Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Sierpień 2019

Sailor Moon Store x RoseMarie seoir

Nastąpi współpraca Sailor Moon Store z marką produkującą odzież i dodatki RoseMarie seoir. Na razie nie wiadomo jakie artykuły pojawią się w ramach współpracy, ale dostępne będą w sprzedaży w Sailor Moon Store, sklepie online RoseMarie seoir, Premium Bandai oraz innych. Pojawią się też limitowane kolory dostępne jedynie w Sailor Moon Store. Współpraca ma się rozpocząć jesienią. Więcej informacji pojawi się w późniejszym czasie.

Store Original Sweet Brunch Series

Z okazji drugiej rocznicy otwarcia sklepu w Sailor Moon Store pojawi się nowa seria gadżetów pod nazwą Sweet Brunch. Pojawią się małe sakiewki na drobiazgi zamykane na zamek błyskawiczny. Do uzbierania są 4 sztuki, każda w formie napoju lub deseru. Wszystkie ozdobione są Luną z truskawką.

Milk Pack Stand Pouch - w formie kartonika na mleko truskawkowe, 2376 jenów (ok. 88 zł).
Drink Pochette - w formie kubków ze słomką, dostępny wzór z herbatą lub z sokiem, 3780 jenów (ok. 141 zł) za sztukę.
Cup Cake Pouch - w formie babeczki; 2376 jenów (ok. 88 zł).

W Sailor Moon Store pojawią się 21 września.

Nakayoshi Art Book

W związku z 65 rocznicą magazynu Nakayoshi pojawi się album z pracami wystawianymi na wystawie w Muzeum Yayoi. W środku znajdą się również ilustracje z Sailor Moon. Album będzie zawierać rysunki z różnych serii oraz zdjęcia furoku (dodatków do magazynu). W sprzedaży pojawi się 28 września i będzie sprzedawany w różnych sklepach oraz w muzeum. Książka jest formatu A4 i kosztuje 3240 jenów (ok. 121 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Music History

Loteryjna przedsprzedaż biletów będzie trwać od 28 sierpnia do 9 września.

Sailor Moon Store 2nd Anniversary memorial watch

Z okazji drugiej rocznicy otwarcia sklepu pojawi się różowy zegarek w stylu Harajuku. Zegarek jest w formie zawieszki do torby, a jego tarcza jest chowana. Każdy egzemplarz będzie posiadał indywidualny numer seryjny. Pasek i kieszonka na tarczę wykonane są ze sztucznej skóry. Wymiary tarczy zegarka to 36 x 7 mm, a pasek ma długość około 165 mm. Zegarek będzie sprzedawany w Sailor Moon Store i poprzez fanklub. Od końca sierpnia będzie go można oglądać na wystawie w Sailor Moon Store. W oficjalnym sklepie w przedsprzedaży będzie go można zamawiać przez cały wrzesień, a w Pretty Guardians od 2 do 20 września. W sklepie zegarki będzie można odebrać w styczniu, a fanklub będzie je rozsyłał dopiero na koniec lutego 2020. Cena to 9612 jenów (ok. 359 zł).

Sailor Moon Store 2nd Anniversary Can Bagdes 2pcs Set

Kolejnym artykułem rocznicowym jest zestaw dwóch haftowanych przypinek. Na pierwszej jest profil Sailor Moon, a na drugiej Luna z kokardą i broszką do przemiany. W Sailor Moon Store pojawi się 14 września. Zestaw będzie sprzedawany również w Pretty Guardians, ale dalsze szczegóły zostaną podane później. Cena to 1296 jenów (ok. 48 zł).

Store Original Mochi Mochi Face Cushion Tuxedo Kamen

Po Sailor Moon i Chibi Moon w Sailor Moon Store pojawi się poduszka z twarzą Tuxedo Kamen. W oficjalnym sklepie w sprzedaży będzie dostępna od 25 września, a w Pretty Guardians szczegóły zostaną podane później. Cena to 2700 jenów (ok. 101 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Sailor Moon x UT

29 sierpnia w sklepie Uniqlo w Ginzie pojawi się wystawa ilustracji Naoko Takeuchi.

Store Original Second Anniversary Clear File / Die Cut Sticker

Z okazji drugiej rocznicy otwarcia sklepu Sailor Moon Store pojawią się obwoluta i naklejka z Sailor Moon. Obwoluta ma wymiary 310 x 220 mm i ozdobiona jest złotą połyskującą folią. Naklejka ma wymiary 124 x 91 mm. Oba artykuły można kupić w cenie 540 jenów (ok. 20 zł) za sztukę. W sklepie pojawią się we wrześniu.

Sailor Moon Store x Gracegift

W Sailor Moon Store pojawią się buty tajwańskiej marki Gracegift. Te same buty sprzedawane były na Tajwanie w 2018 roku. W sprzedaży pojawią się dwa wzory tenisówek, białe inspirowane Sailor Moon i granatowe inspirowane Luną. Białe mają na pięcie wzór kołnierzyka i broszkę Crystal Star wplecioną w sznurówki, granatowe mają język w kształcie kociej głowy ze złotym półksiężycem. Cena za parę to 10 800 jenów (ok. 402 zł). W sprzedaży pojawią się 30 sierpnia.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Girls Memories Yume Chikku ☆ Luna Mechadeka Nuigurumi ~Planet Style~

Kolejna pluszowa Luna pojawi się w automatach "łapa szczęścia" w styczniu 2020. Maskotka ma wysokość 31 cm, jest to stojąca Luna z kokardą na szyi oraz z gwiazdkami i półksiężycami na materiale po wewnętrznej stronie uszu.

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon x Chocola BB Drink Series Original Design Multicase Present Campaign

26 sierpnia rozpocznie się nowa kampania Chocola BB w sklepach sieci Seven Eleven. Przy zakupie dowolnych dwóch napojów z serii Chocola BB otrzyma się uniwersalny pojemnik do przechowywania. Do uzbierania 6 wzorów, 5 z sylwetkami i w kolorach inner senshi oraz 1 ciemno-niebieski z Luną i Artemisem.

Źródła: Strona oficjalna
Nogizaka46

Tegoroczne musicale Nogizaka46 będą wystawiane w dniach 10-14 października w Tokio w Tokyo Dome City Hall oraz 22-24 listopada w Szanghaju w Majestic Theatre. Obsada, oprócz przedstawionych wcześniej nowych inner senshi, jest taka sama jak poprzednio. Przedsprzedaż na bilety dla fanklubu na przedstawienia w Tokio rozpoczynają się dzisiaj. Regularna przedsprzedaż rozpocznie się 14 września. Przedstawieniom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje: pamiątkowe zdjęcia z obsadą (później zostaną pokazane na Twitterze), loteria gadżetów z autografami, rozdawanie losowo wybranych pocztówek po przedstawieniu (będą dni z pocztówkami z inner senshi z musicalu i pocztówkami z ilustracjami mangowymi) oraz pożegnanie widzów przez obsadę po zakończonym przedstawieniu.

Daty, godziny rozpoczęcia przedstawienia i atrakcje w poszczególnych dniach w Tokio:

10 października godz. 19:00 - rozdawanie losowo wybranych pocztówek z inner senshi.
11 października godz. 19:00 - pamiątkowe zdjęcia z obsadą.
12 października godz. 12:00 - loteria gadżetów z autografami.
12 października godz. 17:00 - pożegnanie widzów przez obsadę po zakończonym przedstawieniu.
13 października godz. 12:00 - loteria gadżetów z autografami.
13 października godz. 17:00 - pamiątkowe zdjęcia z obsadą.
14 października godz. 12:00 - rozdawanie losowo wybranych pocztówek z ilustracjami mangowymi.
14 października godz. 17:00 - rozdawanie losowo wybranych pocztówek z inner senshi.

Rozpiski z Szanghaju jeszcze nie podano.

Shining Moon Powder 2020 Limited Edition

Przedsprzedaż na puder w wersji limitowanej kończy się 25 sierpnia.

Notatniki z kalendarzem na 2020 rok

Jeszcze w tym miesiącu pojawią się notatniki z kalendarzem na 2020 rok. Do wyboru jest 5 wzorów: witrażowy, z Księżniczką Serenity, z bibelotami, z Luną i pikowany. Wzór witrażowy ma inner senshi z przodu i resztę wojowniczek z tyłu, winylową okładkę i zdobiony jest złotą folią. Wzór z Księżniczką Serenity pokryty jest holograficzną folią w srebrnym kolorze i ma przezroczystą winylową okładkę. Wzór z bibelotami ma na okładce wytłaczane wzory z elementami pokrytymi złotą folią, również w przezroczystej winylowej okładce. Wzór z Luną pokryty jest brokatowym materiałem i obłożony przezroczystą winylową okładką. Wzór pikowany ma winylową okładkę imitującą skórę i jest w żywym różowym kolorze. Kalendarz obejmuje okres od października 2019 do grudnia 2020. Pierwsze trzy wzory kosztują 1620 jenów (ok. 60 zł) za sztukę, a kolejne dwa 1944 jeny (ok. 72 zł) za sztukę.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Store Original Acrylic Stick Key Holder Princess ver.

W Sailor Moon Store i Pretty Guardians pojawią się breloki do kluczy z ilustracjami artbookowymi, na ilustracjach jest 10 wojowniczek w sukniach Księżniczek. Cena za sztukę to 756 jenów (ok. 28 zł). W sprzedaży pojawią się 23 września.


Store Original Bishoujo Senshi Sailor Moon Long T

Koszulki z długim rękawem z logiem Sailor Moon z mangi. Do wyboru w kolorze białym lub czarnym oraz w rozmiarach M i L. Sprzedawane będą w Sailor Moon Store i Pretty Guardians od 14 września. Cena za sztukę to 4320 jenów (ok. 159 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Seven Eleven Choco Campaign Original Design Slider Pouch

19 sierpnia rozpocznie się kampania w sklepach sieci Seven Eleven. Przy zakupie dwóch dowolnych produktów czekoladowych firmy Meiji pokazanych na grafice, otrzyma się zasuwaną kosmetyczkę. Do uzbierania są 4 wzory, w każdym sklepie będzie dostępne 20 sztuk.

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon x Ice Watch

Ze względu na duże zainteresowanie zegarkami, oprócz wcześniej wymienionych miejsc sprzedaży, pojawią się one również w Pretty Guardians i Sailor Moon Store. Ilość sztuk będzie ograniczona. Fanklubowicze będą mogli zakupić zegarki od 30 września, a w Sailor Moon Store pojawią się 1 października.

Źródła: Strona oficjalna
Shining Moon Tokyo

W przedstawieniu pojawi się głos Luny jako prowadzącej przedstawienie. Głosu użyczy jej Matsumoto Misato, która była głosem Luny w musicalu Nogizaka46. Wśród gadżetów pojawią się jeszcze karty kolekcjonerskie formatu L. Dostępne będą dwa zestawy, po jednym dla każdej obsady. Dla członków fanklubu dostępne będą kolorowe bilety z sylwetkami inner senshi, do uzbierania 5 wzorów.

Na stronie telewizji Asahi pojawiła się relacja z restauracji z fragmentami występu.

Źródła: Strona oficjalna, TV Asahi News
Shining Moon Tokyo

Restauracja zostanie otwarta już 15 sierpnia, a wczoraj nastąpiła przedpremierowa prezentacja dla mediów. Restauracja jest zlokalizowana w piwnicy budynku, w którym w mandze był sklep jubilerski mamy Naru, OSA-P. Przy wejściu wydzielone jest miejsce do robienia zdjęć na tle wielkiego półksiężyca. Wystrój jest w różowym kolorze, a z tyłu restauracji usytuowana jest wystawa z kostiumami aktorek występujących w restauracji. Przedstawiciele mediów mogli obejrzeć część występu, który jest jeszcze w trakcie dopracowywania. Przedstawienie będzie realizowane przy pomocy świateł, obrazów wyświetlanych przy pomocy paneli LED oraz innych efektów. Gośćmi byli Fumio Osano oraz Matsuda Makoto, przedstawiciel Nelke Planing. Takeuchi Naoko zdążyła już odwiedzić restaurację, spróbować dań i obejrzeć przedstawienie. Wystrój restauracji został przez nią zaakceptowany.

Źródła: Oricon News, Natalie.mu, Fashion Press
Shining Moon Tokyo

W restauracji pojawią się dedykowane gadżety:

- okrągłe przypinki - 6 wzorów do wyboru, z kokardami inner senshi oraz z maską i cylindrem; 4 cm średnicy; sprzedawane losowo; 500 jenów (ok. 18 zł).
- przypinki w kształcie serca - 6 wzorów do wyboru, z sylwetkami inner senshi i Tuxedo Kamen; wielkość 5,2 cm; sprzedawane losowo; 500 jenów (ok. 18 zł).
- zestaw 3 przypinek - z sylwetką z ilustracji promującej restaurację, z Moon Stick oraz z maską i cylindrem; jedna przypinka wielkości 4 cm oraz dwie wielkości 5,4 cm; 900 jenów (ok. 33 zł).
- akrylowe breloki w kształcie serca - do wyboru 5 wzorów, każdy z butem i kokardą innej inner senshi; wielkość 6 cm; 1300 jenów (ok. 47 zł) za sztukę.
- akrylowe breloki z sylwetkami - do wyboru 7 wzorów, 5 z inner senshi, z Tuxedo Kamen i z sylwetką z ilustracji promującej restaurację; wielkość 9 cm; 1300 jenów (ok. 47 zł) za sztukę.
- ręczniki do rąk w rozmiarze S - do wyboru 9 wzorów, z kokardami inner senshi, z maską i cylindrem, 2 kolory z logiem restauracji oraz z sylwetką z ilustracji promującej restaurację; wymiary to 210 x 210 mm; 1000 jenów za sztukę (ok. 36 zł).
- ręczniki do rąk w rozmiarze M - do wyboru 2 wzory, inspirowany Sailor Moon i Tuxedo Kamen; wymiary to 250 x 250 mm; 1000 jenów za sztukę (ok. 36 zł).
- torby materiałowe - do wyboru 2 wzory, z logiem restauracji oraz z sylwetką z ilustracji promującej restaurację; wymiary to 345 x 355 x 100 mm; 1800 jenów za sztukę (ok. 66 zł).
- czapki z daszkiem - do wybory dwie wersje kolorystyczne z sylwetką z ilustracji promującej restaurację, czarna z białą sylwetką i biała z różową sylwetką; 2900 jenów (ok. 106 zł) za sztukę.
- koszulki Pretty Guardian - nadruk z butami inner senshi; do wyboru czarna lub różowa w rozmiarach M i L; 3900 jenów (ok. 142 zł) za sztukę.
- koszulki Moon Stick - do wyboru biała lub czarna z nadrukiem z Księżycową Pałeczką; rozmiary M i L; 3900 jenów (ok. 142 zł) za sztukę.
- rozetowe magnesy - do wyboru 6 wzorów, z kokardami inner senshi oraz z maską i cylindrem; 1800 jenów za sztukę (ok. 66 zł).

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Stars Blu-ray Collection

Dzisiaj pokazano, jak będą wyglądać dodatki dla fanklubu. Przy poprzedniej informacji to był jedyny dodatek, który nie miał zdjęcia.

Moonlight Dancing Stone Pendant

W sprzedaży pojawił się nowy wisiorek ze srebra próby 925 pokrytego 18-karatowym złotem, ozdobiony cyrkoniami. Wisiorek ma kształt półksiężyca, a w środku znajduje się większa cyrkonia symbolizująca Srebrny Kryształ Iluzji. Półksiężyc jest trójwymiarowy, z przodu pojawia się kokarda, a po bokach sylwetki kotów. Wisiorek pakowany jest w okrągłe pudełko obłożone naturalną skórą w kolorze różowym z wizerunkiem broszki Crystal Star na wieczku. Element ozdobny naszyjnika ma wymiary 12.4 x 12.3 x 4.9 mm, a łańcuszek ma długość 40 ~ 45 cm. Pudełko ma wymiary 7,5 x 4,5 cm. Sprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na stronie internetowej PREMICO. Wysyłka nastąpi w kolejności zamówień. Cena wisiorka to 21 384 jeny (ok. 774 zł). Można zapłacić całą kwotę od razu lub w 4 ratach po 5378 jenów (ok. 195 zł).

Small Worlds Tokyo

Wiosną 2020 w dzielnicy Tokio, Ariake, zostanie otwarty park miniatur. Jego częścią będzie strefa poświęcona Sailor Moon. Pokazane zostaną dzielnica Juuban z lat 90, różne lokalizacje z tomów mangi 1-4 oraz Kryształowe Tokio.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Sailor Moon x UNIQLO

Koszulki we współpracy z UNIQLO z ilustracjami i kadrami mangowymi pojawią się w sprzedaży od 23 sierpnia.W serii UT przedstawiono 8 wzorów koszulek. Każda koszulka dostępna jest w 7 rozmiarach od XS do 3XL i każda kosztuje 1620 jenów (ok. 59 zł). Od 19 sierpnia będą przyjmowane zamówienia dla fanklubowiczów na cały zestaw 8 wzorów.

W aplikacji UTme!, która służy do projektowania własnych nadruków, będą dostępne koszulka i bluza z kapturem. Bluza będzie kosztować 5389 jenów (ok. 196 zł).

Źródła: Strona oficjalna
Music History

Podano, że wcześniej zapowiedziany gość, Hosaka Yuuko, jednak się nie pojawi. Przedsprzedaż biletów dla fanklubowiczów będzie trwać od 2 do 18 sierpnia. Do wyboru będą bilety zwykłe za 8800 jenów (ok. 319 zł) oraz premium za 12 000 jenów (ok. 435 zł). Bilety premium będą obejmowały miejsca w pierwszych rzędach, zeszyty z nutami (nieprzeznaczone do sprzedaży) oraz specjalną płytę CD z trzema utworami. Na koncert mogą kupować bilety wszyscy, również osoby nienależące do fanklubu.

Źródła: Strona oficjalna
Store Original Letter Form Wallet / Card Case

W Sailor Moon Store pojawią się kopertowe portfele i etui na karty. Z każdego artykułu dostępne będą trzy modele do wyboru: Sailor Moon, granatowy z broszką Crystal Star; Neo Queen Serenity, biały z diademem Królowej oraz Black Lady, różowy z odwróconym półksiężycem. Każdy model ma swoją indywidualną podszewkę. Portfele mają wymiary 95 x 85 x 42 mm oraz uchwyt w formie łańcuszka. Cena za sztukę to 5292 jenów (ok. 188 zł). Etui na karty mają wymiary 112 x 75 x 23 mm i mają w środku 7 kieszonek. Kosztują 3780 jenów (ok. 134 zł) za sztukę. W sklepie pojawią się w listopadzie.

65 rocznica Nakayoshi

Na wystawie, którą ogłoszono już wcześniej, pojawi się 250 różnych ilustracji z magazynu Nakayoshi, w tym z Sailor Moon. Pojawią się również same magazyny, książki oraz dodatki do magazynów. Bilety dla dorosłych kosztują 900 jenów (ok. 32 zł), dla studentów i licealistów 800 jenów (ok. 28 zł), a dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych 400 jenów (ok. 14 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2