Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Zła" miłość - SM i SMC
Autor Wiadomość
Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 17:42   

Przyznam szczerze, że pisząc tamto zapomniałem o Czarnej Damie.

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 17:46   

Przez niemal całą R-kę Chibiusa jest wobec przyszłej matki usposobiona wrogo. Nawet, gdy zaczyna pojmować, że Usa jest po jej stronie, to gdzieś tam siedzi. I zazdrość też występuje. Przypomnę, że chronologicznie cała jazda z Fiore wyskakuje podczas działalności Czarnego Księżyca i już na początku, gdy Usa i Mamor mają się pocałować w szklarni, mała zżyma się: "Co ona tam wyprawia z moim Mamorkiem!". I to w niej tkwi tak aż do końca R-ki tak naprawdę.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-10-07, 18:59   

Myślę, że "wrogość" to przesada. ChibiUsa rywalizowała na różnych płaszczyznach z Usagi, nie zawsze potrafiły się dogadać, ich relacja bardziej przypominała taką między rodzeństwem (np. Usagi i Shingo) - niby się kłócą i nie mogą znieść, a naprawdę bardzo się kochają.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 19:19   

Oj, ta wrogość w R-ce jest, to nie są tylko przekomarzania, tylko otwarta zazdrość po obu stronach i zwłaszcza od strony Chibiusy, kompletny brak zasad jeśli idzie o dążenie do celu. Weźmy choćby pod uwagę scenkę w świątyni i środek usypiający. Ta mała dopiero pod sam koniec R wreszcie przejrzała na oczy.

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2014-10-07, 20:16   

Biorąc pod uwagę, że uciekła w przeszłość, gdy jej bliscy obrywali w katastrofie, którą sama ChibiUsa niechcący wywołała to dążenia do zdobycia kryształu różnymi podejrzanymi sposobami jest zrozumiałe. Słabo też znała Usagi.
Owszem, spięcia między nimi początkowo były i to spore, ale wrogość to po prostu dla mnie za mocne słowo.

Źródło: http://vk.com/club39637650

Honda
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 20:29   

Ale znowu Mamoru z teraźniejszości nie jest ojcem ChibiUsy. Jest nim Mamoru z przyszłości. Decyduje o tym kryterium biologiczności, jak i drugie, subiektywne, tj. Mamoru współczesny nie wychowywał ChibiUsy, ani nie pojawiła się między nimi więź wystarczająco silna, jak więź między córką, a ojcem. Zauroczenie ChibiUsy Mamoru to typowe uczucie, jakim darzą małe dziewczynki starszych chłopców, ale ponieważ Mamoru z teraźniejszości nie jest ojcem ChibiUsy nie ma tu kompleksu Elektry.

Edit: Dodam jeszcze, że wrogość(ja jednak odwrotnie do Annorelki uważam, że to była wrogość)ChibiUsy do Usy początkowo wynikała przede wszystkim z faktu, iż Usagi, jako właścicielka potrzebnego ChibiUsie Srebrnego Kryształu stała się z automatu wrogiem nr 1 małej. Z kolei Bunny była wściekła na ChibiUsę z powodu brutalnych metod, jakich Mała się dopuszczała i odpowiadała agresją(czyli klapsami), to dodatkowo potęgowało nienawiść ChibiUsy. Tymczasem związek Mamoru i Usagi się rozpadł zaraz po nadejściu przybyszki z przyszłości, i o ile Usagi odczuwała zazdrość o ChibiUsę, o tyle sama ChibiUsa nie była zazdrosna o Usagi, bo Mamoru konsekwentnie odrzucający starszą nie dawał młodszej powodów do zazdrości(akurat ChibiUsa jeszcze w jakiś tam sposób umiała zachowywać się racjonalnie, Usagi już nie). Zazdrość ChibiUsy pojawi się dopiero potem, kiedy wzajemna wrogość Usagi i ChibiUsy już znacznie się załagodzi. Reliktem tej wrogości będą wzajemne przekomarzanki i siostrzane kłótnie o Mamoru, o których pisała Annorelka.

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2014-10-07, 21:11   

]
SockPuppet napisał/a:

Haruka i Michiru niech już sobie będą parą, ale Kunzite i Zoisite są zbyt łaaadni, żeby być gejami~

Popieram! Dlatego w tej kwestii wole Cristal :)

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-10-07, 22:08   

A mi akurat wątek Kunzite i Zoisite nie przeszkadza w anime, skoro patrząc przez pryzmat wszystkich serii mówi ''A'' w temacie lesbijek to naturalna rzecz że mówi też ''B'' w temacie homoseksualistów i mi to nie przeszkadza. Zresztą warto wspomnieć że Kunzite szukający zemsty na wojowniczkach za śmierć Zoisite i nie współpracujący z Endymionem to dość ciekawy wątek, dodający kolorytu do fabuły. Dlatego wole ten wątek Classicu, bo jest po prostu jakiś. Nie to co w Crystal...

Annorelka napisał/a:
Myślę, że "wrogość" to przesada. ChibiUsa rywalizowała na różnych płaszczyznach z Usagi, nie zawsze potrafiły się dogadać, ich relacja bardziej przypominała taką między rodzeństwem (np. Usagi i Shingo) - niby się kłócą i nie mogą znieść, a naprawdę bardzo się kochają.

Otóż to

Honda napisał/a:
Ale znowu Mamoru z teraźniejszości nie jest ojcem ChibiUsy. Jest nim Mamoru z przyszłości.

Ale Mamoru z teraźniejszości dowiaduje się że od Mamoru z przyszłości że będzie w niej ojcem Chibiusy. To że jej nie wychowywał od początku według tego continuum czasowego które znamy i które jest główna osią fabuły Sailor Moon, zupełnie nie oznacza że wychowa ja gorzej lub inaczej. Btw. swoją droga zakończmy ten wątek w tym temacie, bo to zwyczajnie ni jak ma się do homoseksualnych wątków. A przecież o nie głownie tutaj chodzi w tym oto temacie ;-)

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-10-12, 12:03   

A czytaliście ,,Lolitę,, Vladimira Nabokova tam tytułowa bohaterka miała 12 lat a uwiodła swojego przybranego ojca...

"Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kroki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To."

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-10-12, 13:18   

Jaki to ma związek z tematem Eragon ? :roll:

Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-12, 13:24   

Temat chyba poszedł od miłości homoseksualnej w stronę miłości ogólnie rozumianej, aż wreszcie skończył na "złej" miłości... Proponuję zmienić tytuł wątku, albo go przepołowić, ja wiem? Chyba nawet to drugie byłoby lepsze, bo ten temat miłości "złej" jakby tu zapanował całkiem.

EDIT:

I się stała moja wola. Jak tu nie wyrobić sobie kompleksu boga? ;-)
Ostatnio zmieniony przez 2014-10-13, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

Eragon 
Lord

Ulubione postaci z SM: Usagi,Mako,Hotaru i Endymion
Seiya czy Mamoru?: Endymion
Ulubiony utwór z Anime: La Soldier
Wysłany: 2014-10-12, 14:58   

Jadeite napisał/a:
Jaki to ma związek z tematem Eragon ?
Chibiusa właśnie jakoś dziwnie mi się kojarzy z Dolores Haze
https://www.youtube.com/watch?v=xjK_RLP9YZo

Lagertha 
Spiritus Movens

Ulubione postaci z SM: Michiru, Rei
Seiya czy Mamoru?: Helios
Ulubiony utwór z Anime: -
Wysłany: 2014-10-13, 13:07   

Eragon, czytałam, moja prezentacja maturalna była o "Lolicie", nosiła tytuł "Wizerunek dziecka w literaturze", czy coś w tym stylu. Nawet za młodu byłam przewrotna :D

W zauroczeniu Chibiusy chodzi moim zdaniem o coś innego - ona nie utożsamiała Mamora ze swoim ojcem i w świecie, w którym wystarczy przywdziać diadem by stać się nierozpoznawalnym to nie powinno nikogo dziwić ;)

Odpowiedz do tematu