Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Listopad 2013

Kolejne mini maskotki

Pojawiły się kolejne mini maskotki. Wcześniej były to inner senshi, a wczoraj nawet pisałam o zestawie w pudełku. Tym razem jest to Chibi Moon i outer senshi.

mini pluszaki outer senshi i Chibi Moon

Data wydania to luty 2014, a już teraz można je zamawiać na CD Japan i BigPfeiffer.
Sailor Chibi Moon
Sailor Saturn
Sailor Pluto
Sailor Neptune
Sailor Uranus
cały zestaw

Okładki tomu 3 i 4

Pojawiło się zdjęcie rysunków, które będą na okładce tomu 3 i 4 nowego wydania mangi.

okładki tomów 3 i 4 kanzenbanu
Nowe zestawy gashapon

W sprzedaży ma się pojawić zestaw w całości złożony z figurek Tuxedo Kamen w różnych pozach. Mają się ukazać dopiero w marcu przyszłego roku.

prototypy figurek Tuxedo kamen z automatów gashapon

Kolejne nowości to metalowe breloki. W skład zestawu wchodzą broszki do przemiany z serii anime 1-4 oraz Moon Stick i Klucz Czasoprzestrzeni. Premiera zaplanowana również na marzec 2014.

breloki z broszkami Sailor Moon a automatów gashapon
Źródła: Sailor Moon Collectibles
Nowe wydanie mangi

Dzisiaj oficjalnie nowe wydanie mangi ukazało się w sklepach. Oto jak wyglądają rzeczywiste książki na półkach sklepowych.

wystawa sklepowa z tomami 1 i 2 wydania kanzenban wystawa sklepowa z tomami 1 i 2 wydania kanzenban wystawa sklepowa z tomami 1 i 2 wydania kanzenban wystawa sklepowa z tomami 1 i 2 wydania kanzenban

Wydanie kanzenban ma twardą okładkę, a do tego pryzmatyczną, co da się zauważyć na pierwszym zdjęciu. A tutaj mamy porównanie wielkości z poprzednimi wydaniami.

porównanie wydań tankoubon, shinsouban i kanzenban

Ponadto informacje o mandze zostały umieszczone w dziale comics na Sailor Moon Channel. Są tam linki do japońskich księgarni online, a także można obejrzeć jako próbkę pierwsze 30 stron z pierwszego tomu online (różowy przycisk pod zdjęciem okładki lub link w źródłach tutaj).

Ponadto pojawił się kolejny konkurs, w którym trzeba pokazać różne gadżety na tle okładek nowego wydania. Konkurs obejmuje 3 fazy, pierwsza dotyczy okładek tomów 1-4 i kończy się 28 lutego, druga okładek tomów 5-8, a trzecia okładek 9-12. W pierwszym etapie można wygrać: Proplica Moon Stick, Miracle Romance Shining Moon Powder, a także gadżety z grafiką nowych okładek: plakaty B2, etui na iPhona 5, karty prepaid QUO (można ich używać jako środek płatniczy w wielu sklepach w Japonii) i obwoluty.

Kolejna kolekcja ubrań

Tym razem jest to współpraca ze sklepem Shimamura.

zestawienie artykułów

W kolekcji jest 8 części i nazywa się "Style Up Collection" (chociaż jak dla mnie ze stylem to ma niewiele wspólnego). Można powiedzieć, że to odzież sportowa, przynajmniej po tym, co można zobaczyć na zdjęciu. Ceny zamykają się granicach między 1480-2900 jenów (45-88 zł), więc jak na ubrania związane z Sailor Moon to naprawdę niska cena, szczególnie w porównaniu z poprzednimi ubraniami.

Nowa oficjalna strona poświęcona Sailor Moon

Nad newsami na Sailor Moon Channel pojawił się baner z linkiem do nowej strony. Strona nosi tytuł "Pretty Guardian Sailor Moon 20th Anniversary Project Official Site", czyli jest to strona poświęcona projektowi 20-lecia Sailor Moon. Jednak jak się dokładniej jej przyjrzymy, można zauważyć, że zawiera to co znajduje się na Sailor Moon Channel, chociaż niektóre działy nie zostały jeszcze otwarte. Można tam znaleźć wszystkie najnowsze wiadomości znajdujące się również na Sailor Moon Channel.

Źródła: Sailor Moon Channel, Twitter smcollectibles, Twitter SMObss, próbka mangi online, Shimamura, Pretty Guardian Sailor Moon 20th Anniversary Project Official Site
Pluszaki w pudełku
mini pluszaki inner senshi w pudełku

Te maskotki można było zamawiać w przedsprzedaży już na początku sierpnia, ale oddzielnie. Tym razem ze względu na dużą popularność postanowiono zrobić również zestaw wszystkich pięciu w ozdobnym pudełku. Można je już kupować na japońskim Amazonie za 5955 jenów (ok. 180 zł). W sprzedaży mają się ukazać na początku grudnia, podobnie jak pojedyncze maskotki.

Nowe zestawy naklejek na paznokcie

Pojawiło się 6 nowych zestawów ozdób na paznokcie, każdy zestaw kosztuje 819 jenów (ok. 25 zł) i zawiera 20 naklejek. Już wkrótce mają się pojawić w sklepach w Japonii.

wzory naklejek na paznokcie wzory naklejek na paznokcie wzory naklejek na paznokcie wzory naklejek na paznokcie wzory naklejek na paznokcie wzory naklejek na paznokcie
Źródła: Sailor Moon Collectibles, Amazon, Creer Beaute
Obwoluty na dokumenty

Mimo że gadżetów papierniczych jest już sporo, okazuje się, że planują wydać kolejne. Tym razem są to przezroczyste obwoluty z nadrukiem sailorkowym.

wzory obwolut

Obwoluty mają rozmiar A5 i każda ma kosztować 200 jenów (ok. 6 zł). Do wyboru są 3 wzory i będzie sprzedawane w automatach (takich, w jakich nas można kupić na kupić na przykład słodycze czy kawę). Mają się pojawić sprzedaży w lutym 2014.

Źródła: Sailor Moon Collectibles
Petit Chara zestaw 2

Pojawiła się informacja, że Mega House planuje kolejny zestaw figurek Petit Chara. Na zdjęcie poniżej widać prototypy.

prototypy zestawu Petit Chara z outer senshi

W skład zestawu będą wchodzić Super Sailor Moon i Chibi Moon, a także Saturn, Uranus, Neptune i Pluto. Szczęśliwym osobom może się trafić w zestawie Luna-P (w poprzednim zestawie losowo byli Luna lub Artemis). Planowana premiera w 2014 roku, figurki mają 5 cm wysokości.

Źródła: Twitter
Gashapon mini

Mamy do kolekcji kolejne breloczki gashapon, ale tym razem w wersji z automatów mini.

laserowo wycinane breloki z magicznymi przedmiotami

W skład zestawu, który można uzbierać, wchodzą 4 pałeczki do przemiany, Cutie Moon Rod, Luna-P i broszka Crystal Star. Nie są to jednak malutkie repliki, ale nadruki na blaszce lub na kartoniku w kolorach imitujących blaszkę (to tylko moje przypuszczenia odnośnie tego, co widać na zdjęciu, informacji na temat użytych materiałów jeszcze nie ma). W automatach mają się pojawić 16 grudnia, ceny nie są jeszcze znane.

Amazon

Na japońskim Amazonie pojawiła się strona poświęcona Sailor Moon. Można tam między innymi kupić najnowsze wydanie mangi. Link.

Źródła: Sailor Moon Channel, Amazon
Zakupy

Dzisiaj do przedsprzedaży weszła figurka Figuarts Zero Sailor Moon. Można ją kupić, poza wcześniejszym JList, na CD Japan i AmiAmi.
Nowe słuchawki można również zamówić na CD Japan i AmiAmi.

Dzisiaj Sailor Moon Channel pokazało nam kolejne gadżety, tym razem są to kolejne zawieszki do gniazda słuchawkowego.

zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick zawieszki do gniazda jack z Moon Stick i Star Power Stick

Jest to zestaw pięciu zawieszek: Moon Stick i pałeczki do przemiany reszty wojowniczek. Wszystko zapakowane w ozdobnym pudełku i wydane przez Premium Bandai. Wszystkie zawieszki są metalowe i mają wymiary 1,8 cm x 4,3 cm w przypadku Moon Stick i 0,9 cm x 4,6 cm w przypadku pozostałych zawieszek. Zestaw kosztuje 3990 jenów (ok. 123 zł) i wejdzie do sprzedaży w lutym 2014.

Źródła: Sailor Moon Channel, Premium Bandai

W dziale media dodany musical La Reconquista z 21 września (kolejne już niedługo) i reklama Moon Stick. Poza tym trochę przeorganizowałam trochę rozdziały.

Figurki w automatach "łapa szczęścia"
Atsumete Figures for Girls z Moon, Mercury, Mars i Luną

W kwietniu 2014 roku mają się pojawić w takich automatach w Japonii 4 figurki: Sailor Moon, Mercury, Mars i Luna. Nie będą dostępne w sprzedaży, będzie je można jedynie wyciągnąć z automatu (ale myślę, że online również się gdzieś pokażą). Poza tym, że figurki są w wersji SD, nie wiadomo o nich nic więcej, nie podano wymiarów, ani innych szczegółów.

Słuchawki i ładowarka

Na Sailor Moon Channel oprócz figurek pojawiły się informacje również o innych nowych gadżetach. Tym razem są to słuchawki douszne i przenośna ładowarka do różnego rodzaju sprzętów elektronicznych.

słuchawki douszne i power bank

Słuchawki są w kolorze różowym i mają nadruk z broszką Crystal Star, kabelki trzyma klips w kształcie Luny. Ładowarka jest zasilana na 4 baterie AA i ma w zestawie kabel micro USB. Na obudowie jest nadruk z Luną i Artemisem znany z etui na smartfony. Planowana data wydania obu gadżetów to koniec listopada 2013.

Zakupy

Wczorajszą płytę CD można teraz zakupić również na CD Japan:
http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=KICA-3218

Słuchawki i ładowarkę można kupić na JList:
http://www.jlist.com/product/PRE3365
http://www.jlist.com/product/PRE3366
Niestety ładowarka jest na razie wyprzedana, więc nie wiem jaka była cena. Trzeba z tym zaczekać na oficjalną przedsprzedaż lub na uzupełnienie asortymentu.

Aktualizacja na stronie

W dziale media dodane tłumaczenie Shin Densetsu Kourin Koshiki Omake w wersji DVD.

Źródła: Sailor Moon Channel
Pałeczki

Pałeczki można kupić na CD Japan, zestaw zawiera wszystkie 3 pary pałeczek:
http://www.cdjapan.co.jp/

Płyta CD

Jak donosi Sailor Moon Channel, czeka nas nowa płyta CD. Płyta nosi tytuł "Pretty Guardian Sailor Moon Tribute Album", znajdować ma się na niej 10 piosenek, a wśród artystów wymienione są Momoiro Clover Z, Nakagawa Shoko i Horie Mitsuko (Sailor Galaxia). Myślę, że znajdą się tam nowy opening i ending i pewnie jakieś stare piosenki w nowym wykonaniu. Płyta ma się ukazać 29 stycznia 2014, więc jeśli do tego czasu nie puszczą jeszcze nowego anime, to przynajmniej poznamy nowy opening i ending. Cena to 3000 jenów (ok. 94 zł), a wydawca to King Records (do tej pory prawie wszystkie płyty były wydane przez Nippon Columbia). Płytę można już zamawiać na Amazon Japan i Yes Asia.

Źródła: Sailor Moon Channel
Pałeczki

Dzisiaj pojawiła się informacja o kolejnych nowych gadżetach. Tym razem są to pałeczki z końcówkami w kształcie pałeczek/bereł Sailor Moon i Sailor Chibi Moon.

pałeczki z Cutie Moon Rod pałeczki z berłami Sailor Moon i Sailor Chibi Moon pałeczki z Moon Stick pałeczki z Moon Stick pałeczki z Cutie Moon Rod pałeczki z Cutie Moon Rod pałeczki z Pink Moon Stick pałeczki z Pink Moon Stick

Do wyboru są pałeczki z trzema różnymi końcówkami: Moon Stick, Cutie Moon Rod i Pink Moon Stick, należącą do Chibi Moon. Pałeczki Moon Stick mają długość 221 mm, a pozostałe 225 mm. Końcówki można zdejmować do mycia, aby ich nie uszkodzić. Każdy zestaw kosztuje 1575 jenów (ok. 50 zł). Wydanie jest planowane na marzec 2014, można je kupić na Premium Bandai.

Proplica Moon Stick

Na stronie Tamashii Nations pojawiła się reklama Pałeczki.

Źródła: Sailor Moon Channel, Premium Bandai, Tamashii Nations

Dzisiaj kolejna informacja o trochę innych figurkach, czyli o nowych breloczkach Gashapon. Pisałam już o nich wcześniej, a mianowicie o tym, że w zestawie ma być Sailor V i Chibiusa i faktycznie tak jest. Oprócz tych postaci w zestawie jest też kolejna Sailor Moon, Sailor Uranus i Sailor Neptune. Fajnie byłoby gdyby pojawił się kolejny zestaw, który zawierałby Sailor Saturn i Pluto. Breloki jak zwykle można wyciągnąć z automatów za 300 jenów za sztukę, a cały zestaw można już teraz zamówić na JList.

breloki z automatów gashapon z Moon, V, Uranus, Neptune i Chibiusą
Źródła: Sailor Moon Collectibles, JList

Dzisiaj mamy kolejne nowe figurki, tym razem z serii HGIF. To jak do tej pory najtańsze figurki, bo za cały zestaw zapłacimy 4980 jenów (ok. 155 zł). W skład zestawu wchodzą Inner Senshi oraz Luna i Artemis. Figurki mierzą 10,5 - 11,5 cm, a koty 2,7 cm, każda figurka ma swoją podstawkę. Figurki są ładnie wykonane i mają dynamiczne pozy. Na razie można kupić tylko na Premium Bandai (ale myślę, że pojawią się też w innych sklepach), zamówienia przyjmowane są od 1 do 28 listopada.

figurki HGIF inner senshi figurki HGIF inner senshi figurki HGIF Sailor Moon loading= figurki HGIF Sailor Mercury figurki HGIF Sailor Mars figurki HGIF Sailor Jupiter figurki HGIF Sailor Venus figurki HGIF Luny i Artemisa
Źródła: Sailor Moon Channel, Premium Bandai