Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Marzec 2014

W dziale Muzyka dodane poprawione płyty 7 i 8 z Music Box'u.
Isetan Sailor Moon

Na Natalie.mu ukazał się artykuł o najnowszej kolekcji ubrań, pokazano też większe zdjęcia.

Od poszczególnych marek mamy następujące artykuły:

Secret Honey by Honey Bunch:

 • Sailor Moon Cardigan - biały lub czarny sweterek z czerwoną kokardką i granatową lub białą obwódką przy szyi, kosztuje 16 200 jenów (ok. 480 zł).
 • Sailor Senshi Cardigan - swetry w kolorach 4 wojowniczek Sailor Mercury, Mars, Jupiter i Venus, kosztują 11 800 jenów (ok.380 zł).
 • Luna Print Tulle One Piece - sukienka z tiulu z nadrukiem w Luny i księżyce, kosztuje 20 520 jenów (ok. 610 zł).
 • Luna Print Tulle Blouse - bluzka z tiulu z nadrukiem w Luny i księżyce, kosztuje 12 960 (ok. 385 zł).
 • Luna Print Tulle Skirt - spódniczka z tiulu z nadrukiem w Luny i księżyce, kosztuje 14 040 jenów (ok. 416 zł).
 • Sailor Moon Print T-shirt - koszulka z nadrukiem Sailor Moon, kosztuje 8640 jenów (ok. 256 zł).
 • Sailor Collar Sweat Tops - sweter Sailor Moon, w kolorach białym i granatowym z marynarskim kołnierzykiem, kosztują 14 040 jenów (ok. 416 zł).


 • Honey Bunch:
 • Sailor Moon Henshin Item Print One Piece - sukienka z nadrukiem z przedmiotami do przemiany w kolorach lawendowym i czarnym, kosztuje 19440 jenów (ok. 577 zł).
 • Sailor Moon Henshin Item Print Skirt - spódniczka z nadrukiem z przedmiotami do przemiany, kosztuje 14 040 jenów (ok. 416 zł).
 • Pegasus Gara Frill Layered T-shirt - koszulka z nadrukiem Pegaza i warstwowymi falbankami, kosztuje 9936 jenów (ok. 294 zł).
 • Sweat Parca One Piece - granatowa swetrowa sukienka z nadrukiem kokardy, kosztuje 17280 jenów (ok. 513 zł).
 • Sailor Senshi Colour Sweat Parca - bluza z kapturem w 3 różnych kolorach, kosztuje 16 200 jenów (ok. 480 zł).
 • Sailor Senshi Colour Sweat Pants - spodnie w 3 różnych kolorach, kosztują 12 960 jenów (ok. 385 zł).
 • Tote Bag Shou - małe torby, kosztują 4536 jenów (135 zł), 7560 jenów (ok. 225 zł) i 9720 jenów (ok. 289 zł).

  Riccimie Premiere Salon:
 • Serenity Full Dress - sukienka Serenity, kosztuje 108 000 jenów (ok. 3200 zł).
 • Okładki tomów 9 i 10 mangi

  Do wywiadu dołączone zostały też większe i dokładniejsze zdjęcia okładek.

  Hobby Japan

  Oto co się znajduje w magazynie Hobby Japan o figurkach, w którym pisałam kilka dni temu.

  Źródła: Natalie.mu, Wild Mushroomland
  Chouchou Aliis

  W czasopiśmie Chouchou Aliis ma się pojawić artykuł o Sailor Moon, a jako dodatek do czasopisma dołączone będą zakładki z 10 wojowniczkami narysowanymi przez Naoko Takeuchi.

  Kolejne figurki gashapon

  Dzisiaj pojawił się kolejny nowy gadżet z automatów. W zestawie jest 5 figurek, którymi można przyozdobić biurko lub półkę. W automatach mają się pojawić dopiero w lipcu, cena taka jak zawsze, czyli 300 jenów za sztukę (ok. 8,90 zł). Wielkość figurek waha się w granicach 6-7,5 cm.

  Girl's Love Mode

  Strona rocznicowa przypomina również o nadchodzącej sprzedaży nowej kolekcji ubrań w sklepie Isetan i pokazuje dodatkowe zdjęcia asortymentu.

  Aktualizacja na stronie

  W dziale z muzyką dodane płyty 5 i 6 z Music Box'u.

  Źródła: Strona rocznicowa 1, Twitter, Strona rocznicowa 2, Strona rocznicowa 3
  Artykuły papiernicze

  Wczoraj była opisana pierwsza część artykułów papierniczych, a dzisiaj pojawiła się druga.

  W sprzedaży pojawią się kolejne wzory długopisów. Te po lewej sprzedawane są pojedynczo, a te po prawej w zestawie. Te pierwsze posiadają metalowe elementy, a na końcach pałeczki do przemiany i Cutie Moon Rod. Kosztują 1600 jenów każdy (ok. 47 zł).
  W zestawie jest 6 żelowych długopisów, z czego jeden poświęcony jest Tuxedo Kamen. Na końcach mają cyrkonie, które są w kolorze wkładu. Cały zestaw kosztuje 1000 jenów (ok. 30 zł).

  Na następnym zdjęciu mamy dwa wzory piórników i dwa wzory notatników. Zarówno piórniki, jak i notatniki mają metalowe zawieszki z Luną i księżycem. Piórniki kosztują 1600 jenów każdy (ok. 47 zł). Notatniki są bardziej ekskluzywne od poprzednich i mają twardą oprawę. Są w formacie B6 i kosztują 1000 jenów (ok. 30 zł) każdy.

  Dalej mamy kolejne notesy, 4 wzory wielkości A5 i 4 wzory wielkości A6. Notesy A5 kosztują 360 jenów każdy (ok. 10 zł). W każdym notesie A6 są kartki w 5 różnych wzorach, każdy notes kosztuje 420 jenów (ok. 12 zł).

  Na koniec zostały naklejki. Tutaj mamy do wyboru arkusze z poszczególnymi wojowniczkami i małe naklejki do przyozdabiania, na przykład telefonu. Naklejki z wojowniczkami to 7 różnych arkuszy, a każdy z nich kosztuje 300 jenów (ok. 9 zł). Małych naklejek są tylko 2 różne arkusze i każdy kosztuje 580 jenów (ok. 17 zł).

  Na koniec jeszcze kilka dokładniejszych zdjęć niektórych artykułów.

  Aktualizacja na stronie

  Na stronie dodane kolejne linki do nowych sklepów i 4 dysk z Music Box'u.

  Źródła: Strona rocznicowa 1, Twitter
  Drugi zestaw plastikowych kubków

  W sprzedaży pojawi się drugi zestaw kubków z melaminy (rodzaj wytrzymałego plastiku). W pierwszym zestawie były 3 kubki, tym razem mamy ich 5, a na każdym twarz innej wojowniczki. Sprzedaż w sklepach w Japonii rozpocznie się w czerwcu, każdy kubek będzie kosztował 600 jenów (ok. 17,80 zł).

  Artykuły papiernicze

  Na stronie rocznicowej podane zostały także szczegóły i lepsze zdjęcia nowych artykułów papierniczych. Sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec kwietnia.

  Na pierwszym zdjęciu mamy piórniki trójstronne, nie bardzo na razie wiem, na czym to ma polegać. Rozumiem wywrócenie na drugą stronę, ale na trzecią? Do wyboru jest wersja Usagi i Chibiusa. Kosztują 1400 jenów każdy (ok. 41 zł).
  Drugim artykułem na tym zdjęciu są klipsy/spinacze. Do wyboru 5 różnych wzorów i kosztują 200 jenów każdy (ok. 6 zł).

  Na drugim zdjęciu mamy notesiki i przyklejane karteczki. Oba artykuły mają wzornictwo związane zarówno z inner jak i outer senshi. Notesiki są po 380 jenów (ok. 11 zł), przyklejane karteczki po 500 jenów (ok.14,80 zł). W pierwszym przypadku najprawdopodobniej jest to cena za sztukę, w drugim za zestaw inner lub outer senshi.

  Na ostatnim zdjęciu mamy 2 zestawy mini papeterii i kolejne obwoluty. Papeterie są w zestawach z motywami inner i outer senshi. W każdym zestawie mamy 2 wzory kopert i kartek, a także holograficzne naklejki, którymi można przyozdobić list (wymiary karty z naklejkami to 9 cm x 12,4 cm). Obwoluty, jakie są, każdy widzi, ale nie podano ich rozmiaru. Papeterie kosztują 380 jenów (ok. 11 zł), a obwoluty 400 jenów (ok. 11,80 zł).

  Jutro mają być opisane kolejne artykuły papiernicze.

  Aktualizacja na stronie

  W dziale z gadżetami dodane linki zakupowe, a w dziale z muzyką dodane poprawione płyty 2 i 3 z Music Box'u.

  Źródła: Strona rocznicowa 1, Strona rocznicowa 2
  Anime Japan 2014

  Na stronie rocznicowej ukazał się post z informacjami i zdjęciami z Anime Japan.

  Kanzenban

  Pojawiła się też oficjalnie informacja o kolejnych tomach mangi oraz nowe okładki. Grafika jest trochę większa i dokładniejsza, niż wczoraj.

  Strona rocznicowa

  Na stronie rocznicowej w dziale Animation pojawiła się zakładka z linkiem do wersji angielskiej. Na podstronie widnieje grafika z nowego anime z informacjami przetłumaczonymi na język angielski i logiem nowej serii również po angielsku.

  Aktualizacje na stronie

  W dziale z gadżetami dodałam linki do sklepów do nowego długopisu przemiany i Figuarts Zero Mercury, a w dziale z muzyką dodany pierwszy dysk Music Box'u.

  Źródła: Strona rocznicowa 1, Strona rocznicowa 2, Strona rocznicowa 3
  Isetan Sailor Moon

  Po raz kolejny w sklepie Isetan będzie można kupić ubrania inspirowane Sailor Moon. Tym razem będzie to współpraca z markami Riccimie Premiere Salon, Honey Bunch i Secret Honey. Do kupienia będzie między innymi sukienka Serenity, która jest najdroższym egzemplarzem w tej kolekcji i kosztuje 108 000 jenów (ok. 3214 zł). W kolekcji są również bluzki, sukienki, sweterki, torby, bluzy i spodnie. Kolekcja będzie dostępna 1-8 kwietnia w sklepie stacjonarnym Isetan w Shinjukku w budynki 2F. Można również robić zakupy online: Isetan.

  Anime Japan 2014

  W weekend odbyło się Anime Japan 2014. Niestety niczego nowego się nie dowiedzieliśmy, na stoisku Sailor Moon można było zobaczyć plakat z grafiką z nowego anime oraz wystawę z gadżetami, w tym najnowszą lalkę Pullip. Na zdjęciach poniżej można też zobaczyć pudełko od figurki S.H.Figuarts Sailor Venus.

  Okładki tomu 9 i 10 mangi

  Oto jak będą wyglądać okładki tych tomów, na razie tylko małe zdjęcie.

  Light na Hensou Pen

  Dzisiaj pojawiła się również informacja o kolejnym nowym gadżecie, jest to długopis używany do przemiany w inne osoby podczas używania zaklęcia Moon Power ni nare... . Jest on częścią linii Moonlight Memory, w której do tej pory pojawiły się dwa lusterka w kształcie broszek do przemiany.

  Jego wymiary to 4 cm x 16,7 cm x 3,3 cm, do zasilania są potrzebne 2 baterie LR41. Gadżet jest jednocześnie prawdziwym długopisem, wystarczy przekręcić końcówkę i wysunie się wkład. Kryształek na jego końcu świeci się po naciśnięciu klipsa z boku. Na razie można zamówić za pośrednictwem Premium Bandai (link), a kosztuje 4860 jenów (ok. 144 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wydanie planowane jest na lipiec.

  Aktualizacja na stronie

  W dziale z gadżetami dodane nowe linki do sklepów.

  Źródła: Strona rocznicowa, Twitter, Premium Bandai

  Dzisiaj została oficjalnie pokazana lalka Pullip. Będzie ją można obejrzeć podczas Anime Japan 2014. Data wydania na razie nie jest określona, podano tylko 2014 rok.

  Źródła: Strona rocznicowa Premium Bandai
  S.H. Figuarts Sailor Jupiter

  W końcu pojawiła się informacja o wydaniu Sailor Jupiter. Przedsprzedaż rozpoczyna się 2 kwietnia, a figurka zostanie wydania w lipcu. Jupiter jest wyższa, niż pozostałe, więc zostaną zachowane proporcje wzrostu między bohaterkami, mierzy 15 cm. W zestawie będą 3 wymienne twarze, 5 lewych dłoni, 5 prawych dłoni oraz dodatkowa grzywka z antenką wystającą z diademu. Cena jak zwykle 4200 jenów (ok. 125 zł).

  Proplica Moon Stick

  Podano także kolejną informację odnośnie Pałeczki, ma ona dodatkowo zawierać w zestawie Srebrny Kryształ w kształcie kwiatu, taki jaki możemy oglądać w filmie Sailor Moon R. Wygląda też na to, że kiedy Kryształ w kształcie kulki nie jest umieszczony w Pałeczce, to można go zdjąć z podstawki z żaróweczką i włożyć do Kryształu w kształcie kwiatu. W ten sposób można wyeksponować Srebrny Kryształ, nawet jeśli nie jest umieszczony w pałeczce. Widać to na zdjęciu 2 i 3. Pałeczka ma się ukazać w sprzedaży 19 kwietnia, w tym samym dniu pojawi się również Figuarts Venus.

  W magazynie Hobby Japan na maj, który ukaże się 25 marca, ma się pojawić artykuł o figurkach Figuarts i o Proplica Moon Stick.

  Zestaw 5 kolczyków

  Dzisiaj rozpoczyna się przedsprzedaż zestawu 5 kolczyków z symbolami planet. Data wydania to czerwiec.

  Skórzane gadżety

  Poza przypomnieniami o wcześniejszych gadżetach pojawiła się też informacja o nowych. Dostajemy kolejne elementy zestawu akcesoriów z różowej naturalnej skóry. Tym razem są to dwa rodzaje etui, które można wykorzystać na przykład do przechowywania identyfikatora lub dowodu osobistego, oba mają odpinane łańcuszki. Trzecim gadżetem jest etui na klucze, które po zamknięciu wygląda zupełnie jak wcześniej pokazywany portfel.

  Etui 1 ma wymiary 10,5 cm x 7,6 cm i ma wycięte okienko, przez które widać będzie identyfikator, a łańcuszek jest długości 70 cm. Kosztuje 8100 jenów (ok. 240 zł). Etui 2 na wymiary 10 cm x 7 cm i łańcuszek o długości 40 cm. Kosztuje 6480 jenów (ok. 190 zł). Etui na klucze ma wymiary 10,7 cm x 6,5 cm x 1,5 cm i ma 4 kółka, do których można przywiesić klucze. Cena to 7425 jenów (ok. 220 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj.

  Aktualizacja na stronie

  W dziale z muzyką dodana ostatnia płyta Song Boxu i Character Vision CD. W dziale z gadżetami dodane linki do sklepów z metalowymi naklejkami na iPhona, najnowszego zestawu gashapon z gumkami do włosów i dzisiejszych skórzanych akcesoriów.

  Źródła: Strona rocznicowa 1, Tamashii Nations, Strona rocznicowa 2, Strona rocznicowa 3

  Pojawił się kolejny zestaw mini obwolut, tym razem jest to już 3 zestaw. Grafika na obwolutach jest poświęcona Sailor Pluto, Saturn oraz Chibi Moon i Lunie-P. W automatach mają się pojawić w czerwcu, a cena jak zawsze 200 jenów za sztukę (ok. 6 zł).

  Na stronie dodałam 5 dysk Music Box'u.

  Źródła: Strona rocznicowa

  W dziale Muzyka dodane kolejne 2 płyty Song Box'u, a w dziale Gadżety dodany kolejny link do sklepu gdzie można kupić Figuarts Zero Mercury.

  Na stronie rocznicowej w dziale Animation umieszczona została z powrotem grafika z nowego anime, tym razem już oficjalnie. Na Anime Japan 2014, które odbędzie się 22 marca będzie wystawa związana z Sailor Moon i nowym anime, być może wtedy poznamy jeszcze jakieś informacje.

  W dziale gadżety dodałam także linki do nowych sklepów do Figuarts Zero Mercury i koszulek z koncertu Tribute Album.

  Źródła: Strona rocznicowa, Natalie.mu
  Tytuł i grafika z nowego anime

  Wczoraj na stronie rocznicowej w dziale Animation został umieszczony licznik, który miał odliczać czas przez następne 8 dni, jednak uruchomiony miał zostać dopiero dzisiaj. Za 8 dni mieliśmy zobaczyć jakąś nowość, ale ktoś, kto zajmuje się stroną, popełnił błąd i umieścił tę nowość na serwerze strony, która miała zostać ujawniona po zakończeniu odliczania. Była to grafika, która nie była do niczego podlinkowana, ale znajdowała się serwerze i to wystarczyło, bo ktoś się do niej dogrzebał i odliczanie jest już teraz niepotrzebne, bo wszyscy już wiedzą, o co chodzi. Aktualnie na stronie rocznicowej nie ma licznika, ani grafiki, ale mleko się rozlało, bo grafika krąży już po internecie. Ale przejdę do rzeczy. Grafika zawiera logo nowej serii, która będzie się nazywać Pretty Guardian Sailor Moon Crystal, a także rysunek Sailor Moon ze Srebrnym Kryształem, który ma bardzo mangowy charakter, co oznacza, że trzymanie się mangi odnosi się nie tylko do historii, ale też do wyglądu postaci. Na grafice jest również podana obsługa i krótki opis serii. W opisie nie ma nic odkrywczego, a w zasadzie pokrywa się z treścią dotychczasowego anime, czyli Luna znajduje Usagi, Usagi musi odnaleźć pozostałe wojowniczki, Księżniczkę i Srebrny Kryształ, a także będzie musiała walczyć z Królestwem Ciemności, które również poszukuje Kryształu.

  Figuarts Zero

  Na stronie rocznicowej pojawiły się informacje odnośnie figurek Figuarts Zero Sailor Moon i Sailor Mercury. Figurka Sailor Moon jutro wchodzi do sprzedaży. Figurka Sailor Mercury wejdzie do sprzedaży dopiero w sierpniu, ale już teraz rozpoczęła się jej przedsprzedaż na Premium Bandai i jest droższa niż Sailor Moon, bo kosztuje 9504 jeny (ok. 280 zł). Podane zostało także, że obie figurki mierzą 19 cm wysokości, czyli, że są niższe, niż wcześniej podawano (wcześniej była mowa o 22 cm) lub wkradł się tutaj jakiś błąd. Dodatkowo na stronie Tamashii Nations można obejrzeć obie figurki w widoku 360 stopni.

  Aktualizacja na stronie

  Na stronie dodane poprawione pierwsze 2 płyty z zestawu Song Box, a w dziale z gadżetami dodana strona z linkami do sklepów, gdzie można kupić rocznicowe gadżety.

  Kolejne tomy mangi

  Wiadomo już, że tomy 11 i 12 również zostaną wydane, bo na japońskim Amazonie prowadzona jest ich przedsprzedaż. Data wydania to 24 kwietnia. Linki są podane w dziale Gadżety.

  Źródła: Anime News Network, Strona rocznicowa, Tamashii Nations, Premium Bandai Natalie.mu

  Dzisiaj wchodzą do sprzedaży metalowe breloki gashapon w kształcie różnych magicznych przedmiotów związanych z Sailor Moon i Chibi Moon.

  Na stronie dodane kolejne poprawione płyty: Musical Bishoujo Senshi Sailor Moon Eien Densetsu Memorial Album 5, Musical Bishoujo Senshi Sailor Moon Memorial Ongaku Shuu ~Best Sound Track~.

  Źródła: Strona rocznicowa

  Kitagawa Keiko, która grała Sailor Mars w serialu live action, na krótki czas dołączy do Momoiro Clover Z. Współpraca ma na celu promocję filmu Akumu-chan The Movie, w którym Keiko gra jedną z głównych ról. Momoiro Clover Z śpiewały opening do serialu Akumu-chan, a teraz mają się również gościnnie pojawić w filmie.


  Na stronie dodałam kolejne poprawione single: Mars, Jupiter, Venus i Chibi Moon.

  Źródła: Nihongogo

  Pojawiła się informacja o kampanii, w której można dostać darmowe notesy Sailor Moon, wystarczy w sklepie objętym kampanią kupić wszystkie 5 eyelinerów naraz.

  N stronie wstawione poprawione kolejne single, tym razem Sailor Neptune, Moon i Mercury.

  Źródła: Strona rocznicowa