Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Czerwiec 2014

Sailor Moon

Pierwsze 23 odcinki pierwszej serii (starej nie Crystal) można teraz wykupić na iTunes i na Amazonie. Do wykupienia są dwie możliwości SD i HD, czyli niska i wysoka rozdzielczość. W niskiej rozdzielczości pojedynczy odcinek kosztuje 0,99 dolara (ok. 3 zł), a całość 16,99 dolara (ok. 52 zł). W wysokiej rozdzielczości pojedynczy odcinek kosztuje 1,99 dolara (ok. 6 zł), a całość 34,99 dolara (ok. 107 zł).

https://itunes.apple.com/us/tv-season/sailor-moon-original-japanese/id882985074?showLC=true
http://www.amazon.com/Wish-upon-Star-Narus-First/dp/B00LEAONWQ/ref=sr_1_3?s=instant-video&ie=UTF8&qid=1404156866&sr=1-3&keywords=sailor+moon

Sailor Moon Crystal

Podano seiyuu reszty postaci, które pojawią się w nowej serii.

Królowa Beryl - Watanabe Misa
Jadeite - Kishio Saisuke
Nephrite - Toriumi Kousuke
Zoisite - Matsukaze Masaya
Kunzite - Takemoto Eiji

Tsukino Ikuko - Mizutani Yuko
Tsukino Shingou - Ryuu Seira
Oosaka Naru - Satou Satomi
Sakurada Haruna - Kanda Akemi
Furuhata Motoki - Okamoto Hiroshi
Umino Gurio - Yamashita Daiki
Yumiko - Hyang-Ri Kim
Kuri - Morishita Yukiko
Dwie ostatnie postacie to koleżanki Usagi z jej klasy.

ViVi Night

Na tej części, którą można było obejrzeć na Nico Nico więcej można się było dowiedzieć na temat nowego musicalu, niż na temat anime. Przez pierwsze 20 minut i tak praktycznie nic się nie działo, najpierw leciała plansza, a potem pokazywali ludzi, jak zajmują swoje miejsca. Potem zrobiono prezentację modelek, które były ubrane w sukienki luźno zainspirowane różnymi wojowniczkami. Potem pokazał się prowadzący, którym był ten sam mężczyzna, który prowadził koncert MTV.

Później pojawiły się aktorki grające w nowym musicalu. Powiedziały parę słów od siebie, czyli to zazwyczaj: przedstawienie się, opowiadanie o miłych wspomnieniach i wrażeniach itp. Zaśpiewały też dwie piosenki: Shiratsuki! Gonin Onna i We are the Pretty Guardian. Pierwsza pojawi się w nowym musicalu, ma lekko prze-aranżowaną muzykę i zwrotkę śpiewaną przez Sailor Mercury, w poprzedniej wersji nie miała ona swojej zwrotki, bo w czasie kiedy śpiewana była ta piosenka Sailor Mercury była porwana przez Królestwo Ciemności. Nie wykluczone, że druga piosenka również pojawi się powtórnie. Dziewczyny zapraszały też na Japan Expo w Paryżu, gdzie mają występować i oczywiście zachęcały do obejrzenia nowego anime.

Po występie pojawiły się znowu modelki, które brały udział w loterii. Losowały miejsca na widowni, a osoba, która siedziała, na danym miejscu wygrywała określoną nagrodę. Do wygrania były: mini torba i okładka na książkę z koronką, etui na iPhona w kształcie kokardy z broszkami do przemiany, zestaw gashapon z gumkami do włosów, bluzy, figurka Sailor Moon z serii Girls Memories.

Później wyszedł Fumio Osano i losował osoby, które wygrały plakaty z ilustracjami z najnowszego wydania mangi, jednak ze względu na wzrok poprosił jedną z modelek o odczytanie numerów.

Na koniec została jeszcze jedna nagroda do wygrania, była to Proplica Moon Stick.

Później miał się rozpocząć pokaz pierwszego odcinka Sailor Moon Crystal, więc emisja przez Nico Nico została zakończona.

W internecie pojawiły się klatki z pierwszego odcinka, na których można zobaczyć Mamoru w kolorze.

Źródła: Crunchyroll, ANN
Sailor Moon Crystal

Na Nico Nico pojawiła się strona o Sailor Moon Crystal po angielsku. Na samej górze pod napisem coming soon są podane języki, w których będą napisy. Sekcja nie jest jeszcze aktywna. Na razie wymienione języki to: chiński, malajski (Malezja), hiszpański, włoski, portugalski, koreański, indonezyjski i tradycyjny chiński. Przy tym ostatnim się trochę pogubiłam, bo jest tam wstawiona flaga Chile, a w tym kraju nie mówi się po chińsku. Być może flaga Chile została pomylona z Tajwańską, jest podobna i na Tajwanie językiem urzędowym jest chiński. Być może to jakiś błąd, wszystko się okaże, gdy ta część strony będzie już aktywna.

http://ch.nicovideo.jp/sailormoon_English

Dzisiaj o 12:00 naszego czasu rozpocznie się streaming na żywo z przyjęcia urodzinowego Usagi.

http://live.nicovideo.jp/watch/lv182774333

Do obejrzenia trzeba skorzystać z na przykład hola!, bo na nasz kraj jest blokada.

Prism Power Dome

W planach są kolejne dziwne gadżety. Na razie na zdjęciu są tylko prototypy. Mają to być śnieżne kule (taka kula z wodą w środku i jakąś miniaturką, jak się ją potrząśnie, to w środku zaczynają latać drobinki imitujące na przykład śnieg). Te kule mają być w kształcie przedmiotów magicznych, na razie pokazany jest prototyp Świętego Graala Sailor Moon i góra od pałeczki Sailor Chibi. Mają być jeszcze wzory odpowiadające Sailor Mercury, Mars, Jupiter i Venus. W sumie będzie 6 różnych kul. Jest to zestaw gashapon, więc kule będą raczej kulkami. Data wydania planowana na październik 2014, a cena to 300 jenów za sztukę.

Pullip

Pullip ogłosił wyniki ankiety na kolejną lalkę. W różnych kategoriach wygrywają Sailor Mars, Chibi Moon i Luna w ludzkiej postaci.

Sailor Moon Crystal x SHIBUYA109

Wygląda na to, że pojawią się pierwsze gadżety związane z Sailor Moon Crystal. Będziemy mieć kolejną współpracę, tym razem z tokijską galerią handlową SHIBUYA109. Wszystko odbędzie się w dniach 5-11 lipca. Galeria obchodzi swoją 35 rocznicę i z tej okazji urządza 7-dniową wyprzedaż. Na froncie budynku ma zawisnąć grafika z Sailor Moon Crystal, a w holu z windami ma się pojawić grafika w pięcioma wojowniczkami, która będzie witać klientów. Będzie też sesja zdjęciowa w oryginalnym kostiumie Sailor Moon.

Dodatkowo pierwsze 5000 osób, które wejdą do budynku, otrzymają gadżety ze współpracy z galerią. 5-6 lipca będzie to wachlarz, a 12-13 lipca będzie to obwoluta.
Będą też gadżety w postaci toreb związane z Sailor Moon i Sailor Moon Crystal we współpracy ze Spinns. Sailor Moon Crystal będą poświęcone 2 torby, a starej serii 4. Jest to limitowana współpraca i torby mają być dostępne tylko przez kilka dni. Będą też sprzedawane w dwóch innych sklepach KOHRINBO109 i SHIZUOKA109.

Aktualizacja na stronie

Dodany nowy link zakupowy do pomadek ochronnych Uranus i Neptune.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Pullip, Strona oficjalna
Sailor Moon Crystal

Wygląda na to, że na dzisiaj to jeszcze nie koniec wiadomości. Na stronie Nico Nico pojawiły się linki do speciali ze starego anime. Jeden ma obejmować odcinki 1-23, a drugi 24-46. Pierwszy ma być dostępny 12 lipca, a drugi 13 lipca. Myślę, że może to być coś w guście memoriali (chyba że po prostu puszczą memorial pocięty na pół).
Na oficjalnym Twitterze poinformowano też, że ekipa twórców oglądała dzisiaj premierowo pierwszy odcinek Sailor Moon Crystal. Pokaz okazał się wzruszający, a Munehisa Sakai napisał na swoim Twitterze, że świętuje ukończenie pierwszego odcinka.

Petite Etrangere

Pokazano zdjęcia reszty obsady w kostiumach. Na zdjęciach można zobaczyć Demanda, Saphira, Rubeusa, Esmeraude i Black Lady.

Źródła: Nico Nico, Strona oficjalna, Twitter 1, Twitter 2
Mini portfel i torebka

Oficjalnie ogłoszono mini portfel i torebkę, które można było obejrzeć wcześniej na Tokyo Toy Show. Portfel ma wymiary 100x190x23 mm. W środku jest przegródka na monety i przegródki na 6 kart. Torebka ma wymiary 150x220x65 mm, łańcuszek ma długość 70 cm. Oba przedmioty można już zamawiać na Premium Bandai.

Fartuch kuchenny

Dzisiaj rozpoczyna się przedsprzedaż fartucha kuchennego, który po raz pierwszy został zaprezentowany w programie Denjin Getcha. Po założeniu fartuszka na siebie wygląda się jak w stroju wojowniczki. Fartuch opisany jest jako wersja Sailor Moon, więc podejrzewam, że w późniejszym czasie pokażą się inne wersje. Fartuch mierzy w pasie 73 cm, a razem z tasiemkami do wiązania 87 cm. Fartuszek jest wykonany z bawełny, a tasiemki z poliestru. Cena to 6480 jenów (ok. 194 zł).

Bluzy z nadrukiem

Wcześniej różowa bluza była już dostępna w sprzedaży, tym razem do kupienia jest pięć sztuk w kolorach inner senshi. Te same bluzy nosiły również Momoiro Clover Z na koncercie MTV. Rozmiar jest tylko jeden, damskie M. Wymiary to: długość 65 cm, ramiona 43 cm, szerokość w klatce piersiowej 50 cm, ściągacz 44 cm i długość rękawa 63 cm. Bluzy uszyte są z poliestru. Cena to 9245 jenów (ok. 276 zł) za bluzę. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Premium Bandai, ale będzie je można kupić także na ViVi Night. Wydanie jest zaplanowane na lipiec.

Gashapon

Oficjalnie ogłoszono 4 zestaw breloków gashapon. W skład zestawu wchodzą wojowniczki w strojach codziennych i Księżniczka Serenity. Data wydania to sierpień, cena jak zwykle 300 jenów za sztukę (ok. 9 zł).

Aktualności na stronie

W dziale Gadżety dodane linki zakupowe i uaktualniłam stronę w dziale Anime z linkami do serwisów, gdzie można oglądać nowe anime.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Sailor Moon Crystal i ViVi Night

Impreza urodzinowa Usagi, na której będzie można obejrzeć przedpremierowo pierwszy odcinek nowej serii, będzie transmitowana na żywo poprzez Nico Nico. Obejrzymy jedynie jej pierwszą część, więc raczej nie będzie można zobaczyć pierwszego odcinka. Przypuszczam, że transmisja będzie obejmować występy zaproszonych gości, min Momoiro Clover Z i aktorki z nowego musicalu.
Na stronie Nico Nico pojawiła się już strona z linkami do Sailor Moon Crystal. Na razie można tam obejrzeć trailery, łącznie z trailerem rozszerzonym, o którym pisałam wczoraj, ale w wersji japońskiej. BGM występujący w rozszerzonym trailerze jest śpiewany przez chór Kyo, a melodia nosi tytuł Kryształowe Pałace. Na stronie pojawiły się również linki do stron z eventem ViVi i do pierwszego odcinka Sailor Moon Crystal. Niestety w obu wypadkach pojawia się powiadomienie, że ten program nie jest dostępny w twoim regionie. I to by było na tyle emisji na cały świat nowej serii. Na szczęście przy użyciu hola! bez problemu można wejść na obie strony.
Crunchyroll potwierdziło też, że za pośrednictwem ich serwisu seria będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Południowej Afryce, Australii, Nowej Zelandii i w całej Ameryce Łacińskiej włączając w to centralną i południową Amerykę oraz Karaiby. Będą również udostępniać napisy w języku hiszpańskim dla krajów hiszpańskojęzycznych.
W dziale Anime umieściłam stronę, na której jest opisane gdzie można będzie oglądać Sailor Moon Crystal oraz krótkie opisy poszczególnych serwisów. Link do tej strony jest też umieszczony na stronie głównej.

Aktualizacja na stronie

W dziale strona dodany link do strony Sea of Serenity.

Źródła: Strona oficjalna, Twitter, Tumblr, Anmtv
Sailor Moon x Spinns

Kolejne urania i akcesoria marki Spinns można już teraz kupić na Premium Bandai. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w sierpniu.

Sailor Moon Crystal

Viz Media przedstawiło nowy rozszerzony trailer z angielskimi napisami. Różni się on od poprzedniego tym, że zamiast piosenki leci nowa muzyka, a na zakończenie Mitsuishi Kotono wygłasza całą przemowę Sailor Moon.Crunchyroll poinformowało o tym, że będą puszczać w swoim serwisie nową serię w tym samym czasie co na Nico Nico. Co za tym idzie, teraz będzie można równocześnie oglądać nową serię o tej samej porze i w tych samych dniach na 4 różnych stronach: Nico Nico, Hulu, Neon Alley i Crunchyroll.

Aktualizacja na stronie

W dziale Gadżety dodane nowe linki zakupowe.

Źródła: Strona oficjalna, Anime News Network
Loteria Ichiban Kuji

Ichiban Kuji to loterie organizowane w sklepach przez Banpresto. W loterii będzie można wygrać gadżety związane z Sailor Moon. Wystarczy kupić los i otworzyć go na miejscu w sklepie. W zależności od tego jak będzie oznaczony los, będzie można wygrać:
nagroda A: Sailor Moon Dreamy Figure (figurka Sailor Moon)
nagroda B: ręcznik kąpielowy (galaxxxy collaboration)
nagroda C: maskotka Luny (galaxxxy collaboration)
nagroda D: kosmetyczka z motywem Crystal Star
nagroda E: zestaw szklanek (tutaj pewna nie jestem, gdyż oryginalnie jest to opisane jako collection glass i przychodzą mi na myśl właśnie szklanki; galaxxxy collaboration)
nagroda F: odblaskowa zawieszka
nagroda G: ręcznik do rąk (galaxxxy collaboration)
ostatni los: ten, kto kupi ostatni los, wygra kieszonkowy zegarek w kształcie broszki do przemiany.
kampania podwójnej szansy: Sailor Moon Dreamy Figure (galaxxxy collaboration)
Część przedmiotów jest tworzona we współpracy z marką galaxxxy. Wykupienie jednego losu kosztuje 1620 jenów (ok. 49 zł). Loteria jest zaplanowana na środek listopada 2014.

Płyty winylowe

Oto jak wygląda zestaw płyt winylowych na żywo.

Aktualizacja na stronie

W dziale Gadżety dodane nowe linki zakupowe.

Źródła: Strona oficjalna, Ichiban Kuji, Twitter
Japan Expo we Francji

5 lipca, czyli tego samego dnia, co premiera nowego anime, na Japan Expo we Francji mają się pojawić aktorki z najnowszego musicalu. Na miejscu mają być Ookubo Satomi, Koyama Momoyo, Nanaki Kanon, Takahashi Yuu, Sakata Shiori i Yamato Yuuga. W godzinach 11:30 - 12:00 ma być mini występ i rozmowa z aktorkami, ten etap będzie częścią obchodów 15 rocznicy Japan Expo w Paryżu, a w godzinach 14:30 - 15:30 w sali kinowej ma być pokazane streszczenie występu Sailor Moon, a także ponownie mają się pojawić aktorki grające w nowym myu.
Dwa lata temu to samo Expo brało udział w ogłaszaniu nowego anime, więc myślę, że możemy się spodziewać transmisji na żywo poprzez Nico Nico.

Gashapon

24 czerwca ma się pojawić w automatach zestaw akcesoriów kosmetycznych, czyli kosmetyczki, gumki do włosów i lusterka.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Obwoluty

Pojawi się już 4 zestaw mini obwolut. W zestawie ma być 8 różnych wzorów, ale na razie zostały ujawnione 2. Data wydania to wrzesień 2014, a cena pojedynczej sztuki to 200 jenów (ok. 6 zł).

Sailor Moon Crystal

Viz Media ogłosiło, że nowe anime Sailor Moon Crystal będzie można oglądać również na Hulu i Neon Alley. Na Hulu pojawiła się już odpowiednia strona, a także trailer w języku angielskim. Na obu serwisach można w tej chwili oglądać odcinki starego anime z nowym tłumaczeniem.
Jak do tej pory wiadomo, że nową serię będzie można oglądać na Nico Nico, Crunchyroll, Hulu i Neon Alley.


Źródła: Strona oficjalna, Hulu
Gadżety z automatów "łapa szczęścia"

Kilka kolejnych zdjęć.

Anime Expo 2014

W sobotę 5 lipca ma się odbyć panel poświęcony Sailor Moon na Anime Expo 2014. Na panelu będzie można między innymi zobaczyć pierwszy odcinek starego anime z nowym dubbingiem, który jest przygotowywany na nowe amerykańskie wydanie DVD Blu-ray, a także będzie można zobaczyć pierwszy odcinek Sailor Moon Crystal z napisami.

Szósta rocznica śmierci Kanbe Miyuki

Dzisiaj przypada szósta rocznica jej śmierci, zmarła 18 czerwca 2008 roku w wieku 24 lat z powodu niewydolności serca. Najbardziej była znana z roli Sailor Moon w musicalach. Zagrała w czterech musicalach Sailor Moon z tzw. wampirzej sagi.

Źródła: Twitter, Viz
Pullip

Trochę zdjęć nowej lalki ze wszystkich stron.

Obudowy na iPhony

Dzisiaj smartfonowych gadżetów ciąg dalszy. Oficjalna strona przedstawia nowe obudowy na iPhona5. Pierwszy zestaw to 6 różnych obudów ze wzorami witrażowymi, które są bardzo popularne. Na obudowach mamy Księżniczkę Serenity oraz inner senshi. Data wydania to koniec września, a cena to 2000 jenów (ok. 60 zł) za obudowę.

W drugim zestawie obudowy są silikonowe i do tego trójwymiarowe. Do wyboru są cztery rożne wzory. Data wydania to również koniec września, a cena to 3686 jenów (ok. 110 zł) za obudowę.

Gadżety z automatów "łapa szczęścia"

Dzisiaj pojawiły się w automatach figurka Sailor Moon i lusterka.

Źródła: AmiAmi, Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Twitter
Kolejna nowość na Tokyo Toy Show

W sprzedaży pojawią się kolejne akcesoria z różowej skóry. Wcześniej były już portfel, etui na karty, zawieszka na identyfikator itp. Tym razem do kompletu można będzie uzbierać mini portfel i torebkę. Tak jak poprzednio oba artykuły posiadają metalową ozdobę w kształcie broszki Crystal Star. Mini portfel to wydatek 13500 jenów (ok. 403 zł), a torebka to aż 30240 jeny (ok. 902 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się pod koniec czerwca, zapewne na Premium Bandai. Data wydania nie jest jeszcze znana.

Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć z Tokyo Toy Show.

Naklejki na telefon

Na stronie oficjalnej również pojawiły się gadżetowe nowości. Tym razem mamy nowości związane z telefonami komórkowymi. Pierwsze z nich to ozdobne folie ochronne na ekran iPhone5/iPhone5s/iPhone5c.

Do wyboru będzie 5 różnych wzorów: Shuugou (zebranie, spotkanie), Ribbon (kokarda), Item (magiczne przedmioty), Garden (ogród) i Sweets (słodycze). W sprzedaży mają się pojawić w sierpniu, cena pojedynczej folii to 780 jenów (ok. 23 zł).

Jeśli chodzi o naklejki ma się też pojawić w sprzedaży drugi zestaw naklejek Decometa. Do wyboru będą naklejki z 10 różnymi wojowniczkami. Wszystkie metalowe naklejki są w kolorze złotym. Wydane mają zostać również w sierpniu. Cena jednej naklejki to 480 jenów (ok. 14 zł).

Sailor Moon x ITS'DEMO

Zapowiada nam się kolejna współpraca, tym razem z marką ITS'DEMO. W ofercie będzie kilka różnych artykułów: kosmetyczki i lusterka w różnej formie oraz etui na identyfikatory. Akcesoria mają być dostępne w lokalnych sklepach w całej Japonii. Ceny przedstawiają się następująco: kosmetyczki - 1400 jenów (ok.42 zł), płaskie kosmetyczki - 1200 jenów (ok. 36 zł), torebki z uszami - 2400 jenów (ok. 72 zł), małe kieszonki ze sznurkiem - 1300 jenów (ok. 39 zł), akrylowe lusterka - 1000 jenów (ok. 30 zł), akrylowe etui na identyfikator - 1500 jenów (ok. 45 zł) i zamykane lusterko - 2500 jenów (ok. 75 zł). Wszystko ma zostać wydane w lipcu.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Nowa maskotka

Pojawi się nowa seria maskotek, te będą większe, niż poprzednie. Rozmiarów jeszcze nie podano, ale na zbiorowym zdjęciu poniżej widać, że maskotka jest większa od figurek Figuarts Zero, więc myślę, że może mieć około 30 cm. Data wydania to lipiec 2014, a cena to 3600 jenów (ok. 107 zł).

Pluszowe breloki

To nie koniec pluszowości na dzisiaj, doczekamy się również pluszowych breloków. Pierwszy będzie w kształcie kokardy z broszką do przemiany Sailor Moon, drugi w kształcie długopisu do przemiany Light na Hensou Pen, a trzeci w kształcie broszki Crystal Star. Ostatni będzie jednocześnie małą portmonetką zamykaną na ekspres. Wszystkie trzy mają się ukazać w lipcu. Pierwsze dwie mają kosztować 1300 jenów (ok. 39 zł), a trzecia 1600 jenów (ok. 48 zł).

Zarówno maskotkę, jak i breloki można obejrzeć teraz na Tokyo Toy Show.

Figuarts Uranus i Neptune

Na Tokyo Toy Show można również oglądać nowe figurki.

Aktualizacja na stronie

W dziale Muzyka dodany po raz pierwszy nowy album, czyli Memorial Tribute. Dodany również opis płyt winylowych.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Twitter 1, Twitter 2
Pullip

Wygląda na to, że Pullip ma w planach wydanie kilka kalek z serii Sailor Moon. Pojawiła się ankieta, w której można wskazać, którą lalkę byśmy chcieli jako drugą i trzecią, można też wybrać typ lalki. Jeśli chodzi o drugą lalkę to można wybrać spośród reszty innerek, a w przypadku następnej lalki wybór jest już znacznie większy. Do wyboru są: Super i Eternal Sailor Moon, Księżniczka i Nowa Królowa Serenity, Tuxedo Kamen, wszystkie wojowniczki, Czarna Dama, Książę Endymion, Luna w ludzkiej formie, Sailor V, a także można podać swój własny typ. Swoje zgłoszenia można przesyłać za pomocą maila, Twittera i Facebooka od 11 do 18 czerwca.

Tokyo Toy Show 2014

Już pojawiły się pierwsze zdjęcia, chociaż Tokyo Toy Show rozpocznie się dopiero w 14 czerwca. Będzie tam można zobaczyć nowe gadżety, min: Cutie Moon Rod, perfumy, balsamy do ust, pałeczki, a także pokolorowane Figuarts Sailor Uranus i Neptune.

S. H. Figuarts Sailor Uranus i Sailor Neptune

Na stronie oficjalnej zostały pokazane pokolorowane figurki Urana i Neptuna. Przedsprzedaż na obie figurki rozpoczyna się 4 lipca, Uranus ma wyjść w grudniu 2014 roku, a Neptune w styczniu 2015 roku. Cena to 4500 jenów (ok. 134 zł).

Animage i Animedia

Ostatnio w magazynach Animage i Animedia na lipiec 2014 pokazały się artykuły wraz z grafikami na temat nowego anime Sailor Moon Crystal. Część z tych grafik pokazywałam już wcześniej. W Animedia jest rozkładany plakat, na którym dziewczyny siedzą w kawiarni, a w Animage był pokazany szkic Mamoru.

Animedia:

Animage:

Przyjęcie urodzinowe ViVi Night

Na imprezie organizowanej przez magazyn ViVi, gdzie będzie można przedpremierowo obejrzeć pierwszy odcinek nowego anime, wystąpią również aktorki z nowego musicalu i Momoiro Clover Z.

Aktualności na stronie

Dodany album Musical Bishoujo Senshi Sailor Moon Marinamoon Special Edition - Shin Kaguya Shima Densetsu (Kaiteiban) MARINAMOON FINAL w dziale z muzyką i dodany link zakupowy w dziale z gadżetami.

Źródła: Groove Pullip, RocketNews, Facebook, Strona oficjalna, Wildmushroomland
Miracle Romance Eau de Toilette Sailor Moon

Pojawił się kolejny kosmetyk w postaci perfum. Dla mnie to pierwszy gadżet, który kompletnie nie kojarzy mi się z Sailor Moon. Jedyne sailorkowe akcenty to pudełko i półksiężyc na korku od butelki. Zapach ma być delikatny, oparty na nutach kwiatowych i cytrusowych z elementami piżma i drewna. Pojemność to 50 ml, wymiary 65 x 65 x 105 mm, a cena to 5400 jenów (ok. 160 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, wydanie nastąpi dopiero w listopadzie.

Aktualizacje na stronie

W dziale Muzyka dodana poprawiona płyta Bishoujo Senshi Sailor Moon - Zenkyoku Shuu, a w dziale Gadżety dodane linki zakupowe.

Źródła: Strona oficjalna, Premium Bandai
Sailor Moon Crystal

W dziale Media wstawiony do pobrania trailer wraz z tłumaczeniem.

W sieci pojawiły się fragmenty z prawdopodobnie magazynu Animedia przedstawiające szkic postaci Mamoru.

Natrafiłam też na fragment chyba jakiegoś skryptu, gdzie jest podany tytuł pierwszego odcinka i krótki opis. Tytuł jest taki, jak pierwszego rozdziału mangi, czyli "Usagi - Sailor Moon", jeśli chodzi o opis, to niespodzianek nie ma, ktoś napada na sklepy jubilerskie, a dalej to już wiadomo.

Źródła: Twitter
Denjin ☆ Getcha!

W programie nie pojawiło się nic nowego. Rozmowa była głównie o ulubionych wojowniczkach, trochę o powstaniu tytułu, pokazano gadżety, przypomniano o wydaniu DVD La Reconquista, pokazano projekty postaci do nowego anime. W sumie najważniejszą częścią tego programu było to, że 5 godzin po jego zakończeniu miała się pojawić jakaś nowość związana z nowym anime. Tą nowością okazał się trailer. W programie pokazano też nowy gadżet w postaci fartucha, który ma się ukazać za jakiś czas.

Sailor Moon Crystal

Do nowego anime opening i ending śpiewają oczywiście Momoiro Clover Z. Piosenka otwierająca nosi tytuł Moon Pride, a zamykająca Gekkou (księżycowa tęcza - to tęcza, która powstaje dzięki światłu odbijającemu się od powierzchni Księżyca). Opening został skomponowany przez Revo z Linked Horizon, który tworzył też opening do Attack on Titan. Ending został skomponowany przez Akiko Kosakę, która skomponowana również piosenkę Tuxedo Mirage. Obie piosenki zostaną wydane na nowym singlu, który ukaże się na koniec lipca. Płyty będzie można kupić w dwóch wariantach, samo CD lub CD + Blu-ray. Na CD będą oczywiście nowe piosenki + te same piosenki w wersji instrumentalnej oraz Moon Revenge w wersji piosenki i instrumentalnej. W wersji łączonej nie będzie na CD Moon Revenge, za to na Blu-ray będzie muzyczne video do piosenki Moon Pride. Pierwsze wydania będą mieć dodatkowe bonusy, na razie nie wiadomo jakie. Sama płyta CD kosztuje 1234 jeny (ok. 36 zł), a w wersji z płytą Blu-ray kosztuje 1851 jenów (ok. 55 zł).

PROPLICA Cutie Moon Rod

Ten tydzień jest pełen nowości. Dzisiaj zapowiedziano wydanie nowego gadżetu z serii Proplica i wygląda na to, że w ankiecie zwyciężyło berło z serii R.

Berło będzie można wyeksponować na rozsuwanej podstawce, która ma na dole Księżycowy Pałac. Berło będzie można oglądać w najbliższym czasie na Tokyo Toy Show 2014 14 i 15 czerwca. Wydanie planowane jest dopiero na październik, przedsprzedaż rozpoczyna się 1 lipca. Cena to 10 000 jenów (ok. 295 zł).

Aktualizacje na stronie

W dziale z muzyką dodana ostatnia płyta boxu Moonlight Real Girl, a w dziale z gadżetami nowe linki zakupowe do najnowszych płyt z muzyką.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Sailor Moon Collectibles
Pierwszy trailer Sailor Moon Crystal

Dzisiaj pojawił się pierwszy trailer nowej serii Sailor Moon Crystal. Piosenka śpiewana przez Momoiro Clover Z, która będzie nowym openingiem, nosi tytuł Moon Pride. Już zapowiedziano wydanie CD+Blu-ray. Lunie będzie podkładać głos Ryo Hirohashi, a Mamoru - Kenji Nojima. Na dzisiaj to wszystko, więcej napiszę jutro, bo dzisiaj już mi się nie chce w tym wszystkim grzebać. Wracam do oglądania trailera po raz kolejny.

Petit Chara

Pojawi się limitowana wersja 3 zestawu Petit Chara. Zestaw ma być sprzedawany poprzez Premium Bandai. W zestawie ma być dostępny Artemis w takiej samej pozycji jak Luna z plastrem na głowie. Przedsprzedaż rozpoczyna się 16 czerwca, wydanie jest planowane na wrzesień. Cena zestawu to 3000 jenów (ok.90 zł).

Zestaw pomadek ochronnych

Pojawi się kolejny kosmetyk z serii Miracle Romance, Będzie to zestaw dwóch pomadek ochronnych w jednym pudełku. Obie pomadki będą mieć końcówki w kształcie pałeczek do przemiany Sailor Uranus i Sailor Neptune. Pałeczka Sailor Uranus ma mieć zapach "planetarnej mięty", a pałeczka Sailor Neptune zapach "mistycznego oceanu". Pomadki mają wymiary 11 x 15 x 4 cm.

Przedsprzedaż na zestaw rozpoczyna się już dzisiaj, a wydanie ma nastąpić dopiero we wrześniu. Zestaw kosztuje 3024 jeny (ok. 90 zł). Wcześniej w tej serii pojawiła się Moon Stick Lipstick.

Drugi zestaw pałeczek

W sprzedaży pojawią się również kolejne pałeczki. Tym razem będą mieć końcówki w kształcie Spiral Heart Moon Rod i pałeczek do przemiany Sailor Uranus i Sailor Neptune. Pałeczki będą mieć też inne pudełka, niż te, które zostały wydane wcześniej. Pałeczki mają odpowiednio długość 22 i 22,5 cm.

Pojedyncza para kosztuje 1620 jenów (ok. 48 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Premium Bandai.

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodana poprawiona płyta Moonlight Real Girl CD-BOX, płyta nr 2. W dziale z gadżetami dodane nowe linki zakupowe.

Źródła: Strona oficjalna 1, Megatreashop, Strona oficjalna 2, Premium Bandai, Strona oficjalna 3
Petite Etrangere

Ulotka reklamująca nowy musical z Yuugą.

Zestaw kosmetyczny gashapon

Najnowsze zdjęcia zestawu gashapon zawierającego lusterka, gumki do włosów i kosmetyczki.

3 zestaw mini obwolut

Tak będą wyglądać poszczególne obwoluty z obu stron.

A tak automaty, w których będzie je można kupić.

Denjin ☆ Getcha! na Nico Nico

Na Nico Nico w programie poświęconym grom i anime gościnnie mają się pojawić Fumio Osano i producentka nowego anime Kaminoki Yuu. Program będzie nadawany 5 czerwca o godzinie 21:00 czasu japońskiego. Obejrzeć go będzie można tutaj:
http://live.nicovideo.jp/watch/lv180901877

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodana poprawiona płyta Moonlight Real Girl CD-BOX, płyta nr 1.

Źródła: Twitter, Strona oficjalna
Petite Etrangere

Dzisiaj na stronie oficjalnej pokazano plakat w większym rozmiarze i lepszej jakości, uruchomiono też stronę poświęconą nowemu musicalowi. Podano nawet zarys historii, która przedstawia się jak zwykle standardowo. Przybywa tajemnicza dziewczynka o imieniu Chibiusa i jednocześnie pojawia się nowy wróg, Czarny Księżyc. Wojowniczki muszą rozwiązać zagadkę tajemniczej dziewczynki i walczyć z nowym wrogiem.

W zakładce z obsadą podano także pełną obsadę i zdjęcia wojowniczek i Tuxedo Kamen, a także nazwiska aktorów grających wrogów, zdjęcia mają być pokazane później.

Wygląda na to, że kolejny musical będzie również z w całości żeńską obsadą, która przedstawia się następująco:
Książę Demand - Mahiro Erika
Saphir - Manami Sora
Rubeus - Tetemichi Riona
Esmeraude - Hiromura Mitsumi
Czarna Dama - Ito Yui
Jest również siedem droidów: Saitou Kumiko, Kodama Moka, Aoyama Eriko, Itou Ayaka, Ito Yuka, Imano Akino i Nakaoka Ayumi. Dwie pierwsze grały również Lemury w Rekonkwiście.

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodana poprawiona płyta Musical Bishoujo Senshi Sailor Moon Memorial Album 13 - Shin Kaguya Shima Densetsu.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Petit Chara

Oto 3 zestaw w 2 różnych wersjach.

Petite Etrangere

W najnowszym numerze magazynu Nakayoshi pokazano plakat z musicalu Petite Etrangere. Na plakacie widnieje Sailor Pluto i dwie różne aktorki grające Chibi Moon (dwie są podobno dlatego, że dzieci nie mogą pracować na pełen etat). We wcześniejszych musicalach bywało już tak, że rolę Chibi Moon grywały dwie różne aktorki. Sailor Pluto będzie grać Ishii Mikako (石井美絵子, 24 lata), a Sailor Chibi Moon będą grać Kuge Kokoro (久家心, 10 lat) i Kanda Airi (神田愛莉, 11 lat).

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodana poprawiona płyta Koro-chan Pack 3.

Źródła: Twitter
Petit Chara

W poprzedniej wiadomości nastąpiła mała poprawka. Wonder Festiwal nie odbywał się maju, tylko dopiero odbędzie się 27 lipca. Tam będzie można kupić limitowany zestaw Petit Chara. A teraz jeszcze kilka dodatkowych zdjęć z MegaHobby Expo 2014 Spring.

Zawieszki do słuchawek

We wrześniu 2014 mają się pojawić zawieszki do słuchawek dousznych. Po doczepieniu będą przypominać kolczyki. Zawieszki można też odczepić od uchwytu i za pomocą karabińczyka przymocować do czegoś innego. Będą dostępne w automatach gashapon, a cena to 300 jenów (ok. 9 zł) za parę. Dostępnych będzie 5 zestawów odpowiadających poszczególnym inner senshi. Długość zawieszek to ok. 4 cm w przypadku Sailor Moon, reszta będzie trochę krótsza.

Aktualizacja na stronie

W dziale z muzyką dodana poprawiona płyta DJ Moon 3.

Źródła: Twitter, Sailor Moon Collectibles