Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon Crystal/ Sailor Moon Classic- Porównanie
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-08-02, 22:28   

Ja tam sobie po lawiruje między jednym a drugiem, generalnie żeby trzymać się sensu tematu. Oto chodzi przecież

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 22:37   

Cytat:
nie mam zamiaru rozkładać go na czynniki pierwsze. To zajęcie dla entuzjastów.

Więc ja będę entuzjastą!
Cytat:
A kiedy odczucia są beznadziejne?

To i tu właśnie wchodzi empatia, o której pisałem. Albo czujesz empatię do Crystala, i mimo swoich beznadziejnych odczuć nie chcesz ich głośno wyrażać, albo niczego ci nie żal i walisz prosto z mostu.
Cytat:
Chociaż porównanie służy głównie do znalezienia różnic i podobieństw w obiektach porównywanych, bez większej krytyki czy opisu naszych `odczuć`.

Zależy kiedy.
Cytat:
Co to będzie za porównanie, kiedy napiszę, że classic jest spoko loko, a crystal to dno?

So com'on! Dajesz argumenty za i przeciw i masz porównanie pierwszej klasy.
Cytat:
Czy to w ogóle będzie można zaklasyfikować jako `porównanie` czy very subiektywną opinię, która nie wniesie nic do dyskusji?

Ocena nigdy nie jest obiektywna. Jeżeli używasz porównania, by uzasadnić swoją ocenę, musisz liczyć się z tym, że będzie ono równie subiektywne, co ocena. Dlaczego mielibyśmy unikać tego elementu subiektywnego? Nie jesteśmy maszynami, żeby na wszystko patrzeć obiektywnie. Mamy swoje własne odczucia, chcemy je przekazać innym.

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-08-02, 23:15   

Honda napisał/a:

Więc ja będę entuzjastą!

Dobra Twoja! Liczę na jakiś mądry rzeczowy wywód ;-)
Honda napisał/a:
Cytat:
A kiedy odczucia są beznadziejne?

To i tu właśnie wchodzi empatia, o której pisałem. Albo czujesz empatię do Crystala, i mimo swoich beznadziejnych odczuć nie chcesz ich głośno wyrażać, albo niczego ci nie żal i walisz prosto z mostu.

Jaka niby empatia? Gdybym chciała walić prosto z mostu i wyrażała moją szczerą nieocenzurowaną opinię, już dawno dostałabym bana za nadużywanie wulgaryzmów, i tym podobnychXD Forum to miejsce dla ludzi z minimum kultury osobistej, którzy nawet o czymś czego nie lubią potrafią wyrażać się we w miarę przyzwoity sposób. Poza tym, dlaczego mam się doszukiwać czegoś więcej w crystalu? Nie lubię i tyle, wgłębiać się nie będę. Przy okazji na bieżąco komentuję odcinki w innym temacie.

Honda napisał/a:
Ocena nigdy nie jest obiektywna. Jeżeli używasz porównania, by uzasadnić swoją ocenę, musisz liczyć się z tym, że będzie ono równie subiektywne, co ocena. Dlaczego mielibyśmy unikać tego elementu subiektywnego? Nie jesteśmy maszynami, żeby na wszystko patrzeć obiektywnie. Mamy swoje własne odczucia, chcemy je przekazać innym.

Honda i tutaj można by zrobić porównanie tego, co ja piszę z tym, co Ty piszesz, gdyby nie to, że oboje piszemy jakby na zupełnie różne tematy. Dla mnie porównanie oznacza coś innego, niż dla Ciebie. Chyba korzystamy z innych słowników.
Osobiście chciałabym przeczytać jakieś fajne rzeczowe porównanie, które ktoś napisze bez zbędnych uczuć względem classica czy crystala. Taką prawdziwą naukową analizę (wiem, niedoczekanie moje), a nie opinie podszyte opiniami, uprzedzeniami czy ślepą miłością.

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 07:18   

Myślę boom boom ba, że tobie chodzi o krytykę konstruktywną lub niekonstruktywną.

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-08-03, 13:06   

Mimo, że Crystal jest bez wątpienia nową adaptacją wzorowaną na mandze, twórcy nie mogą się powstrzymać przed puszczaniem oka do fanów klasycznego anime, poza praktycznie identycznymi przemianami, mamy też coś takiego ;-)

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-03, 13:15   

Takie sceny, jak i przemiany tylko potwierdzają że twórcą brakuje świeżych pomysł. Niby w zamierzeniu chcą by Crystal było zupełnie inną produkcją od poprzednich 5 serii a mimo to pozwalają sobie na nawiązania do niej. Dodając też do tego fakt iż Crystal nie trzyma się 100% mangi, mamy do czynienia po prostu z jakąś dziwną hybrydą. Czymś co chce być nawiązywać do wszystkiego, do starego anime i do mangi. A przy okazji być czymś nowym, trochę wychodzi z tego jeden wielki nonsens...

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 13:29   

Fajne spostrzeżenie, ale to nie kopia, ani odwołanie się, co najwyżej przypadek.

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2014-08-03, 13:29   

raczej duży przypadek

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-08-03, 17:10   

Jako fanka klasycznego anime nie czuję się przekonana. XD

Źródło: http://vk.com/club39637650

kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-08-03, 21:41   

Może porównanie z Madoką nie było najlepsze, ale, na tym przykładzie widać, że niektóre scen ulegają poprawie:

A takie sceny są widoczne dopiero przy klatkowaniu, i w ruchu w ogóle tego nie widać:

Jadeite 

Wysłany: 2014-08-05, 11:14   

Są też jednak takie które widać nawet bez klatkowania ;-)

aktan8 

Ulubione postaci z SM: Usagi Rei
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Moon Pride
Wysłany: 2014-08-18, 01:34   

No coz przynajmniej miala bardziej przyzwoitszy dresik na zajecia sportowe :p

[ Dodano: 2014-08-18, 02:37 ]
Nawet ladniejszy stroj lekarza miala w serii Crystal :D

[ Dodano: 2014-08-18, 02:38 ]
W serii starej wyglada w tym lekarskim uniformie strasznie lamersko :P

[ Dodano: 2014-08-18, 02:45 ]
Powiem jeszcze tyle :D

[ Dodano: 2014-08-18, 02:46 ]
Doskonale odwzorowuje to jak wyglada stare anime względem* nowego xD
*podlog to co najwyżej można szukać w markecie budowlanym; Aktan pisz zgodnie z zasadami ortografii, bo potem takie kwiatki wychodzą. [Ire]
Ostatnio zmieniony przez Ire 2014-08-18, 10:08, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu