Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon Super S
Autor Wiadomość
Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 14:23   

Cytat:
Mała ilość Mamoru i jego nikła rola w tej serii też na minus.

To jest właśnie jest paradoks, że Mamoru było dużo, ale miał jednocześnie nikłą rolę. Służył za worek treningowy dla Usagi i ChibiUsy, które biedaka na okrągło maltretowały.

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-07-20, 19:40   

Tu się muszę zgodzić tyle co on przeżył wrażeń w związku z tą dwójką to w żadnej poprzedniej serii nie miał XD
Za odcinki poświęcone w całości Chibiusie tą serię najbardziej zapamiętam, były to jedne z fajniejszych epków jakie stworzyli dla potrzeb SM.
Cytat:
Nawet Starsy nie ocaliły SM przed zakończeniem.

Wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Wolę tych 5 serii i kinówki niż żeby SM ciągło się w nieskończoność przez co rozmieniłaby się na drobne i zatraciła w nijakości.

Ostatnio zmieniony przez Paliodor 2014-07-20, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 20:32   

Mi mimo wszystko chciałoby się jeszcze szóstą serię, albo i więcej. Ale serio myślicie, że gdyby starsy się sprzedały lepiej, to poprowadziliby anime dalej?

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 20:54   

Honda napisał/a:
Mi mimo wszystko chciałoby się jeszcze szóstą serię, albo i więcej. Ale serio myślicie, że gdyby starsy się sprzedały lepiej, to poprowadziliby anime dalej?

Tak ,mnie osobiście marzyło się że SM będzie kręcona do czasu aż Usa wyjdzie za Mamoru ,albo dopóki nie pokaże się Noe królowa Selenity...a tu :-( koniec zrobili...

Paliodor 

Ulubione postaci z SM: Michiru/Chibiusa/Rei
Ulubiony utwór z Anime: Arisawa Takanori- Shou
Wysłany: 2014-07-20, 20:55   

Wątpię, bo co by mieli niby jeszcze wymyślić w temacie przeciwników i samej fabuły. Jedyną rzeczą jaką mogliby jeszcze zrobić to anime Sailor V albo jakiś prequel ukazujący upadek Silver Millenium. W innym wypadku byłoby to już totalne odcinanie kuponów.

Setsuna-san 
Herbaciarka ;)

Ulubione postaci z SM: Usagi, Setsuna, Luna
Ulubiony utwór z Anime: Moonlight Densetsu
Wysłany: 2014-07-20, 20:59   

Honda napisał/a:

Uważam, że nie. Ostatecznie i manga i anime mają po 5 serii, Naoko musiałaby jeszcze coś wymyślić, bo nie wierzę, żeby poprowadzili to sami.

Może i Starsy nie poprawiły notowań SM po spadku jaki zanotowała u fanów po emisji SuperS-ki, ale i tak wywołała poruszenie, kto byłby najlepszym partnerem dla Usagi ;-)

Szkoda wielka, że tak twórcy anime pokpili sprawę z SS-ką, bo mogła to być naprawdę dobra seria, grafika się poprawiła, tylko, że musieli skupić akcję na Chibiusie... Stale tylko było o niej, a już podwójna przemiana to była jakaś pomyłka...

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-20, 21:37   

Moim zdaniem ta fabuła w mandze(a siłą rzeczy i w anime) zaczęła się psuć około S-ki. Bo na przykład ten powrót ChibiUsy, niby na trening, to już mocno ciągnięcie na siłę wątku tej postaci. Pomysł, żeby ChibiUsa, to niewinne dziecko, była czarodziejką, też kiepsko udany. Dalsze rozwiązanie, żeby ChibiUsa miała swojego chłopka (bo skoro Usagi ma, to ChibiUsa tym bardziej musi, to nic, że jest w rozwoju na poziomie 10-latki, ale chłopaka mieć musi), też bardzo na siłę. No, można było to wszystko jakoś inaczej poprowadzić.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-21, 08:59   

Ja już się wypowiadałam i powtórzę - lubię SuperS. Ma dużo humoru, jest bardzo sympatyczna i podoba mi się to, ze jest jakby odetchnięciem między poważniejszymi problemami. Myślę, ze trochę pada ofiarą plotek i stereotypów - spadek oglądalności wcale nie był aż tak olbrzymi jak się przyjęło, zwykle się przyjmuje że jak coś jest poważniejsze to "lepsze" - a SuperS jest między dwoma takimi seriami. Narzekanie na "zapychacze" to też taka trochę tradycja - ja tam je bardzo lubię, jestem fanką kreskówek, a nie anime i fabuły "epizodyczne" lubię tak samo jak te "ciągłe". A SM obie koncepcje łączy! Na kilka odcinków w tej serii zabrakło pomysłów - w tym sensie, że nie miały wyróżniających się zabawnych momentów czy interesującego mnie wątku pobocznego, ale to nie wina tego, że są "zapychaczami". Ze względu na kilka nudniejszych epów (4? 5? w SuperS, a w całych 200 odcinkach mniej niż 10?) nie będę przekreślać serii, przecież to tylko ułamek! Na znaczną większość mieli super pomysły na humor, wątki poboczne, lepsze przedstawienie bohaterów lub ciekawe postaci epizodyczne. Nic nie jest idealne.

Źródło: http://vk.com/club39637650

felisa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-21, 22:13   

Annorelka napisał/a:
Ja już się wypowiadałam i powtórzę - lubię SuperS. Ma dużo humoru, jest bardzo sympatyczna i podoba mi się to, ze jest jakby odetchnięciem między poważniejszymi problemami. Myślę, ze trochę pada ofiarą plotek i stereotypów - spadek oglądalności wcale nie był aż tak olbrzymi jak się przyjęło, zwykle się przyjmuje że jak coś jest poważniejsze to "lepsze" - a SuperS jest między dwoma takimi seriami. Narzekanie na "zapychacze" to też taka trochę tradycja - ja tam je bardzo lubię, jestem fanką kreskówek, a nie anime i fabuły "epizodyczne" lubię tak samo jak te "ciągłe". A SM obie koncepcje łączy! Na kilka odcinków w tej serii zabrakło pomysłów - w tym sensie, że nie miały wyróżniających się zabawnych momentów czy interesującego mnie wątku pobocznego, ale to nie wina tego, że są "zapychaczami". Ze względu na kilka nudniejszych epów (4? 5? w SuperS, a w całych 200 odcinkach mniej niż 10?) nie będę przekreślać serii, przecież to tylko ułamek! Na znaczną większość mieli super pomysły na humor, wątki poboczne, lepsze przedstawienie bohaterów lub ciekawe postaci epizodyczne. Nic nie jest idealne.

Kilka :?: jak ostatnio oglądałam postanowiłam zrobić sobie listę odcinków z serii Super S które mi się podobały doliczyłam się 19.... :roll: seria liczy 39 dla mnie to mniej niż połowa..Niestety ale Żadna inna seria Sailor Moon tak na mnie nie działała ,i dlatego Dla mnie jedyna słuszna wersja Super S to mangowa...Sorki Annorelka, co do oglądalności liczysz tą w Polsce czy ogólnie? bo gdyby była nieznaczna to by serial dłużej był tworzony nie ma tu co wymyślać ale oglądalność i jej słupki w tv to podstawa Egzystencji seriali jak widać także animowanych :shock:

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-07-22, 05:11   

To tylko moja opinia. :-(

Źródło: http://vk.com/club39637650

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-22, 16:32   

A według mnie, ani manga, ani anime nie spełniają mi przy tej części wszystkich moich oczekiwań.

Odpowiedz do tematu