Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Sierpień 2014

Portable Multi Pouch

Są to pokrowce na urządzenia elektroniczne typu telefon czy aparat fotograficzny. Wykonane są z gumy chloroprenowej i mieszczą urządzenia do wielkości 156 x 91 x 23 mm. Do wyboru są dwa wzory, a cena pojedynczej sztuki to 1480 jenów (ok. 45 zł). W sprzedaży pojawią się w listopadzie.

Słuchawki

W sprzedaży pojawią się słuchawki w pudełku w kształcie broszki do przemiany. Do wyboru są dwie wersje Cosmic Heart Compact i Crisis Moon Compact. Słuchawki są chowane w pudełku w kształcie broszki i ten sam wzór broszki występuje również na słuchawkach. Kosztują 3680 jenów (ok. 112 zł) i w sprzedaży będą dostępne w grudniu.

Crystal make up jewelry

Pojawi się również nowa biżuteria do serii Crystal. Wcześniej były już pierścionki i kolczyki, teraz będzie to wisiorek w kształcie broszki do przemiany Sailor Moon. Jak zwykle jest to dosyć droga biżuteria, wykonana ze srebra próby 925 i pozłacana, ozdobiona kryształkami Swarovskiego. Cena to 13750 jenów (ok. 420 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Premium Bandai, a wysyłka nastąpi w listopadzie.

Aktualizacje na stronie

W dziale Media dodany 3 odcinek Sailor Moon Crystal, a w dziale Gadżety dodany kolejny link zakupowy.

Źródła: Newslounge, Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Petite Etrangere

Garść zdjęć z najnowszego musicalu.

Naklejki

W sprzedaży pojawią się kolejne naklejki, tym razem do przyozdobienia telefonu itp. Do wyboru są 3 różne arkusze, cena za jeden to 480 jenów (ok. 15 zł). W sprzedaży pojawią się w październiku.

Proplica Cutie Moon Rod

Na stronie Tamashii Nations dodano filmy z efektami dźwiękowymi, które będą dostępne w berle.Aktualizacja na stronie

W dziale Gadżety dodane linki zakupowe do Figuarts Zero mars i DVD Petite Etrangere.

Źródła: Newslounge, Strona oficjalna, Tamashii Nations
Sailor Moon x Peach John

We współpracy z Peach John ma powstać kolejny zestaw bielizny, tym razem obejmujący wszystkie 10 wojowniczek. Na razie nie wiadomo jak bielizna będzie wyglądać, w przedsprzedaży ma się pojawić w połowie września na Premium Bandai.

Magnesy

Po raz pierwszy w rocznicowej kampanii pojawiają się magnesy. Jest to zestaw gashapon zawierający 7 części i obejmuje magiczne przedmioty z serii R: broszkę i pałeczki do przemiany inner senshi, Cutie Moon Rod i klucz czasoprzestrzeni. Wymiary zawierają się między 38-52mm. Cena za sztukę to 200 jenów (ok. 6 zł), w sprzedaży mają się pojawić w październiku.

Musicalowe gadżety

Lista musicalowych gadżetów została uzupełniona o kolejne pozycje. Na początek gadżety, które zostały wcześniej pokazane podczas przyjęcia urodzinowego Usagi, gdzie można było przedpremierowo obejrzeć pierwszy odcinek Sailor Moon Crystal. Wśród tych gadżetów będzie można kupić gumki do włosów - 1080 jenów za sztukę (ok. 33 zł), materiałową bransoletkę - 1950 jenów (ok. 60 zł), białą torbę z nadrukiem z kotami - 1620 jenów (ok. 50 zł) i ręcznik - 1620 jenów (ok. 50 zł).

Z innych gadżetów będzie dostępny mini ręcznik z serii Sailor Moon Crystal, który będzie w zestawie, który można będzie kupić na Comikecie. Cena to 650 jenów (ok. 20 zł).

Kolejne są koszulki we wzorach, które występowały już wcześniej, z nadrukiem kołnierzyka i kokardy Sailor Moon i Sailor Chibi Moon. Cena za sztukę to 3240 jenów (ok. 99 zł).

I na koniec gadżety z nadrukiem mangowym: koszulka - 4320 jenów (ok. 131 zł), plakat materiałowy – 3240 jenów (ok. 99 zł) i mini ręcznik - 650 jenów (ok. 20 zł).

Ochatomo

Megahouse wypuszcza kolejną serię figurek. Tym razem są to figurki z serii Ochatomo, których używa się do przyozdabiania szklanek i kubków. W zestawie są inner senshi, Tuxedo Kamen i koty. Prototypy będzie można obejrzeć z holu teatru gdzie jest wystawiany musical. Cena za sztukę to 600 jenów (ok. 18 zł). W sprzedaży pojawią się grudniu.

Figuarts Zero Sailor Mars

Ujawniono jak będzie wyglądać pomalowana figurka Sailor Mars z tej serii, do tej pory pokazywany był tylko prototyp. Jest to już czwarta figurka, która weszła do sprzedaży. Można ją aktualnie zamawiać w przedsprzedaży na Premium Bandai, cena to 9504 jeny (ok. 289 zł), wysyłana będzie w lutym 2015. Figurka mierzy 19 cm.

S.H. Figuarts Sailor Saturn

W sobotę wyszła figurka Sailor Saturn. Na poniższym zdjęciu widać, że jest niższa od Sailor Moon. Na stronie Tamashii Nations pokazano porady jak można upozować figurkę Sailor Saturn (wcześniej były już takie porady odnośnie inner senshi) oraz można pobrać tło do wydrukowania. http://tamashii.jp/special/

Seramyu

W czwartek wystartował musical Petite Etrangere. Jak widać, nowe musicale stają się coraz bardziej popularne, oprócz tego, że tym razem musical jest wystawiany w dwóch różnych miastach w Japonii, to tym razem została również podjęta decyzja o tym, że będzie wystawiany też za granicą. Musical zostanie wystawiony w Szanghaju w styczniu 2015 roku.

Na stronie oficjalnej umieszczono video przedstawiające sceny z nowego musicalu z premierowego występu.Zapowiedziano także wydanie Petite Etrangere na DVD, musical ukaże się w sprzedaży 28 stycznia 2015 roku. Przy zakupie DVD w holu teatru będzie można dodatkowo otrzymać folder na bilety i dodatkową okładkę do musicalu La Reconquista. Cena DVD to 7800 jenów (ok. 238 zł)

S.H. Figuarts Sailor Moon Original Anime Color

Zostanie wydana specjalna edycja figurki Sailor Moon w oryginalnych kolorach z anime. Figurka będzie miała 4 wymienne twarze, z czego jedna jest nowa. Figurkę będzie można zobaczyć na specjalnym evencie Tamashii Nations 2014, który odbędzie się w dniach od 31 października do 2 listopada. Figurka będzie kosztować 4500 jenów (ok. 137 zł).

Atsumete Figure for Girls 3

Pojawi się trzeci zestaw figurek do automatów "łapa szczęścia". Tym razem będą to figurki z serii R: Sailor Pluto, Chibiusa, Luna P i Black Lady. W automatach mają się pojawić w styczniu 2015.

Aktualizacja na stronie

Dodany link zakupowy do figurki Marsa.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Strona oficjalna 8, Tamashii Nations, Strona oficjalna 9, Strona oficjalna 10, Strona oficjalna 11
Naklejki

Zapowiedziano nowe naklejki. Do wyboru są 4 wzory: artystyczny, witrażowy, słodycze i biżuteria. Jeden arkusz kosztuje 100 jenów (ok. 3 zł) i będzie zapakowany w ozdobną kopertę. W automatach pojawią się w listopadzie.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany musical Kaguya Shima Densetsu Kaiteiban.

Źródła: Strona oficjalna
Moon Pride

Moon Pride śpiewane na żywo na koncercie Momoiro Clover Z.

Seramyu

Ogłoszono musicalowe gadżety. Oprócz nich będzie można kupić również w przedsprzedaży perfumy, komplet pomadek ochronnych Uranus i Neptune oraz Proplica Cutie Moon Rod. Z gadżetów typowo musicalowych dostępne będą obudowy na iPhona z grafiką z nowego wydania mangi i ze zdjęciem z okładki pamfletu. Cena 2100 jenów za sztukę (ok. 65 zł).

Plakaty w formacie B1 i B2. Ceny to odpowiednio 800 i 500 jenów (ok. 25 i 16 zł).

Kubki, dwa różne wzory. Cena to 1000 za sztukę (ok. 31 zł)

Zestaw dwóch obwolut, jedna ze zdjęciem z musicalu, druga z okładką 9 tomu najnowszego wydania mangi. Cena to 700 jenów (ok. 22 zł).

Świecąca pałeczka (penlight) tym razem w formie lizaka. Cena to 1800 jenów (ok. 55 zł).

Zestawy zdjęć. Do wyboru będzie 5 różnych zestawów.

A - wojowniczki (Moon, Mercury, Mars, Jupiter, Venus i Pluto) - 1000 jenów (ok. 31 zł)
B - Black Moon (Demand, Saphir, Rubeus, Esmeraude i Black Lady) - 800 jenów (ok. 25 zł)
C - zestaw rodzinny (Moon, 2 x Chibiusa (dwie różne aktorki), Black Lady i Tuxedo Kamen - 800 jenów (ok. 25 zł)
D - Tuxedo Kamen ( portretowe i cała postać) - 500 jenów (ok. 16 zł)
E - zestaw wszystkich powyższych razem - 3000 jenów (ok. 92 zł)

Pamflet, cena 2300 jenów (ok. 70 zł)

Wszyscy, którzy przyjdą na specjalne wyświetlenia musicalu na żywo do kin, dostaną w prezencie pocztówkę z wojowniczkami.

Najnowszy musical będzie również można zobaczyć za pośrednictwem Nico Nico, jak w zeszłym roku, ale tym razem będzie to tylko jedno, ostatnie, przedstawienie. Bilety można kupować przed przedstawieniem i wtedy są tańsze, kosztują 2000 jenów (ok. 61 zł), a w dniu przedstawienia będą droższe i będą kosztować 2500 jenów (ok. 77 zł). Musical będzie można obejrzeć tutaj:
http://live.nicovideo.jp/watch/lv188941573
Emisja 7 września.

Sailor Moon Crystal Koushiki First Visual Book

Ujawniono okładkę zapowiadanego wcześniej przewodnika po serii Crystal.

Przewodnik ma się ukazać w sprzedaży 22 sierpnia. Będzie zawierał 64 strony materiału o serii, twórcach, seiyuu, gadżetach, musicalu itp. Do przewodnika będzie dołączona płyta DVD, na której będzie między innymi trailer do serii, event Nico Nico Choukaigi 3 i piosenka Moon Pride w wersji telewizyjnej.

Sailor Moon Crystal

Ze względu na to, że poszczególne odcinki są emitowane w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca, kolejny odcinek będzie dopiero 6 września, czyli za 3 tygodnie. W międzyczasie osoby mieszkające w Japonii będą się mogły cieszyć nowym musicalem, którego premiera nastąpić już w ten czwartek.

Źródła: Twitter, Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Musical

Podczas musicalu w różnych dniach zostały przygotowane dodatkowe atrakcje dla osób, które przyjdą go obejrzeć. W zależności od dnia będzie można dostać na przykład pocztówkę lub wziąć udział w loterii i wygrać nagrodę. Przykładowe wzory pocztówek:

Artykuły papiernicze

Pojawi się więcej artykułów papierniczych. Na Chara Hobby 2014 C3x Hobby, który odbędzie się 23 i 24 sierpnia, pojawią się w sprzedaży zeszyty do nauki B5 (2 wzory), zestaw 2 obwolut oraz pudełka na dokumenty (2 wzory). Ilość artykułów jest ograniczona, więc trzeba się spieszyć. Zeszyty kosztują 300 jenów każdy (ok. 9 zł), zestaw obwolut i pudełka mają kosztować po 500 jenów (ok. 15 zł) każdy.

Comiket i Sailor Moon Crystal

Na Comiket 86, który odbędzie się w Japonii w dniach 15-17 sierpnia, mają się pojawić nowe gadżety z Sailor Moon Crystal. Na gadżetach będą dostępne 2 różne wzory. Z jednym wzorem będą mini ręcznik i plakat B2, a z drugim koszulka i torba. Przy zakupie gadżetów będzie można dodatkowo dostać torbę z nadrukiem Sailor Moon Crystal. Cały zestaw gadżetów będzie kosztować 9000 jenów (ok. 279 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Bandai Fashion
Diorama box tissue cover

Pokrowiec na pudełko od chusteczek z małymi figurkami Luny, Artemisa i Diany. Puchaty i różowy. Pasuje na pudełko długości 25 cm i kosztuje 2400 jenów (ok. 74 zł). Wydanie planowane na listopad 2014.

Pullip Sailor Mercury

Ogłoszono wydanie kolejnej lalki z serii Pullip, tym razem jest to Sailor Mercury i to w zasadzie wszystko, co wiadomo na ten temat poza zdjęciem.

Zestaw długopisów do przemiany

Ogłoszono kolejne długopisy od firmy produkującej artykuły papiernicze, jest to zestaw długopisów do przemiany z pierwszej serii. W skład zestawu wchodzą długopisy do przemiany Sailor Mercury, Mars, Jupiter i Venus oraz długopis do przemiany w inną osobę Usagi. Całość jest zapakowana w jednym pudełku, a gadżety mogą służyć jako prawdziwe długopisy, w środku mają wkład w czarnym kolorze. Wymiary to 45 x 160 x 25 mm. Cena za zestaw to 6480 jenów (ok. 199 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, wydanie planowane na listopad 2014.

Aktualizacje na stronie

W dziale z gadżetami dodany link zakupowy do długopisów do przemiany, a w dziale Media dodana druga wersja trailera do serii oraz nowsza wersja zapowiedzi do odcinka 2 i zapowiedź do odcinka 3.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Earphone charm

Przywieszki do słuchawek dousznych, które mają imitować kolczyki, mają się pojawić w automatach gashapon we wrześniu. Cena za parę to 300 jenów (ok. 9 zł).

Sailor Moon x ITS' DEMO

Akcesoria z tej współpracy pojawią się ponownie w sklepach ze względu na duże zainteresowanie. Druga partia zacznie być sprzedawana w sklepach 16 września.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Petit Chara

W weekend odbędzie się Animate Girls Festival 2014 gdzie będzie można kupić w figurkę Księżniczki Serenity. Figurka posiada półprzezroczyste elementy. Kosztuje 1000 jenów (ok. 30 zł), a w zestawie z figurką będzie zawieszka z Księżycową Pałeczką.

Seramyu

Na stronie oficjalnej udostępniono video z Ookubo Satomi, która zachęca do obejrzenia musicalu.Po raz kolejny w holu teatru będzie można obejrzeć i kupić gadżety, między innymi gadżety gashapon i metalizowane naklejki.

Sailor Moon Crystal

W odcinku 5 zobaczymy Sailor Jupiter, tytuł to standardowo "Makoto - Sailor Jupiter. Emisja 6 września.

Aktualizacja na stronie

W dziale Gadżety dodane linki zakupowe.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Twitter
Sailor Moon Crystal

Trzeci odcinek i kolejna wojowniczka już za nami. Pojawili się również kolejni wrogowie, czyli Nephrite i Zoisite. W porównaniu z poprzednimi odcinkami nastąpiła też drobna zmiana, Hulu i Crunchyroll nadają teraz tę samą wersję, co Nico Nico, czyli z openingiem i endingiem z japońskim karaoke i z zapowiedzą kolejnego odcinka. Niestety sama zapowiedź w tym konkretnym odcinku nie wnosi nic nowego i tak naprawdę nie pokazuje, co będzie się działo w kolejnym odcinku, bo wszystkie sceny, które zostały pokazane, są z dotychczasowych odcinków.
Zapowiedziano też tytuł odcinka czwartego, który również jak na razie pokrywa się z rozdziałami mangi i nosi tytuł "Masquerade-仮面舞踏会-"(Bal maskowy).

Trzeci zestaw artykułów papierniczych

Zestawy długopisów i ołówków automatycznych. W zestawach dostępnych jest 8 sztuk, każda sztuka odpowiada innej wojowniczce od Moon do Neptune, łącznie z Chibi Moon. Długopisy mają złote wykończenie z połyskiem, a ołówki matowe. Cena za sztukę to 750 jenów (ok. 23 zł).

Piórniki z kokardką. Odpowiadają kolorystycznie 8 wojowniczkom. Cena to 1300 jenów za sztukę (ok. 40 zł).

Spinacze z kokardą i uchwyty na długopis. Również jak poprzednio po 8 części w zestawie. Spinacze kosztują po 600 jenów za sztukę (ok. 19 zł), a uchwyty po 700 jenów za sztukę (ok. 22 zł).

Notesy z odklejanymi karteczkami i naklejki. Notesy występują w dwóch wzorach na okładach. W środku jest po 18 zestawów karteczek z różnymi wzorami. Z każdego wzoru jest 15 sztuk karteczek. Zarówno w przypadku karteczek, jak i naklejek wzory dotyczą zarówno inner, jak i outer senshi. Odklejane karteczki kosztują 580 jenów za zestaw (ok. 18 zł), a naklejki 300 jenów za arkusz (ok. 9 zł).
Wszystkie artykuły pojawią się we wrześniu w japońskich sklepach.

Pierwszy zestaw artykułów papierniczych do serii Crystal

Pojawią się artykuły papiernicze również do serii Crystal.

Będą to holograficzne obwoluty i notesy A6. Do wyboru będą 2 wzory obwolut i 2 wzory notesów. W każdym notesie będą kartki w różnych wzorach. Obwoluty kosztują 400 jenów za sztukę (ok. 12 zł), a notesy 420 jenów za sztukę (ok. 12,70 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Dodatkowe prezenty do płyt BD

Do limitowanych wersji płyt BD w określonych sklepach będą dodawane dodatkowe prezenty, które będą się różniły w zależności od sklepu. Promocja prowadzona jest w sklepach Animate ( prezent to mini obwoluta A5, a w przypadku wersji online pudełko i zestaw naklejek), Shinseido/Wonder GOO (przezroczyste plakaty B2), TSUTAYA (karty formatu 2L), Neowing (na resztę świata to CD Japan, materiałowe plakaty 150 x 50 cm), Animega-Bunkyodo (okładki na książki), HMV (karty-naklejki), Chara-Ani (pocztówki), Seven Net Shopping (paski). W każdym wypadku dodatkowych prezentów jest 5 sztuk, więc pewnie na każdym egzemplarzu będzie wzór z inną wojowniczką. Prezenty wysyłane są po kupieniu określonych części, czyli pierwszy prezent dostaniemy po kupieniu części 1 i 2, drugi po kupieniu części 3-5, trzeci po kupieniu części 6-8, czwarty po kupieniu części 9-11, a piąty po kupieniu części 12 i 13. Można zamawiać poszczególne części oddzielnie, nie muszą to być zestawy, jednak trzeba je zakupić przed upływem określonego terminu. W przypadku CD Japan wszystko jest opisane tutaj:
http://www.cdjapan.co.jp/

Zestawy przypinek i zawieszek

Są to przypinki i zawieszki z magicznymi przedmiotami. Do wyboru będzie pięć różnych zestawów, cztery z nich są poświęcone poszczególnym seriom, a w piątym zestawie znajdą się wszystkie przypinki i zawieszki razem. Magiczne przedmioty będą poświęcone seriom R, S (dwa zestawy, jeden poświęcony Sailor Moon, a drugi Sailor Chibi Moon) i Super S. W sumie w zestawach znajdzie się 6 przypinek, które są broszkami do przemiany i otwierają się oraz 14 zawieszek. Przy zakupie pełnego zestawu dodatkowo dostaje się łańcuszek w kolorze złotym, do którego można dopiąć zawieszki oraz małą tabliczkę z logiem Sailor Moon. Przypinki mierzą około 2,5 cm, a najdłuższa jest zawieszka z Garnet Orb, która mierzy około 7,5 cm. Pudełka z zestawami z poszczególnych serii mierzą 9,5 x 18 cm, pudełko z pełnym zestawem 20 x 34,5 cm. Mniejsze zestawy kosztują 2781 jenów za pudełko (ok. 85 zł), a zestaw zawierający wszystkie elementy kosztuje 9990 jenów (ok. 303 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, wysyłka zaplanowana jest na listopad.

Aktualizacja na stronie

W dziale Gadżety dodane linki zakupowe do przypinek i zawieszek.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3