Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Styczeń 2021

LAZONA Kawasaki Plaza x Sailor Moon Eternal

Nastąpi współpraca z centrum handlowym Lazona Kawasaki Plaza, która będzie powiązana z drugim filmem Eternal. Centrum handlowe będzie udekorowane grafikami Sailor Moon Eternal, pojawi się też kampania. W kampanii będzie rozdawana obwoluta dla klientów, którzy zrobią zakupy za minimum 500 jenów. Współpraca będzie trwać cały luty.

Store Original Valentine Day & White Day Items

W Sailor Moon Store pojawią się gadżety z okazji Walentynek i Białego Dnia (w Japonii w Walentynki panie obdarowują panów, a w Biały Dzień, który jest miesiąc później, na odwrót). Będą to akrylowe ozdoby i naklejki z Usagi, Michiru, Mamoru i Haruką. Akrylowe ozdoby będą kosztować 880 jenów (ok. 32 zł), a naklejki 550 jenów (ok. 20 zł) za sztukę. Artykuły z Usagi i Michiru pojawią się w lutym, a z Mamoru i Haruką w marcu.

Store Original Sustainable Goods

W Sailor Moon Store będą sprzedawane silikonowa butelka i aluminiowa słomka. Butelka ma pojemność 160 ml, a po wypiciu zawartości można ją zwinąć, żeby zajmowała mniej miejsca. Słomka ma w komplecie ściągany woreczek do przechowywania oraz szczoteczkę do jej czyszczenia. Oba artykuły są w kolorze różowym i od lutego będą sprzedawane w Sailor Moon Store oraz Pretty Guardians. Butelka będzie kosztować 1980 jenów (ok. 71 zł), a słomka 1760 jenów (ok. 63 zł).

Figuarts mini

Figurki Super Sailor Moon i Super Sailor Chibi Moon pojawią się w sprzedaży 30 stycznia. Figurki będą mieć w komplecie pałeczki Moon Kaleidoscope.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Primagical Mecha Deka Nuigurumi Tissue Case Luna ~STARRY PLANET~

Luna w wersji Starry Planet, uszyta z materiału z nadrukiem rozgwieżdżonego nieba, pojawi się jako etui na opakowanie chusteczek. Jest to dosyć duże etui, bo ma długość 38 cm. Na każdym egzemplarzu wzór na materiale układa się inaczej. W automatach "łapa szczęścia" pojawią się w czerwcu.

Store Original Acrylic Stand Collection vol.1 & vol.2

W Sailor Moon Store pojawią się akrylowe ozdoby z wojowniczkami i wrogami z filmu Eternal. Całość została podzielona na dwie części po 11 sztuk. Pierwsza część będzie zawierać: Moon, Tuxedo Kamen, Mercury, Mars, Jupiter, Venus, Pegaza, Tigers Eye, Fish Eye, Hawks Eye oraz Zirconię. W części drugiej zostały umieszczone: Chibi Moon, Helios, Uranus, Neptune, Pluto, Saturn, Cere Cere, Palla Palla, Jun Jun, Ves Ves oraz Królowa Nehelenia. Obie części pojawią się w sprzedaży w lutym w Sailor Moon Store i Pretty Guardians. Ozdoby będą sprzedawane losowo w nieprzezroczystym opakowaniu w cenie 1100 jenów za sztukę (ok. 40 zł).

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Tabemasu Motchi

Luna i Artemis pojawią się jako japońskie słodycze mochi. Luna będzie o smaku kremu budyniowego, a Artemis będzie mieć smak klonowy. Do wyboru są kulki z dwoma minami: z otwartymi oczami oraz z jednym mrugającym. W sprzedaży pojawią się 16 lutego w cenie 285 jenów za opakowanie (ok. 10 zł).

Nishijin'ori x Sailor Moon Eternal

Zapowiedziano kolejny portfel we współpracy z manufakturami w Kioto. Będzie to jedwabny portfel inspirowany Uranus i Neptune z filmu Eternal. Portfel jest podłużny z ekspresem dookoła. Pojawiają się złote ozdoby na portfelu oraz jako zawieszka na ekspresie. Na materiale pojawiają się Space Sword i Deep Aqua Mirror. Portfel posiada 12 przegródek na karty, dwie na banknoty oraz jedną na bilon. Przedsprzedaż rozpocznie się 27 stycznia na stronie Premico, a wysyłka nastąpi na początku marca. Cena to 21780 jenów (ok. 786 zł). Można też zapłacić w 4 ratach po 5478 jenów (ok. 198 zł).

Sailor Moon Store x Liquem 2

Nastąpi druga współpraca między Sailor Moon Store, a Liquem. Sprzedaż rozpocznie się 13 lutego. W Sailor Moon Store sprzedaż będzie prowadzona na zasadzie loterii, tylko osoby wylosowane będą mogły zakupić produkty. W Liquem 13 lutego rozpocznie się sprzedaż internetowa, a stacjonarna dopiero 27 lutego.

Super Sailor Moon Cherry Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy w kształcie wisienek w kolorze fioletowym z broszką Crisis Moon Compact; 5280 jenów (ok. 191 zł).
Super Sailor Moon Intaglio Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy z reliefem intaglio; fioletowy prostokąt z półksiężycem otoczony białymi perełkami, po bokach skrzydełka jak przy broszce; 4620 jenów (ok. 167 zł).
Super Sailor Moon Intaglio Ring - pierścionek tworzący komplet z kolczykami powyżej; rozmiar 9; 3520 jenów (ok. 127 zł).
Super Sailor Chibi Moon Cherry Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy w kształcie wisienek w kolorze bordowym z broszką Chibi Moon Compact; 5280 jenów (ok. 191 zł).
Super Sailor Chibi Moon Intaglio Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy z reliefem intaglio; różowy prostokąt z półksiężycem otoczony białymi perełkami, po bokach skrzydełka jak przy broszce; 4620 jenów (ok. 167 zł).
Super Sailor Chibi Moon Intaglio Ring - pierścionek tworzący komplet z kolczykami powyżej; rozmiar 9; 3520 jenów (ok. 127 zł).
Super Sailor Uranus & Neptune Intaglio Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy z reliefem intaglio; zielony i niebieski prostokąt z półksiężycem otoczony białymi perełkami, po bokach skrzydełka jak przy broszce; każdy kolczyk ma inny kolor 4620 jenów (ok. 167 zł).
Super Sailor Uranus/Neptune Intaglio Ring - pierścionek tworzący komplet z kolczykami powyżej; do wyboru z niebieskim lub zielonym oczkiem; rozmiar 9; 3520 jenów (ok. 127 zł).
Special Edition (sprzedawane jedynie w Sailor Moon Store):
Super Sailor Moon Cherry Earrings/Pierce - kolczyki lub klipsy w kształcie wisienek w kolorze bordowym z broszką Crisis Moon Compact; 5280 jenów (ok. 191 zł).
Super Sailor Moon Intaglio Ring - pierścionek z reliefem intaglio; ciemno-różowy prostokąt z półksiężycem otoczony białymi perełkami, po bokach skrzydełka jak przy broszce; rozmiar 9; 3520 jenów (ok. 127 zł).

Sprzedawany będzie również cały asortyment z pierwszej współpracy.

1000 Pieces Jigsaw Puzzle

Pojawią się nowe, 1000-elementowe, puzzle z 10 wojowniczkami w strojach Eternal. Po ułożeniu obraz będzie mieć wymiary 51 x 73,5 cm. Przedsprzedaż rozpocznie się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w marcu. Cena 3520 jenów (ok. 127 zł).

Lawson x Sailor Moon Eternal

Do produktów z aktualnej współpracy dodany zostaje pudding o smaku kremu budyniowego. Do wyboru jest 5 kubeczków z nadrukiem kokard i kołnierzyków inner senshi. Sprzedaż rozpocznie się 16 lutego w cenie 240 jenów za sztukę (ok. 9 zł).

Na maszynach drukujących Lawson będzie można sobie wykupić zdjęcia kolekcjonerskie z kolejnymi wzorami. Tym razem będą to wzory poświęcone Chibi Moon i outer senshi. Cena za sztukę jak wcześniej.

Sky Garden

Współpraca z Yokohama Landmark Tower, która odbywa się na tarasie widokowym Sky Graden, zostanie przedłużona do 28 lutego. Od 1 lutego atrakcje zostaną zmienione. Dalej będą sprzedawane gadżety oraz jedzenie i napoje w kawiarni, które były stworzone specjalnie na tę współpracę, ale niektóre z nich zostały już wyprzedane.

Aktualizacja na stronie

W dziale Media dodany odcinek 153 w wersji HD.

Źródła:
Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6
with na marzec

W marcowym magazynie with pojawi się artykuł z udziałem modelki magazynu with, Umezawy Minami, która jest również członkinią grupy Nogizaka46 i grała Sailor Jupiter w musicalu z 2018 roku. Magazyn będzie dostępny w sprzedaży od 28 stycznia i będzie kosztował 690 jenów (ok. 25 zł).

GiRLS by PEACH JOHN

Artykuły zapowiedziane w grudniu i których wysyłka ma nastąpić w lutym, pojawią się w niektórych oficjalnych sklepach Peach John 27 stycznia. Pokazano też nowe zdjęcia.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Toho Cinemas Magazine

Kolejny magazyn, na którego okładce pojawiła się Sailor Moon Eternal, to Toho Cinemas Magazine. W środku umieszczono również wywiad z Kotono Mitsuishi. Magazyn dostępny jest od 23 stycznia.

Źródła: Twitter
Character Song Shuu Eternal Collection

Niektórzy członkowie oficjalnego fanklubu będą mieli możliwość wcześniejszego odsłuchania albumu z piosenkami do filmów Eternal. Wśród osób, które się zgłoszą do udziału w tej kampanii, zostaną wybrane osoby, które będą mogły przesłuchać album, ale zostaną poproszone o napisanie recenzji piosenek. Recenzje te zostaną użyte w materiałach promocyjnych albumu. Zgłoszenia do udziału w kampanii będą przyjmowane od 22 do 29 stycznia. Osoby, które napiszą recenzje, otrzymają specjalne certyfikaty.

Źródła: Strona oficjalna
Tsukiiro Chainon

Na oficjalnej stronie pojawiły się wideo komentarze od Ishidy Youko oraz od Anzy.



Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 152 w wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna
Store Original Tote Bag

W Sailor Moon Store i Pretty Guardians pojawią się torby zakupowe w kratkę. Do wyboru są 2 wzory: niebieski z broszką Crisis Moon Compact oraz różowy z broszką Chibi Moon Compact. Na każdej jest napis "On Crisis Make Up!", napis i broszka zrobione są z filcu. W środku torby jest kieszonka. Cena za sztukę to 3300 jenów (ok. 118 zł), a w sprzedaży pojawią się w lutym.

Aktualizacja na stronie

W dziale Manga wstawiony akt 51.

Źródła: Strona oficjalna
Flying Postman Press

Wydanie gazety z Sailor Moon Eternal na okładce zostało ogłoszone również na oficjalnej stronie.

Store Original Stained Glass Key Holder

W Sailor Moon Store, Sailor Moon Store Petit oraz Pretty Guardians pojawią się breloki z poszczególnymi wojowniczkami na witrażowym tle. Do wyboru jest 5 zestawów: Moon & Chibi Moon, Mercury & Mars, Jupiter & Venus, Uranus & Neptune oraz Pluto & Saturn. Cena pojedynczego zestawu to 1760 jenów (ok. 63 zł). W sprzedaży pojawią się w lutym.

Sailor Moon Cafe Eternal

Lokal Okinawa Box cafe & space na Okinawie również skraca czas swojego otwarcia.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Character Song Shuu Eternal Collection

Pokazano jak będą wyglądać dodatki do płyty przy zakupie w określonych sklepach

oraz jak będzie wyglądać Crystal Carillon Mask Charm, czyli zawieszka z Crystal Carillonem.

Movie Ticket Card

23 stycznia w sprzedaży pojawi się bilet-karta na drugi film Eternal. Karta również kosztuje 1500 jenów (ok. 54 zł). W sprzedaży pojawi się w Sailor Moon Store i Pretty Guardians.

Flying Postman Press

20 stycznia pojawi się lutowy numer darmowego magazynu Flying Postman Press. Na okładce i w środku pojawi się Sailor Moon Eternal.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Twitter 1, Twitter 2
Store Original Mask

Maski ochronne pojawią się w Sailor Moon Store po raz drugi. Do wyboru będą 3 wzory, każdy w innym odcieniu różu i z inną broszką Sailor Moon: Henshin Brooch, Crystal Star oraz Cosmic Heart Compact. Maski pojawią się w sprzedaży od 22 stycznia i będą dostępne w Sailor Moon Store i Pretty Guardians. Cena za sztukę to 1100 jenów (ok. 40 zł).

Źródła: Strona oficjalna
Tsukiiro Chainon

Na oficjalnej stronie pojawił się klip do piosenki Tsukiiro Chainon w wersji z fragmentami z filmu.

Program z udziałem Amazońskiego Trio

Pojawił się również wcześniej zapowiadany program z udziałem aktorów głosowych Amazońskiego Trio i Kotono Mitsuishi.

Źródła: Strona oficjalna
Character Song Shuu Eternal Collection

Eternal Weekend Party, na które zaproszenie będzie dołączone do płyty w wersji sprzedawanej przez Pretty Guardians, odbędzie się 21 marca. Gośćmi będą Kotono Mitsuishi i Fukuen Misato. Osoby, które kupią wersję Pretty Guardians oprócz wcześniej zapowiedzianych dodatków, otrzymają również Crystal Carillon Mask Charm.

Compact house Premium collection ~Crisis Moon Compact~

Pojawi się kolejna diorama-miniaturka w broszce, tym razem będzie to broszka Crisis Moon Compact, w której pojawią się lokalizacje związane z filmem Eternal. W środku znajdzie się Park Ichinohashi, namiot Cyrku Martwego Księżyca oraz Elizjum. W zestawie będą również figurki Usagi, Chibiusy i Heliosa. Broszka ma wymiary 145 x 90 mm, a figurki mają wysokość 19 - 21 mm. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj, a wysyłka nastąpi w maju. Cena broszki to 5280 jenów (ok. 190 zł).

Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 151 w wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Program z udziałem Amazońskiego Trio

15 stycznia w godz. 20:15 - 21:00 zostanie pokazany program z udziałem aktorów głosowych Amazońskiego Trio. Gościem będzie również Kotono Mitsuishi. Program będzie można obejrzeć na oficjalnym Twitterze filmu oraz na oficjalnym koncie YouTube.

https://twitter.com/sailor_movie
https://www.youtube.com

Sailor Moon Cafe Eternal

Czas pracy kawiarni zostanie skrócony również w innych lokalizacjach. Kawiarnia Abeno Contact w Osace będzie otwarta do 19:50, a Nagoya Box w Nagoi do 20:00.

Ichiban Kuji ~Happy Girls Collection~

Loteria rozpocznie się 13 lutego. Dzisiaj pokazano więcej zdjęć przedmiotów do wygrania.

ChibiMasters Sailor Moon Eternal

W serii ChibiMasters pojawią się Super Sailor Moon, Super Sailor Chibi Moon oraz Tuxedo Kamen w wersji z filmu Eternal. Figurki mają wielkość od 72 do 85 mm. W automatach premium gashapon pojawią się w kwietniu w cenie 800 jenów (ok. 29 zł) za kapsułkę.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Girls Memories Dekkai Nuigurumi ~Luna & Artemis~

14 stycznia maskotki Luny i Artemisa pojawią się w automatach.

Girls Memories Primagical Mechadeka Nuigurumi Luna ~STARRY PLANET~

Również 14 stycznia w automatach pojawi się Luna w wersji Starry Planet.

Konica Minolta Planetarium

Ze względu na ograniczenia pandemiczne planetaria Konica Minolta również skracają godziny otwarcia.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Small Worlds Tokyo

W parku miniatur postawiono namiot cyrkowy Cyrku Martwego Księżyca.

Od 8 stycznia można wykupić swoją figurkę na makiecie w obszarze poświęconym filmom Eternal. Ceny wykupienia miejsca na makiecie i figurki są takie same jak wcześniej dla osób, które wykupują miejsce po raz pierwszy. Osoby, które mają już wykupione miejsce, moją ustawić swoją figurkę również na obszarze Sailor Moon Eternal za 9800 jenów (ok. 347 zł). Osoby wykupujące miejsce na makiecie i swoją figurkę, które jednocześnie należą do Pretty Guardians, otrzymają dodatkowo podstawkę pod figurkę z tłem.

Sailor Moon Cafe Eternal

Zgodnie z zaleceniami Japońskiego rządu związanymi z koronawirusem, kawiarnia otwarta w Solamachi w Tokio od 8 stycznia do końca okresu jej otwarcia, czyli 21 lutego, skraca czas pracy. Wcześniej była otwarta do 21:00, a w wymienionym okresie będzie otwarta do 19:30. Osoby, które miały rezerwację w godzinach, w których teraz kawiarnia będzie zamknięta, mogą się ubiegać o zwrot pieniędzy za rezerwację.

Komentarz Naoko Takeuchi

Na oficjalnej stronie pojawił się komentarz od autorki mangi w związku z emisją filmu.

Proplica Moon Kaleidoscope

Księżycowy Kalejdoskop z filmu Eternal pojawi się w sprzedaży w serii Proplica. Pałeczka odtwarza nowo nagranie kwestie wypowiadane przez Mitsuishi Kotono oraz w ukrytym trybie kwestie nagrane przez Fukuen Misato. Tryb ukryty aktywuje się przyciskiem na samym spodzie, pod uchwytem. Pałeczka posiada efekty świetlne i dźwiękowe. Skrzydełka nad uchwytem są ruchome. W zestawie znajduje się podstawka do ekspozycji. Całkowita długość to 53 cm. Przedsprzedaż rozpoczęła się 8 stycznia, a wysyłka nastąpi w lipcu. Cena to 17 600 jenów (ok. 624 zł).

Sailor Moon Eternal

Event związany z filmem został odwołany, ale rozmowy z gośćmi pojawiły się w formie programu dostępnego na oficjalnym koncie filmu na Twitterze oraz na oficjalnym koncie na YouTubie. Oprócz zapowiedzianych wcześniej Kotono Mitsuishi i Fukuen Misato, jako goście pojawili się również Chiaki Kon oraz Fumio Osano. Program na żywo został wyemitowany 9 stycznia w godz. 12:00 - 12:45.

VR Dream Flight

W związku z tymi samymi ograniczeniami, związanymi z koronawirusem jak w przypadku Sailor Moon Cafe Eternal, taras widokowy Sky Garden w Landmark Tower skraca godziny otwarcia. Od 8 stycznia do odwołania będzie otwarty od 10:00 do 20:00, a w związku z tym możliwość obejrzenia VR Dream Flight zostanie skrócona o godzinę.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4, Strona oficjalna 5, Strona oficjalna 6
Sailor Moon Eternal

Pojawiły się plakat i trailer do drugiej części filmu.



Widzowie otrzymają w kinach limitowaną kartę Carddass z Super Sailor Moon po jednej stronie i resztą inner senshi po drugiej. Podczas seansu drugiego filmu będzie rozdawany inny wzór karty. Rozdane zostanie 250 tysięcy kart.

PURi BOX

PURi BOX to automaty do robienia zdjęć, które drukują zdjęcia jako naklejki. Od jutra do 10 lutego, jako ramki do zdjęć będzie można wybrać ramki z każdą z inner senshi lub Sailor Chibi Moon. Dodatkowo podczas robienia zdjęć w tle będzie leciała piosenka Tsukiiro Chainon.

Sailor Moon Eternal Koushiki Visual Book

Zapowiedziano album poświęcony Sailor Moon Eternal. Na okładce pojawią się wszystkie wojowniczki w strojach Eternal, a w środku znajdą się informacje o wszystkich postaciach pojawiających się w filmach, wywiady z obsadą, twórcami i artystami współpracującymi przy tworzeniu filmów, a także informacje o gadżetach i eventach. Album pojawi się w sprzedaży w Pretty Guardians, Sailor Moon Store oraz innych sklepach stacjonarnych i online. Przy zakupie w Pretty Guardians kupujący otrzymają obwolutę formatu B5, a przy zakupie w Sailor Moon Store obwolutę formatu A6. Ilość obwolut jest ograniczona. Album pojawi się w sprzedaży 27 lutego w cenie 2970 jenów (ok. 107 zł).

Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 150 w wersji HD.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3
Event z okazji Sailor Moon Eternal

Event, który miał się odbyć 9 stycznia z okazji wyświetlenia pierwszej części filmu, został odwołany z powodu koronawirusa. Jednak rozmowy z gośćmi nadal się odbędą, ale na razie nie wiadomo w jakiej formie.

wicca x Sailor Moon Eternal

We współpracy z wicca wyjdzie nowy model zegarka inspirowany filmem Eternal. Tarcza ma niebieski kolor z białymi piórkami i sylwetką Pegaza. W miejscu godziny 12 znajduje się półksiężyc i kryształek reprezentujący Srebrny Kryształ Iluzji, a w miejscu godziny 6 znajduje się Crystal Carillon. Bransoletka wykonana jest z siatki ze stali nierdzewnej w kolorze różowego złota. Tarcza zegarka ma wymiary 28 x 7 mm, a pasek regulowaną długość od 14 do 18,5 cm. Zegarek zapakowany jest w okrągłe ozdobne pudełko. Wieczko pudełka ozdobione jest wytłoczeniem ze złotej folii oraz kryształkiem Swarovskiego. Przedsprzedaż rozpoczyna się dzisiaj na stronie Premico, wysyłka nastąpi w lutym. Zegarek kosztuje 32 780 jenów (ok. 1180 zł). Można też kupić w 6 ratach po 5478 jenów (ok. 197 zł). Wyprodukowanych zostanie jedynie 3000 sztuk.

Sailor Moon Eternal Tack Memo

Karteczki samoprzylepne ze wzorami z filmu Eternal. Do wyboru są dwa opakowania, z Super Sailor Moon i Super Sailor Chibi Moon. W każdym opakowaniu znajduje się 15 karteczek kwadratowych z magicznymi przedmiotami i 15 karteczek z postacią. W sprzedaży pojawią się w połowie lutego w sklepach stacjonarnych w cenie 550 jenów za opakowanie (ok. 20 zł).

Sailor Moon x Anna Sui Special Collaboration Book

Pojawi się pierwszy mook (książko-magazyn) poświęcony współpracy Sailor Moon i Anna Sui. Dodatkiem do tego magazynu będzie mała torebka na ramię z grafiką mangową. Magazyn będzie pokazywał produkty ze współpracy od 2014 roku do teraz. W sprzedaży pojawi się 4 marca na Amazonie, w Pretty Guardians, Sailor Moon Store oraz innych sklepach online. Cena to 2970 jenów (ok. 107 zł). Więcej szczegółów zostanie podana w późniejszym czasie.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Strona oficjalna 3, Strona oficjalna 4
Aktualizacja na stronie

W dziale Media wstawiony odcinek 149 w wersji HD.