Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Yuuichiro
2014-03-31, 11:41
Regulamin
Autor Wiadomość
Yuuichiro Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Posty: 934
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-03-31, 10:47   Regulamin

Regulamin forum strony Shiningmoon

I. Postanowienia wstępne

1. Użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem, oraz do przestrzegania go.
2. Wszystkich Użytkowników obowiązuje zasada wzajemnego poszanowania, oraz netykiety
3. Moderatorzy, JuniorAdmini i Administrator mają obowiązek zachowania porządku na forum, zarówno pod względem organizacyjnym, jaki w relacjach użytkowników forum.
4. W przypadku jakichkolwiek problemów, uwag, pytań, czy opinii, Użytkownicy proszeni są o zwracanie się do Administracji za pośrednictwem wiadomości prywatnych, lub też na forum w przeznaczonych do tego celu tematach.
5. Każdy z Użytkowników ma prawo do wyrażenia własnej opinii na forum w takiej formie , która nie narusza zapisów tego regulaminu.
6. Nie reklamujemy innych stron, gdzie znajdują się fanowskie tłumaczenia anime Sailor Moon na język polski, innych tłumaczeń, jak i innych for poruszających tę tematykę.
7. Wszelkie prace innych Użytkowników tego Forum, stanowią własność ich autorów. W związku z tym, nie można ich rozpowszechniać bez wiedzy i zgody twórców.
8. Wszelkie wulgaryzmy są zabronione, niezależnie w jakiej postaci i gdzie zostaną one przedstawione.
9. W przypadku naruszenia postanowień regulaminu w jakiejkolwiek formie, włącznie z tymi, które spowodują naruszenie przestrzeni osobistej użytkownika, należy bezzwłocznie przekazać informacje, członkowi Administracji, by mógł podjąć stosowne kroki.
10. Niedozwolone jest:

a) upublicznienie treści prywatnej wiadomości bez zgody autora (wyjątek stanowi Przesłanie dowodu na obraźliwe treści w wiadomości prywatnej);
b) umieszczanie treści +18 w działach innych, niż do tego przeznaczone (do tego zaliczają się nie tylko obrazy i filmy, ale także tekst);
c) publiczne obrażanie/ negowanie kompetencji Administracji;
d) permanentne dodawanie treści usuwanych przez Moderatorów;
e) nagminne pisanie postów odbiegających od wytyczonego tematu, w wątkach odnoszących się do głównej tematyki forum.
f) Szerzenie treści politycznych, ideologicznych i religijnych, w tym wszelkich form dyskryminacji, radykalizmu, totalitaryzmu i dewiacji społecznych zarówno w formie zakładanych przez siebie tematów, napisanych postów, czy poprzez awatary, oraz sygnatury we własnym profilu.

II. Zapisy szczegółowe – Tematy

1. Nie dublujemy tematów - Forum posiada funkcję "Szukaj".
2. Tematy zakładamy w miejscach adekwatnych, pasujących do odpowiednich działów. W razie problemów - pytać Administrację lub Moderację.
3. Tematy nieporuszane przez okres sześciu miesięcy, będą przenoszone do „Archiwum tematów nieaktualnych”. Ponowne upublicznienie tematu możliwe jest na prośbę użytkownika.
4. Tematy związane z erotyką mogą jedynie założyć osoby powyżej 18 lat, w przeznaczonym do tego dziale.
5. Na forum nie poruszamy tematów dotyczących wierzeń, oraz polityki.
6. Stwierdzenie 'Temat można zamknąć' przysługuje autorowi tematu. Jeżeli uważasz, że temat powinien być zamknięty, a nie jesteś autorem - napisz do Administracji.

III. Zapisy szczegółowe – Posty

1. Posty nie na temat w większości będą przenoszone do „Archiwum offtopu”, a osoby nagminnie odchodzące od tematu - upominane (chyba, że nazwa/opis działu wskazują inaczej).
2. Za offtop przyjmuje się, każdy post nie związany z tematem. Posty sprzeczne z regulaminem lub niezwiązane z żadnym wątkiem będą przenoszone do „Archiwum offtopów”.
3. Posty piszemy w języku polskim, przestrzegając zasad tego języka. Dozwolone jest używanie zwrotów z mowy potocznej. W przypadku wystąpienia błędów, lub zwrotów obcojęzycznych dozwolona jest ingerencja Moderacji w post użytkownika.
4. Funkcję 'Edytuj' i 'Usuń' - służą do tego, by nie dublować postów oraz nie dodawać kilka razy z rzędu swoich postów w niewielkich odstępach czasowych, gdy w międzyczasie nikt nic nie napisał. Funkcje tę należy stosować z umiarem.

IV. Zapisy szczegółowe – Ostrzeżenia

A. Na forum obowiązuje zasada:

Upomnienie dane przez osobę z Administracji prowadzi do możliwych trzech ostrzeżeń, z kolei te do ewentualnego usunięcia z forum. Otrzymanie drugiego ostrzeżenia może natomiast skutkować czasową blokadą konta. Użytkownik mający na koncie ostrzeżenia do czasu ich wygaśnięcia może podlegać, w określonych okolicznościach szerszym działaniom administracyjnym.

B. Wyjaśnienia dotyczące stosowania ostrzeżeń :

1. Osoba z Administracji nakładając sankcje, ma obowiązek podać powód ich nałożenia oraz wyjaśnić kwestie, których Użytkownik nie rozumie.
2. Informacja o konsekwencjach nieprzestrzegania regulaminu przekazywana jest Użytkownikowi tylko i wyłącznie za pomocą wiadomości prywatnych.
3. Jeżeli użytkownik uważa że otrzymał ostrzeżenie, lub jego post został usunięty niesłusznie może napisać prywatną wiadomość do osób odpowiedzialnych za utrzymywanie porządku na forum. Cała procedura odwoławcza jest tajna i nie wolno zamieszczać jakichkolwiek informacji z jej przebiegu na forum publicznym.

V. Usunięcie konta

Konto użytkownika w określonych, niżej wymienionych okolicznościach, może zostać skasowane Konsekwencja ta dotyczy:

1. świadomego łamania zapisów regulaminu.
2. Celowego ignorowania zaleceń i postanowień Administracji.
3. Systematycznego używania gróźb i inwektyw pod adresem Administracji, lub i innych użytkowników.
4. Upublicznienia danych osobowych, lub informacji prywatnych bez zgody osoby zainteresowanej.
5. Posiadania więcej niż jednego konta na forum.

VI. Postanowienia końcowe.

1. Regulamin może ulec zmianie. O wszelkich jego modyfikacjach Użytkownicy będą poinformowani w odpowiednim temacie, w terminie trzech dni przed ich wprowadzeniem.
2. Za przewinienia, których regulamin nie obejmuje, Użytkownik również może zostać ukarany (ma zastosowanie w przypadku, gdy działanie Użytkownika w sposób ewidentny i klarowny szkodzi forum, lub pozostałym jego Użytkownikom) .
3. Shout Box jest objęty wszystkimi punktami i obostrzeniami wynikającymi z regulaminu forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group