Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Yuuichiro
2014-09-15, 00:14
[ Ankieta ] [ANK] Tematy Społeczne

W jakiej formie mogły by być dozwolone w dyskusji tematy historyczne, społeczne i religijne na forum.
Tych tematów na forum być nie powinno.
38%
 38%  [ 7 ]
Powinny znajdować się na forum ogólnym, bez ograniczeń
16%
 16%  [ 3 ]
Powinny znajdować się w dziale nieco mniej infantylnych
0%
 0%  [ 0 ]
Powinny zostać wydzielone między tematami społecznymi na w części ogólnej, pozostałymi w dziale infantylnych
22%
 22%  [ 4 ]
Powinien powstać nowy dział obejmujący "Poważne tematy"
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-09-14, 21:13   

Ja już nie będę wskazywał słownie (palcem nie da się pokazać by wszyscy tutaj widzieli) kto się naprawdę kompromituje lub jest uparty jak przysłowiowy osioł. Czekaj cierpliwie na ogłoszenie decyzji, myślę że na pewno się z niej ucieszysz tak jak ja
Ostatnio zmieniony przez Jadeite 2014-09-14, 21:16, w całości zmieniany 3 razy  

ChibiChibi
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-14, 21:14   

Cheers mate!

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 21:16   

Coś w tym rodzaju ale ja bym powiedział że będzie to dla niektórych FATALITY 8-)

hanka_chibiusa 
Czarownica

Ulubione postaci z SM: Chibiusa i Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Ulubiony utwór z Anime: Rakuen - Do As Infinity
Wysłany: 2014-09-14, 21:57   

Ale się naprodukowaliście. Statystycznie można wszystko przeliczyć, ale jak się zaczyna od błędnego równania, to i wyniki nie będą dobre.
Czemu ankieta jest zła wypowiedziało się parę osób. Powtarzać mi się już nie chce :P
A być zarejestrowaną na forum kulinarnym, politycznym, społecznym, mangowym nie mam czasu. Mam życie i cieszyłam się, że tu można pogadać po trochu o wszystkim.

Moja Tablica http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Voj9/

Jadeite 

Wysłany: 2014-09-14, 22:39   

hanka_chibiusa napisał/a:
Mam życie i cieszyłam się, że tu można pogadać po trochu o wszystkim.

Nigdy z tego co pamiętam nie można było tu rozmawiać o wszystkim. Mówię tu o polityce i religii, mnie też to zawsze kiedyś dziwiło. Nawet chciałem to zmienić ale uświadomiłem sobie dlaczego byłem w błędzie i dlaczego tej fundamentalnej zasady nie można tu zmienić. Cóż może i wy kiedyś sobie to zrozumcie. A teraz czekajmy cierpliwie na samo ogłoszenie decyzji ;-)

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-09-14, 22:46   

Ja się chyba nie doczekam :D Dowiem się jutro.

boom boom ba 
licho nie śpi

Ulubione postaci z SM: Chibi Chibi?
Seiya czy Mamoru?: Easy Brothers
Ulubiony utwór z Anime: Umi Sakai Unasaka
Wysłany: 2014-09-14, 23:10   

Też jestem ciekawa, jakie wieści nam przyniesie Administracja :mrgreen2:

SockPuppet napisał/a:
Wiesz, Boom, ostatnio poszłam po rozum do głowy i doszłam do wniosku, że mój modus operandi w dziedzinie nawracania ludzi na jedyny słuszny katolicyzm (i na laurantyzm w sumie też) może odstraszać co poniektórych (tak, Cro, teraz do ciebie piję)

SockPuppet napisał/a:
Dostałam cynk, że niektóre osoby na forum się mnie przestraszyły.

SockPuppet, a czego tu się strachać? My, trochę bardziej zasiedzeni użytkownicy forum dobrze wiemy, żeś Ty jest spoko dziołcha i wcale nie tak kontrowersyjna, jak to się co poniektórym wydaje.
A i napisz, które to osoby, to się z nimi rozprawimy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Też się załapię na pudrową pastylkę? A może masz nimm2 żujka na zbyciu?

Jadeite napisał/a:
Dziwę się też boom że trochę zmieniasz front że tak powiem, po wcześniejszym poście byłem wręcz przekonany że jednak opowiadasz się wyraźnie po jednej ze stron. A teraz sorry sam już doprawdy nie wiem co próbujesz osiągnąć i po której stronie lub też po czym się opowiadasz...

Zdania w kwestii tego, żeby pozostawić wszystko tak, jak było nie zmieniłam, przy innych głupotach, które wypisywałam we wcześniejszych postach obstaję dalej. Zdawało mi się, że jest to proste do wyczytania z moich postów. Zawsze opowiadam się po swojej stronie, a widzę, że przypadkowo zasiałam zamęt w głowie Jadeite, zaliczę to do swoich osiągnięć, a może nawet wpiszę do CV ^^

Fragment mojego posta, który skrytykowałeś to była taka mała dygresja/refleksja/ciekawostka z życia społeczeństwa w świecie rzeczywistym, która nasunęła mi się po ostatnich dyskusjach na forum, poniekąd luźno związana z tematem, a że miałam pisemny słowotok, to poszło w neter. Nie tyczyło się to bezpośrednio ankiety i tej dyskusji.

Lagertha napisał/a:
Ja bym jednak była za powrotem status quo ante, jeśli już jesteśmy przy tym :)

Dokładnie. Jak taka opcja odpowiedzi powinna się znaleźć w ankiecie, to oddałabym na nią swój głos.

Jadeite napisał/a:
Nigdy z tego co pamiętam nie można było tu rozmawiać o wszystkim. Mówię tu o polityce i religii, mnie też to zawsze kiedyś dziwiło.

A mnie dziwiło, że bez żadnych przeszkód toczyły się rozmowy, które nawet w Infantylnych podlegałyby cenzurze ^^;

Wydaje mi się również, że tematy czysto offtopowe przyjmą każdą treść/pogląd, jeśli tylko nie budzi ona skrajnych kontrowersji i jest w miarę zdroworozsądkowa. I kto chce, może tam sobie pisać o wszystkim, byle tylko nikogo nie obrażał. Tak zresztą kiedyś funkcjonował offtop, z tym, że czasami bywały przepięcia, ale to normalne, kiedy ma się podpiętą do prądu elektronikę :mrgreen2:

Yuuichiro 

Ulubione postaci z SM: Nephrite, Yuuichiro, Ami, Usagi
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2014-09-15, 00:14   

Moi drodzy.
Odnośnie tego jakie tematy na forum można poruszać a jakie nie. Ostatnio można było przeczytać wiele opinii. Przeniesienie tematów społecznych i historycznych wywołało sporo kontrowersji. Jak Widać zdania na forum są podzielone, dlatego zamieściłem ankietę chcąc poznać Waszą opinię na ten temat. Po przeanalizowaniu wyników widać jak wiele różnych poglądów można prezentować w odniesieniu do jednej kwestii.
Dlatego widząc, że nie ma jednej wiodącej oceny sytuacji, aby zakończyć dyskusję i polemikę odnośnie tych tematów decyzję postanowiłem podjąć samodzielnie, opierając się o opinię Waszą, administracji, opinię, oraz własne doświadczenia z uczestnictwa takich tematów na forum wcześniej jak i obecnie. Decyzja prosta nie była, jednak aby zapewnić stabilizację na forum jestem zobowiązany do jej podjęcia.

Zdecydowałem, że po pierwsze na forum nie piszemy o polityce i religii. Wiadomym jest że każdy z Nas ma własne podejście, opinie na tematy ideologiczne, koncepcji politycznych, podejście do wiary. Są to kwestie mocno indywidualne i osobiste, w związku z tym pisząc o nich trudno opanować emocje, i dystans do wymiany opinii. Po drugie biorąc pod uwagę specyfikę tematów łatwo kogoś urazić własną nawet nie mając takiej intencji. Po trzecie forum jest tematyczne – to już pisze nie pierwszy raz. Forum jest częścią własności intelektualnej również innych osób, które mają ściśle określoną koncepcje. Podstawową ideą powstania forum było stworzenie przestrzeni dla fanów, gdzie mogli by o uniwersum SM porozmawiać, wymienić opinię na ten czy inny aspekt. Biorąc pod uwagę ilość opinii na ten temat obawiam się, że forum może zatracić swoją tożsamość, jeśli głównym nurtem życia forum okazały by się idee polityczne czy religijne. Znając preferencje i upodobania użytkowników, mogę przypuszczać, że były by popularne.

Natomiast jeśli rozpatrujemy tematy ogólnospołeczne, dotyczące naszego życia codziennego, zostaną przywrócone w poprzednie miejsce, czyli do pogadanek, zgodnie z opinią części użytkowników. Ważnym aspektem dla mnie jest to, aby forum nie było tylko miejscem gdzie można się wypowiedzieć i poczytać opinie innych osób. Ale też żeby można było bliżej poznać innych użytkowników. Swobodnie móc opowiedzieć o sobie o tym co się dzieje wokół nas, o tym co nas interesuje a czego nie lubimy. Nic tak nie tworzy klimatu forum jak jego użytkownicy, i ich bliskie, ciepłe relacje, dlatego chciałbym czasem porozmawiać z Wami na inne luźniejsze tematy. Mam nadzieje, że to pozwoli Naszemu forum rozwijać się nie tylko pod względem treści związanych z Czarodziejką z księżyca, ale także pod względem naszej społeczności, klimatu i atmosfery grupy ludzi złączonych ze sobą wspólną pasją, gdzie każdy z nas może miło spędzić czas i na jakiś krotki czas oderwać się od rzeczywistości, czy własnych problemów , niedoskonałości, wad. Liczę również, że poruszenie tych kwestii z odpowiednim podejściem pomoże też przekazywać innym młodym, nowym, jak i starszym fanom serii uniwersalne wartości jakie z niej płyną. To uważam za niezwykle ważne i bez Naszej współpracy nie wyobrażam sobie, aby te moje idee zrealizować Bo jak zostało zauważone forum bez jego społeczności nie istnieje.

Oczywistym jest fakt, że nikt nie jest doskonały – frazes – ani Ja, ani administracja, zdaje sobie sprawę z tego, że są zastrzeżenia, że nie wszystko jest idealnie i że nie wszystkich to rozwiązanie w pełni zadowoli. Jednak dla mnie osobiście to miejsce jest czymś więcej niż tylko forum, jest miejscem gdzie spotykają się ludzie o nietypowych zainteresowaniach, dzięki czemu jest ono wyjątkowe, gdzie przez większość jego historii panowała szczególna atmosfera przyjaźni. Dbając o zachowanie tej atmosfery, nie chciałbym poruszać tematów obciążonych skrajnymi ideami postawami, czy ideami. Wierzę że możemy tworzyć to forum bez zajmowania się polityką czy religią. Mam nadzieję że tak będzie, i mam nadzieję że i Wy spotkacie na naszym forum wspaniałe osoby, tak jak te z którymi ja mam przyjemność współpracować prowadząc to forum dla Was. Wspólnie wkładamy w to wiele czasu, energii i zaangażowania dlatego jestem przekonany że forum będzie miejscem szczególnym dla każdego użytkownika.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi