Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Styczeń 2015

Charm Patisserie

Mamy kolejne zawieszki imitujące ciastka w kształcie magicznych przedmiotów i kokard. Do wyboru jest sześć różnych zestawów, w każdym zestawie jest jedna mniejsza i jedna większa zawieszka. Cena jednego zestawu to 500 jenów (ok. 16 zł). Zawieszki również będzie można obejrzeć na Wonder Festival 2015 Winter na stoisku Megahouse. W sprzedaży pojawią się w czerwcu.

Woreczki na smartfony

Pojawią się kolejne akcesoria na smartfony, tym razem bardziej uniwersalne, bo można ich użyć do każdego rodzaju telefonu. Są to woreczki z mikrofibry ze ściąganym sznurkiem. Do wyboru są cztery wzory: "sailor senshi" z grafiką wojowniczek ze starego anime, "Super Sailor Moon" również z grafiką ze starego anime, "item" z nadrukiem magicznych przedmiotów oraz "Crystal" ze wzorem pochodzącym z serii Crystal zawierającym plansze z eyecatch'a. Wymiary woreczków to 10,5 x 18,5 cm. Cena za sztukę to 972 jeny (ok. 31 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Amazonie, wysyłka nastąpi w kwietniu.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Small Planet
Kubki

Są to kubki z pokrywkami ozdobione dwoma różnymi wzorami z serii Crystal. Wcześniej były one sprzedawane podczas eventu, na którym ogłoszono obsadę dalszej części serii Crystal (27 grudnia 2014). Ze względu na dużą popularność pojawiły się teraz w normalnej sprzedaży. Kubki są plastikowe i mają pojemność 650 ml. Jeden kubek kosztuje 1500 jenów (ok. 48 zł). Przedsprzedaż rozpoczęła się wczoraj, a wysyłka nastąpi w lutym.

Akcesoria z nadrukiem z długopisami do przemiany

Do kolekcji mamy kolejne kosmetyczki (jakby do tej pory było ich za mało) i ręcznik. W nowej ofercie znajdują się dwie kosmetyczki, jedna większa, druga mniejsza, woreczek ze ściąganą wstążeczką oraz mini ręcznik. Wszystkie akcesoria mają nadruki z długopisami do przemiany z serii Crystal. Kosmetyczki są dodatkowo laminowane na zewnątrz. Duża kosmetyczka ma wymiary 205 x 135 x 135 mm i kosztuje 3780 jenów (ok. 120 zł). Mała kosmetyczka ma wymiary 100 x 190 x 20 mm i kosztuje 1296 jenów (ok. 41 zł). Woreczek ze ściąganą wstążką ma wymiary 270 x 335 mm i kosztuje 2160 jenów (ok. 67 zł). Ręcznik ma wymiary 200 x 200 mm i kosztuje 648 jenów (ok. 21 zł). Na wszystkie akcesoria przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Premium Bandai, wysyłka nastąpi w marcu.

Atsumete Figure for Girls 4

Na początku lutego w automatach "łapa szczęścia" pojawią się figurki z czwartego zestawu Atsumete Figure for Girls. Będą to figurki Sailor Chibi Moon, Uranus, Neptune i Saturn.

Die Cast Charm 3

Pojawi się trzeci zestaw metalowych breloków gashapon. W tym zestawie jest 6 breloków: Kaleido Moon Scope, Crystal Carillon, Stallion Rave oraz pałeczki do przemiany Sailor Uranus, Neptune i Pluto. W automatach pojawią się w maju, cena standardowo 300 jenów za kapsułkę (ok. 10 zł).

Petit Chara

Mała korekta odnośnie ceny, wcześniej podałam, że wynosi 3000 jenów, ale tak naprawdę jest to 3888 jenów (ok. 123 zł).

Aktualizacja na stronie

Wstawiony drugi akt mangi.

Źródła: Strona oficjalna 1, Toei, Strona oficjalna 2, PB, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, PB 2
Drugie zestawy kubków, talerzy i smyczy do serii Crystal

W sprzedaży pojawią się kolejne kubki i talerze z melaminy oraz smycze ze wzorami z serii Crystal. Z każdego z tych artykułów będą dostępne po dwa nowe wzory. Pierwszy wzór to "sailor senshi" z pięcioma wojowniczkami, a drugi to "rose" i jest to plansza, na której wyświetla się tytuł odcinka w każdym odcinku serii. Talerze i kubki będą kosztować po 600 jenów za sztukę (ok. 19 zł), a smycze 580 jenów za sztukę (ok. 18,50 zł). W sprzedaży ukażą się w kwietniu.

Petit Chara Ayakashi no Yonshimai

Ujawniono wygląd figurek sióstr Ayakashi z serii Petit Chara. W zestawie jest 5 figurek, oprócz sióstr jest jeszcze Sailor Moon trzymająca berło Cutie Moon Rod. Przedsprzedaż rozpoczyna się 5 lutego na Premium Bandai, a w sprzedaży figurki pojawią się dopiero w czerwcu. Cena za zestaw to 3000 jenów (ok. 95 zł). 8 lutego będzie można obejrzeć figurki na Wonder Festival 2015 Winter.

Nowy musical

Zapadła decyzja o tym, że powstanie kolejny musical. Na razie podano tylko tyle i trzeba czekać, aż kolejne informacje zostaną ujawnione w późniejszym czasie. Myślę, że można się spodziewać, że kolejny musical będzie zawierał historię o walce z Death Busters, a co za tym idzie, prawdopodobnie zostaną nam przedstawione kolejne wojowniczki, czyli Sailor Uranus, Neptune i prawdopodobnie Saturn.
Dzisiaj także wchodzi do sprzedaży DVD z musicalem Petit Etrangere.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 7 i 8 w wersji BD.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Sailor Moon Crystal x Quiz RPG Mahoutsukai to Kuro Neko no Wiz

Sailor Moon Crystal dzięki kolejnej współpracy zagości w grze Quiz RPG Mahoutsukai to Kuro Neko no Wiz. Jest to przygodowa karcianka RPG przerywana co jakiś zgadywankami, opowiadająca o przygodach czarownicy i jej czarnego kota. W grze mają się pojawić postacie z Sailor Moon Crystal, a także w przypadku zgadywanek trzeba będzie odpowiedzieć na pytania dotyczące Sailor Moon.

Postacie z Sailor Moon Crystal mają się również pojawiać na specjalnych kartach, które będzie można wygrać w trakcie grania. Poniżej przykładowe ilustracje z kart.

Współpraca ma trwać od 27 stycznia do połowy lutego. Grę można pobrać na urządzenia firmy Apple i z systemem Android.

Źródła: Strona oficjalna, Twitter
Sailor Moon Crystal

Na stronie oficjalnej pokazano projekty postaci wrogów z Black Moon Family. Na rysunku przedstawieni są Demand, Saphir, Rubeus i Esmeraude. Ujawniono również, kto będzie podkładał głosy tym postaciom, są to: Miyano Mamoru jako Książę Demand, Yonaga Tsubasa jako Saphir, Takahashi Hiroki jako Rubeus oraz Kuwashima Houko jako Esmeraude.

Dla uczczenia ogłoszenia obsady dla wrogów z Black Moon Family w sklepie internetowym King e-shop prowadzona jest specjalna kampania. W sklepie można kupić CD, DVD i BD (wersja zwykła i limitowana) z serii Crystal. Kampania ma trwać od 26 stycznia do 2 marca.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, King e-shop
Anime Japan 2015

21 marca w godzinach 10:05 - 10:40 odbędzie się event na konwencie Anime Japan 2015, który będzie poświęcony pojawieniu się Sailor Moon Crystal w japońskiej telewizji. Mają także zostać ogłoszone najnowsze informacje odnośnie serii, jednym z gości ma być Mitsuishi Kotono (najprawdopodobniej będą też pozostałe seiyuu wojowniczek). Więcej informacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie.

Źródła: Strona oficjalna, Anime Japan King e-shop
Musical

W dniach 16-18 stycznia musical Petite Etrangere był wystawiany w Szanghaju i cały projekt zakończył się dużym sukcesem. Część obsady została zamieniona na chińską, a spora część fanów przyjechała również z Japonii, żeby obejrzeć musical. Specjalnie z okazji zagranicznych występów została pokazana specjalna wersja piosenki Moonlight Densetsu.

Z okazji wydania DVD 28 stycznia, 1 lutego nastąpi jednodniowa współpraca z Ikebukuro. Będzie to event z udziałem wojowniczek i będzie można sobie zrobić z nimi zdjęcia. Wystarczy kupić płytę z musicalem w budynku Nico Nico w sklepie na drugim piętrze, a otrzyma się bilet na event. Na oficjalnej stronie udostępniono kolejne video reklamujące wydanie DVD wraz z komentarzem inner senshi zachęcającym do kupna.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Nowe fartuszki

Kolekcja fartuszków, które mają wyglądać jak mundurki wojowniczek, powiększa się o kolejne dwa, tym razem są to wzory Sailor Uranus i Sailor Neptune. Materiał to 100% poliestru, wstążki do wiązania mają 73 cm, sam fartuszek jest długości 87 cm. Cena to 6480 jenów (ok. 203 zł). Przedsprzedaż rozpoczęła się dzisiaj na Premium Bandai, wysyłka nastąpi w marcu.

Sailor Moon w japońskiej telewizji

Stara seria anime powróci do japońskiej telewizji będzie emitowana na kanale NHK BS Premium na satelicie. Seria ma powrócić 6 kwietnia i będzie emitowana co poniedziałek o 18:30. W kwietniu ma również pojawić się w japońskiej telewizji naziemnej seria Crystal.

Źródła: Strona oficjalna, ANN
Sailor Moon Crystal Tirol Choco

W sprzedaży pojawiły się czekoladki w papierkach z postaciami z Sailor Moon Crystal. Dostępne są trzy smaki: z truskawkową galaretką, z mlecznej czekolady i z biszkoptem. Z każdego smaku jest 10 wzorów do wyboru. Cena za sztukę to 600 jenów (ok. 19 zł).

Musical

28 stycznia do sprzedaży wchodzi płyta DVD z musicalem Petite Etrangere. Na stronie oficjalnej pokazano okładkę płyty i video z piosenką Ai no Starshine. W zestawie, tak jak w przypadku Rekonkwisty, będą dwie płyty. Na jednej płycie jest musical, a na drugiej materiały dodatkowe. Wśród materiałów dodatkowych znajdą się rozmowa z Chibiusą (Airi Kanda), rozmowa z Usagi i Mamo-chan, event na żywo w teatrze Ikebukuro Sunshine, a także komentarze i rozmowy z resztą wojowniczek i nagrania z prób.

Sailor Moon Serenity Crystal Wedding Tiara

Szykuje się kolejny gadżet dla bogatych, jest to diadem ślubny w kształcie korony Neo Queen Serenity. Zaprojektowany został przez znanego projektanta diademów Kamitani Taro. Całość jest wykonana z mosiądzu pokrywanego złotem i ozdobiona kryształkami i perłami Swarovskiego. Wymiary to 10,5 x 4,8 cm. Wydanie planowane jest na marzec, a cena to 370 000 jenów (ok. 11 740 zł).

Mundurki szkolne

Firma ACOS wydaje kolejne stroje w postaci mundurków szkolnych pięciu wojowniczek. Przedsprzedaż rozpoczęła się 20 stycznia, a wysyłka nastąpi 19 lutego.

Mundurek Usagi i Ami wykonany jest z poliestru i dostępny jest w rozmiarach S-XL. W zestawie jest plastikowa broszka Sailor Moon, kiedy się ją przypnie mamy mundurek Usagi, a bez broszki mundurek Ami. Cena to 14904 jeny (ok. 473 zł).

Mundurek Rei, Makoto i Minako również jest wykonany z poliestru, dostępne rozmiary to S-XL. Cena to 12960 jenów (ok. 411 zł).

Sweets Mascot

Dostępnych jest 6 różnych zawieszek tematycznie powiązanych z Sailor Moon, ale wszystkie przedmioty na zawieszkach są stylizowane na słodycze. Poszczególne elementy są dopinane na karabińczykach, więc można je łączyć w dowolne zestawy. Zawieszki pojawią się w sklepach 20 kwietnia, cena za sztukę to 500 jenów (ok. 16 zł).

Twinkle Dolly

Są to zawieszki z figurkami w postaci SD, gdzie poszczególne postacie siedzą na magicznych przedmiotach. W pierwszym zestawie znajdują się inner senshi i Chibiusa na Lunie-P. Każda zawieszka jest pakowana oddzielnie w ozdobne kartonowe pudełko z okienkiem. W każdym pudełku jest dodatkowo cukierek. W sklepach pojawią się na koniec stycznia, cena to 450 jenów za sztukę (ok. 14 zł).

W drugim zestawie są outer senshi oraz Sailor Moon na broszce z serii S i Chibi Moon, na brosze do przemiany. W sprzedaży pojawią się w czerwcu.

Petit Chara

Już niedługo w kolejnym zestawie figurek Petit Chara pojawią się siostry Ayakashi. Na razie została pokazana grafika z zarysem postaci. Więcej informacji zostanie podanych 28 stycznia.

Telefon komórkowy

Jest to na pewno unikatowy gadżet, gdyż telefon jest w kształcie serca. Po przekręceniu połówek serca całość zmienia kształt na podłużny telefon w owalnym kształcie. Telefon jest w kolorze czerwonym i po zakupie jest gładki bez żadnych ozdób, w zestawie dostaniemy naklejki, którymi można ozdobić telefon, oraz zawieszkę z Księżycową Pałeczką. Telefon ma wymiary 6,8 x 6,8 x 2,6 cm w postaci serca i 9,3 x 4,3 x 2,6 cm po przekręceniu. Posiada wyświetlacz OLED o wielkości 0,9″ i rozdzielczości 128 x 36. Waga to 54 g. Można prowadzić ciągłą rozmowę przez 2 godziny, a jeśli go nie używamy bateria wytrzymuje 160 godzin. Czas ładowania to 3 godziny. W zestawie jest także ładowarka w kształcie serca.
Telefonu nie można kupić normalnie w sklepach. Należy podpisać umowę z siecią eAccess i przez 36 miesięcy płacić abonament w wysokości 350 jenów, co razem daje łączną kwotę 12600 jenów (ok. 400 zł). Za naklejki i zawieszkę doliczą nam kolejne 4298 jenów (ok. 136 zł).

Aktualizacja na stronie

Dział Manga został trochę przeorganizowany. Jednocześnie od teraz zacznie się pojawiać nowa wersja tłumaczenia. Na razie dostępny jest pierwszy rozdział. Oprócz plików graficznych poszczególne akty będą również dostępne w formatach pdf, mobi i epub, a także do czytania online.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, ACOS, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Strona oficjalna 8, Strona oficjalna 9
Tamashii Buddies

Oficjalnie zapowiedziano kolejną figurkę z serii Tamashii Buddies, jest to Sailor Mars. Figurka ma się pojawić w sprzedaży w czerwcu i będzie kosztować 1620 jenów (ok. 51 zł).

Źródła: Strona oficjalna, Tamashii Nations
Sailor Moon Crystal

W kwietniu tego roku Sailor Moon Crystal rozpocznie emisję odcinków w japońskiej telewizji. Na razie nie podano więcej szczegółów dotyczących stacji czy pory emisji. Emisja nastąpi oczywiście od początku serii, a na Nico Nico nadal będą puszczane kolejne odcinki serii, gdzie od odcinka 15 rozpocznie się część o Black Moon Family.

Parę dni temu wyszedł czwarty box z odcinkami 7 i 8 i z Sailor Jupiter na okładce.

A tak będzie wyglądać okładka następnej płyty:

Skórzane akcesoria

Seria akcesoriów z różowej skóry wzbogaci się o kolejne pozycje. Będzie to okrągła portmonetka i mała torebka. Portmonetka ma wymiary 95 x 95 mm, a przy ekspresie ma zawieszkę w kształcie księżyca w kolorze złotym. Cena to 6804 jeny (ok. 213 zł). Torebka ma wymiary 120 x 200 x 60 mm i łańcuszek o długości 70 cm. Cena to 16 632 jeny (ok. 520 zł). Przedsprzedaż rozpoczyna się jutro, a wysyłka nastąpi w marcu.

Sailor Moon x Tralala

Czeka nas kolejna współpraca z firmą produkującą ubrania, tym razem z zabawnie brzmiącą marką Tralala. Sprzedaż rozpocznie się 23 stycznia o 16:00, a zakończy na końcu stycznia lub na początku lutego.

Do kupienia będą podkoszulki bez rękawów z kołnierzykiem i kokardą. Dostępne w pięciu różnych kolorach odpowiadających poszczególnym wojowniczkom. Cena to 5900 jenów za sztukę (ok. 185 zł).

Sweterki z kołnierzykiem dostępne w czterech kolorach. Cena również 5900 jenów za sztukę (ok. 185 zł).

Sweterki rozpinane w trzech kolorach z wyszytym motywem kota i księżyca. Cena również 5900 jenów za sztukę (ok. 185 zł).

Spódniczka z nadrukiem kota i księżyca (ten sam wzór, co na swetrach). Dostępna w czterech kolorach, z tyłu na pasku kokarda. Cena za sztukę to 6900 jenów (ok. 216 zł).

Ostatnia rzecz to nie ubranie, ale piórnik/kosmetyczka również z tym samym nadrukiem z kotem i księżycem. Cena to 4900 jenów za sztukę.

Girls Memories

Tak będą wyglądać duża figurka Sailor Jupiter i czwarty zestaw Atsumete Figures for Girls, w skład którego wchodzą Sailor Chibi Moon, Uranus, Neptune i Saturn.

Szkła kontaktowe

Opakowanie nowych szkieł kontaktowych.

Źródła: ANN, Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Tokyo Kawaii Life, Strona oficjalna 3, Twitter, Crystal Comparisons
Puzzle

W sprzedaży pojawią się kolejne puzzle z wizerunkiem Księżniczki Serenity z serii Crystal. Puzzle składają się z 1000 elementów i po ułożeniu mają wymiary 50 x 75 cm. Od dzisiaj można je zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Ensky, a w sklepach stacjonarnych pojawią się dopiero w marcu. Cena to 3200 jenów (ok. 100 zł).

Girls Memories

W połowie miesiąca w automatach "łapa szczęścia" pojawi się trzecia figurka z serii, czyli Sailor Mars.

Ochatomo

Mega Hobby, producent między innymi serii figurek Petit Chara, ogłasza konkurs fotograficzny związany z figurkami Ochatomo. Są to figurki, którymi można ozdobić szklanki i kubki. Akcja będzie trwać 14-26 stycznia. Należy zacząć obserwować oficjalne konto Mega Hobby na Twitterze, a następnie przesłać swoje zdjęcie konkursowe. Fotografie zwycięzców zostaną wystawione na Wonder Festival 2015 w lutym. Można wygrać trzy rodzaje nagród: złotą, srebrną i platynową. Nagroda złota to zestaw figurek Sailor Moon od Megahouse i zestaw do parzenia i podawania herbaty. Nagroda srebrna to figurki Sailor Moon od Megahouse i zestaw do parzenia i podawania herbaty. Nagroda platynowa to figurki Sailor Moon od Megahouse i pudełko z figurkami Ochatomo.

Źródła: Strona oficjalna, Ensky, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Megahobby
Szkła kontaktowe

Jest to kolejny nowy gadżet, którego wcześniej nie było. Szkła kontaktowe są prawdziwe i można je bez problemu nosić. Nie są to szkła korekcyjne, więc można ich używać głównie jako akcesoriów modowych. Do wyboru jest 5 różnych wzorów powiązanych tematycznie z poszczególnymi wojowniczkami z serii Crystal. Są to soczewki miesięczne, czyli można je nosić przez jeden miesiąc, po tym czasie należy je wymienić na nowe. Cena za parę soczewek to 2300 jenów (ok. 70 zł). Od 27 stycznia będzie je można kupić w sklepie online Petit Beaumo.

Źródła: Strona oficjalna, Petit Beaumo
Ichiban Kuji

Pokazano zdjęcia wszystkich nagród z drugiego rzutu loterii. Do wygrania są:
A - poduszka z Sailor Moon i Nową Królową Serenity wielkości 35 cm.
B - maskotka Luny z kokardą wielkości 27 cm.
C - sukienka na ramiączka w stylu Księżniczki Serenity długości 70 cm.
D - para szklanek z wizerunkiem Sailor Moon i Tuxedo Kamen, wysokość 16 cm.
E - zestaw figurek SD inner senshi, które były dostępne w automatach "łapa szczęścia", ale w wersji z perłową farbą. Wysokość figurek to 6 cm.
F - talerzyki na drobiazgi w kształcie gwiazdek i księżyców. Komplet 4 sztuk wielkości 13 cm.
G - zestaw 4 chusteczek wielkości 40 cm każda.
H - zestaw 4 lusterek wielkości 6 cm.
I - komplet 6 zawieszek z magicznymi przedmiotami z serii R wielkości 4,5 – 8 cm.
J - zegarek kieszonkowy z motywem broszki Crystal Star, wielkość zegarka to 3,5 cm.
100 osób może także wygrać zestaw długopisu kulkowego i ołówka automatycznego z końcówką w kształcie Moon Stick, długopis i ołówek ma ją długość 16,5 cm.

Loteria odbywa się teraz w styczniu w sklepach Seven Eleven, cena za los to 1620 jenów (ok. 49 zł).

Artykuły papiernicze

Ze względu na duże zainteresowanie długopisy z końcówkami ze Spiral Heart Moon Rod i Cutie Moon Rod z pierwszej serii artykułów papierniczych oraz notesiki z nadrukiem Crystal Star i Cosmic Heart Compact, arkusz z naklejkami i obwoluta z drugiej serii papierniczej pojawią się po raz kolejny w sprzedaży w styczniu.

Girls Memories

W grudniu 2014 pojawiła się w automatach "łapa szczęścia" pojawiła się figurka Sailor Mercury wielkości 16 cm.

Pojawiły się również pluszowe zawieszki w kształcie głowy Luny, Artemisa i Luny-P.

W czerwcu pojawi się nowa figurka z serii Q posket. Będzie to Sailor Moon w wersji SD, ale o zupełnie innym wyglądzie, niż te dotychczas. Najprawdopodobniej będzie to pierwsza figurka z całej serii, przynajmniej do tej pory tak było.

W czerwcu i lipcu pojawią się również figurki SD z serii Crystal. W czerwcu pojawią się Sailor Moon, Mercury i Mars, a w lipcu Sailor Jupiter, Venus oraz Księżniczka Serenity.

W lipcu pojawią się również duże 16 cm lusterka w trzech wzorach do wyboru: z Luną, z Sailor Moon i z pocałunkiem Usagi i Mamoru.

W styczniu po raz kolejny ma się pojawić w automatach figurka Sailor Moon.

A także zadebiutuje trzeci zestaw figurek SD Atsumete Figures for Girls, który zawiera Sailor Pluto, Chibiusę, Black Lady i Lunę-P.

Sailor Moon x Noritake

Jutro kończy się na Premium Bandai przedsprzedaż filiżanki Sailor Moon. Zestawy zostaną rozesłane w kwietniu. Cena filiżanki ze spodeczkiem to 7776 jenów (ok. 236 zł).

Akcesoria na iPhona 6

W lutym pojawią się obudowy na iPhona 6 w kształcie kokard z broszkami do przemiany. Do wyboru będzie kokarda Sailor Moon z broszką Cosmic Heart Compact i kokarda Sailor Chibi Moon z broszką Prism Heart Compact. Cena za sztuk e to 2680 jenów (ok. 82 zł).

Na iPhona 6 pojawią się również etui książkowe w trzech różnych wzorach: Henshin Item (z magicznymi przedmiotami z serii R), Guardian (z różnymi magicznymi przedmiotami) i Silver Millenium. Jedna sztuka będzie kosztować 3300 jenów (ok. 100 zł). W sprzedaży pojawią się w kwietniu.

Sailor Moon Stick and Rod 3

W automatach gashapon pojawi się trzeci zestaw pałeczek, do uzbierania będzie berło Sailor Chibi Moon Pink Moon Stick i pałeczki do przemiany Sailor Uranus, Neptune i Pluto. Pałeczki mają wysokość 15,5 - 16 cm. Cena za kapsułkę to 500 jenów (ok. 15 zł).

Sailor Moon x Moco Moco

We współpracy z firmą Moco Moco pojawią się kolejne ubrania. Do uzbierania będzie 6 różnych części garderoby. Przedsprzedaż rozpoczęła się na Premium Bandai 26 grudnia, wysyłka nastąpi w lutym.

Różowa pluszowa bluza z kapturem. Na zewnątrz jest jednokolorowa, a podszewka jest biała z nadrukiem z wojowniczkami. Rozmiar to damskie M, materiał to poliester, cena to 9245 jenów (ok. 281 zł).

Do kompletu do bluzy można sobie dokupić wykonane w ten sam sposób spodnie. Cena to 7020 jenów (ok. 213 zł).

Biała pluszowa bluza bez kaptura z nadrukiem z wojowniczkami. Rozmiar damski M, materiał poliester, cena 7020 jenów (ok. 213 zł).

Białe krótkie spodenki, które można połączyć w komplecie z powyższą bluzą. Cena to 5940 jenów (ok. 181 zł).

Krótki szlafrok/podomka z kapturem, wykonany tak samo jak biała bluza i spodenki, można używać jako część kompletu. Cena 8640 jenów (ok. 263 zł).

Różowy pluszowy kocyk z białą falbanką dookoła i zatrzaskami. Kocyk ma wymiary 135 x 68 cm i można go używać jako okrycia wierzchniego (właśnie po to są zatrzaski). Cena to 3780 jenów (ok. 115 zł).

Sailor Moon Crystal

27 grudnia odbył się event, na którym pokazano zapowiedź dalszych odcinków Sailor Moon Crystal, a także ogłoszono kto będzie seiyuu Sailor Pluto i Chibiusy. Rolę Chibiusy otrzymała Fukuen Misato, a rolę Sailor Pluto Maeda Ai. Pokazano również trailer reszty serii z Black Moon Family.

Sailor Moon Make Up Plate 4

Jest to już czwarty zestaw blaszkowych breloków gashapon. Tym razem do uzbierania jest Rainbow Moon Chalice (Święty Graal), Space Sword, Deep Aqua Mirror, Garnet Orb, Crystal Change Rod Jupiter i Venus (pałeczki do przemiany z serii Super S) oraz Pink Moon Stick. W automatach będą dostępne w tym miesiącu, cena za kapsułkę 200 jenów (ok. 6 zł).

Sailor Moon x Babbi

Jest to kolejna współpraca ze sklepem Isetan, tym razem są to czekoladowe wafelki Viennesi pod marką Babbi. Każdy wafelek jest w komplecie z małą portmonetką, pięć jest w kształcie kolorowych serduszek, a jedna z wyszytym motywem Crystal Star. Wafelki z serduszkowymi portmonetkami będą kosztować 1500 jenów za sztukę (ok. 46 zł), a ta z motywem Crystal Star 1700 jenów (ok. 52 zł).

S.H. Figuarts Sailor Chibi Moon

6 stycznie w sklepach w Japonii rozpoczęła przedsprzedaż na figurki Chibi Moon.

Sailor Cameo Charm

Zawieszki gashapon pojawiły się w tym miesiącu w automatach. Do uzbierania jest siedem sztuk, 5 wojowniczek, Tuxedo Kamen i Księżniczka Serenity. Cena za kapsułkę to 300 jenów (ok. 9 zł).

Miracle Romance Moon Crystal Gummi

W tym miesiącu pojawią się również w sprzedaży cukierki o smaku mango-jogurtowym. Cena za opakowanie to 130 jenów (ok. 4 zł).

Aktualizacje na stronie

W dziale Manga uzupełniona tabelka z porównaniami tomów mangi. W dziale Media dodany odcinek 11 Crystal.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Strona oficjalna 8, Strona oficjalna 9, Strona oficjalna 10, Strona oficjalna 11, Strona oficjalna 12, Strona oficjalna 13, Strona oficjalna 14, Strona oficjalna 15, Strona oficjalna 16, Strona oficjalna 17, Strona oficjalna 18, Strona oficjalna 19, Strona oficjalna 20, Strona oficjalna 21, Bandai
Drażetki

Drażetki o smaku jogurtowym w metalowych pudełkach z 6 różnymi wzorami na wieczkach. Wzory pochodzą z serii Crystal i zawierają wizerunki pięciu wojowniczek, po jednej wojowniczce na każde pudełko i jedno pudełko ze wszystkimi wojowniczkami. Cena jednego pudełka to 250 jenów (ok. 7,50 zł), w sprzedaży pojawią się w marcu.

Peruki i kostiumy

Oba produkty będą produkowane przez firmę, która produkuje kostiumy i peruki wysokiej jakości, ACOS Premium. Do wyboru będą kostiumy i peruki pięciu wojowniczek, które są wzorowane na kostiumach z serii Crystal.

Peruka Usagi jest dosyć wszechstronna. Koki i kitki są odczepiane, koki można doczepić do krótszej kitki uczesanej z włosów bezpośrednio na peruce, mocowane są za pomocą gumki, kitki są dopinane na grzebykach. Długość grzywki to 21 cm, bocznych włosów to 34 cm, a długość kitek to 116 cm. Cena wynosi 14000 jenów (ok. 415 zł).

W przypadku peruki Ami długość grzywki to 20cm, włosów bocznych to 37 cm, a włosów z tyłu 35 cm. Cena to 10000 jenów (ok. 297 zł).

Długość włosów peruki Rei to 90 cm, a grzywki 23 cm. Cena peruki to 12000 jenów (ok. 356 zł).

Grzywka peruki Makoto na długość 20 cm, włosów bocznych 36 cm, a włosów z tyłu 50 cm. Cena jest taka sama jak peruki Usagi. Prawdopodobnie kitka jest również odpinana, nie ma tego w opisie, ale na zdjęciu widać coś, co mogłoby być grzebykiem mocującym.

Ostatnia jest peruka Minako. Jest w sumie taka sama jak peruka Rei, ale z tyłu ma związane część włosów w kitkę. Długość grzywki to 20 cm, a reszty włosów 90 cm. Cena również taka sama jak w przypadku peruki Rei.

W zestawie z każdym kostiumem są nakładki na buty, rękawiczki, diadem, obroża i akcesoria na włosy. Spódniczka, kokardy i obroża są wykonane ze 100% poliestru, body i rękawiczki są z materiału składającego się w 85% z nylonu i 15% poliestru. Elementy akcesoriów do włosów, diademu i obroży zrobione są ze sztucznej skóry, żywicy i stopu cynku. Spódnica i kokardy są odpinane. Rozmiary do wyboru to S, M, L i XL. Peruki na zdjęciach nie są częścią kostiumów, trzeba je kupić oddzielnie i są te same peruki, które zostały opisane wyżej.

Kostium Sailor Moon kosztuje 26000 jenów (ok. 771 zł).

Kostium Sailor Mercury kosztuje 22000 jenów (ok. 653 zł).

Kostium Sailor Mars kosztuje 20000 jenów (ok. 593 zł) i nie zawiera nakładek na buty (pewnie dlatego, że wystarczy dobrać do niego zwyczajne czerwone szpilki).

Kostium Sailor Jupiter kosztuje 22000 jenów (ok. 653 zł).

Kostium Sailor Venus kosztuje 24000 jenów (ok. 712 zł) i zawiera pasek z koralików imitujący łańcuch Venus.

Przedsprzedaż na kostiumy i peruki rozpoczęła się 25 grudnia na stronie firmy ACOS, wysyłka nastąpi wiosną 2015.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, ACOS
S.H. Figuarts Sailor Chibi Moon

W maju pojawi się w sprzedaży figurka Sailor Chibi Moon. Figurka na pewno będzie niższa, niż pozostałe i w komplecie będzie miała Pink Moon Stick. Cena to 4536 jenów (ok. 135 zł).

Pullip Sailor Jupiter

Zapowiedziano kolejną lalkę z serii Pullip, jest to Sailor Jupiter. Cena to 20520 jenów (ok. 608 zł) w wersji limitowanej, sprzedawanej poprzez Premium Bandai i 16000 jenów (ok. 475 zł) w wersji zwykłej. Wersja limitowana ma w zestawie mundurek szkolny i wysyłana będzie w styczniu, wersję zwykłą będzie można kupić w sklepach od lutego.

Rainbow Moon Chalice Room Fragrance

Jest to odświeżacz powietrza w kształcie Świętego Graala. Podstawa będzie zrobiona z metalu, a w środku znajduje się zapachowy wkład żelowy pod przykryciem w kształcie kryształu. Zapach nazywa się Serenity Bouquet i zawiera nuty kwiatowe i owocowe. Wymiary to 130 x 150 x 81 mm, a cena to 5184 jeny (ok. 150 zł). Przedsprzedaż na Premium Bandai rozpoczęła się 17 grudnia, wysyłka nastąpi w kwietniu.

Kolczyki

Zestaw kolczyków z symbolami planet pojawi się po raz kolejny w sprzedaży. Przedsprzedaż na Premium Bandai rozpoczęła się 17 grudnia, wysyłka nastąpi w lutym.

Wskaźniki Usagi i Mamoru

Do kompletu wskaźników dołączyły dwa nowe, tematycznie powiązane z Usagi i Mamoru. Jeden z nich ma zakończenie w postaci Moon Stick, a drugi róży, którą rzuca Tuxedo Kamen. Wymiary pudełka to 35 x 35 x 160 mm, długopis wbudowany do środka ma kulkę o średnicy 0,7 mm. Cena za zestaw dwóch wskaźników to 2808 jenów (ok. 83 zł). Wysyłka nastąpi w kwietniu.

Czekoladki i ciastka

Czekoladki zostaną wydane z okazji tegorocznych walentynek. Do wyboru będzie kilka różnych zestawów w ozdobnych opakowaniach. W przypadku czekoladek do wyboru są 3 różne pudełka.
W pierwszym są w zestawie 4 czekoladki: czekoladka w kształcie głowy Luny z kremem śmietankowym w środku, kwadratowa czekoladka z napisem Sailor Moon z nadzieniem gianduja (jest to mieszanina czekolady mlecznej i prażonych orzechów laskowych), okrągła czekoladka z wizerunkiem Sailor Moon z nadzieniem migdałowym oraz okrągła czekoladka w kształcie kryształu z białej czekolady i z nadzieniem karmelowym. Pudełko kosztuje 500 jenów (ok. 15 zł) i jest to najtańsze opakowanie z dostępnych.
W drugim pudełku znajduje się 9 czekoladek. Są to wszystkie czekoladki występujące w poprzednim opakowaniu (głowa Luny jest podwójnie), a dodatkowo są czekoladki w kształcie serduszka i róży w różowym kolorze z czekolady mlecznej oraz 2 czekoladki również z mlecznej czekolady, ale dodatkowo owinięte w złotka i papierki z wizerunkami Księżniczki Serenity i kokardy i kołnierzyka. Cena tego opakowania to 1000 jenów (ok. 30 zł).
Kolejne opakowanie zawiera 6 czekoladek, które są pomieszane z poprzednich dwóch pudełek. W zestawie są: biała czekoladka z karmelem, głowa Luny, czekoladka w papierku z Księżniczką Serenity, czekoladka z napisem Sailor Moon, czekoladka z wizerunkiem Sailor Moon oraz czekoladka w kształcie róży. Oprócz czekoladek znajdują się 3 ciastka z wytłoczeniem w kształcie kokardy, każde ciastko jest zapakowane w oddzielne opakowanie oraz metalowe okrągłe pudełko z wizerunkiem gwiazdy i symboli planet, w środku którego znajduje się 5 czekoladek, każda jest w swoim oddzielnym opakowaniu w kształcie kokardki. Ten zestaw czekoladek kosztuje 1200 jenów (ok. 37 zł).

Najtańszy zestaw ciastek jest w papierowej torbie, która ma różne nadruki z każdej strony i przywieszkę powiązaną tematycznie z Tuxedo Kamen. O opakowaniu znajdują się ciastka z kawałkami czekolady (typu nasze pieguski) i czekoladki, które znajdują się w najdroższym zestawie czekoladkowym w okrągłym metalowym pudełku. Zestaw kosztuje 600 jenów (ok. 18 zł).
Drugi zestaw ciastek znajduje się w tekturowym opakowaniu z zawieszką w kształcie głowy Luny. W środku jest 10 ciastek czekoladowych w kształcie serduszek. Każde ciastko zapakowane jest oddzielne opakowanie z wizerunkiem kołnierzyka i kokardy inner senshi. Opakowanie kosztuje 700 jenów (ok. 21 zł)
Ostatnie opakowanie to zestaw dwóch puszek w kształcie Luny i Artemisa. W puszkach są czekoladki, które znajdują się w zestawie z okrągłą puszką i w pierwszym zestawie z ciastkami. Zestaw kosztuje 800 jenów (ok. 24 zł).

Czekoladki i ciastka pojawią się w sprzedaży w styczniu.

Źródła: Strona oficjalna 1, Tamashii Nations, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7