Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Grudzień 2013

Breloki Gashapon zestaw 3

Strona rocznicowa informuje nas o tym, że pojawi się 3 zestaw breloków wyciąganych z automatów.

zestaw breloków z automatów gashapon z Moon, Chibi Moon, Pluto, Saturn oraz Tuxedo Kamen

W tym zestawie do kompletu możemy uzbierać Super Sailor Moon, Sailor Chibi Moon, Tuxedo Kamen, Sailor Pluto i Sailor Saturn. Dla przypomnienia w zestawie 1 były innerki i koty, a w zestawie 2 będą Sailor Moon, Sailor V, Chibiusa, Sailor Uranus i Sailor Neptune. Cena to standardowe 300 jenów (ok. 8,70 zł) za jedną figurkę wyciągniętą z automatu. W sprzedaży mają się ukazać w kwietniu 2014 roku.

Skany z gazet

Pojawiły się skany z gazet w figurkami Figuarts Venus i drugiego zestawu Petit Chara.

skan strony z gazety skan strony z gazety

Na skanie z Venus można zobaczyć jej różne wymienne twarze, a na skanie z Petit Chara widać po dwie różne figurki z każdej postaci. Niestety figurki Pluto różnią się niewiele między sobą, a figurki Saturna wyglądają identycznie. Później okaże się, czy to był jakiś błąd w druku, czy faktycznie różnice są niewielkie.

Zakupy

Linki do do ostatnio pokazywanych nowości:
Petit Chara 2
Kocie kubki
Pudełko bento
Kubek
Sztućce
Zestaw pudełek
Manga tom 3
Manga tom 4

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Sailor Moon Collectibles, Neko Magic, Weibo Life
Kolczyki i klipsy w kształcie broszki Crystal Star

Tuż przed świętami pojawiła się informacja o nowej biżuterii.

kolczyki i klipsy z broszką Crystal Star kolczyki i klipsy z broszką Crystal Star kolczyki i klipsy z broszką Crystal Star kolczyki i klipsy z broszką Crystal Star

Kolczyki i klipsy są pokrywane 18-karatowym złotem i są zdobione kryształami Swarovskiego. Wymiary to 17 x 17 mm i kosztują 9240 jenów (ok. 270 zł). Wydanie planowane jest na marzec 2014 roku. Przedsprzedaż rozpoczęła się 24 grudnia, można je kupić na stronie Premium Bandai.

Petit Chara i Gashapon

Na stronie rocznicowej podana została oficjalna informacja o drugim zestawie Petit Chara od Mega Hobby i pokazano zdjęcie drugiego zestawu gashapon z breloczkami. Obie wiadomości dotyczą zestawów z outer senshi i Chibiusą.

zestaw Petit Chara z outer senshi, Moon i Chibi Moon breloki z automatów gashapon z Moon, V, Uranus, Neptune i Chibiusą
THE 20TH ANNIVERSARY MEMORIAL TRIBUTE

Została uaktualniona strona poświęcona nowej płycie CD. Ujawniono utwory, które mają się na niej znaleźć i nazwiska artystów, którzy mają je zaśpiewać. Wygląda też na to, że ilustracja, która pokazana została w pamflecie do musicalu jako nowe dzieło Naoko, została wybrana na okładkę płyty.

okładka płyty

Utwory, które znajdą się na płycie to: Moonlight Densetsu, Heart Moving, Princess Moon, Otome no Policy, La Soldier, Ai no Senshi, Tuxedo Mirage, "Rashiku" Ikimasho, Sailor Star Song i Kaze mo Sora mo Kitto...
Śpiewać te piosenki mają: Goto Mariko x Avu-chan (zespół Jooubachi), Momoi Haruko, Momoiro Clover Z, Nakagawa Shoko, Tommy Heavenly 6.
Dodatkowo w zależności od tego gdzie zakupi się płytę, będzie można dostać naklejkę z różnym nadrukiem (przynajmniej o ile dobrze to zrozumiałam). Wzory naklejek są pokazane na stronie płyty.

Kolejne tomy mangi

Pokazane również zostały okładki tomu 3 i 4, a baner na stronie rocznicowej został uzupełniony o rysunki Marsa i Jupitera.

okładki tomów 3 i 4 kanzenbanu

Do sprzedaży mają wejść 28 grudnia.

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Premium Bandai, Tribute Album

Dzisiaj ogłoszono, że następna w kolejności wyjdzie S.H. Figuarts Sailor Venus. Nie podano powodu, dlaczego ominięto Sailor Jupiter, podejrzewam, że wyjdzie ona w późniejszym czasie. Według wcześniejszych informacji Jupiter miała się ukazać w lutym, a Venus w kwietniu. Wychodzi na to, że Venus wyjdzie zgodnie z planem, ale mają jakieś problemy z Jupiterem. Sama się zastanawiałam, dlaczego w grudniu nie zaczęła się przedsprzedaż na Jupiter.

S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus S.H. Figuarts Sailor Venus

Przedsprzedaż rozpoczyna się 7 stycznia 2014, a cena to standardowe 4200 jenów (ok. 123 zł). Wysyłka dopiero w kwietniu. Figurka ma 14 cm wysokości, 4 wymienne twarze, wymienne dłonie, maskę Sailor V i Artemisa do kompletu.

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Tamashii Nations

No i znowu mamy kolejny gadżet, który ukaże się w sprzedaży w marcu 2014 roku. Tym razem są to kubki z Luną i Artemisem. Mają się pojawić w sprzedaży w sklepach spożywczych i dużych sieciach handlowych. Cena za zestaw to 2500 jenów (ok. 73 zł).

kubki z Luną i Artemisem
Źródła: Sailor Moon 20th Anniv
Kosmetyczki, kapcie i torebka
kosmetyczka płaska kosmetyczka płaska kosmetyczka płaska kosmetyczka kuferek kosmetyczka kuferek kosmetyczka kuferek kosmetyczka kuferek kosmetyczka kuferek

Kosmetyczki są dostępne w wersjach mniejszych i większych. Każda z tych wersji jest dostępna w 4 różnych wzorach. Mniejsze mają wymiary 10 cm x 19 cm x 2 cm i kosztują 1260 jenów każda (ok. 37 zł). Większe mają wymiary 20,5 cm x 13,5 cm x 13,5 cm i kosztują 3675 jenów każda (ok. 108 zł). Kosmetyczki są lakierowane.

różowe kapcie z broszką Crystal Star różowe kapcie z broszką Crystal Star na nogach modelki

To już kolejne kapcie, wcześniej były z Luną. Tym razem mają naszywkę z broszką Crystal Star. Wymiary to 15 cm x 25 cm i kosztują 2940 jenów (ok. 86 zł).

torba na razmię z broszką Crystal Star torba na razmię z broszką Crystal Star na ramieniu modelki

Torba to kolejny gadżet (znowu!) z broszką Crystal Star. Torbę można nosić na ramię lub w ręku, ma wymiary 30 cm x 8 cm i kosztuje 5250 jenów (ok. 155 zł).

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Premium Bandai
Mini torebki na telefon

Pojawiły się kolejne akcesoria, tym razem są to mini torebki na telefon. Mogą też służyć do przechowywania aparatów fotograficznych lub innych drobiazgów.

torebki na telefon

Do wyboru są dwa wzory. Wymiary to 14 x 8 x 1,2 cm. W sprzedaży pojawią się w lutym 2014, a kosztować mają 780 jenów każda (ok. 23 zł).

Mini Gashapon

Pojawiło się też trochę dokładniejsze zdjęcie zestawu mini gashapon.

laserowo wycinane breloki z automatów gashapon z magicznymi przedmiotami

W automatach mają się pojawić już 18 grudnia, a wyciągnięcie pojedynczej sztuki będzie kosztować 200 jenów (ok. 5,90 zł).

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv 1, Sailor Moon 20th Anniv 2, Gashapon.jp
Akcesoria śniadaniowe/obiadowe

Ostatnio mamy zatrzęsienie nowości. Teraz przyszła kolej na akcesoria do jedzenia.

artykuły śniadaniowe

Do wyboru mamy pudełko na drugie śniadanie, plastikowy kubek, zestaw sztućców i komplet 3 pudełek. W lutym 2014 ukażą się na półkach sklepowych, a ceny są następujące: pudełko 1500 jenów (ok. 44 zł), kubek 500 jenów (ok. 15 zł), sztućce 850 jenów (ok. 25 zł), zestaw pudełek 1200 jenów (ok. 35 zł).

Wywiad z Osabu i Mitsuishi Kotono

Na portalu Natalie.mu pojawił się wywiad z Fumio Osano, edytorem mangi, i Mitsuishi Kotono, która pokładała głos Sailor Moon. Rozmowa jest między innymi o gadżetach i powstał przy okazji nagrywania dźwięków do pałeczki Proplica Moon Stick.

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Natalie.mu
Lusterka

Dzisiaj w nowościach mamy prawdziwą gratkę, pojawiły się lusterka w kształcie broszek z serii R i S od Premium Bandai.

Moonlight Memory Crystal Star Moonlight Memory Cosmic Heart Moonlight Memory Crystal Star i Cosmic Heart Moonlight Memory Crystal Star Moonlight Memory Crystal Star Moonlight Memory Crystal Star Moonlight Memory Cosmic Heart Moonlight Memory Cosmic Heart Moonlight Memory Cosmic Heart

Nowe gadżety to nie tylko lusterka. Kiedy się je otworzy, można zobaczyć lusterko na wieczku i replikę środka broszki na drugiej części, ale tę drugą część można otworzyć ponowne i ukaże się pudełeczko na drobiazgi z przegródkami, więc nowy gadżet ma podwójną funkcję. Broszka Crystal Star ma wymiary 7,5 cm x 7,5 cm x 3,5 cm, a Cosmic Heart Compact 9,8 cm x 9,6 cm x 3,9 cm. Każda z nich kosztuje 4725 jenów (ok. 140 zł). Od dzisiaj można je zamawiać na Premium Bandai, a data wydania to marzec 2014. Okazało się, że nowe gadżety są wielkim hitem i podobnie jak w przypadku pudru Shining Moon kupujący na wiele godzin zawiesili stronę sklepu. Teraz już można dostać się na stronę i zamówić nawet do 5 sztuk na osobę.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wczorajsza bielizna, bo dzisiaj została już wyprzedana. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że zapasy zostaną uzupełnione ze względu na duże zainteresowanie.

Zestaw gashapon z broszkami-lusterkami

Już wiadomo, jak będą wyglądać te lusterka, bo pisałam o nich wcześniej, ale wcześniej to były tylko prototypy. Tym razem można zobaczyć, jak będą wyglądały właściwe przedmioty w kolorze. Bardzo fajna opcja dla osób z małymi funduszami, bo na pewno będą o wiele tańsze, niż gadżety z Premium Bandai, ale prezentują się równie ładnie.

broszki lusterka z automatów gashapon
Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Premium Bandai, Twitter

Dzisiaj po raz kolejny mamy nowe ubrania, ale tym razem bardziej skąpe. Jest to współpraca z marką Peach John.

Figi
figi Peach John figi Peach John figi Peach John

Dostępne są w 3 zestawach po 2 sztuki. Do wyboru mamy kolor czarny, biały i lawendowy, a także rozmiary S, M i L. Każdy zestaw kosztuje 1800 jenów (ok. 53 zł). Wykonane z bawełny.

Zestawy biustonosz + figi
figi i biustonosz Peach John figi i biustonosz Peach John

Do wyboru są 2 zestawy, jeden granatowy i jeden różowy. Rozmiary to: B65, B70, B75, C 65, C70, C75, D65, D70, D75. Każdy zestaw kosztuje 3980 jenów (ok. 117 zł).

Piżamy
piżama Peach John piżama Peach John

Do wyboru 2 zestawy, jeden granatowo-żółty i jeden różowo-niebieski. Na piżamę składa się koszulka i szorty, do wyboru rozmiary S i M. Każdy zestaw kosztuje 4980 jenów (ok. 146 zł).

Zestawy biustonosz +figi w stylu mundurków wojowniczek
zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Moon Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Moon Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Moon Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mercury Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mercury Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mercury Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mars Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mars Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Mars Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Jupiter Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Jupiter Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Jupiter Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Venus Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Venus Peach John zestaw bielizny z odpinanymi elementami Sailor Venus Peach John

Do wyboru jest 5 zestawów, każdy w stylu innej wojowniczki. Kokardy na biustonoszu i figach można odpiąć, a w zestawie znajduje się też wstążka na szyję. Dostępne rozmiary to: B65, B70, B75, C 65, C70, C75, D65, D70, D75. Każdy komplet kosztuje 4980 jenów (ok. 146 zł).

Figuarts Zero Sailor Mercury

Kilka zdjęć pokazujących prototyp również z tylu i po bokach.

prototyp figurki Figuarts Zero Sailor Mercury prototyp figurki Figuarts Zero Sailor Mercury prototyp figurki Figuarts Zero Sailor Mercury
Aktualizacja na stronie

W dziale z Gadżetami wstawione rozszerzone opisy figurek Figuarts Sailor Moon i Sailor Mercury.

Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Premium Bandai
Nowa kolekcja ubrań

W nowej kolekcji będzie można kupić bluzę, kapcie, czapkę i kurtkę.

granatowa bluza inspirowana Luną granatowa bluza inspirowana Luną granatowe kapcie inspirowane Luną granatowe kapcie inspirowane Luną czapka z broszką Crystal Star czapka z broszką Crystal Star kurtka z broszką Crystal Star kurtka z broszką Crystal Star

Bluza jest w kolorze ciemno-niebieskim, a na kapturze ma półksiężyc i kocie uszy. Jest wykonana ze 100% bawełny i dostępna w dwóch rozmiarach: damski M i męski L. Jej cena to 8978 jenów (ok. 266 zł). Kapcie również są inspirowane Luną, mają wymiary 15 x 25 cm i kosztują 2940 jenów (ok. 87 zł). Czapka to zwykła czarna czapka z naszywką z motywem broszki Crystal Star. Rozmiar to 56-58 cm, a kosztuje 3675 jenów (ok. 109 zł). Czapka może się bardzo fajnie komponować z kurtką, która ma na plecach duży motyw z tą samą broszką. Kurtka jest czarna z różowymi rękawami. Z przodu ma również symbole planet pięciu wojowniczek. To najdroższy element tej kolekcji i kosztuje 13388 jenów (ok. 397 zł). Jest wykonana z poliestru i można ją kupić w rozmiarach: damskich M i L oraz męskim M.

Artykuły papiernicze

Artykuły papiernicze już się ukazały w sprzedaży i w związku z tym można znaleźć sporo zdjęć, które pokazują jak wyglądają na żywo i w opakowaniach.

artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze artykuły papiernicze
Figuarts Zero Sailor Mercury

Na tym zdjęciu można zobaczyć prototyp trochę bardziej z bliska.

prototyp figurki Figuarts Zero Sailor Mercury
Źródła: Sailor Moon 20th Anniv, Premium Bandai, Twitter, Tumblr

Dzisiaj trochę aktualizacji na stronie. W dziale media dodany musical La Reconquista z 22 września, a w dziale muzyka poprawione kolejne 2 płyty: singiel Moonlight Destiny / Sailor Team no Theme i ścieżka dźwiękowa do filmu Sailor Moon S.

Osabu na swoim Twitterze pokazał zdjęcie, na którym obok Figuarts Zero Sailor Moon można zobaczyć prototyp Figuarts Zero Sailor Mercury.

figurka Figuarts Zero Sailor Moon i prototyp figurki Figuarts Zero Sailor Mercury
Źródła: Twitter
Figuarts Zero

Dzisiaj będzie tylko kilka nowych zdjęć. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć pudełko od tej figurki, a także Sailor Moon na wystawie sklepowej, gdzie również można zobaczyć fragmenty pudełka z innych stron.

figurka Figuarts Zero Sailor Moon z figurka Figuarts Zero Sailor Moon
Petit Chara

Trochę zbliżeń na poszczególne figurki.

figurka Petit Chara Super Sailor Moon figurka Petit Chara Super Sailor Chibi Moon figurka Petit Chara Sailor Uranus figurka Petit Chara Sailor Neptune figurka Petit Chara Sailor Pluto figurka Petit Chara Sailor Saturn
Źródła: Twitter smcollectibles
Petit Chara

Już wiadomo jak będą wyglądać pokolorowane figurki outerek i Chibi Moon.

zestaw figurek Petit Chara z outer senshi zestaw figurek Petit Chara z outer senshi
Nowa manga

Odkąd pojawiła się w sprzedaży nowa manga, znaleźć można wiele zdjęć pokazujących, jak wyglądają strony w środku. W nowym wydaniu znajdują się pokolorowane strony, które we wcześniejszych wydaniach były czarno białe. Poza tym kartki są drukowane na białym papierze wysokiej jakości, we wcześniejszych wydaniach był to papier makulaturowy.

losowa strona z wydania kanzenban losowa strona z wydania kanzenban losowa strona z wydania kanzenban losowa strona z wydania kanzenban losowa strona z wydania kanzenban losowa strona z wydania kanzenban
Zakupy

Na JList pojawiło się w przedsprzedaży kilka nowych gadżetów, o których pisałam ostatnio.

Pluszaki:
Chibi Moon
Uranus
Neptune
Pluto
Saturn

metalowe breloki gashapon
zestaw figurek Tuxedo Kamen

Na AmiAmi można kupić Proplica Moon Stick z 16% rabatem
http://www.amiami.com/top/detail/detail?scode=TOY-IPN-8529

Proplica Moon Stick

Na stronie Tamashii Nations udostępniono do odsłuchania melodyjki, które będą nagrane na pałeczkę. Wychodzi też na to, że będą do wyboru różne melodyjki ze Srebrnym Kryształem i bez.
http://tamashii.jp/special/proplica/

ROLa

Ukazał się też magazyn ROLa z ostatnią częścią wywiadu z Naoko.

artykuł w ROLa
Źródła: Twitter smcollectibles, Twitter SMObss, Twitter moonkittynet, Sailor Moon Channel, Sailor Moon 20th Anniversary