Aktualności baner
Menu strony Menu działu

Layout

Piąta wersja layoutu, i jest to przebudowana wersja layoutu czwartego, dostosowana również do urządzeń przenośnych i różnych rozmiarów ekranów. Na telefonach czy tabletach, w zależności od rozdzielczości, może wyglądać trochę inaczej, niż na komputerach stacjonarnych czy laptopach. Na małych ekranach menu strony znajduje się pod przyciskami Menu strony i Menu działu.

layout desktop layout tablet layout telefon menu mobilne strony głównej menu mobilne działu aktualności menu mobilne działu aktualności

Na stronie głównej pojawiła się wyszukiwarka Google, linki do nowo stworzonych mediów społecznościowych prowadzonych przeze mnie (Facebook i Twitter) oraz linki do różnych oficjalnych stron Sailor Moon. Nowe Facebook i Twitter to konta typowo informacyjne i będą się na nich pojawiały newsy ze strony i na temat oficjalnych nowości związanych z Sailor Moon.

Na stronie w prawym dolnym rogu pojawił się przycisk, po wciśnięciu którego strona automatycznie przewija się do góry. Menu z działami po przewinięciu strony w dół zostaje przyklejone do górnej krawędzi ekranu.

przycisk przewijania do góry i przyklejone nemu

Pojawiła się też zmiana w przeglądaniu grafiki. Po kliknięciu na miniaturkę pojawia się dodatkowe okno na wierzchu strony, gdzie można szereg obrazków (jeśli jest ich więcej, niż jeden) przewijać kółkiem myszki lub strzałkami w lewo i prawo. Okno ma również opcję zapisania, powiększenia, pokazania galerii obrazów oraz możliwość przesłania linku do obrazka za pomocą mediów społecznościowych.

widok wyskakującej grafiki widok wyskakującej grafiki z galerią obrazków

Ilustracje do layoutu zostały stworzone z okładek nowego wydania mangi, oprócz Usagi, ona została zaczerpnięta z ilustracji ze strony oficjalnej Sailor Moon Channel (ta sama Usagi jest aktualnie w logo 30 rocznicy Sailor Moon). Przerysowany został lineart, cieniowanie i dodanie nowych oraz innych elementów było moim pomysłem. Asteroid senshi zostały stworzone z ilustracji z artbooka, a Luna z Nakayoshi Anime Album do filmu S.

Kodowanie strony jest tak dopasowane, aby wyświetlało się poprawnie we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach.