Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Sierpień 2013

Aktualizacja Sailor Moon Channel

Wczoraj na Sailor Moon Channel pojawiły się kolejne aktualizacje, jednak jedyną nowością są naklejki, które można używać na przykład do upiększania wpisów w terminarzu:

Na arkuszu są głównie naklejki z motywami brosze, pałeczek do przemian i bereł. Są już dostępne w sprzedaży w sklepach w Japonii od 23 sierpnia.
Pojawiła się również informacja o pluszakach, o których pisałam już wcześniej.

Aktualizacja w dziale muzyka

Dodana kolejna płyta z poprawkami: Bishoujo Senshi Sailor Moon Brass Fantasy.

Źródła: Sailor Moon Channel
Musicalowe gadżety

Dzisiaj na oficjalnej stronie musicalu pojawiły się informacje o nowych gadżetach związanych z musicalem. Na razie wszystko będzie można kupić w teatrze podczas przedstawień, ale mama nadzieję, że później będzie również jakaś sprzedaż internetowa.

okładka pamfletu świecąca pałęczka

Do kupienia będzie program book z musicalu Rekonkwista. Cena to 2200 jenów (ok. 71 zł), format B4 (25 x 35 cm, czyli tak jak inne program booki), 40 stron.
Kolejny artykuł to świecące pałeczki, dostępne w dwóch kolorach białym i niebieskim. Cena to 1000 jenów za sztukę (ok.33 zł).
Będą jeszcze zdjęcia, ale na podali tyle, że więcej informacji na ich temat zostanie udostępnione w późniejszym czasie.
Dodatkowo, o czym było wspomniane w Gakuya no Kamisama, będzie można kupić puder Shining Moon, jednak ilość egzemplarzy będzie ograniczona oraz etui na iPhona 5, będą do wyboru 3 wzory:

etui na iPhone 5 z inner senshi etui na iPhone 5 z Luną P i magicznymi przedmiotami etui na iPhone 5 z Luną i Artemisem
Kolejny program na Nico Video

Po raz kolejny w programie Gakuya no Kamisama pojawią się aktorzy z myu jako goście, tym razem będą to aktorki grające generałów. Emisja 4 września o 22:00 czasu japońskiego.

Aktualizacja w dziale media

Do serii i dodatków live action zostały dodane nowe linki do pobierania.

Źródła: Nico Video
Tłumaczenie wywiadu

W dziale Manga zostało umieszczone tłumaczenie z magazynu ROLa wywiadu z Naoko Takeuchi, jest to pierwsza część z trzech. W kolejnych numerach pojawią się następne części.

Figurka Tuxedo Kamen

Figurka Tuxedo Kamen od GE Animation, o której pisałam ostatnio, ma się ukazać w sprzedaży za około 3 tygodnie.

Trzecie wydanie mangi

Na tym zdjęciu fragmentu japońskiego czasopisma

zdjęcie strony czasopisma

Widać 2 okładki kolejnego wydania mangi. Nowe okładki zostały stworzone przez Naoko. Nowe wydanie ma większe wymiarowo i mieć format A5. Wydanie ma być wypuszczone tej jesieni, w pierwszym miesiącu wyjdą 2 tomu, a reszta tomów, w sumie 12, będzie się ukazywać co miesiąc.

S. H. Figuarts na okładce

Na okładce magazynu Figure King pojawiło się 5 figurek Sailor Moon w kolorze. W samym magazynie na pewno też jest artykuł na ich temat.

okładka magazynu Figure King
Źródła: Twitter, Facebook
Aktualności w dziale Media

W dziele Media dodane kolejne tłumaczenie. Tym razem to Gakuya no Kamisama, program o musicalach, w którym gośćmi byli Osabu i Kataoka.

Figurka Tuxedo Kamen

GE Animation po figurce Sailor Moon wydaje figurkę Tuxedo Kamen.

figurka Tuxedo Kamen

Na razie nie ma na jej temat żadnych informacji.

Pierścionek

Oto kilka zdjęć pierścionka w opakowaniu.

pierścionek Cosmic Heart Compact pierścionek Cosmic Heart Compact pierścionek Cosmic Heart Compact
Źródła: GE Animation Tumblr, Twitter
Przedsprzedaż S.H. Figuarts Sailor Mars

Na Sailor Moon Channel i Tamashii Nations pojawiły się nowe informacje odnośnie figurek Figuarts. Poza nowymi zdjęciami Mars i grupowym zdjęciem wszystkich 5 pomalowanych figurek.

figurka S.H. Figuarts Sailor Mars figurka S.H. Figuarts Sailor Mars figurka S.H. Figuarts Sailor Mars figurki S.H. Figuarts inner senshi

Wiemy już, że przedsprzedaż Sailor Mars rozpocznie się 2 września. Potwierdzono też oficjalnie, że Sailor Jupiter i Sailor Venus zostaną wydane.

Pierścionki
pierścionki Cosmic Heart Compact w kolorach złotym i srebrnym

Zdecydowano o wyprodukowaniu większej ilości pierścionków ze względu na duże zainteresowanie.

Animelo Summer Live 2013

Na Animelo wystąpiły aktorki z myu z nową piosenką "We are the Pretty Guardian".

Występ można obejrzeć pod tym adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=EBGCn1Wj7Og

Źródła: Sailor Moon Channel, Tamashii Nations, Premium Bandai
Sailor Moon 20th Anniversary Event 2

Tłumaczenie dostępne do pobrania w dziale Media.

Figuarts w kolorze

W październikowym numerze Hobby Japan można zobaczyć więcej zdjęć Marsa, a także po raz pierwszy Jupiter i Venus w kolorze.

figurka Sailor Mars na stronach czasopisma Dengeki Hobby figurki Sailor Jupiter i Sailor Venus na stronach czasopisma Dengeki Hobby
Zawieszki do gniazda jack

Zawieszki można kupić na CD Japan, jest nawet promocja i można je nabyć za 548 jenów:
zawieszka kokarda - http://www.cdjapan.co.jp/
zawieszka Luna - http://www.cdjapan.co.jp/

Eyelinery

Oto opakowania eyelinerów na żywo.

opakowania eyelinerów

3 z nich mają półokrągłe opakowania, a na pozostałych 2 z przodu można odgiąć część opakowania, a w środku jest rysunek wojowniczek.

Źródła: Sailor Moon World Facebook, CD Japan
Zawieszki do telefonów

Na Sailor Moon Channel pojawiły się dzisiaj kolejne aktualizacje. Tym razem mamy następne nowe gadżety. Pierwsze są zawieszki do telefonów, montowane w gniazdo słuchawkowe jack (oczywiście dzięki temu można zamontować zawieszki również w innych urządzeniach). Do wyboru są 2 zawieszki, jedna z kokardą i broszką Sailor Moon, a druga z Luną.

zawieszki do telefonów z Luną i kokardą

Zawieszki kosztują po 609 jenów, czyli ok. 20 zł. W sprzedaży mają się pojawić w październiku, na razie można zamawiać telefonicznie, numery są podane na Sailor Moon Channel.

Kubki z nadrukiem

Kolejna nowość to kubki. Do wyboru dostępne są 3 wzory.

trzy wzory kubków

Kosztują 630 jenów, czyli ok. 21 zł i mają się ukazać już we wrześniu. Na razie jednak można zamawiać tylko telefonicznie tak jak zawieszki.

Eyelinery

Informacja o eyelinerach pojawiła się dzisiaj również na Sailor Moon Channel.

różne wersje eyelinerów różne wersje eyelinerów

Kosmetyki mają się pojawić w drogeriach na terenie całej Japonii 26 września. Mają być również dostępne w Hongkongu, na Tajwanie i w Singapurze. Wygląda na to, że eyelinery nie są limitowane, tak jak puder i lakiery, być może dlatego są sporo tańsze.

Kolejne programy na Nico Video

W najbliższych dniach na Nico Video będzie można zobaczyć kolejne programy z udziałem musicalowych gwiazd. Jutro zobaczymy na żywo Mercurego i Jupitera na liście gości jest również Yamato Yuuga, która będzie grać Tuxedo Kamen, a w piątek będzie transmitowane również Animelo. Aby obejrzeć cały koncert, trzeba kupić bilet, ale część z występem 5 wojowniczek ma być transmitowana za darmo. Dodatkowo usłyszymy nową piosenkę z musicalu. Oto linki do poszczególnych programów:
Gakuya na Kamisama - http://live.nicovideo.jp/watch/lv148903234
Animelo Summer Live - http://live.nicovideo.jp/watch/lv149393066

Źródła: Sailor Moon Channel, Sailor Moon Collectibles, Nico Video
Najnowsze aktualizacje na Sailor Moon Channel

Na oficjalnej stronie pojawiło się ostatnio parę nowych aktualizacji. Pierwsza dotyczy breloczków, które mają być wystawiane na stoisku na Gashapon Festa 2013 w Ikebukuro Sunshine City. Wystawa będzie dostępna w dniach 17-25 sierpnia, wstęp wolny, otwarte 10:00 - 18:00. Breloczki w sprzedaży będą dostępne dopiero w październiku.

breloki gashapon z inner senshi i kotami

Kolejna aktualizacja dotyczy musicalu. 21 sierpnia o 22:00 po raz kolejny w programie Gakuya no Kamisama będzie mowa o musicalu Sailor Moon. Tym razem gośćmi będą, niepokazywane do tej pory, aktorki grające Sailor Mercury i Sailor Jupiter. O tym programie można również poczytać we wpisach Osabu na twitterze.

Ostatnia aktualizacja poświęcona jest spotkaniu na Nico Nico z aktorkami z nowego myu. Na stronie umieszczono kilka zdjęć ze spotkania i krótką informację o Sailor Moon.

Aktualizacja na stronie

Dodane kolejne dwie zaktualizowane płyty w dziale z muzyką: PC Engine han Bishoujo Senshi Sailor Moon Shudaika Koisuru Otome wa Makenai / Onaji Hoshi ni Umareta Futari Dakara (tutaj również nowe skany okładki), Bishoujo Senshi Sailor Moon S Uranus Neptune Chibi Moon PLUS.

Źródła: Sailor Moon Channel, Gashapon World, Japan Attractions, Nico Video, Twitter
Mars i Jupiter od Legend Studio

Wcześniej pisałam o figurce Sailor Moon od Legend Studio, ale teraz już wiadomo, że na tych samych targach pokazano również prototypy Marsa i Jupitera. Można zatem podejrzewać, że istnieją również prototypy Mercurego i Venus. Ciekawe kiedy zostaną pokazane?

prototypy figurek Legend Studio
Kolejne kosmetyki od Creer Beaute

W końcu pojawiły się eyelinery, które były zapowiadane na ulotce od breloczków.

eyelinery z Sailor Moon na opakowaniu eyelinery z Sailor Moon na opakowaniu eyelinery z Sailor Mercury na opakowaniu eyelinery z Sailor Mars na opakowaniu eyelinery z Sailor Moon na opakowaniu różne opakowania eyelinerów różne opakowania eyelinerów

Pierwsze dwa to czarny i brązowy płynny eyeliner (Star Power Prism Liquid Eyeliner), w zestawie mają pędzelek do nakładania z końcówką o średnicy 0,1 mm. Kolejne dwa, czyli z motywem Mercurego i Marsa na opakowaniu, to również płynne eyelinery, ale z brokatem (Star Power Prism Lame Liner) w kolorach niebieskim i czerwonym. Ostatni to eyeliner w ołówku w kolorze białym z diamentowym połyskiem (Star Power Prism Pencil Liner). Wszystkie są wodoodporne. Płynne eyelinery kosztują 1260 jenów (ok. 40 zł), a eyeliner w ołówku 945 jenów (ok. 30 zł).
W porównaniu z pozostałymi kosmetykami są super tanie, ale poza motywem sailorek na opakowaniu, nie mają żadnego innego związku z Sailor Moon, jak na przykład buteleczek w kształcie pałeczek, czy coś w tym stylu, jak to było z poprzednimi kosmetykami. Jednak są opisane jako gadżety do serii R.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Creer Beaute
Figurka Sailor Moon od Legend Studio

Pojawiło się kolejne kolejne zdjęcie figurki w kolorze (wcześniej była tylko na kartonowej reklamie).

figurka Sailor Moon od Studio Legend

Nadal nie wiadomo nic więcej o samej figurce. Miejmy nadzieję, że się niedługo pojawi.

Kolejne płyty w dziale Muzyka

W dziale z muzyką dodałem kolejne poprawione płyty: Bishoujo Senshi Sailor Moon S Ongaku Shuu, Bishoujo Senshi Sailor Moon Music Fantasy

Źródła: Sailor Moon Collectibles
Kolejne występy

Z dzisiejszych twittów Osabu dowiadujemy się, że będą miały miejsce kolejne eventy.
Już 8 sierpnia o godzinie 10:00 kolejny event na Nico Nico poświęcony musicalowi, mamy się na nim dowiedzieć czegoś więcej o musicalu, Osabu również będzie w nim uczestniczyć.
23 sierpnia na Animelo Summer Live (największy japoński koncert poświęcony piosenkom z anime) mają zaśpiewać wojowniczki z musicalu (może usłyszymy jakąś nową piosenkę?).

Nowe amerykańskie gadżety

Amerykańscy fani mogą teraz wzbogacić swoje zbiory o nowe gadżety. Ukazały się 2 nowe paski i 7 wizytowników.

pasek Sailor Moon pasek Sailor Moon pasek Sailor Moon wizytownik z Haruką i Michiru wizytownik z Nową Królową Serenity wizytownik ze wszystkimi wojowniczkami wizytownik z Sailor Chibi Moon wizytownik ze wszystkimi wojowniczkami wizytownik ze wszystkimi wojowniczkami wizytownik ze Stowarzyszeniem Śmierci

Gadżety można nabyć w sklepie Belts Direct. Paski kosztują 29,95 dolarów (ok 95zł), a wizytowniki 19,95 (ok.64 zł).

Źródła: Twitter, Sailor Mon Collectibles, Belts Direct
Nowa biżuteria

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja na Sailor Moon Channel. W sprzedaży pojawiły się nowe akcesoria ze srebra, tym razem dwa wisiorki i kolczyki. Wisiorki są w kształcie Księżycowej Pałeczki i Klucza Czasoprzestrzeni, należącego do Chibiusy, a kolczyki to te same, które nosi Sailor Moon.

naszyjniki z Kluczem Czasoprzestrzeni i Moon Stick oraz kolczyki z półksiężycami naszyjnik z Moon Stick oraz kolczyki z półksiężycami naszyjnik z Moon Stick naszyjnik z Moon Stick naszyjnik z Moon Stick kolczyki z półksiężycami kolczyki z półksiężycami kolczyki z półksiężycami naszyjnik z Kluczem Czasoprzestrzeni naszyjnik z Kluczem Czasoprzestrzeni naszyjnik z Kluczem Czasoprzestrzeni naszyjnik z Kluczem Czasoprzestrzeni

Biżuteria jak zwykle wykonana ze srebra i w przypadku Klucza i kolczyków pokryta złotem, zawiera również kryształy Swarovskiego. Wymiary i ceny przedstawiają się następująco:
Moon Stick: 2,5 cm, 11550 jenów (ok. 374 zł)
Kolczyki: 9975 jenów (ok. 323 zł)
Klucz Czasoprzestrzeni: 13650 jenów (ok. 442 zł)
Do kupienia na Premium Bandai.

S.H. Figuarts Sailor Mars
figurka S.H.Figuarts Sailor Mars

Na Sailor Moon Channel podano oficjalnie informację, że Sailor Mars ukaże się w grudniu. Cena i wymiary takie same jak poprzednich figurek. Dodatkowo 10 sierpnia w Japonii wychodzą już figurki Sailor Moon i z tej okazji urządzono konkurs fotograficzny, który ma trwać do 31 sierpnia. Jednym z sędziów ma być Naoko. Tutaj jest strona kampanii:
http://tamashii.jp/special/sailormoon_photo/
Konkurs polega na ciekawym sfotografowaniu własnej figurki Sailor Moon

Strona musicalu na Nico Video

To kolejna strona, która została uaktualniona. Podano tam informację o figurce Mars, a także zamieszczono krótki raport i parę zdjęć z wczorajszego spotkania.

aktorki Seramyu aktorki Seramyu
Źródła: Sailor Moon Channel, Premium Bandai, Tamashii Nations, Nico Video
Event na Nico Video, czyli, że wiemy, że nic nie wiemy.

Event już się zakończył i fani liczyli na wiele nowych informacji, ale niestety się przeliczyli. Na początku pojawił się Osabu i powiedział o gadżetach, które się do tej pory pojawiły, później nadeszła kolej na myu i właściwie większa część programu była poświęcona na rozmowy a aktorkami.
Przedstawiono nową obsadę, a także na scenę weszły aktorki w strojach swoich postaci. Mogliśmy poznać na żywo Sailor Moon, Mars i Venus, a także czterech generałów. Na moment pojawiła się na ekranie (ale nie osobiście)Yuuga Yamato, która będzie grać Tuxedo Kamen i powiedziała parę słów od siebie. Przez większość czasu prezenterka rozmawiała z aktorkami na temat przesłuchań, ich wrażeń na temat prób, itp. Na samym końcu programu zapytano o to czy musical będzie miał kaiteibany, fankansha itp. Padła odpowiedź, że to wszystko zależy od popularności musicalu.
Po jakimś czasie nastąpiło połączenie satelitarne z koncertem Momoiro Clover Z (jednak miały dzisiaj koncert i to w tym samym czasie co event na Nico Video). Poza rozmowami między aktorkami z myu, a Momoiro Clover Z, dowiedzieliśmy się o nowym anime tylko tyle, że będzie puszczane tej zimy (to już było wiadomo z ulotki do breloków) na Nico Nico Douga. Wiadomo tyle, że streaming nie będzie ograniczony tylko do Japonii, więc ludzie z innych krajów też będą mogli oglądać. Nie wiadomo na razie czy będą dostępne jakieś napisy w innych językach. Momoiro Clover Z zaśpiewały po raz kolejny Moonlight Densetsu i niestety okazało się, że będą również śpiewać ending do serii. Przepraszam, jeśli obrażam fanów Momoiro Clover Z, ale dla mnie one zwyczajnie nie potrafią śpiewać i wiadomość, że będą śpiewać również ending jest średnio radosna. Przed rozpoczęciem się nowej serii w zimie mają zaśpiewać opening lub ending, więc jedną z tych dwóch piosenek mamy poznać wcześniej, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie.
Dowiedzieliśmy się również, że nie mogą jeszcze podać nazwisk nowych seiyuu, bo główna bohaterka nie ma jeszcze wybranej osoby podkładającej głos. Powiedziano również, że nowe anime ma bazować na starym, ale nie ma być remakiem starego.
To chyba na razie tyle z tego, co pamiętam na bieżąco, jeśli przypomni mi się coś jeszcze, to napiszę następnym razem.

Uaktualniona oficjalna strona musicalu

Na stronie Nico Nico pojawiły się nowe zdjęcia. Teraz możemy zobaczyć również wrogów w ich strojach. Dodatkowo zostało wymienione jeszcze 6 nazwisko, które jest opisane jako Lemur, ale nie ma ich zdjęć. To też może świadczyć o tym, że musical jednak może mieć jakieś nawiązania do serii Super S. Pojawił się jeszcze plakat w odnowionej wersji zdjęcie grupowe z postaciami z musicalu.

informacje o aktorkach La Reconquista informacje o aktorkach La Reconquista informacje o aktorkach La Reconquista grafiki promocyjne La Reconquista grafiki promocyjne La Reconquista grafiki promocyjne La Reconquista

Podana również została informacja, że nastąpiła zamiana w obsadzie. Saika Ryo i Komatsu Misaki miały zagrać odpowiednio Kunzite i Zoisite, ale teraz będą grać Zoisite i Kunzite.

Źródła: Nico Video
Event na Nico Video

Osabu przekazał na Twitterze, że będzie na spotkaniu. Potwierdził to, co było już wiadomo wcześniej, że będą informacje odnośnie nowego anime (prawdopodobnie poznamy datę premiery), ale także dodatkowo mamy zobaczyć musicalowy występ (być może usłyszymy jakąś nową piosenkę, ale to tylko moje domysły).
Jeżeli potwierdzą się wcześniejsze informacje, usłyszymy też nowy opening śpiewany przez Momoiro Clover Z.

Pojawiły się w sprzedaży kolejne gadżety - tym razem pluszowe
mini pluszaki inner senshi mini pluszaki z Sailor Moon i Chibi Moon z Luną i Luną P etui w kształcie Luny na opakowanie wyciąganych chusteczek piórnik w kształcie Luny

Na pierwszym zdjęciu są mini maskotki, mają wymiary 130 x 90 x 200 mm i kosztują 1200 jenów każda (ok. 39 zł).
Na drugim są dwa różne zestawy, Sailor Moon + Luna i Sailor Chibi Moon + Luna-P. Wymiary: Sailor Moon - 110 x 50 x 130 mm, Luna - 55 x 55 x 90 mm, Sailor Chibi Moon - 110 x 50 x 130 mm, Luna-P - 55 x 40 x 80 mm. Cena każdego z zestawów to 1800 jenów (ok. 59 zł).
Na trzecim zdjęciu jest pokrowiec na pudełko z chusteczkami w kształcie Luny. Wymiary to 200x450x210mm, a cena wynosi 220 jenów (ok. 72 zł).
Na ostatnim jest woreczek w kształcie Luny zapinany na ekspres. Wymiary to 150x330x110mm i kosztuje 1380 jenów (ok. 45 zł). Myślę, że może służyć na przykład jako portmonetka lub mała kosmetyczna na drobiazgi.

Źródła: Twitter, CD Japan, Yahoo Shopping, Presepe
Na początek jeszcze trochę zdjęć figurek

Kolejne zdjęcia z Wonder Festiwal 2013:

zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival zdjęcie z Wonder Festival
Włoskie wydanie DVD

Pojawiła się okładka boxu włoskiego wydania DVD.

okładka boxu włoskiego wydania DVD

Seria ma zostać wydana 31 października.

Uaktualnienia na Sailor Moon Channel

Dzisiaj pojawiły się 3 nowe aktualizacje: horoskop na sierpień, nowe informacje o koszulkach i premiera magazynu ROLa, w którym jest wywiad z Naoko Takeuchi.
Jeśli chodzi o koszulki, to pojawiły się 3 nowe odcienie wersji nadruku z twarzą, a także nowy wzór z całą postacią Sailor Moon.

koszulka z twarzą Sailor Moon w kolorze szarym koszulka z twarzą Sailor Moon w kolorze różowym koszulka z twarzą Sailor Moon w kolorze niebieskim koszulka z Sailor Moon

Dzisiaj rozpoczęto przedsprzedaż. Koszulki są w tej samej cenie co poprzednie. Wysyłka nastąpi odpowiednio na koniec sierpnia (koszulki z twarzą) i na koniec września (koszulka z postacią Sailor Moon). Wszystkie koszulki można zamawiać na Premium Bandai .
Pojawiła się również informacja odnośnie wychodzącego dzisiaj pierwszego numeru magazynu ROLa. Jest to magazyn poświęcony modzie damskie i ma się w nim ukazać pierwszy od 11 lat wywiad z Naoko Takeuchi. Wywiad został podzielony i ukaże się kolejno w 3 numerach, więc nie dostaniemy wszystkiego naraz. Magazyn kosztuje 620 jenów, czyli ok. 21 zł.

Aktualizacje na stronie

W dziale z muzyką dodane kolejne poprawione płyty: Bishoujo Senshi Sailor Moon R 〜Otome no Shishuu〜 (powszechnie znane jako Otome no Policy), Gekijouyou Animation ~ Bishoujo Senshi Sailor Moon R ~ Drama hen ~.

Źródła: Sailor Moon World, Sailor Moon Channel, Premium Bandai, Twitter