Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Polacy są patriotami ?
Autor Wiadomość
Kami 
Star Yell

Ulubione postaci z SM: Stalights, Rei, Hotaru i Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Starlights
Ulubiony utwór z Anime: Todokanu omoi
Wysłany: 2015-08-26, 08:24   

Gregor napisał/a:
obchodzona rocznica Powstania Warszawskiego

To nie jest tradycja, podobnie jak tradycją nie jest Boże Narodzenie.

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-08-26, 12:36   

Z Bożym Narodzeniem wiąże się wiele tradycji ;-) Więc akurat z tym bym się nie zgodziła tak do końca.

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2015-08-27, 21:43   

Lagertha napisał/a:
Wszyscy znają bogów greckich i rzymskich, ale słowiańskich nikt nie wymieni w ilości większej niż trzech-czterech, że o znajomości rodzimych mitów nie wspomnę.
To niestety prawda a szkoda -

http://www.vismaya-maitre..._slowianie.html

Gregor 
Wiedźmin S*

Ulubione postaci z SM: Minako, Usagi, Setsuna
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2015-08-29, 02:13   

Kami napisał/a:
Gregor napisał/a:
obchodzona rocznica Powstania Warszawskiego

To nie jest tradycja, podobnie jak tradycją nie jest Boże Narodzenie.

Powiedz mi jeszcze czy twoi rodzice świętowali 15 sierpnia czy 12 października? (Eragon zapewne rozkoduje w mig o co mi chodzi z konkretnymi datami Innych zapraszam do przeczytania podręcznika z Historii albo krótka wycieczka do Google)

W takim razie droga Kami zdefiniuj mi słowo Tradycja bo najpewniej oboje inaczej to słowo definiujemy i interpretujemy...

Lagertha Odnośnie ostrości wypowiedzi to jest twoje zdanie które jak najbardziej szanuję jednak mając cały czas na uwadze; Regulamin chyba jeszcze nie zabrania prawa do konstruktywnego wyrażania własnego zdania i opinii bez wchodzenia w tematy polityczne i religijne .

I na koniec fakt Historyczny Wszelkie dokładne zapisy kronikarzy przed chrztem Polski zostały zniszczone tak jak podczas 123 lat zaborów i kolejnych II wojen światowych i wciągnięcia za żelazną kurtynę próbowano wykrzewić wszelkie tradycje związane z wydarzeniami, historią Polski.
But you're to blind to see

Frame of silence
Of an innocence divine
Is a dangerous creation
When you fail the test of time

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2015-08-29, 11:59   

Cytat:
Lagertha Odnośnie ostrości wypowiedzi to jest twoje zdanie które jak najbardziej szanuję jednak mając cały czas na uwadze; Regulamin chyba jeszcze nie zabrania prawa do konstruktywnego wyrażania własnego zdania i opinii bez wchodzenia w tematy polityczne i religijne .

Jak na mój gust mogłeś to ująć po prostu łagodniej ;-) I tu już nie chodzi o regulamin a formę odniesień ad personam ;-)

Cytat:
I na koniec fakt Historyczny Wszelkie dokładne zapisy kronikarzy przed chrztem Polski zostały zniszczone tak jak podczas 123 lat zaborów i kolejnych II wojen światowych i wciągnięcia za żelazną kurtynę próbowano wykrzewić wszelkie tradycje związane z wydarzeniami, historią Polski.

Na szczęście mamy cudownych rekonstruktorów i pojawia się coraz więcej publikacji, mniej lub bardziej udanych :)

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2021-05-13, 15:51   

Lagertha napisał/a:
Cytat:
Polska nie ma tradycji, nie mamy wartości i rzadko kiedy kultywuje się jakieś zwyczaje z dziada pradziada. Jako naród nie przywiązujemy wagi do takich rzeczy, bo po prostu jesteśmy zbyt pragmatyczni, zalewa nas rusycyzm.(mam tu na myśli zjawisko, że jak komuś lepiej się powodzi to od razu mu dowalę, no bo trzeba sobie ego podbudować)

Widzisz, mamy mnóstwo tradycji, pięknych i kolorowych, tylko że Ty o nich nie wiesz, bo nikt Ciebie w szkole o nich nie nauczył, a być może nie miałaś czasu by zgłębiać te właśnie informacje. Ludzie poza granicami naszego kraju są oczarowani polskością i polską kulturą. Pamiętam kiedy napisałam kiedyś na forum o robieniu słowiańskich lalek intencyjnych, część osób była nimi zaciekawiona, część stwierdziła że to głupota, ale nikt inny o nich nie słyszał.

Myślę że mamy jedną piękną tradycję do której możemy się odwołać: tradycje Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Najbardziej szanujące wolność ludzką państwa na świecie gdzie to sami poddani wybierali sobie władcę i jeśli ten zawisł pokładane w nim zaufanie mieli prawo wypowiedzieć mu posłuszeństwo.

Odpowiedz do tematu