Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Maj 2015

Mega Hobby Expo 2015

Dzisiaj pokazały się już zdjęcia z Mega Hobby Expo. Jak było podane wcześniej, mieliśmy zobaczyć nowości. Do obejrzenia były między innymi nowe i stare Petit Chara. Mamy także nareszcie w kolorze S.H. Figuarts Sailor Pluto oraz Figuarts Zero Sailor Mars z serii Crystal. Miały być też pokazane prototypy Makoto i Minako z serii figurek World Uniform Operation, Makoto jest pokazana w kolorze, a Minako tylko jako prototyp.

Źródła: Sailor Moon Collectibles, Ami Ami, Hobby Maniax, Facebook
Skarpetki

Od Small Planet po raz kolejny dostaniemy skarpetki. Dzisiaj zapowiedziano aż 12 nowych par, 6 z nich to krótkie skarpetki do kostki, a 6 to tzw. stopki. Na skarpetkach mamy wzory z kokardą i kołnierzykiem Chibi Moon, Luną-P, symbolami planet, kokardami, Artemisem i Luną. Na stopkach jest wzór z kokardą i kołnierzykiem inner senshi i Chibi Moon. Cena za parę to 380 jenów (ok. 12 zł), w sprzedaży mają się pojawić we wrześniu.

Źródła: Strona oficjalna
Stained Charm

W automatach gashapon pojawią się nowe gadżety, będą to metalowe zawieszki do bransoletki. W metalowe szkielety wlana została kolorowa półprzezroczysta żywica, tak aby całość przypominała witraż. Zawieszki mają 30 - 40 mm wielkości. Do uzbierania będą broszki Crystal Star, Cosmic Heart, Crisis Moon i Chibi Moon, a także Rainbow Moon Chalice oraz Luna i Artemis na półksiężycu. Zawieszki mają się pojawić w automatach we wrześniu, cena za kapsułkę to 300 jenów (ok. 9 zł).

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon x Its' Demo

Pojawi się kolejna współpraca z Its' Demo. Tym razem motywem przewodnim wzoru na gadżetach mają być Księżniczki Serenity (Usagi i Chibiusa). W ofercie pojawią się żele do rąk (kwadratowe buteleczki z dziwnymi pętelkami), lusterka, ręczniki kąpielowe z kapturem oraz małe ręczniki do rąk. Żele do rąk mają pięć różnych opakowań do wyboru i kosztują 600 jenów za sztukę (ok. 18 zł). Lusterka są okrągłe w dwóch wzorach do wyboru, cena za sztukę to 1400 jenów (ok. 43 zł). Ręczniki z kapturem również w dwóch wzorach, cena za sztukę to 3800 jenów (ok. 117 zł). Małe kwadratowe ręczniki są w cenie 1000 jenów za sztukę (ok. 31 zł) i również dwa wzory do wyboru.
W ofercie mają się również pojawić naszyjniki i kolczyki, ale na razie podano więcej szczegółów.

Aktualizacja na stronie

W dziale Manga dodany akt 7.

Źródła: Strona oficjalna
Girls Memories

W automatach "łapa szczęścia" pojawią się kolejne figurki z serii Q-posket, będą to Sailor Mercury i Sailor Mars. Nowe figurki pojawią się w automatach dopiero w październiku, a już dzisiaj wyciągać z automatów można figurkę Sailor Moon.

W grudniu w automatach ma się pojawić, figurka Sailor Saturn. Z tej serii figurek można już uzbierać sporą kolekcję.

Mega Hobby Expo 2015

W ten weekend na Mega Hobby Expo 2015 będzie można obejrzeć nowości, między innymi zapowiedziane ostatnio nowe Petit Chara, będą też pokazane prototypy figurek Makoto i Minako z serii World Uniform Operation.

Sailor Moon Crystal

Na okładce dziewiątej płyty wydania DVD/BD pojawią się inner senshi. Płyta zawiera odcinki 17 i 18, wydanie limitowane BD zawiera dodatkowe materiały.

Na profilu Takehito Koyasu w Wikipedii na liście granych przez niego postaci pojawił się profesor Souichi Tomoe, a przy serii Sailor Moon Crystal podany jest rok 2016. Oznaczałoby to, że dalsza seria opowiadałaby o walce z Death Busters i emitowana byłaby dopiero w przyszłym roku. Informacja nie jest w żaden inny sposób potwierdzona, więc nie wiadomo czy jest prawdziwa. Okaże się z czasem.

Źródła: Strona oficjalna1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Wikipedia
Petit Chara

W serii Petit Chara Deluxe pojawi się figurka Sailor Moon. Figurka jest nadal w wersji super deformed, ale jest większa, niż zwyczajne figurki Petit Chara i ma 90 mm wysokości. Na jednym ze zdjęć jest dla porównania zestawiona ze zwykłą figurką Petit Chara. Inną rzeczą, która odróżnia tę figurkę od zwyczajnych Petit Chara jest to, że jest trochę jak S.H. Figuarts, bo ma wymienne twarze i wymienne ręce, dzięki czemu można ją ustawić w różnych pozach. Sailor Moon jest w stroju z serii S, do zestawu będzie też dołączone berło Cutie Moon Rod oraz Luna. Cena to 4500 jenów (ok. 137 zł), wysyłka nastąpi we wrześniu. Figurkę będzie można będzie obejrzeć 30 maja na Mega Hobby Expo 2015.

Dzisiaj ujawniono zdjęcia figurek Petit Chara z zestawu zawierającego Sailor Starlights. Okazuje się, że w zestawie znajdą się również Eternal Sailor Moon i Sailor Chibi Chibi Moon (jak dla mnie zestaw bardzo ładnie by się dopełniał, gdyby była tam jeszcze Kakyuu). Cena zestawu to 3500 jenów (ok. 106 zł). Przedsprzedaż rozpocznie się 4 czerwca (podejrzewam, że na Premium Bandai), wysyłka nastąpi we wrześniu. Figurki również będzie można oglądać na Mega Hobby Expo 2015.

Re-ment

Pokazano jak będą wygląd przedmioty w kolejnych zestawów miniaturowych replik firmy Re-ment. Do kupienia będzie kolejnych 8 zestawów, tym razem motywem przewodnim są przedmioty codziennego użytku.

1. Usagi-chan to toukou - Usagi-chan w drodze do szkoły, w zestawie jest Luna, magazyn Nakayoshi z Sailor Moon Crystal na okładce, torba z zawieszką, nadgryziony tost oraz długopis do przemiany.
2. Ami-chan to obenkyou - nauka Ami-chan, w zestawie książki, zeszyt, piórnik, ciasteczka i długopis do przemiany
3. Rei-chan no jinja ni sanpai - wizyta w świątyni Rei-chan, w zestawie notes, długopis do przemiany legitymacja szkolna, strzała, papierowa torba i słodycze.
4. Mako-chan to Lunch Time - Mako-chan i drugie śniadanie, w zestawie bento z jedzeniem, sztućce, długopis do przemiany i termos na picie.
5. Minako-chan to houkago - Minako-chan po szkole, w zestawie Artemis, długopis do przemiany, torba, naleśnik z dodatkami, magazyn Heroine z Sailor V na okładce.
6. Chibiusa to odekake - Chibiusa szykująca się do wyjścia, w zestawie plecak z maskotką królikiem, Luna-P, Klucz Czasoprzestrzeni, lizak oraz chyba jakaś przywieszka (nie jestem pewna, co to może być, a nie było napisane)
7. Minna de Party - wspólne przyjęcie, w zestawie tort z kotami, kieliszki, ozdoba na stół, butelka.
8. Mamo-chan to Date - randka z Mamo-chan, w zestawie bukiet róż, różowy drink z ozdobną słomką, zegarek kieszonkowy, ciastko inspirowane Tuxedo Kamen.
Zestawy mają się pojawić w sprzedaży 27 lipca, cena za zestaw to 600 jenów (ok. 18 zł).

Źródła: Strona oficjalna1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3 Wikipedia
Obwoluty

Zapowiedziano już piąty zestaw mini obwolut. Do uzbierania jest kolejne 8 wzorów, które tym razem są powiązane z seriami S-Stars. Cena za sztukę to 200 jenów (ok.6 zł). W automatach mają się pojawić w lipcu.

S.H. Figuarts

Sailor V można zamawiać poprzez Premium Bandai. Pojawiły się także szczegółowe informacje dotyczące całego zestawu. Figurka ma 14 cm wysokości, a w zestawie będą 3 wymienne twarze 6 prawych dłoni, 5 lewych dłoni oraz dwie dłonie trzymające maskę. Cena to 4860 jenów (ok. 148 zł), wysyłka nastąpi w październiku.
30 i 31 maja odbędzie się Tamashii Nation Summer Collection 2015, gdzie figurka będzie wystawiona do oglądania. Obok Sailor V mają się pojawić między innymi Sailor Pluto oraz Sailor Moon z serii Crystal w wersji Figuarts Zero.

Figurka Sailor Chibi Moon ma się pojawić w sprzedaży jutro. Cena to 4536 jenów (ok. 138 zł). W zestawie będą Pink Moon Stick, 3 wymienne twarze, wymienna grzywka oraz 5 dłoni.

Źródła: Strona oficjalna1, Strona oficjalna 2, PB, Strona oficjalna 3, Tamashii Nations
Musical

Na oficjalnej stronie umieszczono wiadomość pożegnalną od Yuugi Yamato (Tuxedo Kamen) dla odchodzących po tegorocznym musicalu aktorek grających inner senshi.

Petit Chara

Zapowiedziano kolejne figurki Petit Chara. Tym razem na pewno wielu fanów się ucieszy, bo mają to być Sailor Starlights. Na razie pokazano tylko zarysy figurek, ale po konturach można się bez problemu domyślić jakie to będą postacie. Same figurki mają zostać pokazane 25 maja.

Źródła: Strona oficjalna1, Strona oficjalna 2
Die Cast Charm 2 wersja Pink Antique

Drugi zestaw metalowych breloków gashapon pojawi się w wersji różowego złota. Cena za kapsułkę to 350 jenów (ok. 11 zł). W automatach pojawią się w sierpniu.

Źródła: Strona oficjalna
Girls Memories

W maju pojawią się w automatach figurki Sailor Chibi Moon i Sailor Pluto.

W tym miesiącu pojawią się w automatach również lusterka w metalowych obudowach. Do wyboru są trzy wzory: z broszką do przemiany, z Sailor Moon podczas przemiany oraz ze znakami planet.

Bath Time Collection

Dzisiaj zapowiedziany został zestaw akcesoriów do kąpieli. Do ustrojenia siebie w łazience będą potrzebne: opaski, gumki do włosów, spinki małe i duże oraz myjki do ciała. Wszystkie akcesoria są oparte na wzorze kokardy z broszką. Opaski materiałowe są w kolorach niebieskim i różowym, niebieskie mają kokardę z broszką Henshin Brooch i Crystal Star, różowa ma broszkę do przemiany Chibi Moon. Cena za sztukę to 2000 jenów (ok. 59 zł). Większe spinki są w kolorze jasnego różu i mają broszki Sailor Moon i Sailor Chibi Moon. Cena za sztukę to 1500 jenów (ok. 45 zł). Mini spinki są w kompletach po 2 sztuki. Są w rożnych podcieniach różu, jeden komplet ma broszkę Chibi Moon, dwa pozostałe różne broszki Sailor Moon. Cena za komplet to 800 jenów (ok. 24 zł). Z akcesoriów do włosów zostały jeszcze gumki, jedna w kolorze niebieskim z broszką Sailor Moon i druga w kolorze różowym z broszką Chibi Moon. Cena za sztukę to 1000 jenów (ok. 30 zł). Na koniec zostały jeszcze myjki do ciała. Do wyboru 3 wzory w różnych odcieniach różu, dwie z broszkami Sailor Moon i jedna z broszką Sailor Chibi Moon. Cena za sztukę to 800 jenów (ok. 24 zł). W sprzedaży mają się pojawić w lipcu.

Sailor Moon no sedai shakairon

W Japonii ma się ukazać książka autorstwa Toyoshi Inady pod tytułem Sailor Moon no sedai shakairon (Dyskusja na temat pokolenia Sailor Moon w społeczeństwie). Książka ma analizować anime i postacie pod kątem wpływu na osoby, które wychowały się na tej serii. W księgarniach ma się pojawić 22 maja.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, ANN
Musical

Podano już daty i godziny poszczególnych przedstawień. W Tokio przedstawienia będą wystawiane w dniach 18-27 września. W sumie w teatrze AiiA 2.5 będzie wystawionych 16 przedstawień:
18 wrzesień - 18:30
19 wrzesień - 12:00 i 17:00
20 wrzesień - 12:00 i 17:00
21 wrzesień - 17:00
22 wrzesień - 12:00 i 17:00
23 wrzesień - 12:00 i 17:00
24 wrzesień - 18:30
25 wrzesień - 18:30
26 wrzesień - 12:00 i 17:00
27 wrzesień - 12:00 i 17:00
W Osace będzie 5 przedstawień i będą wystawiane w dniach 2-4 października.
2 październik - 18:30
3 październik - 12:00 i 17:00
4 październik - 12:00 i 17:00

Jeśli chodzi o obsadę to już wcześniej było zapowiedziane, że aktorki grające inner senshi i Tuxedo Kamen powrócą do swoich ról. Dzisiaj potwierdzono także, że do swoich ról powrócą Kuge Kokoro i Kanda Airi grające Chibiusę/Sailor Chibi Moon oraz Ishii Mikako w roli Sailor Pluto.
Oficjalnie potwierdzono też to, co wszyscy podejrzewali, że będzie to musical opowiadający historię walki z Death Busters. W musicalu mają się pojawić także pozostałe outer senshi, czyli Sailor Uranus, Sailor Neptune i Sailor Saturn. Wśród wrogów mają się pojawić profesor Tomoe, Kaolinite, Mistress 9 oraz Witches 5. Pełna obsada ma zostać ogłoszona 3 czerwca na stronie oficjalniej i w magazynie Nakayoshi.

Newsletter, na który można się zapisać, żeby otrzymywać informacje na temat nowego musicalu został już uruchomiony, a 20 maja zostaną przesłane szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów.

AniON STATION

Współpraca z Namco została już zakończona, ale ze względu na dużą popularność postanowiono ją powtórzyć. W dniach 27-30 czerwca w AniON STATION będą świętowane urodziny Usagi i Chibiusy. Desery i drinki, które były serwowane podczas poprzedniej współpracy również się pojawią, a także zostanie stworzone dodatkowe menu powiązane z Chibiusą.

Alumi Button Seal

Dzisiaj zapowiedziano także dwa nowe gadżety do telefonów komórkowych. Pierwszym z nich są naklejki na przycisk iPhona 5S/6/6 Plus oraz iPada mini 3. Do wyboru są 4 wzory: Henshin Brooch, Crystal Star Compact, Moon Stick oraz Luna. W podanych urządzeniach firmy Apple przycisk ma również funkcję identyfikowania użytkownika po liniach papilarnych i naklejki są przystosowane do tej funkcji, więc można ich używać bez problemu. Naklejki mają się pojawić w sklepach w czerwcu, cena za sztukę to 680 jenów (ok. 20 zł).

Ring Holder

Drugim gadżetem do telefonów, który posiada te same 4 wzory, co poprzedni, jest przyklejany na spodzie telefonu uchwyt z odchylanym pierścieniem, który może służyć jako podstawka do ustawienia telefonu lub jako uchwyt do trzymania telefonu. W przypadku ostatniego wzoru na grafice jest Luna z Artemisem zamiast samej Luny. Uchwyty pojawią się w sklepach również w czerwcu, cena za sztukę to 1280 jenów (ok. 39 zł).

S.H. Figuarts Sailor V

Figurka została oficjalnie zapowiedziana. W sprzedaży pojawi się dopiero w październiku. Oczywiście jak wszystkie poprzednie można ją dowolnie ustawiać i będzie posiadać wymienne części. Na razie to tyle, więcej informacji zostanie podanych w późniejszym czasie.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Tamashii Nations
Almond Peak

W wyniku kolejnej współpracy, tym razem z firmą Ezaki Glico, dostaniemy czekoladki Almond Peak. Czekoladki będą w specjalnym pudełku w limitowanej wersji i ich liczba będzie ograniczona. W każdym pudełku będzie 12 czekoladek, a do każdego pudełka będzie dołączona będzie losowo wybrana zakładka do książki. Do uzbierania będzie łącznie 12 zakładek. W sklepach czekoladki pojawią się 28 lipca. Więcej informacji zostanie podanych w późniejszym czasie.

Narikiri Sailor T-shirt

Koszulki z nadrukiem kołnierzyka i kokardy pojawiają się po raz kolejny. Tym razem koszulki mają nadruki z serii Crystal. Do wyboru będzie 6 koszulek, dwie koszulki Sailor Moon, każda z nadrukiem z inną broszką oraz koszulki z nadrukiem pozostałych inner senshi. Przedsprzedaż na koszulki rozpoczyna się dzisiaj na PB, wysyłka nastąpi w lipcu. Cena za sztukę to 3240 jenów (ok. 98 zł). Dostępne w rozmiarach damskim i męskim M.

Sailor fuku Pouch

Są to zasuwane na zamek błyskawiczny kieszonki na telefon lub inne drobiazgi, zawieszone na smyczy. Same kieszonki są uszyte tak, żeby wyglądały jak mundurki wojowniczek. Jak w przypadku koszulek do wyboru jest 6 wersji, wszystkie z inner senshi, a w przypadku Sailor Moon dostępne są dwie wersje z dwoma rożnymi broszkami. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na PB, wysyłka w lipcu. Cena za sztukę to 2592 jeny (ok. 78 zł). Wymiary kieszonki to 100 x 170 mm, wymiary smyczy to 20 x 400 mm.

Narikiri Sailor Tote Bag

Na zakończenie jeszcze torby z nadrukiem kołnierzyka i kokardy. Jak w przypadku poprzednich dwóch artykułów, do wyboru jest 6 wzorów, w tym dwa z Sailor Moon. Wymiary torby to 400 x 350 x 100 mm. Przedsprzedaż również dzisiaj na PB, wysyłka w lipcu. Cena za sztukę to 3024 jeny (ok. 91 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, PB 1, Strona oficjalna 3, PB 2, Strona oficjalna 4, PB 3
Ichiban Kuji Pretty Treasures

Została zapowiedziana już trzecia edycja loterii Ichiban Kuji. Wśród nagród tym razem są:
A - Figurka Nowej Królowej Serenity, kryształ na którym siedzi jest jednocześnie schowkiem na drobiazgi
B - Maskotka Luny
C - poduszka Srebrny Kryształ Iluzji
D - linijki w kształcie magicznych przedmiotów
E - zestawy zawieszek pałeczka/berło + bucik
F - małe ręczniki z nadrukiem
G - zestaw szklanek
Ostatni los w loterii wygrywa zegarek kieszonkowy z pozytywką. W kompanii podwójnej szansy (cokolwiek to oznacza) można wygrać figurkę Nowej Królowej Serenity w specjalnej wersji kolorystycznej.
Loteria rozpocznie się we wrześniu.

Room Wear

Jest to kolejny strój do noszenia po domu, coś w guście podomki czy szlafroka. Uszyty jest tak, żeby wyglądał jak mundurek szkolny Usagi. Kokardy z przodu i z tyłu są odpinane. Długość to 82 cm, szerokość47 cm, w ramionach ma 35 cm, a długość rękawa to 66 cm. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na Premium Bandai, wysyłka nastąpi we wrześniu, cena to 10584 jenów (ok. 321 zł).

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany odcinek 21 serii Crystal.

Quiz RPG Mahoutsukai to Kuro Neko no Wiz

Karty z Sailor Moon Crystal, które pojawiają się w grze.

Źródła: Strona oficjalna 1, Ichiban Kuji, Strona oficjalna 2, PB, Sailor Moon World FB PB 3
TV Magazine

W czerwcowym numerze gazety TV Magazine pojawi się artykuł o Sailor Moon Crystal, a do gazety będzie dołączony dodatek w postaci obwoluty z ilustracją z wojowniczkami. Cena magazynu to 800 jenów (ok. 24 zł).

Q-pot CAFE x Sailor Moon

Z okazji zbliżających się urodzin Usagi nastąpi kolejna współpraca. Od 15 czerwca do 31 lipca będzie uruchomiona kawiarnia Q-pot CAFE z deserami i napojami inspirowanymi Sailor Moon. O tej współpracy wiadomo już było miesiąc temu, jednak dzisiaj pokazano kolejne desery, które będą serwowane w kawiarni. Wcześniej opisane były już Crystal Star Macaron, Sweet Rainbow Moon Chalice Parfait, Tuxedo Rose Tea oraz Crystal Power Makeup Tea. Kolejne dzisiaj opisane to Sailor Ribbon Cup Cake Necklace Plate, Serenity's Royal Vanilla Mousse i Luna's Star Candy.
Crystal Star Macaron będzie podawany na specjalnie zdobionych talerzach w kształcie gwiazdy z wizerunkiem Sailor Moon. Sweet Rainbow Moon Chalice Parfait będzie stał na podstawce z wizerunkiem Luny. Babeczki Sailor Ribbon Cup Cake Necklace Plate będą podawane jedynie od poniedziałku do piątku, będą podawane na specjalnych talerzach z popiersiem kobiety i ułożone tak, aby wyglądały jak kokardy na piersi. Do wyboru jest pięć babeczek, każda w kolorach innej inner senshi. Serenity's Royal Vanilla Mousse to mus waniliowy. Luna's Star Candy to cukierki w kształcie gwiazdek, takie same jakie można zobaczyć w filmie o Księżniczce Kagui. Zapakowane w słoiczki z ozdobną żółtą tasiemką. W kawiarni będzie również można kupić specjalną torbę materiałową wielkości A4 z kieszeniami w środku. Torba ma nadruk z Usagi w stroju kelnerki Q-pot CAFE.
Ceny poszczególnych deserów i drinków przedstawiają się następująco:
Crystal Star Macaron - 3900 jenów (ok. 118 zł)
Sweet Rainbow Moon Chalice Parfait - 2500 jenów (ok. 76 zł)
Tuxedo Rose Tea i Crystal Power Makeup Tea - 850 jenów (ok. 26 zł)
Sailor Ribbon Cup Cake Necklace Plate - 2200 jenów (ok. 67 zł)
Serenity's Royal Vanilla Mousse - 750 jenów (ok. 23 zł)
Luna's Star Candy - 950 jenów (ok. 29 zł)
Torba materiałowa - 3800 jenów (ok. 115 zł)

Quiz RPG Mahoutsukai to Kuro Neko no Wiz

Od dzisiaj po raz kolejny w tej grze pojawią się nowe katy Sailor Moon, współpraca ma trwać do końca maja. W drugiej odsłonie współpracy mają się pojawić postacie z części serii Sailor Moon Crystal z Rodziną Czarnego Księżyca.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 20 serii Crystal.

Artykuły papiernicze

Wczoraj zapowiedziano kolejny rzut artykułów papierniczych. Na początek dwa notesy, jeden z Sailor Moon, a drugi z Tuxedo Kamen. W każdym z notesów są kartki w 6 różnych wzorach po 18 stron z każdego wzoru, razem 108 stron. Wymiary to 80 x 11 x 11 mm. Cena za sztukę to 540 jenów (ok. 16 zł).

Następne są również notesy, ale te są w metalowych puszkach. Do wyboru jest 6 wzorów, każdy notes ma 60 kartek. Wymiary to 65 x 65 x 23 mm, w każdym notatniku jest 60 kartek. Cena to 583 jenów za sztukę (ok. 18 zł).

Papeteria do kolejny artykuł, do wyboru są 4 wzory, w każdym zestawie jest 14 kompletów kartek z kopertami. Wymiary to 205 x x165 x 8 mm. Cena za zestaw to 756 jenów (ok. 23 zł).

Do kompletu można dołożyć piórniki. Jeden w kolorze różowym, a drugi granatowym, oba z nadrukiem. Wymiary to 170 x 100 x 75 mm. Cena to 1620 jenów za sztukę (ok. 49 zł).

Po raz kolejny pojawią się też długopisy, tym razem z małymi figurkami na końcach. Do uzbierania jest 5 sztuk, każdy z inną inner senshi. Cena to 928 jenów za sztukę (ok. 28 zł). Długopisy mają długość 135mm, a figurki mają wymiary25 x 33 x 20 mm.

Notesy książkowe również się pojawiają. Do wyboru są 4 wzory. Wielkość notesów to 153 x 215 x mm, każdy ma 32 strony. Cena za sztukę to 648 jenów (ok. 19 zł).

Kolejne są linijki. Do wyboru również 4 wzory, można mini zmierzyć do 15 cm długości. Cała linijka ma wymiary 160 x 25 mm. Cena za sztukę to 324 jenów (ok. 10 zł).

Na koniec zostaje 5 zestawów obwolut. W każdym zestawie są 3 obwoluty, duża, średnia i mała. Duża jest wielkości A4, a w małą można włożyć na przykład pocztówkę. Dokładne wymiary to 220 x 310 x 0,8 mm, 115 x x160 x 0,8 mm i 80 x 115 x x0,8mm. Każdy zestaw ma nadruk z inną inner senshi. Cena każdego zestawu to 486 jenów (ok. 15 zł)

Przedsprzedaż na wszystkie artykuły papiernicze rozpoczęła się wczoraj, wysyłka nastąpi w lipcu.

Pullip

Ogłoszono limitowaną wersję lalki Pullip Sailor Uranus. Jako dodatek będzie w tej wersji mundurek szkolny Akademii Mugen. Cena wersji limitowanej to 21600 jenów (ok. 649 zł). Przedsprzedaż na PB rozpoczęła się dzisiaj.

Drip Proof Pouch

Wśród kolejnych akcesoriów do telefonów pojawią się wodoodporne etui. Do wyboru będą dwa wzory: z Moon Stick i Luną. Wymiary to 159 x 78 x 7,5 mm. Etui jest zawieszone na sznurku i można je nosić na szyi. Cena za sztukę to 1880 jenów (ok. 57 zł). W sprzedaży mają się pojawić w lipcu.

Źródła: Strona oficjalna 1, Toei, PB, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 13 i 14 serii Crystal w wersji BD.

Musical

Podano więcej szczegółów na temat nowego musicalu, a także podano informacje dotyczące musicali w ogóle. Pierwsza informacja jaka się pojawiła doniosła nam o tym, że po tegorocznym musicalu aktorki grające wszystkie pięć inner senshi odchodzą i w ewentualnych następnych musicalach pojawią się już nowe. Yuuga Yamato zostaje i dalej zamierza grać Tuxedo Kamen. Na stronie oficjalnej zamieszczono krótkie wiadomości od odchodzących aktorek.
Utworzono też specjalny newsletter, na który można się zapisać i dostawać informacje o nowym musicalu.
http://www.nelke.co.jp/
W formularzu należy kolejno: zaznaczyć kwadrat, wpisać adres e-mail, imię, nazwisko, wybrać z listy prefekturę (nie ma znaczenia, wystarczy wybrać pierwszą lepszą z brzegu), podać datę urodzenia, wybrać płeć (mężczyzna, kobieta), opcjonalnie można wpisać komentarz. Później wystarczy wcisnąć przycisk na dole, a na kolejnej stronie potwierdzić dane wciskając kolejny przycisk.

Jeśli chodzi o nowy musical to będzie nosił tytuł Un Nouveau Voyage, co tłumaczy się jako nowa podróż. Musical będzie wystawiany w Tokio i w Osace. W Tokio będzie wystawiany w teatrze AiiA 2.5 Tokyo Theater w dniach 18-27 września 2015. W Osace będzie wystawiany w dniach 2-4 października w Sankei Hall Breeze. Sprzedaż biletów rozpocznie się 26 lipca, do wyboru będą bilety tańsze po 5800 jenów (ok. 176 zł) oraz droższe po 7500 jenów (ok. 227 zł). Według napisu na ulotce musical ma być również powiązany z 60 rocznicą Nakayoshi.

Pullip

W serii lalek Pullip pojawią się dwie nowe, Sailor Uranus i Sailor Neptune. Lalki będzie można obejrzeć na nadchodzącym Doll Show 5 maja. Sailor Uranus ma się ukazać w sprzedaży w czerwcu, a Sailor Neptune w lipcu. Cena każdej z lalek wynosi 17000 jenów (ok. 515 zł).

Figuarts Zero

1 maja rozpoczęły się rezerwacje na figurkę Sailor Moon w japońskich sklepach. Cena to 5400 jenów (ok. 163 zł), wysyłka nastąpi we wrześniu.

Tamashii Buddies

Również 1 maja rozpoczęły się rezerwacje na figurki Sailor Mercury i Sailor Jupiter.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany odcinek 19 serii Crystal.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Strona oficjalna 8