Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Maj 2016

Chocola BB Joma

Chocola wprowadza kolejną kampanię we współpracy z Sailor Moon, pierwsza okazała się dużym sukcesem. Kampania rozpoczyna się dzisiaj i będzie trwać do 31 sierpnia. Do wygrania są:
A - trzy ilustracje podpisane przez Mitsuishi Kotono, nagrody dla trzech osób
B - składany koc, do wygrania 100 sztuk
C - zestaw 2 kart QUO card, do wygrania 100 zestawów
D - pędzle do makijażu Kumano, do wygrania 100 sztuk
E - organizer na biżuterię, 1000 sztuk do wygrania
Dla wszystkich, którzy będą brać udział w kampanii, dostępne będą co miesiąc tapety na laptopa lub na smartfony.

Sailor Moon Stick & Rod 2

Drugi zestaw gashapon z pałeczkami i berłami pojawi się w automatach po raz kolejny. W skład zestawu wchodzą Kaleido Moon Scope, Spiral Heart Moon Rod oraz pałeczki do przemiany Jupiter i Venus. Zestaw pojawi się w automatach we wrześniu. Cena za kapsułkę to 500 jenów (ok. 18 zł).

Seramyu

Potwierdzono, że w następnym musicalu Yuuga Yamato po raz kolejny zagra Tuxedo Kamen.

Sailor Moon Drops

W dniach 31 maja - 10 czerwca pojawią się promocyjne poziomy powiązane z Małą Damą Serenity.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 54 w wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Sailor Moon Crystal

Ujawniono okładkę ostatniego singla, na którym będzie opening śpiewany przez Momoiro Clover Z i ending śpiewany przez Kenjiego Nojimę. Nowe wykonania usłyszymy już w poniedziałkowym odcinku.

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon x Isetan

To kolejna marka, która będzie świętować urodziny Usagi. Od 1 czerwca po raz kolejny pojawią się w sprzedaży ubrania i akcesoria z ostatniej współpracy. Dodatkowo pojawi się jedna nowa rzecz, plecak z kocimi uszami i półksiężycem w kolorze Diany, do tej pory były jedynie w kolorach Luny i Artemisa. Dodatkowo dla osób, które zakupią cokolwiek w tej współpracy, od 28 czerwca, będzie przewidziana kampania na Twitterze, gdzie będzie można zdobyć grafikę narysowaną specjalnie na tę okazję.

Pullip

Kolejną lalką w serii będzie Super Sailor Moon. Wersja limitowana, sprzedawana poprzez Premium Bandai, będzie mieć dodatkowo letni mundurek szkolny. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, wysyłka wersji limitowane nastąpi w sierpniu, a wersja zwykła pojawi się w sklepach w lipcu. Cena wersji zwykłej to 23760 jenów (ok. 855 zł), a wersji limitowanej to 27000 jenów (ok. 972 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Seramyu

Na stronie oficjalnej pokazano video z nowymi aktorkami musicalowymi, które 6 czerwca ma się pojawić również w telewizji przy okazji emisji serii Crystal. Dodatkowo 30 czerwca odbędzie się event urodzinowy Usagi i Chibiusy, na którym również pojawią się nowe aktorki.

Urodziny Usagi i Chibiusy

Event odbędzie się 30 czerwca i będzie transmitowany poprzez Nico Nico. Gośćmi będą Mitsuishi Kotono oraz nowe aktorki musicalowe, które wystąpią po raz pierwszy.

Petit Chara

Zapowiedziano kolejny zestaw figurek Petit Chara, w tym zestawie będą Tygrysie Oko, Sokole Oko, Rybie Oko, Mała Dama Serenity oraz Helios. Przedsprzedaż rozpocznie się 2 czerwca, a wysyłka nastąpi w październiku. Zestaw będzie kosztować 4000 jenów (ok. 144 zł). Będzie go można obejrzeć 28 maja na Mega Hobby Expo spring 2016.

Sailor Moon Erimaki Sox

W sprzedaży pojawią się skarpetki firmy Erimaki Sox. Skarpetki są białe i są wykończone kołnierzykiem i kokardą, która jest odpinana. Do wyboru jest pięć wzorów w kolorach inner senshi. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi we wrześniu. Cena to 6264 jeny za parę (ok. 226 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 44-46 w wersji HD oraz 33 akt serii Crystal.

Sailor Moon Crystal

Dzisiaj ukazuje się w sprzedaży drugi singiel z openingiem i endingiem. W zestawie jest CD i DVD, na CD będą piosenki w pełnej wersji i karaoke, a na DVD będą wersja telewizyjna i pełna.

Miniaturely Tablet

Pierwszy zestaw, w skład którego wchodzą broszki Crystal Star, Cosmic Heart i Crisis Moon oraz Luna P, pojawi się w sprzedaży po raz kolejny. Przedsprzedaż rozpocznie się jutro, a wysyłka nastąpi we wrześniu. Cena to 540 jenów za sztukę (ok. 20 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany odcinek 53 w wersji HD oraz 32 akt serii Crystal.

Tamashii Buddies

Figurki Sailor Uranus i Neptune ukazały się wczoraj w sprzedaży.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 41-43 w wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Pretty Guardians

Oficjalne konto na Twitterze obserwuje już ponad 200 tysięcy osób i dla uczczenia tego faktu fanklub prowadzi teraz specjalną kampanię. Za polecenie członkostwa w klubie i zdobycie nowych członków polecający będzie mógł zdobyć specjalne naklejki. Kampania ma trwać od 18 maja do 6 czerwca.

Singiel Etsuko Yakushimaru

Piosenki New Moon ni Koishite oraz Kakumei Day & Night (piosenka z płyty do serii Crystal) pojawią się na singlu Etsuko Yakushimaru (śpiewała opening w pierwszej wersji).

Wystawa w Roppongi Hills

2 i 9 czerwca odbędzie się nocne zwiedzanie z edytorem mangi Fumio Osano.

W Chibiusa Cafe, która jest obok wystawy, będzie można kupić zestaw brelok z naklejkami w cienie 700 jenów (ok. 25 zł). Aby zakupić zestaw, trzeba najpierw zamówić określone jedzenie lub napój. Promocja obowiązuje od 1 czerwca.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Wystawa w Roppongi Hills

Do wystawowych gadżetów dorzucono jeszcze naklejki i zestaw pocztówka z brelokiem akrylowym. Naklejki są w dwóch wariantach różowym i niebieskim. Cena za arkusz to 864 jeny (ok. 30 zł). Zestaw pocztówka z brelokiem kosztuje 972 jeny (ok. 34 zł).

Seramyu

Dzisiaj ogłoszono nową obsadę dla inner senshi w kolejnym musicalu. Po Un Nouveau Voyage poprzednie aktorki odeszły z musicali. W role wojowniczek będą się teraz wcielać:

Sailor Moon - Nomoto Hotaru
Sailor Mercury - Kuroki Hikari
Sailor Mars - Kobayashi Karen
Sailor Jupiter - Kaede
Sailor Venus - Hasegawa Rimo

Jak poprzednio, również teraz Naoko nadzorowała wybór nowych aktorek. Za kilka dni dziewczyny mają się pojawić w kostiumach wojowniczek.
Podano też daty i miejsca spektakli. Nowy musical będzie wystawiany w trzech teatrach, w AiiA 2.5 Theather Tokio w dniach 15-23 października, w teatrze Canal City w Fukuoce w dniach 29-30 października oraz w teatrze Sankei Hall Breeze w Osace w dniach 4-6 listopada.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, ANN
Sailor Moon Drops

Po raz kolejny pojawią się promocyjne poziomy powiązane tematycznie z Michiru. Event ma trwać od 16 do 26 maja.

Źródła: Strona oficjalna
Crystal

Dzisiaj na stronie oficjalnej udostępniono opening z Horie Mitsuko i nowy ending w wersji bez napisów.Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany odcinek 52 wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna
Crystal BD/DVD

Dla wszystkich, którzy kupią płyty DB lub DVD z najnowszą serią Crystal, pojawi się specjalne eventy. Eventów będzie trzy, każdy będzie dotyczył kolejnej płyty, i na każdym gościem będzie Mitsuishi Kotono. Eventy odbędą się kolejno 29 września, 23 października i 27 listopada.

Charm Charapin 2 - double plug type

Pojawią się kolejne zawieszki do gniazd do urządzeń firmy Apple. Zawieszki mają dwie zatyczki, do gniazda słuchawkowego jack i do złącza Lightning. Obie końcówki połączone zostały łańcuszkiem, a na końcach zawieszek są Henshin Brooch, Hoshizora no Orgel oraz Crisis Moon Compact. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj w sklepie internetowym Gourmandise, wysyłka nastąpi w lipcu. Wtedy pojawią się również w sklepach stacjonarnych. Cena za sztukę 1598 jenów (ok. 57 zł).

Twin Waffer 2

Wafelki z kartami pojawią się w sklepach 17 maja.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 38-40 w wersji HD oraz akt 31 serii Crystal.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Wystawa w Roppongi Hills

Wystawę odwiedziło już ponad 100 tysięcy osób. Od 9 maja rozpoczęła się druga faza wystawy i ekspozycja została częściowo zmieniona.

DHC x Sailor Moon Crystal

W dniach 12 maja - 6 czerwca nastąpi kolejna współpraca z DHC. W loterii będzie można wygrać pokrowce na butelki w formie strojów wojowniczek, do uzbierania 5 strojów inner senshi oraz karty pre-paid QUO card. Jak poprzednio, aby wziąć udział w loterii należy zakupić określone produkty firmy DHC.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Q-pot

Wśród gadżetów od Q-pot pojawią się nowe, są to torba materiałowa, obudowy na iPhony (na trzy różne modele) oraz kubek. Torba kosztuje 4104 jeny (ok. 147 zł), obudowy kosztują 5940 jenów (ok. 213 zł) za sztukę, a kubek 3024 jeny (ok. 109 zł).

W kawiarni Q-pot Cafe pojawią się również praliny powiązane tematycznie z outer senshi i będą dostępne w różnych okresach czasu. Pralina Uranus będzie dostępna w dniach 30 czerwca - 14 lipca, pralina Neptune w dniach 15 lipca - 1 sierpnia, a Pluto i Saturn w dniach 2 - 17sierpnia. Praliny będą podawane na ozdobnych talerzach, a do całości będą dołączone napoje na ozdobnych podkładkach z Uranus, Neptune oraz Pluto i Saturn. Cena za zestaw to 2200 jenów (ok. 79 zł). Oprócz nowych deserów będzie można kupić mus, ciastka, kubek i cukierki. Mus jest dostępny w słoiczku z nadrukiem inner senshi i outer senshi. Cena za sztukę to 750 jenów (ok. 27 zł). Ciasta również są zapakowane do słoiczka i mają kształt króliczej głowy, kosztują 1728 jenów (ok. 62 zł). Kubek jest ozdobiony wizerunkami kotów i kosztuje 3024 jeny (ok. 108 zł). Na koniec zostaje słoiczek z cukierkami Luny (cukierki jak w filmie Sailor Moon S). Cena za słoiczek to 1026 jenów (ok. 37 zł).

Pretty Guardian

Od 12 maja w miejscu wystawy Sailor Moon w Roppongi Hills pojawi się specjalne stanowisko, gdzie będzie się można zapisać do fanklubu.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawione odcinki 51 w wersji HD i akt 30 serii Crystal.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawione odcinki 37, 49 i 50 w wersji HD.

Drugi singiel Crystal

Dzisiaj pokazano okładkę drugiego singla z openingami i endingami. Na płycie będą New Moon ni Koishite w wersji śpiewanej przez Horie Mitsuko oraz Otome no Susume śpiewana przez Misato Fukuen (seiyuu Chibi Moon). Obie piosenki wraz z nowym endingiem przedstawiającym Chibiusę pojawiły się we wczorajszym odcinku. Piosenki pojawią się też, jak w przypadku poprzedniego singla, w wersji telewizyjnej na serwisach Rekochoku, iTunes i mora.

Źródła: Strona oficjalna
Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany Akt 29 serii Crystal.

Wesele

W piątek odbyło się przyjęcie weselne Keiko Kitagawy, która grała Sailor Mars w serii live action, oraz piosenkarza DAIGO. Na weselu pojawiła się również reszta dziewczyn, które grały wojowniczki w tym serialu. Razem z Keiko zaśpiewały nawet piosenkę Friend, która była jedną z serialowych piosenek.

Źródła: ANN