Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Feminizm ukrytym motywem w SMC
Autor Wiadomość
Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2015-06-22, 10:56   

To, ze jest popyt to dla mnie najbardziej przerażająca rzecz w tym momencie.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-06-22, 22:47   

To, że asortyment nie trafia w Twoje gusta nie jest chyba aż takie przerażające :) Niektóre z tych ubrań sama bym nosiła, podobaja mi się też te z "gangsta" przekazem :) Troche na przekór i z pazurem.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-06-23, 10:06   

To, ze nie trafia w gusta to jedno. To, ze bym spaliła cały magazyn z zapasem tych ciuchów i wszystkie szafy, w których się znajdują, to drugie. :(

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-06-23, 10:40   

Pozwolisz, że tego już nie skomentuję. Brak mi słów ;-)

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-06-23, 11:42   

Ludzie będą nosić takie koszulki i wszyscy będą myśleć, że Sailorki to jakieś bezlitosne gangsta feministki.

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2015-06-23, 15:02   

A może nie ;-) Ludzie rzadko się zastanawiają co mają napisane na koszulce a jak jeszcze nie znają angielskiego to dopiero numery są :-P

Ire 

Ulubione postaci z SM: Rei, Ami
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2015-06-27, 11:07   

A ja uważam, że te koszulki są sympatyczne. Zwłaszcza śpioszki dla dziecka ;-)

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2015-10-25, 18:17   

http://fuckyeahsubversivekawaii.tumblr.com/
Po prostu NIE CHCĘ, bardzo NIE CHCĘ, by Sailorki się kojarzyły z takim czyś, a autorzy tego "ruchu" (?) starają się je uczynić swoją ikonką, poprzez wyciągnięte z kontekstu screeny.

Cytat:

Z napisem "smash the patrairchy"?

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-25, 19:09   

Annorelka napisał/a:
http://fuckyeahsubversivekawaii.tumblr.com/
Po prostu NIE CHCĘ, bardzo NIE CHCĘ, by Sailorki się kojarzyły z takim czyś, a autorzy tego "ruchu" (?) starają się je uczynić swoją ikonką, poprzez wyciągnięte z kontekstu screeny.

Cytat:

Z napisem "smash the patrairchy"?

Feministkom i innym "bojownikom o sprawiedliwość społeczną" zawsze będą się z tym kojarzyć, ponieważ są to specjaliści od wyrywania rzeczy z kontekstu i przekręcania ich tak, aby pasowały do ich propagandy. To nasze, normalnych ludzi, zadanie, aby temu przeciwdziałać, tworząc rzeczy, które nie pasują do ich chorych przekonań i wypowiadając się jasno przeciw takim osobom i ich poglądom.

Każdy, kto uważa, że takie pełne nienawiści przesłanie jest sympatyczne w jakiejkolwiek formie, powinien zastanowić się nad sobą. Sailorki nie są od "niszczenia patriarchatu", czy tym podobnych rzeczy, a umieszczanie feministycznych haseł na śpioszkach dla dziecka trąci indoktrynacją od kołyski, a to już jest po prostu odrażające.

Od strony wizualnej to, co tyczy się Sailorek jest w większości okropne, momentami ledwie średnie. Ech... po prostu ból dla oczu i ból dla duszy.

Lagertha 
Spiritus Movens

Wysłany: 2015-10-25, 19:13   

Kwestia gustu, mi się niektóre podobają :) Z tym patriarchatem przesada, lepsze byłoby "budujmy matriarchat", czyli przesłanie pozytywne w wymowie :)

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2015-10-26, 23:14   

Niestety, dzisiejsze feministki walczą o dominacje kobiet, co jest zupełnym wypaczeniem idei feminizmu jako równości kobiet i mężczyzn.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2016-07-05, 13:06   

Znalazłam ciekawy wpis poruszający ten temat. Tak, ja jestem jedną z osób hołdujących starszemu anime, ale nigdy nie miałam całej historii za feministyczne niewiadomoco. Zresztą to jest interpretacja głównie Amerykanów i tumblr (wspomniany we wpisie), nie oszukujmy się.
http://oczamimarudy.blogs...mnien-czar.html
Cytat:
Moim zdaniem oburzenie zachodniego fandomu na Sailor Moon Crystal jest nieuzasadnione. Nostalgia zrobiła swoje, zmieniając współczesną bajkę o dziewczynie, która chciała być księżniczką, w głęboki manifest feministyczny, zakorzeniony w feminizmie zachodnim.

Jeszcze dyskusja w komentarzach przytaczająca autentycznie mówią amerykańscy fani jest ciekawa.

[ Dodano: 2016-09-01, 11:13 ]
Przeglądam sobie co tam na Kopernikonie i widzę, ze toto dotarło do Polski.

Wyłącz tumblra, włącz myślenie. Czy KTOKOLWIEK w Polsce lub innym kraju niż USA ma takie odczucia?

miszael 

Ulubione postaci z SM: Sailor Venus
Seiya czy Mamoru?: Minako
Ulubiony utwór z Anime: Suki to Itte
Wysłany: 2016-09-10, 21:28   

Gdy słyszę słowo "feminizm", to coraz częściej zaczynam się zastanawiać, co to słowo dziś oznacza. Pierwotnie feminizm był ruchem na rzecz równouprawnienia kobiet. Gdy jednak słucham współczesnych wypowiedzi w tym temacie, to odnoszę wrażenie, że feministkom chodzi o udowodnienie wyższości kobiet nad mężczyznami. Dostrzegam w tym ruch coraz więcej fanatyzmu.

Osobiście nie widzę w SM żadnych wątków feministycznych (w ścisłym tego słowa znaczeniu). To, że akcja toczy się wokół postaci kobiecych/dziewczęcych nie świadczy od razu o feminizmie. To jest doszukiwanie się drugiego dna, którego nie ma.

Annorelka 
Myśli inaczej

Wysłany: 2016-09-16, 09:23   

Mam podobne zdanie, a jestem dziewczyną. Jestem wdzięczna dawnym feministkom za wywalczenie kobietom prawa głosu, prawa dociekania swoich praw w sądzie z dużo większą szansą na osiągnięcie sukcesu, że panie mają większe szanse na karierę zawodową itd. Ale to co się dzieje współcześnie jest dla mnie niezrozumiałe. Chodzi im głównie o "reprezentację w mediach" i uważają,z ę jak ktoś nie ma postaci, z którą się może identyfikować w filmie to mu się dzieje wielka krzywda, bo media mają tak ogromny wpływ na ludzi. Jako osoba, która w mediach najprawdopodobniej będzie pracować zupełnie się z tym nie zgadzam i uważam ich żądania za ograniczanie swobody twórczej.

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2016-09-18, 19:58   

Nie pamiętam już nawet czy przed latami nie wypowiadałam się w temacie, więc być może powielę swoje zdanie (albo mu zaprzeczę;).
Wszędzie można dopatrzyć się wątku feministycznego czy jakiegokolwiek innego. W SM już prędzej doszukiwałabym się wątku na tle rasistowskim (ci źli kosmici chcą zniszczyć nasze Tokio! trzeba znimi walczyć!) niż wątek feministyczny. Sailorki mają zdecydowanie przykrótkie spódniczki, Usagi jest zbyt często ratowana przez Tuxedo Mask (później role się odwrócą, ofkorz) i wszystkie one marzą o romantycznych miłostkach, nawet silna, bezkompromisowa Jowisz. No i najważniejszy aspekt. W anime nie ma ani razu mowy o żadnej aborcji, a bez tego współczesny fiempśminizm nie istnieje ^^

Niewątpliwie można dostrzec tu wpływy środowisk LGBT, ale on nie powinien się w ogóle łączyć z feminizmem, nawet jeśli niektórzy bardzo tego pragną.
Te wpływy LGBT w anime dostrzeże tylko osoba dorosła/nastolatek. Dziecko niekoniecznie. Chyba, że mu się to wytłumaczy i wpoi do głowy, jak to teraz ma powoli miejsce w przedszkolach co poniektórych państw <evil>

Odnośnie współczesnego feminizmu lepiej się nie wypowiadać, bo obecnie to tylko płaszczyk, pod którym walczy się o coraz większą patologie w społeczeństwie, jakby jeszcze było jej mało :roll:

Odpowiedz do tematu