiero potem zostaną rozesłane do innych krajów. Jak już wcześniej było wiadomo, książki mają mieć różne dodatki, jednak nadal nie wiadomo jakie.
  Na konwencie wspomniano także, że w USA manga Sailor Moon była najlepiej sprzedającym się tytułem w 2012 roku i że Kodansha chce wykorzystać ten tytuł również w 2014 roku.