Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Grudzień 2023

Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Dzisiaj pojawiło się wideo z fragmentem komentarzy odtwórców ról Usagi, Chibiusy i Mamoru oraz komentarzem reżysera.

Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

W ramach promocji pojawiło się wideo z fragmentem komentarzy audio, które są dostępne na wydaniu DVD i BD filmów Sailor Moon Cosmos. We fragmencie pojawiają się komentarze aktorek grających Sailor Starlights.

Store Original Shishuu Kan Badge Vol.1

W oficjalnym sklepie dostępne będą w sprzedaży przypinki z grafiką stylizowaną na haftowane naszywki. Do uzbierania będzie 10 wzorów: Luna, Moon Stick, Henshin Brooch, diadem Sailor Moon, maska i róża Tuxedo Kamen, długopisy do przemiany czterech inner senshi oraz Hensou Pen. W Sailor Moon Store i Sailor Moon Store Petit pojawią się w sprzedaży 1 stycznia 2024, a w sklepie online będą dostępne od 22 stycznia 2024 (Pretty Guardians) i od 25 stycznia 2024 (regularni klienci). Cena za sztukę to 880 jenów (ok. 24 zł).

wzory 10 przypinek w stylu haftowanych naszywek
Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Program z okazji 20 rocznicy serialu live action

Program będzie emitowany w telewizji CBC 25 grudnia 2023 od godz. 11:10 do godz. 11:40. Od 26 grudnia 2023 do 9 lutego 2024 będzie emitowany na TVer, a od 13 stycznia 2024 do 12 stycznia 2025 na U-NEXT będzie można zobaczyć wersję reżyserską tego programu.

Sawai Miyu, Izumi Rika, Kitagawa Keiko, Azama Myu i Komatsu Ayaka
Sailor Moon Cosmos BD/DVDŹródła: Strona oficjalna, Youtube 1, Youtube 2
Store Original Eternal Moon Article Necklace

W oficjalnym sklepie pojawi się naszyjnik z broszką Eternal Moon Article. W Sailor Moon Store i Sailor Moon Store Petit sprzedawany będzie w grudniu, a w sklepie online od 18 grudnia (Pretty Guardians) i od 21 grudnia (regularni klienci). Naszyjnik kosztuje 1870 jenów (ok. 52 zł).

naszyjnik z zawieszką Eternal Moon Article
Store Original Moon Castle Jewelry Tray Pierce/Earrings zuki

Również w oficjalnym sklepie dostępna będzie ozdobna tacka na biżuterię w kształcie Księżycowego Pałacu. W zestawie z tacką będą kolczyki lub klipsy inspirowane Srebrnym Kryształem. W Sailor Moon Store i Sailor Moon Store Petit sprzedawana będzie w grudniu, a w sklepie online od 18 grudnia (Pretty Guardians) i od 21 grudnia (regularni klienci). Cena zestawu to 4400 jenów (ok. 122 zł).

tacka na biżuterię w kształcie Księżycowego Pałacu oraz kolczyki i klipsy inspirowane Srebrnym Kryształem
Event Sailor Moon Cosmos z Daoko

Na Youtube dostępny jest do obejrzenia event z udziałem Daoko.

Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Przedostatni film odliczający do daty wydania.

Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2, Youtube 1, Youtube 2
Event Sailor Moon Cosmos BD/DVD - Odnajdź zaginiony Kryształ Wojowniczki

W dniach od 19 do 25 grudnia w określonych lokalizacjach należy zebrać stemple z określonymi postaciami. Do wygrania będą karty kolekcjonerskie. Stemple będzie można zbierać w stacjonarnych sklepach Animate. W sklepie Animate w Shibuyi będą to stemple z Eternal Sailor Moon i Tuxedo Kamen, w sklepie w Akihabarze będą to stemple z Eternal Sailor Mercury i Eternal Sailor Jupiter, w Shinjuku stemple będzie mieć wzory z Eternal Sailor Mars i Eternal Sailor Venus, w Yokohamie z Eternal Sailor Uranus i Eternal Sailor Neptune, a w Tachikawie z Eternal Sailor Pluto i Eternal Sailor Saturn. Aby otrzymać losowo wybraną kartę kolekcjonerską, należy zebrać wszystkie 10 stempli. Osoby, które wstawią zdjęcie z zebranymi stemplami na X (Twitterze) z hashtagiem "#セーラースタンプラリー", otrzymają dodatkową kartę.

plansza informacyjna z wzorami pocztówek do zdobycia

W ramach kampanii promocyjnej w różnych sklepach Animate pojawią się wystawy z postaciami z filmów. Od 19 do 25 grudnia w sklepach w sklepach w Shibuyi i Shinjuku pojawią się panele z odpowiednio Sailor Cosmos i Eternal Sailor Chibi Moon. W dniach od 19 do 31 grudnia w Animate w Shibuyi pojawi się panel z Eternal Sailor Moon, w Kichijoji Parco pojawi się panel z Yatenem, w sklepie w Yokohamie pojawi się panel z Seiyą, a w Tachikawie panel z Taikim.

plansza informacyjna z okładką płyty
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Źródła: Strona oficjalna, YouTube
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Źródła: YouTube
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Pokazano kolejny film promujący wydania BD i DVD, w którym można posłuchać fragmentu nowej piosenki Three Lights, Star Line. Utwór pojawi się na jednej z płyt CD dodawanych do wydania limitowanego.Pojawił się też kolejny filmik odliczający do dnia wydania.

Źródła: Strona oficjalna, YouTube
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Źródła: YouTube
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Płyty z filmami wychodzą 20 grudnia, więc przez kolejne dni będą się pojawiać krótkie filmiki odliczające do tej daty. Dzisiaj pierwszy film przedstawiający Sailor Star Healer.Dodatkowo 17 grudnia na YouTube Live o godz. 19:00 czasu japońskiego odbędzie się streaming specjalnego programu z udziałem Daoko. Wykonawczyni piosenki Moon Flower będzie opowiadać o swoich ulubionych scenach z filmów. Fani również mogą się dołączyć do opowiadania o swoich ulubionych scenach. Można wypełnić specjalną ankietę lub przesłać swoje odpowiedzi na oficjalny profil X (Twitter). Najpopularniejsze wśród fanów sceny zostaną pokazane w programie.

Źródła: Strona oficjalna
20 rocznica powstania serialu live action

Serial aktorski obchodzi 20 rocznicę i z tej okazji 25 grudnia w japońskiej telewizji CBC wyemitowany zostanie specjalny program z udziałem pięciu aktorek grających wojowniczki. Program ma być poświęcony wspomnieniom o pracy nad serialem i o przyjaźni głównych aktorek, która trwa do dzisiaj.

Sawai Miyu, Izumi Rika, Kitagawa Keiko, Azama Myu i Komatsu Ayaka
Sailor Moon Cosmos x Sanrio Characters Rubber Mascot 2

Breloki z drugiej odsłony Rubber Mascot pojawią się w automatach "łapa szczęścia" pod koniec grudnia.

wzory breloków
Źródła: Strona oficjalna 1, Strona oficjalna 2
Store Original Costume Kewpie Eternal Sailor Saturn / Eternal Sailor Uranus

W styczniu mają urodziny Hotaru i Haruka i z tej okazji w oficjalnym sklepie pojawią się laleczki Costume Kewpie Eternal Sailor Saturn i Eternal Sailor Uranus. Cena za sztukę to 990 jenów (ok. 27 zł). W Sailor Moon Store i Sailor Moon Store Petit będą sprzedawane w styczniu 2024, a w sklepie online będą dostępne od 22 stycznia 2024 (Pretty Guardians) i od 25 stycznia 2024 (regularni klienci).

Costume Kewpie Eternal Sailor Saturn Costume Kewpie Eternal Sailor Uranus
Źródła: Strona oficjalna
Sailor Moon Cosmos BD/DVD

Pokazano kolejny fragment wideo, które pojawi się na płycie z dodatkami.

Źródła: Strona oficjalna
Store Original Madotsuki Square Pouch

W oficjalnym sklepie pojawią się kwadratowe małe kosmetyczki z okienkiem. Do wyboru są trzy wzory: różowy z okienkiem w kształcie serca, a w okienku grafika z Usagi i Chibiusą; brzoskwiniowy z kwadratowym okienkiem oraz grafiką z Usagi i Chibiusą; a także granatowy z okrągłym okienkiem, w którym znajduje się grafika z sylwetką Sailor Moon. Cena za sztukę to 3300 jenów (ok. 89 zł). W Sailor Moon Store i Sailor Moon Store Petit pojawią się na początku grudnia, a w sklepie online od 18 grudnia (Pretty Guardians) i od 21 grudnia (regularni klienci).

wzory kwadratowych kosmetyczek z okienkiem
Źródła: Strona oficjalna