Shining Moon Strona Główna Shining Moon
Forum strony Shining Moon

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Adahu
2014-09-13, 15:12
Ghost in the Shell
Autor Wiadomość
Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-03-06, 17:33   Ghost in the Shell

Produkcja która nie ma w sobie może zbyt wielu scen akcji, ale ma za to niesamowitą głębie a nawet pojawiającą się tu i ówdzie filozofie. Rozważania na temat duszy, człowieczeństwa są tutaj po prostu na porządku dziennym. W dodatku ten świetny klimat cyberpunku, komputery, cybernetyczne postacie oraz bezkresna sieć. Według mnie pozycja przede wszystkim dla miłośników takiego klimatu, choć dla koneserów i miłośników klasyki również. A dla tych którzy oglądali chociażby film Łowca Androidów (ang. Blade Runner), wspaniałe uzupełnienie i okazja by znowu zagłębić się w ten świat oraz poruszyć podobne problemy. Fabuła Ghost in the Shell to jedna wielka intryga, o czym zresztą każdy kto obejrzy się przekona. Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, to Kenji Kawai zachwyca do granic możliwości. Jego utwory to po prostu arcydzieło, które świetnie komponuje się z tym co widzimy na ekranie. I jeszcze jedno, zapewne nie było by Matrixa gdyby nie właśnie Ghost in the Shell. To z niego bracia Wachowscy czerpali inspiracje do swojego hitu, o czym uważam warto pamiętać i o czym można się przekonać już na wstępie produkcji Mamoru Oshii. Niestety nie pociągnęła mnie już druga część czyli Ghost in the Shell 2: Innocence, tak samo jak serial anime Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ale do pierwszego Ghost in the Shell wracam często i ośmielę się stwierdzić że otarłem się o istne arcydzieło. Naprawdę gorąco polecam tą produkcje...

Japoński Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=SvBVDibOrgs
Amerykański Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=wNtgA5Xfd2s

Moja ulubiona scena
http://www.youtube.com/watch?v=mS3PGKUiSco

kero 
Fanka

Ulubione postaci z SM: Sailor Pluton
Seiya czy Mamoru?: Mamoru
Ulubiony utwór z Anime: Dużo ich
Wysłany: 2014-06-12, 16:28   

Wspaniały film :mrgreen: ja też często do niego wracam a muzyka napisana przez Kenjiego Kawaiiego do tej pory jest na mojej liście ulubionych utworów :mrgreen: A Wachowscy ściągli co się tylko dało do Matrixa :mrgreen:

Jadeite 

Ulubione postaci z SM: Haruka & Michiru
Seiya czy Mamoru?: Jadeite
Ulubiony utwór z Anime: Kandou to Ketsu
Wysłany: 2014-06-13, 20:39   

W moim przypadku w kwestii muzyki jest dokładnie tak samo. Bardzo lubię klimatyczny utwór Nightstalker i Floating Museum, to zresztą moje ulubione z tego anime i soundtracku do niego. Co do porównań do Matrixa to są one nie nieuniknione, gdyby nie Ghost In The Shell to film braci Wachowskich mógłby nie powstać a na pewno nie powstałby w takim kształcie w jakim tu możemy go dziś oglądać. Ja przy Ghost in the Shell przywołał bym też inny film, jego reżyser Ridley Scott nie czerpał inspiracji co wspomnieni bracia Wachowscy ale poruszył podobne kwestie. Mam tu na myśli film Łowca Androidów (ang. Blade Runner)

Odpowiedz do tematu