Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Luty 2014

Dokładniejsze zdjęcia nowych artykułów papierniczych

Pojawiło się kilka zdjęć przedstawiających nowe artykuły papiernicze, wśród których są między innymi długopisy, notesy, piórniki, naklejki, spinacze itp.

Kolejny zestaw gashapon

Wiadomo już, że czeka nas kolejny zestaw gadżetów z automatów gashapon. Tym razem to nie kolejne figurki.

Do uzbierania będą 2 breloki z lusterkami w kształcie broszek do przemiany, 2 gumki do włosów i 2 kosmetyczki/portmonetki. Na razie wiadomo tylko tyle, że będą wydane w czerwcu.

Koncert

Koncert już się zakończył. Wystąpiły na nim Nakagawa Shoko, Fukuhara Haruka, Horie Mitsuko i Momoiro Clover Z. Z Sailor Moon zaśpiewane zostały 4 piosenki, Sailor Star Song, Tuxedo Mirage, Princess Moon i Rashiku Ikimasho. Poza piosenkami z Sailor Moon poszczególne artystki śpiewały również inne piosenki. Na Natalie.mu pojawiła się relacja i kilka zdjęć.

Na Youtube pojawiły się również nagrania z widowni piosenek Sailor Star Song i Tuxedo Mirage:
https://www.youtube.com/watch?v=k86m2kL9HeY&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=96WTsCOJpD8&feature=youtu.be

Na koncercie nie pojawiły się żadne nowe informacje odnośnie anime.

Nowe informacje odnośnie anime

Na Natalie.mu pojawiły się informacje odnośnie kolejnych osób zaangażowanych w tworzenie nowego anime. Projekty postaci będzie tworzyć Yukie Sako, dyrektorzy artystyczni to Takashi Kurahashi i Yumi Hosaka, a King Records będzie się zajmować produkcją muzyczną (wydali już Tribute Album).

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką wstawione poprawione 2 single: Galaxii i świąteczny, a także świąteczna płyta z serii Stars.

Źródła: Twitter, Natalie.mu, Sailor Moon Collectibles, ANN
Naklejki na arkuszach A5

Wczoraj już o nich pisałam, ale dzisiaj zostały pokazane na rocznicowej stronie. Na zdjęciu widać dwa kolejne arkusze naklejek, więc już wiemy, jak będą wyglądać trzy z nich. Arkusze mają wymiary 20 cm x 14 cm, a naklejki na nich są pogrupowane tematycznie, każdy arkusz będzie przedstawiać inny styl: Cute, Cool, Pop i Retro. Na poniższym zdjęciu został przedstawiony styl Retro i Cool.

Nowa informacja odnośnie anime

Na Twitterze pojawiły się informacje od osób związanych z nowym anime, że w najbliższym czasie, czyli dzisiaj lub jutro zostanie ogłoszona jakaś nowa informacja. Wielu fanów podejrzewa, że będzie to na koncercie, który odbędzie się już dzisiaj. Jednak po tym jak niewiele informacji dostaliśmy do tej pory, nie spodziewałabym się niczego przełomowego, ale mam nadzieję, że się pozytywnie rozczaruję.

Źródła: Strona rocznicowa, Twitter
Naklejki na arkuszach A5

W maju w automatach pojawią się metalowe naklejki na arkuszach A5, do wyboru będą 4 różne wzory. Każdy arkusz będzie kosztował 200 jenów (ok. 5,90 zł).

Gadżety na koncercie Tribute Album

Na koncercie z piosenkami z Tribute Album będzie można kupić różne gadżety. Do wyboru będą koszulki, ręczniki i flaga.

Koszulki są w dwóch kolorach i mają dwa różne mangowe nadruki. Kosztują 2858 jenów każda (ok. 85 zł).

To kolejne wzory koszulek. Tym razem jest 6 wzorów do wyboru w 6 różnych kolorach. Dwa z nich związane są z Sailor Moon, a pozostałe 4 z resztą inner senshi. Te koszulki są droższe i kosztują 3810 jenów każda (ok. 112 zł).

Kolejny gadżet to typowo japoński wynalazek, czyli ręcznik w postaci szalika. Na pewno przyda się na koncercie, kiedy zrobi się gorąco. Nadrukowany wzór to końcówki od pałeczek przemiany inner senshi i końcówka berła Cutie Moon Rod. Kosztuje 1429 jenów (ok. 42 zł).

Flaga z mangowym nadrukiem. Kosztuje 953 jeny (ok. 28 zł).

I na koniec Mini ręczniki z mikrofibry. Również z mangowymi nadrukami. Każdy kosztuje 572 jeny (ok. 17 zł).

Wszystkie te gadżety będzie można kupić na koncercie, a następnego dnia po nim będą również dostępne poprzez Premium Bandai.

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodany album Bishoujo Senshi Sailor Moon Sailor Stars Best Song Collection i single Three Lights.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Strona rocznicowa

Ujawniono, jak będą wyglądać okładki tomu 7 i 8 nowego wydania mangi. Na okładce tomu 7 jest Pluto razem z Saturnem, a na okładce tomu 8 jest Sailor Chibi Moon.

Na stronie dodane kolejne poprawione płyty: Bishoujo Senshi Sailor Moon Sailor Stars Music Collection, Bishoujo Senshi Sailor Moon Sailor Stars Music Collection Vol. 2.

Źródła: Strona rocznicowa

Dzisiaj znowu mamy nowy gadżet, tym razem już nie taki drogi. Są to małe aluminiowe naklejki na przycisk iPhona, iPada lub iPod touch.

Do wyboru jest 10 naklejek, każda z motywem odpowiadającym jednej wojowniczce. Pojedyncza naklejka kosztuje 480 jenów (ok. 14 zł), a sprzedawane będą w sklepach w Japonii już w kwietniu.

Źródła: Strona rocznicowa

Dzisiaj po raz kolejny kilka wiadomości na stronie rocznicowej. Na początek podano datę przedsprzedaży figurki Figuarts Zero Sailor Mercury. Przedsprzedaż rozpocznie się w marcu, a figurka zostanie wydana w sierpniu. Cena taka sama jak Sailor Moon, czyli 8800 jenów (ok. 261 zł).

Wczoraj pisałam o nowych artykułach papierniczych, ale okazuję się, że to jeszcze nie koniec w tym temacie. Dzisiaj pojawiło się kolejnych 6 wskaźników z końcówkami w kształcie bereł Spiral Heart Moon Rod, Pink Moon Stick, pałeczek do przemiany Uranus i Neptune, kosą Saturna i Garnet Orb Pluto. Kupić je można w zestawach po 2 sztuki i każdy zestaw kosztuje 2808 jenów (ok. 83 zł). Do kupienia na Premium Bandai:

Moon+Chibi Moon: http://p-bandai.jp/chara/c0468/item-1000086917/
Uranus+Neptune: http://p-bandai.jp/chara/c0468/item-1000086919/
Pluto+Saturn: http://p-bandai.jp/chara/c0468/item-1000086918/

Przedsprzedaż ma trwać do 24 marca, ale już dzisiaj rano zostały raz wyprzedane, teraz można już ponownie zamawiać.

W magazynie ViVi na maj 2014 jako dodatek będzie dołączona kosmetyczka z rysunkiem z Sailor Moon z 4 artbooka.

Na stronie dodałam również poprawione kolejne płyty: singiel Nagareboshi e i płyta z 4 musicalu.

Źródła: Strona rocznicowa 1, Strona rocznicowa 2, Sailor Moon Collectibles

Na stronie rocznicowej pokazano figurki Tuxedo Kamen gashapon w kolorze, wcześniej widzieliśmy tylko prototypy.

Pojawiły się też nowe gadżety. Dzisiaj przedstawiono skórzany portfel i wizytownik, oba w różowym kolorze.

Oba przedmioty są z naturalnej skóry i mają ozdobę w kształcie broszki Crystal Star wysadzaną kamieniami Swarovskiego. Mają też tłoczenia ze znakami planet inner senshi. Portfel ma wymiary 19 x 10 x 2,3 cm, 12 przegródek na karty kredytowe i przegródkę na zamek błyskawiczny. Kosztuje 19440 jenów (ok. 576 zł). Wizytownik ma wymiary 10,8 x 7,6 x 1,7 cm, 2 przegródki na karty kredytowe i przegródkę na wizytówki. Kosztuje 10800 jenów (ok. 320 zł).

Na stronie rocznicowej pojawiła się również informacja odnośnie koncertu na MTV Japan z piosenkami z nowego Tribute Album. Koncert jest już 27 lutego, a 29 marca w godzinach 22:00-23:00 będzie pokazany w telewizji. Będzie to godzinna relacja z koncertu, sam koncert na żywo ma trwać dłużej, więc pewnie nie zobaczymy w TV wszystkich piosenek. Na koncercie mają śpiewać Nakagawa Shoko, Fukuhara Haruka, Horie Mitsuko i Momoiro Clover Z.

Źródła: Strona rocznicowa 1, Strona rocznicowa 2, Premium Bandai, Strona rocznicowa 3

23 kwietnia do sprzedaży wejdzie kolejny zestaw artykułów papierniczych. Dokładna lista nie została podana, ale w sumie ma to być 14 różnych artykułów i z tego, co widać na zdjęciu, będą to organizery/notesy, piórniki, naklejki, nowe żelowe długopisy. Jakie dokładnie będą to gadżety, na pewno dowiemy się w najbliższym czasie. Na gadżetach pojawiają się nowe wzory, również z outerkami.

Dodatkowo ze względu na duże zainteresowanie po raz kolejny zostaną wyprodukowane wskaźniki i notesy w kształcie broszek (na zdjęciu w prawym dolnym rogu).

Na stronie wstawione poprawione płyty: Bishoujo Senshi Sailor Moon Best Song Collection Pretty Cast i Bishoujo Senshi Sailor Moon Music Collection Extra Version.

Źródła: Strona rocznicowa

W czerwcu pokażą się w sprzedaży nowe eyelinery w płynie, tym razem w kolorach Sailor Jupiter i Sailor Venus. Na razie nie podano więcej szczegółów.

Oraz na zakończenie trochę kolejnych zdjęć z figurkami i pluszakami z automatów łapa szczęścia.

Źródła: Strona rocznicowa

W listopadzie zeszłego roku pisałam o figurkach, które mają być w automatach "łapa szczęścia", a dzisiaj strona rocznicowa podaje, że tych gadżetów ma być znacznie więcej. Wtedy zostały pokazane tylko pierwsze figurki, które będą dostępne w automatach już w kwietniu.

W czerwcu pokaże się figurka Sailor Moon wysokości 16 cm i otwierane lusterka mierzące 7 cm.

W sierpniu będą dostępne okrągłe portmonetki wielkości 12 cm i małe maskotki Luny, Artemisa i Luny-P o wysokości 11 cm.

I we wrześniu pokaże się drugi zestaw figurek SD, który będzie zawierał ponownie Sailor Moon i nowe Sailor Jupiter, Venus i Artemisa, każda figurka mierzy około 6,5 cm.

Figurki zostaną pokazane na JAEPO (Japan Amusement Expo) 15 lutego.

No i jak zwykle ostatnio na stronie dodałam kolejne poprawione płyty, tym razem to 2 single, Kaze mo Sora mo Kitto i Sailor Star Song.

Źródła: Strona rocznicowa, Twitter, Prizebp.jp

Dzisiaj pojawiły się dodatkowe informacje odnośnie nowych walizek. Dokładne wymiary to 59 x 35 x 28 cm (wymiary zewnętrzne) i 49 x 32 x 19 cm (wymiary wewnętrzne). Walizki mają kieszenie po bokach i z przodu, które są wyściełane siatką, a przez to wzmocnione. Materiał wierzchni to poliester, walizka waży 2,2 kg, a rączka ma trzy stopnie regulacji wysokości. Pojawiły się dodatkowe zdjęcia, ale praktycznie nie różnią się niczym od tego pierwszego, nie ma zdjęć z innych stron.

Na stronie rocznicowej pokazała się również informacja o nowych figurkach wystawionych na Wonder Festival.

Na Shining Moon dodane kolejne poprawione płyty, ścieżka dźwiękowa do filmu Super S i gry Another Story.

Źródła: Strona rocznicowa, Premium Bandai

Dzisiaj mamy kolejny nowy gadżet, są to walizki na kółkach.

Do wyboru mamy 2 wzory, jeden z napisami i sylwetką Sailor Moon, a drugi z kokardami. Walizka jest dosyć mała, bo mierzy ok. 50 cm wysokości. Posiada kieszenie na zamki błyskawiczne. Więcej wiadomo będzie najprawdopodobniej jutro, bo jutro o 13:00 rozpoczyna się przedsprzedaż na Premium Bandai. Walizki wysyłane będą do kupujących dopiero w maju. Cena to 9000 jenów (ok. 270 zł) za walizkę.

Na stronie w dziale z muzyką dodane poprawione płyty: singiel Morning Moon de Aimashou / Sanji no Yousei i płyta świąteczna Bishoujo Senshi Sailor Moon Super S Christmas For You.

Źródła: Strona rocznicowa

Tym razem będzie o lalkach i figurkach. Pojawiło się kilka nowości. Na początek zdjęcie lalki Sailor Moon od firmy Pullip.

Lalka została pokazana na International Gift Show 2014. Podobno to może być wczesny projekt tej lalki, więc ostatecznie może wyglądać trochę inaczej.

Mamy też nowość w figurkach Figuarts, które zostały pokazane na Wonder Festival 2014, a mianowicie pokazany został prototyp Sailor Saturn. To oznacza, że raczej na pewno zobaczymy wszystkie outerki (przynajmniej taką mam nadzieję). Oprócz nowej figurki zostały pokazane wszystkie dotychczasowe.

Oprócz Figuarts pokazano też nowe figurki Figuarts Zero. Jak wcześniej przypuszczałam, pokazana została pomalowana figurka Sailor Mercury, ale oprócz niej można też było obejrzeć pomalowaną figurkę Sailor Venus.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Twitter

Strona rocznicowa informuje nas o współpracy Sailor Moon z firmą Pullip. Na razie nie wiadomo, na czym ma polegać współpraca, ale firma robi lalki, więc można założyć, że będzie to lalka. Na Internaltional Gift Show 2014, który odbędzie się w dniach 5-7 lutego, ma być pokazana wystawa, więc w najbliższym czasie będzie wiadomo, o co chodzi.

Na stronie dodana poprawiona płyta Sailor Moon Super S Orgel Fantasia.

Źródła: Strona rocznicowa, Groove, Pullip - wikipedia