Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Styczeń 2017

Sailor Moon Drops

W dniach 31 stycznia - 15 lutego pojawi się grze event z udziałem Seiyi.

Źródła: Strona oficjalna
Break Time Figure

Figurka z nowej serii od 26 stycznia zaczęła się pojawiać w automatach "łapa szczęścia".

Artism CHOCO with Miniaturely Tablet

Przedsprzedaż na zestaw czekoladek z Miniaturely Tablet kończy się 31 stycznia.

Anime Matsuri 2017

Seramyu pojawi się w Houston na Anime Matsuri 2017. Na konwencie pojawią się aktorki grające 9 wojowniczek i Tuxedo Kamen oraz tancerki. Specjalne przedstawienie będzie wystawiane w dniach 7-9 kwietnia.

25 rocznica Sailor Moon

Świętowanie rocznicowe dobiegło do kolejnego etapu i aktualnie będziemy świętować już 25 rocznicę. Logo na oficjalnej stronie zostało zmienione na nowe.

Przy okazji zmiany pojawiło się też sporo nowych wiadomości i zapowiedzi. Pojawiła się także specjalna strona promująca rocznicę i pokazująca całą masę nowości.

http://www.sailormoon-official.com/25th/

W końcu zapowiedziano już dawno temu wspominane ponowne wydanie artbooków. Mniej więcej w tym samym okresie, co kiedyś zapowiadano ponownie wydanie artbooków, zapowiadano kolejne wydanie anime, ta zapowiedź również zostanie zrealizowana i stare anime pojawi się w zremasterowanej wersji HD na BD. Na razie zapowiedziano wydanie pierwszej serii (seria R jest jeszcze w trakcie emisji w telewizji), która pojawi się w dwóch częściach. Pierwsza część zostanie wydana 14 czerwca, a część druga 9 sierpnia. W każdej części znajdą się po 23 odcinki. Zostanie również wydana seria R oraz trzy filmy kinowe (reszta serii najprawdopodobniej też, ale pewnie pojawią się później, po emisji w telewizji). Cena za jedną część to 21 384 jeny (ok. 755 zł).

Zapowiedziano pojawienie się kolejnego musicalu i kolejnej serii Crystal. Więcej szczegółów pojawi się w późniejszym czasie. Na razie wiadomo tylko, że musical pojawi się na jesieni.
Oficjalny fanklub, który był początkowo przewidziany na lata 2016-17, będzie działał dalej. Okazało się, że jest bardzo popularny i podjęto taką właśnie decyzję.
Na 25 rocznicę pojawią się nowe współprace i gadżety. Na początek zapowiedziano współpracę z grą Monster Hunter, w której jako postać pojawi się Luna walcząca berłem Cutie Moon Rod.Pojawi się również kolejna sportowa współpraca, tym razem z drużyną baseballową Tohoku Rakuten Golden Eagles, która ma nastąpić 27 maja podczas meczu. Szczegóły później.

Kolejną zapowiedzianą współpracą jest współpraca z Sanrio, a konkretniej z wykorzystaniem postaci My Melody. Informacje o gadżetach zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

We współpracy z Shiseido Maquillage pojawią się puder i podkład w specjalnie zaprojektowanych opakowaniach. Przedsprzedaż rozpoczęła się 26 stycznia na Premium Bandai, ilość ograniczona. Na Premium Bandai dostępny jest cały zestaw zawierający oba kosmetyki, gąbeczkę do makijażu oraz futerał na paletkę. Cena zestawu to 7020 jenów (ok. 249 zł).

Na 25 rocznicę Sailor Moon oraz 15 rocznicę Q-pot pojawią się nowości od Q-pot. Będą to: zawieszka i brelok w formie makaronika truskawkowego, który jest w kształcie pozytywki-zegarka kieszonkowego. Oba akcesoria mają dołączoną grawerowaną monetę jako dowieszkę z logiem 25 rocznicy. Od 26 stycznia do 5 lutego jest prowadzona przedsprzedaż przez sklep internetowy Q-pot. Naszyjnik kosztuje 11880 jenów (ok. 419 zł), a brelok 8640 jenów (ok. 305 zł).

Ze współpracy modowych pojawi się po raz kolejny współpraca z Isetanem, która rozpocznie się w połowie marca i obejmie Shinjuku, Nagoyę i Fukuokę. Natomiast nowością będą współprace z Punyus (kwiecień) i GU (marzec).

Petit Chara

Nowy zestaw Petit Chara będzie zawierał Królową Beryl, Czterech Generałów, Księżniczkę Serenity i Księcia Endymiona. Przedsprzedaż rozpoczęła się 26 stycznia, a wysyłka nastąpi w maju. Cena za zestaw to 6156 jenów (ok. 182 zł).

Sailor Moon anime

Z okazji promocji wydania starego anime na BD, na oficjalnym kanale Youtube poświęconym 60 rocznicy Toei Animation pojawiły się pierwsze odcinki serii pierwszej i R.

https://www.youtube.com/c/ToeiAnimation60th

Brooch & Compact Cushion 2

Pojawią się poduszki w kształcie broszek do przemiany Sailor Moon i Chibi Moon. Przedsprzedaż rozpoczęła się 27 stycznia, a wysyłka nastąpi w marcu. Poduszki są w cenie 5184 jeny (ok. 183 zł) za sztukę. Średnica poduszki Henshin Brooch wynosi 400 mm, wymiary Crisis Moon Compact to 540 x 410 mmm, a Chibi Moon Compact 340 x 400 mm.

Prism Perfume Bottle 2

Pojawi się drugi zestaw flakoników na perfumy. W tym zestawie będą buteleczki Spiral Heart Moon Rod, Cutie Moon Rod, Black Lady oraz Henshin Lip Rod Uranus, Neptune i Pluto. W automatach gashapon pojawią się w połowie maja. Cena za kapsułkę to 300 jenów (ok. 11 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6, Strona oficjalna 7, Strona oficjalna 8, Strona oficjalna 9, Strona oficjalna 10
Makeup Eye Shadow Flat Style

W sprzedaży pojawi się paletka z czterema cieniami do powiek w formie broszki do przemiany Sailor Moon. Cienie zawierają syntetyczny flogopit (minerał), dzięki któremu kolory cieni są wyraźniejsze po nałożeniu na skórę. Dla nawilżenia cienie zawierają ekstrakty z jabłka, moreli, liści brzoskwini i okry. Paletka ma wymiary 7x 2,5 cm. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w marcu. Cena to 4212 jenów (ok. 151 zł).

Figuarts Zero

Oficjalnie zapowiedziano figurkę Sailor Neptune z serii Crystal. Wcześniej figurka została już pokazana przy okazji zapowiedzi Sailor Uranus. Figurka jest wysokości 195 mm i w zestawie ma dwie podstawki, pod Sailor Neptune oraz większą pod figurki Sailor Uranus i Neptune razem. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w czerwcu. Cena to 5400 jenów (ok. 193 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Stained Mirror

Lusterka witrażowe zaczęły się już pojawiać w automatach gashapon.

Isetan Cosmetics

W centrum handlowym Lucua w Osace pojawi się stoisko Isetan Cosmetics. Na stoisku pojawi się 11 kosmetyków, które wcześniej były sprzedawane przez Premium Bandai i będą to: błyszczyk do ust w postaci komunikatorów nadgarstkowych, róż do policzków Rainbow Moon Chalice, dwa kolory różu Miracle Romance, róż Moon Stick w trzech kolorach, pudry i róże w przezroczystych opakowaniach, każdy w dwóch kolorach. Stoisko będzie otwarte od 20 stycznia do 14 lutego.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Q-pot

Dla uczczenia odnowienia sklepu Isetanu w Kuala Lumpur pojawi się tam kolekcja z pierwszej współpracy z Q-pot.

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon Drops

W dniach od 13 do 23 stycznia pojawi się w grze kolejny event. W roli głównej Michiru.

Amour Eternal

Okazało się, że to jeszcze nie koniec wystawiania musicalu Amour Eternal i pojawi się on ponownie w marcu, tym razem na Hokkaido w Eniwa Civic Hall. Sprzedaż biletów rozpocznie się 11 lutego, a dla członków fanklubu już jutro. Po raz kolejny odbędą się też spotkania z aktorkami po występach i w poszczególnych dniach będą to:
11 marca godz. 12:00 - Sailor Moon, Sailor Chibi Moon, Helios
11 marca godz. 17:00 - outer senshi
12 marca godz. 12:00 - Nehelenia, Zirconia, Amazon Trio
12 marca godz. 17:00 - inner senshi

Dla członków fanklubu odbędzie się loteria z nagrodami po występach 11 marca o godzinie 17:00 i 12 marca o godzinie 12:00. Nagrodami będą: sesja zdjęciowa z aktorkami, pamflet z autografami inner senshi oraz oryginalna karta-naklejka IC.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Shibuya 109

Dzisiaj rozpoczyna się trzeci etap sprzedaży w Shibuya 109 w Hongkongu. Pokazano kolejne nowe produkty:

Od AnkRouge pojawią się etui książkowe na iPhona 6 inspirowane Luną i Artemisem, z futerkiem na wierzchu.

Z Luną i Artemisem pojawią się także zawieszki do toreb od Esperanzy.

Od Redyazel dostajemy room wear.

Będą także gadżety firmowane logiem Shibuya 109 i będą to koszulki, kosmetyczki oraz paski. We wszystkich wypadkach mamy do wyboru po dwa wzory, inner senshi oraz magiczne przedmioty.

Po raz trzeci pojawią się prezenty dla klientów wydających określone pieniądze. Po wydaniu powyżej 400 dolarów hongkońskich będzie można otrzymać etykietę bagażową, a po wydaniu powyżej 900 dolarów hongkońskich będzie to poduszka pod kark.

Lakierowana kolekcja Prism

W kolekcji pojawią się torebki na ramię, kosmetyczki oraz portfele. Wszystkie artykuły występują w trzech kolorach: białym, czarnym i różowym. Wszystkie ozdobione są broszką Cosmic Heart. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w marcu. Torby kosztują 8640 jenów za sztukę (ok. 308 zł), kosmetyczni 3240 jenów za sztukę (ok. 116 zł), a portfele 4860 jenów za sztukę (ok. 173 zł).

Aktualizacja na stronie

W dziale Manga dodany akt 20.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodane odcinki 83 i 84 w wersji HD.

Miniaturely Tablet 5

W piątym zestawie pojawią się opakowania na cukierki w postaci długopisu, pałeczki i berła. Do uzbierania są Hensou Pen, Moon Stick oraz Cutie Moon Rod. W przypadku pałeczki i berła cukierki można wysypać po przekręceniu rączki, a w przypadku długopisu trzeba zdjąć końcówkę z kryształem. Miniaturely Tablet są pomalowane perłowe farbą i ozdobione cyrkoniami. Dzisiaj rozpoczyna się przedsprzedaż na zestaw zawierający 6 sztuk, który kosztuje 5184 jeny (ok. 185 zł), a wysyłka nastąpi w marcu. W marcu pojawią się również w sklepach stacjonarnych w cenie 864 jenów (ok. 31 zł) za sztukę.

Źródła: Strona oficjalna