Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sailor Moon R Movie: Promise of the Rose
Autor Wiadomość
kamil88 
kamil88

Ulubione postaci z SM: Hotaru, Chibi-Usa
Seiya czy Mamoru?: Seiya
Wysłany: 2009-11-17, 20:09   Sailor Moon R Movie: Promise of the Rose

Dzisiaj obejrzałam pierwszy film kinowy Sailor Moon,oczywiście w wersji by Hikaru ;-) Film bardzo mi się spodobał.Poznajemy przeszłość Mamoru{Mała Usagi jest naprawdę słodka} A Fiore zasługuje tytuł najinteligentniejszego złego w historii Sailor Moon,od razu rozpoznał prawdziwą tożsamość Sailor Moon,końcowa piosenka Moon Revenge jest niemal tak samo dobra jak La Solider. Jedyna rzecz,która mnie nieco zdziwiła,była właśnie końcówka,przez niemal cały film animacja trzymała standardowy poziom,a tuż po przemianie Usagi w Księżniczkę Serenity,Animacja jest wyraźnie lepsza...{Przepraszam za nieco chaotyczny tekst :oops: }

Sailor Senshi 
Ceres forever!

Wysłany: 2009-11-18, 06:58   

Mnie też z kinówek najbardziej podobał się "R" i w nim nawet ChbiUsa mogła się spodobać (Ja osobiście lubię ChbiUsę, ale niektórzy są do niej strasznie źle nastawieni)
Za to w kinówkach "S" i "SuperS" denerwowało mnie to, że były wszystkie outerki oprócz Saturna.

Sailor Senshi 
Ceres forever!

Wysłany: 2009-11-19, 19:36   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ten odcinek był fantastyczny, ale ta scena... :-P "xthunderdragonx" dodaje fajne filmiki;)

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2010-05-09, 14:03   

Przyznam się bez bicia, że wcześniej tego filmu nie widziałam. I znowu muszę podziękować Hikari, za to , że go udostępnia. Jako nastolatkę nie było mnie stać na kupno kasety VHS, nie miałam też dostępu do internetu przez dłuuugi czas. A teraz podczas oglądania końcówki targały mną emocje, jak jakąś nastolatką. Piękny film. Tak najeżdżacie na tą Usagi, a ja wam powiem, że chciałabym mieć taką przyjaciółkę, taką która by mnie nigdy nie zostawiła, zawsze była przy mnie i miała dla mnie czas. Chibiusa powiedziała pod koniec o niej, że Usako jest jak mama, zawsze wszystkich ochroni. I to było piękne, i to w niej mnie tak zachwyca. W dodatku pokazano jak Mamoru kocha Usagi, dla niej gotów jest zginąć i nie są to tcze słowa. Widok jego łez mnie wzruszył (a to przecież niby tylko kreskówka).

Kiedy Fiore wysysa z Usagi energię, rozciąga ją w pozycji.. ukrzyżowania. Widzę, że Japończycy już tutaj uczynili z Usagi Mesjasza ( co mnie niestety drażni)

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

Haruna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-09, 18:14   

I scena później jak leży na ziemi zaraz po wydobyciu energii to jest drażliwe, ale po obejrzeniu kilku anime aż tak nie targa złość.

Co do samego filmu to miałam dzisiaj taka fazę i go ponownie obejrzałam. Właściwie to miłość Usy i Mamoru jest wyraźnie nakreślona. Czysto uczuciowy, to taka manipulacja ale może i to było konieczne, bo w anime to uczucie było po macoszemu traktowane.

effa25 

Ulubione postaci z SM: usagi, ami, rei
Seiya czy Mamoru?: mamoru
Ulubiony utwór z Anime: makenai
Wysłany: 2010-05-09, 19:28   

ten film kinowy jest [cenzura], pierwszy raz obejrzałam gdy ściągnęłam go z tej strony i obejrzałam chyba z 5 razy, najbardziej uwielbiam końcówkę wraz z tą melodią '' moon revenge''

Mayissa 
Zła Kobieta

Ulubione postaci z SM: Mako, Usa , Micchi
Seiya czy Mamoru?: Kunzite :D
Ulubiony utwór z Anime: Ginga ichi mibun chigai na kataomoi
Wysłany: 2010-05-09, 20:38   

a ja ją śpiewam :) ) cała muza z filmu jest świetna :) a scena gdy Usa przeminia się w księżniczkę i ratuję przyjaciół... mam dreszcze!

Loża Ciemnych Czarownic * Liga M *

Serenity
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-11, 12:37   

Witam wszystkich bardzo serdecznie-jestem świeżynką na tym forum :-D
to pierwszy temat jaki wpadł mi w oko na tym forum,a to dlatego że najbardziej lubię oglądać właśnie Promise...
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie... :-)

TuxedoMask 

Ulubione postaci z SM: Fiore, Fish' Eye
Seiya czy Mamoru?: Artemis
Ulubiony utwór z Anime: Nie wiem
Wysłany: 2010-05-12, 10:04   

SM:R to zdecydowanie mój ulubiony film pełnometrażowy o przygodach czarodziejek.

Chciałem jednakże zwrócić uwagę na zachowanie Fiore. Początkowo pałał on gorącym uczuciem do Mamoru. Jednakże pod koniec filmu kiedy Mamo-chan go opuścił(rzucił w niego kwiatem) zaczyna eksperymentować na Usagi.

1) O czym świadczy ten rumieniec na buzi Usagi?
http://img441.imageshack.us/i/30938223.png/
2) W ubraniu.
http://img28.imageshack.us/i/33258651.png/
3) Bez ubrania.
http://img532.imageshack.us/i/63575924.png/

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2010-05-13, 08:15   

Widziałam na razie tylko ten film i kinówkę S, SuperS jeszcze nie. :D
Bardzo, bardzo mi się podobał, najbardziej utkwiła mi w pamięci chwila, gdy dziewczyny najpierw słuchały plotek i docinków na swój temat, a potem Usagi doceniła ich ciężką pracę, gotowanie, nie bała się okazać szacunku Venus, która była jej idolką. Bardzo, bardzo podobała mi się piosenka Moon Revenge - jak na razie mój ulubiony utwór z Sailorek.
Choć było wiadomo, że Usagi przeżyje końcówka trzymała niesamowicie w napięciu, w ogóle była cudowna. :)
No i związek Usagi-Mamoru był świetnie pokazany.

Źródło: http://vk.com/club39637650
Ostatnio zmieniony przez Annorelka 2012-03-02, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

medzijaha 
Muzukashii handan.

Ulubione postaci z SM: Usagi, Michiru, Haruka, Mamoru
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Wysłany: 2011-02-20, 15:04   

ja lubie kinowke R i S
SUper S byl dla mnie nieco naciagany
R za USagi x Mamoru
S za Lune(moze to nieco smieszne kot kocha czlowieka) ale jej uczucia byly naprawde pieknie pokazane
Anata wa mede aisuru hito o korosu koto wa dekimasu ka? - Would you kill someone you love, because of love?
Ostatnio zmieniony przez medzijaha 2011-10-01, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

qwiatuszek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 09:26   

Najbardziej podoba mi się film "R" :)

Annorelka 
Myśli inaczej

Ulubione postaci z SM: anime!Chibiusa i anime!Mamoru
Seiya czy Mamoru?: patrz wyżej.
Ulubiony utwór z Anime: Moon Revenge
Wysłany: 2011-09-30, 14:19   

Jak 90% fanów. :D
Jest najlepszy i tyle. ^^

Źródło: http://vk.com/club39637650

Sejlor Uranus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-06, 13:12   

Sailor Moon R Movie: Promise of the Rose czyli moja ulubiona kinówka i pierwsza jaką obejrzałem. Jest zabawna co widać w scenie z robakiem, czy duszeniem Usagi przez Chibiuse. Ma kilka świetnych scen z akcją. Fiore który na ulicy pokonuje wojowniczki by na końcu Sailor Jupiter dosłownie wbić w budkę telefoniczną, czy Sailorki oczyszczające asteroidę. No i wreszcie mamy wzruszającą i mocną końcówkę z budzącą się Usagi, płaczącymi dziewczynami i utworem Moon Revenge. Mamoru kocha Usagi, jest w stanie dla niej poświęcić swoje życie. A z kolei Usagi chce w imię miłości i przyjaźni wszystkich chronić, co zresztą jej się udaje. Czy więc trzeba dodawać coś jeszcze? nie trzeba obejrzeć.

misiatka19
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-08, 20:46   

Sailor Uranus napisał/a:
Sailor Moon R Movie: Promise of the Rose czyli moja ulubiona kinówka i pierwsza jaką obejrzałem. Jest zabawna co widać w scenie z robakiem, czy duszeniem Usagi przez Chibiuse. Ma kilka świetnych scen z akcją. Fiore który na ulicy pokonuje wojowniczki by na końcu Sailor Jupiter dosłownie wbić w budkę telefoniczną, czy Sailorki oczyszczające asteroidę. No i wreszcie mamy wzruszającą i mocną końcówkę z budzącą się Usagi, płaczącymi dziewczynami i utworem Moon Revenge. Mamoru kocha Usagi, jest w stanie dla niej poświęcić swoje życie. A z kolei Usagi chce w imię miłości i przyjaźni wszystkich chronić, co zresztą jej się udaje. Czy więc trzeba dodawać coś jeszcze? nie trzeba obejrzeć.

Nie mam nic do dodania :-> wszystko opisałabym tak samo.

Jak dla mnie najlepsza kinówka : humor -> walka -> poświęcenie -> wielka miłość ->

wzruszenie ;-)

Odpowiedz do tematu