Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Chaos Dragon (2015)
Autor Wiadomość
Delacroix
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-02, 12:17   Chaos Dragon (2015)

...utrafiłem toto zupełnie przypadkiem. Łaziłem sobie po Nyaa zupełnie bez celu i wypatrzyłem ciekawy, acz nieznany mi tytuł i pobrałem pięć odcinków, które udało mi się znaleźć. Zrobiłem to jakoś wczoraj wieczorem, a dzisiaj rano zamierzałem je obejrzeć, w międzyczasie robiąc śniadanie.

Efekt był taki, że najadłem się do syta dobre dwie godziny po odpaleniu pierwszego odcinka... i teraz z niecierpliwością czekam na pozostałe siedem.

Anime toto opowiada o wyspiarskim kraiku Nii Kamui, który padł ofiarą rozbioru dokonanego przez królestwa Kouran i D'natia, a przy tym jego boski patron, Czerwony Smok, dostał poważnego hopla i zamiast bronić swych ziem, zaczął niszczyć wszystko, na co trafi. Przedstawiciele trzech skłóconych państw łączą siły, aby rzeczonego smoka powstrzymać, ale jednocześnie obywatele Nii Kamui rozpętują rebelię, w którą jeden z członków ekspedycji zostaje wciągnięty.

Są elementy magii i są one wszechobecne. Główny bohater ma zdolność sięgania po moc Czerwonego Smoka, jednak ceną za każdą osobę, którą chce zabić jest życie osoby dla niego cennej. Szybko więc uczy się, że mocy tej należy używać oszczędnie, a najlepiej nie robić tego wcale.

Od strony technicznej szeroko rozumianej anime jest świetnie zrobione. Jeżeli idzie o fabułę, to:

- postaci są świetnie nakreślone (nawet te epizodyczne) i człowiek może się do nich przyzwyczaić. Jednak przestrzegam przed tym (choć to na dobrą sprawę nieuniknione), bo twórcy najwyraźniej mają podejście w stylu Gry o Tron, czyli jak kogoś da się lubić, to najpewniej niedługo kopnie w kalendarz.

- tło całej historii zawiera całkiem realnie przedstawiony konflikt polityczny, który nam Polakom może wydać się szczególnie bliski: mamy dwóch zaborców, z których jeden miał być sprzymierzeńcem i nadal próbuje go udawać - a wraz z niszczycielskim smokiem, liczba zagrożeń dla istnienia Nii Kamui wzrasta do trzech.

- świetnie połączono elementy magii, wojny w stylu współczesnym (broń palna) i średniowiecznym (miecze).

Póki co, 9/10....

...zwłaszcza za cudowną Kohkaku...

i równie uroczą Lou.

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2015-08-03, 08:09   

ciekawie ma narysowane oczy

Odpowiedz do tematu